http://www.haber2000.com/-kirsehir-ilim-yayma-cemiyetinden-kiz-ogrenci-yurdu-insaatinin-tamamlanmasi-icin-haydi-bir-tugla-da-sen-koy-cagrili-bagis-kampanyasi-21370.html
http://www.haber2000.com/
» Ankara TOGO kulelerinin artçı depremleri, şiddetli depreme dönüştü.. Meclis üyesi Sibel Aygün’de, CHP’den istifa etti..Ve Mansur Yavaş hakkında Savcılığa flaş suç duyuruları; “Mansur Yavaş’ın özel Avukatı, Belediyenin de Avukatı mı?”

Ankara TOGO kulelerinin artçı depremleri, şiddetli depreme dönüştü.. Meclis üyesi Sibel Aygün’de, CHP’den istifa etti..Ve Mansur Yavaş hakkında Savcılığa flaş suç duyuruları; “Mansur Yavaş’ın özel Avukatı, Belediyenin de Avukatı mı?”

Sibel Aygün istifa dilekçesini, Mansur Yavaş başkanlığında yapılan ABB Meclisi Ocak ayı toplantısında sundu.
Paylas
Ankara TOGO kulelerinin artçı depremleri, şiddetli depreme dönüştü.. Meclis üyesi Sibel Aygün’de, CHP’den istifa etti..Ve Mansur Yavaş hakkında Savcılığa flaş suç duyuruları;  “Mansur Yavaş’ın özel Avukatı, Belediyenin de Avukatı mı?”
https://www.esgayna.com/
Güncel - 09 Ocak 2020, Perşembe 14:25:38
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com

 

Ankara’da ki TOGO ikiz kuleleri, CHP’ye ikiz istifa getirdi..

 

CHP eski Ankara Milletvekili ve eski ATO Başkanı Sinan Aygün’ün, CHP’den istifasından sonra, genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun önerisi ile CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olan, hayvan hakları ve sokak hayvanları ile ilgili önemli hizmetlere imza atan Sibel Aygün’de, CHP’den istifa etti..

 

Ankara'da yaşanan 25 milyon para isteme skandalında yeni bir gelime yaşandı. CHP eski Ankara milletvekili Sinan Aygün’ün, CHP Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olan kız kardeşi Sibel Aygün’de, CHP’den istifa etti.

 

Sibel Aygün istifa dilekçesini Mansur Yavaş başkanlığında yapılan Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi Ocak ayı toplantısında sundu.

 

MANSUR YAVAŞ HAKKINDA, SAVCILIĞA FLAŞ SUÇ DUYURULARI VE BOMBA İDDİA ; “MANSUR YAVAŞ’IN ÖZEL AVUKATI, AYNI ZAMANDA BELEDİYENİN AVUKATI MI?”

 

Sinan Aygün ve Mansur Yavaş ile 8 CHP’li meclis üyesi arasında geçen ve kamuoyunda deprem yaratan 25 Milyon lira para isteme, Melih Gökçek ile Sinan Aygün’ün özel avukatının, aynı zamanda Büyükşehir belediyesinin avukatı olma ve mahkeme kararını Belediyeden saklama iddiaları ile ikiz kuleleri inşaatını kaçak yapı iddiası sonucu mühürleme işlemleri sonrası; yeni deprem yaratacak gelişmeler yaşandığı öğrenildi..

 

Alınan bilgilere göre; 2019 Kasım ayı içerisinde, Ankara Mimarlar Odası başkanlığı, Büyükşehir Belediyesine yazı yazarak, TOGO Kulelerinin inşaat ruhsatının iptalinin neden yerine getirilmediğini sordu..

 

TOGO kuleleri inşaatı ise yine Kasım ayında Belediye ekiplerince kontrol edilmiş ve “yerinde” raporu tutmuş.. Bu raporun tutulduğu sırada ise inşaatın yüzde 80 seviyesine geldiği vurgulanmış..

 

Büyükşehir İmar Dairesi Başkanlığı; Mimarlar Odası’nın bu yazısı üzerine; “İnşaatı durduramayız, geri dönüş yapamayız, müktesep hak oluşmuştur” diye cevap veriyor..

 

Yani; İdare Mahkemesinin vermiş olduğu “ruhsat iptali” kararından Büyükşehir Belediyesinin bilgisinin olduğu ortaya çıkıyor..

 

Bu resmi gelişmelerden sonra Sinan Aygün ve Mansur Yavaş ile 8 CHP’li meclis üyesi arasında “25 milyon lira para isteme”  trafiği olumsuz sonuçlanınca, son dakikalarda Belediye ekipleri gidip TOGO inşaatını mühürleme işlemi yapmıştı..

 

Mansur Yavaş’ın da bu olaylardan sonra bir tv programına çıkıp, çeşitli suçlamalarda bulunması yeni depremlerin oluşmasını tetikledi..

 

Sinan Aygün ve meclis üyesi kardeşi Sibel Aygün CHP’den istifa ettiler..

 

Sinan Aygün, Mansur Yavaş hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu ve İçişleri Bakanlığı müfettişleri Mansur Yavaş ile Meclis üyeleri hakkında soruşturma başladı.. Soruşturma detaylı bir şekilde sürüyor..

 

Mansur Yavaş’ın; “Hem Melih Gökçek’in, hem Sinan Aygün’ün, hem de Büyükşehir belediyesinin avukatı” olarak ilan belirttiği Av. Mehmet Ali Alan hakkında da; “Mahkeme kararını belediyeden sakladı” şeklinde suçlamalar getirmişti..

 

Bunun üzerine Av. Mehmet Ali Alan’ın da, Mansur Yavaş hakkında Savcılığa 3 ayrı suç duyurusu dilekçesi verdiği gibi, her biri 100’er Bin liralık 3 manevi tazminat davası açtığı öğrenildi..

 

Av. Mehmet Alan’ın, Savcılığa vermiş olduğu suç duyurusu dilekçelerinden birisinde ki iddia ise çok konuşulacak bir iddia..

 

“Görevi kötüye kullanma” suç duyurusunda ki iddia ise şu;

 

Mansur Yavaş’ın özel Avukatı olan Balkan Şençan’ın, aynı zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesinin Avukatı olarak görev yaptığı ve Mansur Yavaş adına dilekçeler verdiği”..

 

Av. Mehmet Ali Alan ayrıca; Mimarlar Odası ile Büyükşehir İmar Dairesi arasında yapılan yazışmaları da Savcılığa sunarak, ortada mahkeme kararını gizleme olmadığını ve idare mahkemesi kararından Belediyenin de aynı anda bilgisi olduğunu vurgulayarak, Mansur Yavaş hakkında iftira ve yalan beyanlarla adil yarılamayı etkileme teşebbüsünde bulunduğu iddiası ile iki ayrı suç duyurusunda bulundu.    

 

25 MİLYON LİRA İSTEME TRAFİĞİNİN SÜRECİ İSE ŞÖYLE İDİ

 

27 MART 2017- CHP eski Ankara Milletvekili ve Ankara Ticaret Odası Eski Başkanı Sinan Aygün, Eskişehir Yolu üzerindeki arazisine 2017 yılında TOGO İkiz Kuleleri'ni dikme kararı aldı ve inşaat ruhsatı aldı.

 

NİSAN 2017- TOGO İkiz Kuleleri'nin temelini atıldı.

 

13 ARALIK 2019-Saat:15.00: Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi kardeşi Sibel Aygün vasıtasıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne çağrıldı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Coşkun Torun'un odasında sekiz Meclis üyesiyle toplantı yaptı.

 

8 Meclis üyesi, Sinan Aygün'e 'Sen ne vereceksin abi?' diyerek para istediği iddia edildi. Sinan Aygün, söz konusu para isteme talebini kabul etmeyerek toplantıdan ayrıldı.

 

13 ARALIK 2019-Saat:15.35: Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan iki Meclis üyesi, Sinan Aygün'ün ofisine geldi ve Sinan Aygün'den yeniden para istendiği iddia edildi. Sinan Aygün'ün ifadesiyle rüşvet pazarlığı şöyle gelişti,

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi: "Abi bize bir şey söyle de bu rakamı bağlayalım"

 

Sinan Aygün: "Neyi bağlayalım? Bağlayacağınız nedir? Sizin derdiniz ne?"

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Coşkun Torun

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi: "25.. 25 milyon"

 

Sinan Aygün: 'Ben Sinan Aygün'sem, ben hayatımda kimseye haraç vermedim. Kimseye para vermedim. Benden bu parayı isteyemezsiniz. Bu parayı verenin…'

 

14 ARALIK 2019: Sinan Aygün, CHP Genel Merkezi'nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

 

Aygün, Mansur Yavaş ile CHP'li 8 belediye meclis üyesi hakkındaki '25 milyon lira rüşvet istedikleri' iddiasıyla hazırlanan suç duyurusunu Kemal Kılıçdaroğlu'na gösterdi.

 

Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Aygün'e, "Dur, sakin ol. Ben Bülent Kuşoğlu ile görüşürüm, senin Mansur beyle işini halleder" dedi.

 

Bülent Kuşoğlu, CHP İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

 

14 ARALIK 2019: Kemal Kılıçdaroğlu, söz konusu görüşmeden yarım saat sonra Sinan Aygün'ü aradı ve "Bülent Kuşoğlu Ankara dışındaymış, yokmuş, sonra görüşeceksin" dedi.

 

16 ARALIK 2019- Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanlığı görevlilerince zabıta eşliğinde TOGO İkiz Kuleleri'nin inşaatı mühürlendi.

 

17 ARALIK 2019- Sinan Aygün, CHP Genel Merkezi'nde Kemal Kılıçdaroğlu'yla yeniden görüştü.

 

Aygün, Kemal Kılıçdaroğlu'na CHP İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun kendisini aramadığını söyledi.

 

Aygün'ün, Kemal Kılıçdaroğlu'na, "Bana niye Cumartesi dilekçeyi verdirtmediniz? Niye çözemediniz? Benim durumum çok kötü" dediği öğrenildi.

 

Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Aygün'e, sorunun çözülmesi için partide yeni isimleri görevlendireceğini söyledi.

 

18 ARALIK 2019- Sinan Aygün, '25 milyon lira para isteme' sorununun çözülmesi için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevlendirilen isimleri aradı,

 

'Genel Başkan sizi aradı mı?' diye sordu, 'Aramadı' cevabını aldı.

 

Sinan Aygün, söz konusu kişilere 'Siz arayın genel başkanı' dedi. Sinan Aygün'e yine dönüş olmadı.

 

19 ARALIK 2019: Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile CHP'li 8 belediye meclis üyesi hakkındaki '25 milyon lira rüşvet istedikleri' iddiasıyla ilgili yaptığı suç duyurusunda bulundu.

 

23 ARALIK 2019: Sinan Aygün, para isteme skandalına ilişkin basın toplantısı düzenledi.. Ve daha sonra CHP’den istifa etti


Bu Haber 360970 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir