http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» ANKARA’da DEPREM .. Mansur Yavaş ile 1 Meclis üyesi, 5 Müfettiş ve Belediyenin Avukatı hakkında; “FETÖ’yü aklama” suç duyurusu.. İşte o dilekçeler

ANKARA’da DEPREM .. Mansur Yavaş ile 1 Meclis üyesi, 5 Müfettiş ve Belediyenin Avukatı hakkında; “FETÖ’yü aklama” suç duyurusu.. İşte o dilekçeler

Sinan Aygün : “1 ay önce çıkan karardan kendisinin de haberi yok. “Yıkamazsınız burayı” diyor kararda. Buranın değeri kaç para? Sırf rantı 900 trilyon diyorsan ver 750 trilyon kökünü vereyim binanın. Mansur Yavaş bize çökemeye çalışıyor. Rüşvet iddiasında bulunmadım. Bu suç irtikâpa giriyor dedim.. Mansur Beyi yaptığı yanlışlardan dolayı görevden aldırmak istedim ve aldırmak içinde çaba sarf edeceğim.. Tabi hukuken”
Paylas
ANKARA’da DEPREM .. Mansur Yavaş ile 1 Meclis üyesi, 5  Müfettiş ve Belediyenin Avukatı hakkında; “FETÖ’yü aklama” suç duyurusu.. İşte o dilekçeler
http://erikelhukuk.com/
Güncel - 30 Mayıs 2021, Pazar 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com

 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ONLARCA FİRMA VE İSİMİ “FETÖ’YE MADDİ DESTEK SAĞLAMA” İDDİASIYLA SAVCILIĞA ŞİKAYET ETTİ.. FAKAT BİR SÜRE SONRA ŞİKAYET EDİLEN BU İNŞAAT FİRMALARINA İSKAN RUHSATLARI VERİLİNCE, ŞİKAYETLERİN ÜZERİ KAPATILINCA İŞ ORTAYA ÇIKTI..

 

VE BU ÇARPIKLIĞI TESPİT EDEN SİNAN AYGÜN VE AVUKATLARI HAREKETE GEÇTİ.. “FETÖ’YE MADDİ DESTEK VERİLİYOR” ŞİKAYETİNDE BULUNAN BELEDİYE , BU KEZ “FETÖ’YÜ AKLAMA” SUÇ DUYURUSU YEDİ..

 

Ankara’da çok ilginç bir “suç duyurusu”  trafiği yaşandı..

 

Olay şöyle gelişti;

 

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ertan Işık; yaptığı araştırma ile 150 inşaat firmasının inşaat projelerinde verilen  yapım oranlarının çok, çok üzerinde “kaçak” sayılan yapılar yaptıklarını ve bu firmalarında FETÖ’cü olduklarını, FETÖ/PYD örgütüne de finanslar sağladıklarını rapor edip, Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a sundu..

 

Mansur Yavaş’ın olurunu aldıktan sonra da Mecliste soru önergesi verdi ve bu dosyalar teftiş kurulana gönderildi..

 

Bu konuyu gerek Mansur Yavaş gerekse Meclis üyesi Ertan Işık, bazı tv ekranlarında doğrulayıp, savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını açıklamışlaerdı.

 

Bunun üzerine; Ankara Büyükşehir Belediyesinin sözleşmesi Avukatı Büşra Çaycı, 21.09.2020 tarihli dilekçesi ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosuna, bu firmalar ve isimler hakkında “FETÖ’ye destek verdikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulundu..

 

Büyükşehir Belediyesinin Savcılığa FETÖ’ye destek sağladıklarını iddia ettikleri firma isimleri, bazı Hukuki haklar gereği şimdilik haberimizde aktaramıyoruz..

 

Fakat aradan bir süre geçtikten sonra Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Savcılığa “İmar oranlarını çok aşarak, kaçak yapı yaptıkları ve rantlar sağlayıp, FETÖ’ye destek verdikleri” iddiasıyla verdikleri 150 firmaların, bırakın ruhsatlarının iptal edilmeleri ve kaçak yapılarının yıkılması, bu firmalara “iskan” ruhsatlarının bile verildiği tespit edildi..

 

Yani; kaçak inşaatlar yapıp, sağladıkları rantlarla da FETÖ’ye destek verdikleri 150 dosya şüphelilerinin çok büyük bir kısmı belediye ile anlaşıp, sulh imzaları atmışlardı..

 

İşte bu çarpık soruşturma ilişkilerini teferruatlı araştıran TOGO Kuleleri inşaatı sahibi Sinan Aygün ile Avukatları; hemen Ankara Savcılığına suç duyurusunda bulundular..

 

Sinan Aygün ve Avukatı Ahmet Özgür Özgümüş tarafından; “görevlerini kötüye kullandıkları ve FETÖ/PYD örgünü akladıkları” gerekçesi ile haklarında suç duyurusu yapılan isimler ise şunlar;

 

Başkan Mansur Yavaş, Meclis üyesi Ertan Işık, Belediye Teftiş Kurulu Başkanı Ata Şengül ve Teftiş Kurulu müfettişleri Nebahat Zaman, Cahit Yılmaz, M. Furkan Tiryaki, Orhan Şahinbaş..

 

Sinan Aygün ve Avukatının vermiş olduğu suç duyurusu dilekçelerinde; Belediyenin önce 100’ün üzerinde firma ve ismi FETÖ’te destek verdikleri iddiasıyla haklarında Savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını, fakat kısa zaman sonra terör örgütüne maddi destek verdikleri ileri sürülen firmaların bazılarına iskan ruhsatlarının bile  verildiği ve anlaşma içerisine girildiğine dikkat çekerek;

 

“Görülmektedir ki, kendilerinin FETÖ’ye destek veriyorlar iddiasıyla şikayet ettikleri isimlerle anlaşıp, aklama yoluna gitmişler ve görevlerini kötüye kullanmışlardır.. Yani; FETÖ/PYD örgütünü aklama işini üstlenmişlerdir” denildi..

 

SİNAN AYGÜN : “MANSUR YAVAŞ’I, YAPTIĞI YANLIŞ İŞLERDEN DOLAYI GÖREVDEN ALDIRMAK İSTEDİM VE GÖREVDEN ALDIRMAK İÇİNDE TÜM HUKUKİ MÜCADELEYİ VERECEĞİM”

 

Dün de Haber Global Tv’de; Buket Aydın'ın Koltuk programına konuk olan Sinan Aygün, çok dikkat çekici konuları aktardı..

 

İşte o programdan öne çıkanlar başlıklar;

 

KILIÇDAROĞLU’NA SİTEM … SİNAN AYGÜN CHP’DEN NEDEN İHRAÇ EDİLDİ?

 

“Kemal Kılıçdaroğlu'nun TOGO kuleleri konusunda yardımcı olmaması 1. Bilerek isteyerek olmadığını düşünüyorum. Gücü yetmedi. Masaya vuramadı. İki CHP’li kavga ediyor. Sen şimdi ülke yönetmeye talipsin. İki kişinin arasını yapamıyorsun sen. Genel başkanımızda bu vardır. Ben de televizyona çıkıp anlattım bunları. Beni ihraç ettiler, disipline sevk ettiler. Partime zararım dokunmuş. Partiden uzaklaşmamın sebebi, benim derdimi Kemal Beye anlatıp çözememem, Beyaz tv'ye canlı yayına telefonla bağlanıp bunları anlatmam. Hepsi bu”

 

FETÖ KUMPASI DÖNEMİNDE MİLLETVEKİLİ OLMANIZLA İLGİLİ VEFA BORCU HİSSETTİĞİNİZ BİRİLERİ VAR MI?

 

“Üstüne basa basa söyledim. Allah razı olsun söyledim hep. Ben eğer milletvekili olmamış olsaydım 3 yıl hapis cezası yatacaktım.

 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun beni kullandığını düşünüyorum Mansur Yavaş için”

 

İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ İNŞAATI 20 BİN METREKARE'DEN 120 BİN METREKAREYE ÇIKARDINIZ MI?

 

Böyle bir şey eşyanın tabiatına aykırı. 20 bin metrekare inşaat 100 bin metrekare olması mümkün mü? Böyle bir iddia var. Eğer öyle bir iddia varsa ben buradan sizin vasıtanızla alacağım kazmayı küreği kendim yıkacağım o binayı. Hiç 20 bin metrekare inşaatta 120 bin metrelik fazlalık olur mu?

 

Peki, oldu diyelim, sen 9 sefer denetledin bu inşaatı. Bunun 3'ünü sen denetledin. Yazılar burada. Mansur Yavaş'ın benimle ilgili bir tane bile olumsuz yazısı yok. Bu inşaat kötüdür diye.

 

MELİH GÖKÇEK'İN AVUKATI VE SİZİN AVUKATINIZ AYNI KİŞİ Mİ, KARAR BELEDİYEDEN GİZLENDİ Mİ?

 

Büyükşehir'in avukatıyla benim avukatım aynı. Melih Gökçek'in avukatlığını yapıyor mu? Yapıyor o da doğru.

 

Biz Büyükşehir Belediyesi ile aynı taraftayız. Mimarlar Odası dava açıyor bize. Belediye bana diyor ki, plana dava açıldı, gelin sizde müdahil olun buraya. Sizi ilgilendiriyor bu konu diyor. Biz de Büyükşehir ile beraber müdahil oluyoruz.

 

TOGO KULELERİYLE İLGİLİ DÜĞÜM NASIL ÇÖZÜLÜR? 

 

Mansur Bey pazartesi günkü meclis toplantısında bu konuya değindi. "Ben buraya yıkım kararı çıkartacağım, yıkım kararı da ne diyorsa uyacağım" dedi. Daha önce yıkım kararı çıkardı. Ben mahkemeye başvurdum. Bakın bu yıkım kararı. 14 Temmuz'da yıkımı durdurdu.

 

Mansur Yavaş'ı yola çıkardılar, geri döndüremiyorlar. Hala yıkacağım diyor. Bakın yıkım olmaz diyor. Yıkımı durdurdu. İtiraz ettiler. İtiraz reddi de oldu. 1 ay önce çıkan karardan kendisinin de haberi yok. “Yıkamazsınız burayı” diyor kararda.

 

Buranın değeri kaç para? Sırf rantı 900 trilyon diyorsan ver 750 trilyon kökünü vereyim binanın.

 

Mansur Yavaş bize çökemeye çalışıyor. Ergenekon'da yapılan kumpas neyse aynı kumpas devam ediyor. Rüşvet iddiasında bulunmadım. Bu suç irtikapa giriyor dedim.

 

MANSUR YAVAŞ

 

İntikam alıyor. 2014'ün, 2019'un seçimlerin intikamını alıyor. 2014'te çalınan paraları, geri partiye kazandırdığımı bütün partililer biliyor. 2019'da bir şey kopartamadı. Geldi bunu yaptı bana. Açık söylüyorum. Ve yalvardım da gelip bunu sana anlatayım diye.

 

MELİH GÖKÇEK'E DESTEK ÇIKIYOR MUSUNUZ?

 

Melih Gökçek'le şöyle bir yakınlığım var: Ben 14 sene Ticaret Odası başkanlığı yapacağım. O da 23 sene Belediye Başkanlığı yapacak. Ben de size diyeceğim ki öyle pek yakınlığım yok. Bizim en büyük mesai harcayacağımız kişi belediye başkanıdır zaten.

 

Hiç kamu işi yapmadım, yapmam da zaten. Babamın bana vasiyetidir bu.

 

Görevim gereği Melih Gökçek'i tanımak zorundayım. Benim görevim budur. Bir derdimiz olsak Melih Gökçek'e gidiyorduk.

 

2019 seçimlerinde ben Mansur başkanın yanındaydım.

 

Gelsin yıksın duruyor. Bekliyorum ama gelirken de 750 800 milyon lira para getirsin. Yıkabilir, devlet yıkar parasını verir. Dağ başı mı burası?

 

RÜŞVET İDDİASIYLA İLGİLİ SÖZ KONUSU OKULUN MALİYETİ ÜZERİNDEN BİR VARSAYIMDA MI BULUNUYORSUNUZ?

 

Yapalım dediler okulu. Benim ofisime geldiler. Bu olaylardan üç gün evvel, bir hanımefendi var hukuk müşaviri. Mansur Bey buna demiş ki "Mahkemeye başvurmayı düşünmediğimizi kendisine iletin" diyor. Böyle bir şey olur mu?

 

Dedim ki birisi benimle dalga geçiyor herhalde. Ertesi gün belediyeye çağırdılar beni, abi ne vereceksin dediler. Bunu kimse inkar etmiyor. 25 milyon olayı da bu. Biz okulun parasını istemeye gittik diyorlar.

 

Kapı, kapı geziyorlar. Biz okulun parasını istemeye gittik diyorlar. Böyle bir şey olur mu devlette. Bir kere okul 25 milyon değil. Okul 5 milyon 200 bin. Okul yapayım dedim, mahkeme kararı iptal etti. 25 milyonu kimse inkar etmiyor zaten.

 

FETÖ'YE KAYNAK SAĞLADINIZ MI?

 

FETÖ'ye kaynak sağladığımla iddia etti beni. Hemen o TOGO arsası yanındaki arsa, FETÖ’cü olduğu iddia edilen bir adamın kardeşlerinin arsasıydı. Onlardan aldım arsayı ben. Bir adam FETÖ’cüyse kardeşi de FETÖ’cü olur mu?

 

MUHARREM İNCE'YE KİM HAKSIZLIK YAPTI?

 

CHP böyle bir parti. CHP, kimleri yemedi? CHP'yi temizledikleri için yapıyorlar.

Fotoğraf açıklaması yok.


Bu Haber 50139 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir