http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» Olacakları yazıyoruz.. Mansur Yavaş seçilecek mi? Belediye Başkanı seçilir ise başına neler gelecek? Hükumet, Yavaş’a ne gibi Hukuki yaptırımlarda bulunacak? Ve Millet ittifakının kazandığı Ankara Büyükşehir Başkanlığı; AKP ve MHP’nin hâkimiyetine nasıl geçecek?

Olacakları yazıyoruz.. Mansur Yavaş seçilecek mi? Belediye Başkanı seçilir ise başına neler gelecek? Hükumet, Yavaş’a ne gibi Hukuki yaptırımlarda bulunacak? Ve Millet ittifakının kazandığı Ankara Büyükşehir Başkanlığı; AKP ve MHP’nin hâkimiyetine nasıl geçecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mansur Yavaş’ın seçim akıbeti konusunda açık, açık konuştu ve dedi ki; “Bu şekilde seçime gitse de, seçim sonrası böyle gitmez”.. Peki; Mansur Yavaş seçilir ise başına bir şeyler gelebilir mi? Gelecek .. Nasıl mı? İşte tarihi gerçekler.
Paylas
Olacakları yazıyoruz.. Mansur Yavaş seçilecek mi? Belediye Başkanı seçilir ise başına neler gelecek? Hükumet, Yavaş’a ne gibi Hukuki yaptırımlarda bulunacak? Ve Millet ittifakının kazandığı Ankara Büyükşehir Başkanlığı; AKP ve MHP’nin hâkimiyetine nasıl geçecek?
https://www.enameha.net/
Siyaset - 24 Mart 2019, Pazar 13:37:23
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

 

www.haber2000.com

 

Evet … Bu gün 31 Mart seçimleri Ankara seçiminde ve sonrasında neler olacağını açıkça yazacağım..

 

Herkes diyor ki; “Türkiye Hukuk devleti”..

 

Geçen günü; Mansur Yavaş’a seçilse bile ne yapabileceklerini ilan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve cengaver ortağı Devlet Bahçeli’de ülkemizin Hukuk devleti olduğunu söylediler..

 

Peki, Hukuk Devleti isek; Mansur Yavaş hakkında devam eden davalar ile son günlerde başlatılan ve “Görevi kötüye kullanma ve Bilgisayarında müstehcen yayın bulundurma, zamanında savcılığa bildirmeme” iddiaları ile daha iddianamesi bile hazırlanmamış olan soruşturma hakkında nasıl hüküm verir gibi yorumlar yapıp, dava ve soruşturma süreçlerini etkileme yoluna gidebiliyorlar?

 

Ve kendilerinde; bu yargısız infaz yetkisini nereden buluyorlar? Çünkü; yasalar hiç kimseye böyle bir hak tanımıyor..

 

Ceza yasalarımıza göre; devam eden davalar hakkında konuşmak ve davaları etkileyici yorumlar yapmak suç olduğu gibi, soruşturmanın gizliliği ilkesi de maalesef işportaya düşmüş vaziyette..

 

Ama her ne hikmetse Hukuktan bahsedenler; Necmettin Kesgin denen cambazın Hukuk devletinin mahkemeleri tarafından verdiği yüz kızartıcı cezalardan bahsetmiyor..

 

Birçok ceza alan ve kendisini kurtarmak adına hükumet imkanlarını kullanma kurnazlığı taşıyan bu cambaz, seçime 20 kala bu kez gidip, “Tehdit ve şantaj” iddiası ile Mansur Yavaş hakkında suç duyurusunda bulunuyor..

 

Yahu toplum olarak yıllardır yavaş ilerleyen Adalet mekanizmasından bahsederdik.. Hakikatten çok nankör insanlarmışız ..

 

Bakın Adalet nasıl hızlı işliyor?.. Adam suç duyurusu dilekçesini veriyor, daha savcı soruşturma açılıp- açılmayacağına karar vermeden aynı günü Hükumetin yandaş medyası manşet haberlere taşıyor.. Haber yazmakla kalmıyorlar, hükümler verip mahkum ediyorlar..

 

Eğer devletimizi yönetenlerin dediği gibi Türkiye Hukuk devleti ise vallahi herkes suç işliyor..

 

Madem ki Hukuktan bahsediyoruz; Savcılık ta; soruşturmanın gizliliği esasını koruyamadığından, suç duyurusunu ve soruşturmayı yazanlar ve bu konuda yorumlar yapıp, soruşturmayı etkileyenler yasalarımıza göre net bir şekilde suç işliyorlar..

 

Geçmişte bu tür taktikleri kimler uyguluyordu?

 

İblis Fetullah’ın; savcı ve Hakim kılıklı teröristleri ise baykuşluk görevini üstlenen yandaş medya fareleri..

 

Peki, bu gidişatın sonunda neler olacak?

 

Bakın bugün meslek hayatımda yapmadığım bir şeyi yaptım ve sevmediğim Cumhuriyet gazetesinden bir haberi alıntı yapıp, kaynak göstererek, haber sitemizde yayınladık..

 

Çünkü; haberin içeriği bu konu ile ilgili idi.. Kemal Kılıçdaroğlu bu konu ile ilgili konuşmuş ve demiş ki;

 

“Mansur Yavaş’ı halk seçtikten sonra, hükumet dokunamaz, hiçbir şey yapamaz”..

 

Sen öyle san Kemal amca..

 

Bak sana ve kamuoyuna olacakları yazayım..

 

MANSUR YAVAŞ SEÇİLİR İSE, HÜKUMET; YAVAŞ’A “ADANA TAKTİĞİNİ” UYGULAYACAK VE GÖREVDEN UZAKLAŞTIRACAK

 

Şunu başından net şekilde yazayım ..Cumhur ittifakı bu taktiklere başvurmasından ve Hukuk mekanizmasını etkileme tavrından dolayı Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmasını garantilediler.. Sandığa kesinlikle gitmeme kararı alan binlerce CHP’li seçmeni sandığa gitmeye zorladılar.

 

Yani Mansur Yavaş seçilecek.. Ankara Büyükşehir ekibini, meclisini kuracak, kendisine vekalet edecek kişiyi de  atayacak..

 

Bu süreçte savcı iddianamesini hazırlayacak, diğer davaların seyirleri hızlanacak..

 

İşte iddianame hazırlanıp, Mansur Yavaş hakkında dava açıldıktan sonra ipler kopacak..

 

Nasıl mı?

 

Bakın; “ADANA TAKTİĞİ” dedim..

 

Nedir Adana taktiği?

 

2009 Yerel seçimlerinde Erdoğan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ı tekrar aday göstermediği gibi, açık açık “Aday olma, yoksa” demişti..

 

Aytaç Durak’ı aradım; “Başkan ne yapacaksın, tavrın ne olacak? dediğimde..

 

Dedi ki; “MHP bizden aday ol diyor.. Adanalılar istiyor”

 

Ve Adana Fatihi; Aytaç Durak, MHP’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu..

 

Karşısında ise eski partilisi, arkadaşı AKP’nin Büyükşehir adayı olarak gösterdiği Mehmet Ali Bilici vardı..

 

Peki; AKP Aytaç Durak’ı neden aday göstermemişti?

 

Aynen şuan ki Mansur Yavaş durumu gibi, bir ortam yaşanıyordu..

 

Aytaç Durak, Belediye Başkanlığı sırasında “imar partisi” çetesini ve rüşvet çarkını ortaya çıkarmış, bu konuda ki ses kayıtlarını Belediye Meclisinde dinlettikten sonra, götürüp savcılığa vermişti..

 

Ucu herkese dokunuyordu .. Kıyametler koptu..

 

Birileri hemen harekete geçti.. Aytaç Durak hakkında uydurma suç isnatları ile Savcılıklara suç duyuruları bulunulmaya başlanıldı..

 

Mesela denildi ki; “Yerel gazeteleri belediyeye abone etmişsin, izinsiz seçim afişini asmışsın.. İmar Rüşvetçilerinin ses kayıtlarını izinsiz almışsın” falan, filan..

 

Ama kimse aynen şuan Mansur Yavaş ortamında olduğu gibi, imar rüşvetçilerinin vurgunundan, Aytaç Durak’ın takdir edilen hareketinden bahsetmiyor, sürekli Aytaç Durak’ın “şaibeli” aday olduğundan bahsediliyordu ve haberler yazılıp, çiziliyordu..

 

Hükumet tüm imkânlarını seferber etmesine rağmen Aytaç Durak 238 BİN 474 oy alarak Adana Büyükşehir başkanlığını MHP’ye kazandırdı..

 

Evet; “halk seçtikten sonra dokunamazlar” diyen Sayın Kılıçdaroğlu sende hatırla..

 

Aynen böyle restleşme ortamı idi ..

 

Aytaç Durak ekibini kurdu, vekilini seçtirdi ve daha 5. Aynı doldurmadan; Sayın Erdoğan dedi ki;

 

“Adana’yı şaibeli bir Başkan yönetiyor, yönetemez”..

 

Mesajını verdi ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay, “Yargılamaların selameti ve kamu vicdanı” adına Aytaç Durak’ın “görevden uzaklaştırma” yani yargılamalar süresince açığa alınma yazısını Adana valiliğine gönderdi..

 

Ve Aytaç Durak görevinden alındığı gibi Devlet Bahçeli’de Durak’a;

 

“Partimizden istifa et, git aklan da gel” demesi Adanalıları şaşkına çevirmişti..

 

Yahu neden aklansın? Suç var mı ki, aklanıp ta gelsin?

 

Ve bu arada adları imar rüşveti kasetinde geçenler hükumet ile birlikte hareket ederek,  bazı MHP ve CHP meclis üyeleri istifa edip Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu ele geçirdiler.. Hatta hükumet bu ekibin yönettiği Belediyeye de hatırı sayılır miktarda da kredi çıkarttırmıştı.

 

Aytaç Durak’ı görevden alma yasa içeriği de artık ellerinde en büyük kozdu..

 

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 47. maddesine göre; Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın görevden uzaklaştırma kararı iki ayda bir gözden geçirilecek, açığa alınmasının devamında “kamu yararı” bulunmazsa kaldırılacaktı

 

Tabi böyle olmadı..

 

Adana valiliği her iki ayda İçişleri Bakanlığına yazı göndererek; “Aytaç Durak’ın açığa alınma sürecinde yargılamalar devam etmekte olup, görevine iade edilmesinde her hangi bir kamu yararı yoktur, görevden uzak tutulmasının devamına”..

 

Bu iki ay da bir görevden uzaklaştırma yasa taktiği ne zamana kadar sürdü?

 

Taa ki bir daha ki Yerel seçime kadar.. Yani 5 yıl

 

Yani MHP’nin kazanmış olduğu Büyükşehir Başkanlığını AKP, çeşitli istifalar ile yönetmiş oldu..

 

Aytaç Durak tabi ki hukuki haklarını aradı, Danıştay’a müracaat etti ve dinleyen kimdi?

 

Bu süreçte neler mi oldu?

 

Aytaç Durak’a kumpas kuran imar rüşvetçileri ve Aytaç Durak’a asılsız suç duyurusunda bulunanlar “iftira atmaktan” mahkûm olup cezaevlerine girdikleri gibi, Aytaç Durak’ın koltuğunu MHP’den istifa ederek AKP’ye destek vermesi ile ele geçiren zat. FETÖ’den tutuklanıp cezaevine girdi.

 

Aytaç Durak ise uydurma suçlar neticesinde açılan bütün davalardan beraat etti..

 

Evet… Şimdi Ankara’da Mansur Yavaş Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandıktan sonra, Erdoğan’da, Bahçeli’de diyecek ki;

 

“Başkent Ankara’yı şaibeli bir başkan yönetmez”..

 

Ve mesajı alan İçişleri Bakanı ise yargı süreçlerinin selameti açısından Mansur Yavaş’ın görevden uzaklaştırma ve açıkta bekletilme yazısını Ankara Valiliğine gönderecek..

 

Mansur Yavaş hemen açığa alınacak ve 2 ayda bir de göstermelik , “görevine dönmesinde kamu yararı yoktur” öneri yazısını yazarak, Yavaş’ın bir daha ki yerel seçime kadar görevden uzak kalması sağlanacak..

 

Peki; AKP Belediye yönetimini nasıl ele geçirecek?

 

Adana’da olduğu gibi ..

 

Birkaç CHP’li, birkaç İYİ Partili meclis üyesi istifa edip, AKP Belediye Meclisine destek vermesiyle ..

 

Şimdi diyecekler ki “olmaz, kimse bizden istifa etmez”..

 

Siz öyle sanın…

 

Peki, bu işlemler Hukuk devleti işimi?

 

Hayır ..

 

Bu işlemler; “Parti devleti” hukukunun işlemleri olarak tarihe geçecek..

 

Tıpkı Adana’da ki Aytaç Durak mağduriyeti gibi..


Bu Haber 610597 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video GaleriTÜMÜ

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir