http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» CHP’de çifte skandal .. Ankara’dan, İzmir’e uzanan rezalet zinciri

CHP’de çifte skandal .. Ankara’dan, İzmir’e uzanan rezalet zinciri

Evet.. CHP’de iki önemli rezalet var.. Ve bu iki rezaletin kesiştiği yer ise CHP’li Menemen Belediyesi.. Neler mi oldu?
Paylas
CHP’de çifte skandal .. Ankara’dan, İzmir’e uzanan rezalet zinciri
http://erikelhukuk.com/
Siyaset - 29 Ekim 2020, Perşembe 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Değerli okuyucular… Hürriyetin, Adaletin ve insan haklarının rejimi olan Cumhuriyetin, bayramı hepimize kutlu olsun..

 

Bu bayramı yüce milletimize bahşeden Başbuğların Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını rahmet ve saygı ile anıyor, mekanları cennet olsun diyorum..

 

Ve maalesef bu bayram günü; CHP’de, yine iki ayrı rezaleti sizlere aktaracağım..

 

Ve dikkat çeken bir nokta var… Bu iki rezaletin kesiştiği nokta ise İzmir- Menemen belediyesi..

 

Belediyenin Başkanı ise CHP’li Serdar Aksoy..

 

Önce Ankara’dan, Menemen’e uzanan skandaldan başlayalım..

 

CHP Genel Merkezde Spor Kurulu Başkanlığı var..

 

Spor, aynı zamanda ahlak demektir..

 

Bu Kurulun Başkanı Kenan Nuhut

 

Bu zat’ın sekreter veya asistan olarak bir çalışanı alması doğaldır..

 

Yalnız… Yanına yardımcı asistan alıp ta, Ankara dışında ki bir CHP’li Belediyeden maaşını ödettirmek ahlaksızlıktır..

 

Aynı zamanda o belediyede çalışacak olan bir garibanın hakkını gasptır..

 

Daha önce CHP Genel Merkezinde hem partiden, hem de Bazı Belediyelerden çifte maaşlarla malı götüren “mümin” yönetici ve danışmanları ismen yazmıştım…

 

Şimdi Kenan Nuhut; D.Ü. adında bir hanımı asistan olarak alıyor ama iddialara göre diyelim… Maaşını CHP’li Menemen belediyesi ödüyor..

 

Yahu kardeşim .. Koskoca CHP’nin bir sekretere vereceği maaş parası yok mu ki sen başka bir şehirde ki ilçe Belediyesine ödettiriyorsun?

 

Buda yetmiyormuş gibi.. Birçok ahlak dışı dedikoduların kapısı açılmış..

 

Şimdi bu asistan hanım ortalarda yok… Sosyal medya hesaplarını da kapatarak ortadan kaybolmuş..

 

Sebebi? Buralara detayını yazmak istemiyorum… Ama kaynağı ahlaki olmayan ilişkiler ve görüntüler..

 

Ben bu bilgilerle yetinmeyip, adı geçen D.Ü.’yü Googleden ve Sosyal medyadan tarama yaptım..

 

Googole den Kenan Nuhut ile birlikte adı görseller kısmında çıkıyor.. Ve bu asistan hanım, Nuhut başkanının faaliyetlerinin görüntü ve yazılarını paylaşmış..

 

Amma bu paylaşım linkine tıkladığımız zaman hesabın kapalı olduğunu görüyoruz ve bir sürü anlamsız ifadeler içeren yabancı harflerle..

 

İşte burası ..

https://twitter.com/saltnt?lang=el

 

Genel Merkez santralinden de aradım.. Kenan Nuhut makamında kimseler yok..

 

İddiaya göre bu asistan hanım, Menemen Belediye başkanı ile çok samimi bir fotoğrafı bir CHP’liye atmış..

 

Kızın erkek arkadaşı bazı görüntülere tanık olmuş ve denildiğine göre Kenan Nuhut’un makamını da basacağını orada-burada söyleyince, Sporcu başkan Nuhut 2 haftadır makamına gelmiyormuş…

 

Zaten telefonu da açan yok…

 

Soranlara ise makamına gitmemesinin nedeni olarak ta corona salgını  olarak gösteriyormuş..

 

İddiaya göre bu asistan hanım Menemen belediyesinin META-SU A.Ş. şirketinde eleman olarak görülüyormuş.

 

Şimdi maaşını hala oradan gitmeden alıyor mu? Meçhul..

 

İşe bakın …

 

Bu asistan hanımın Belediye Başkanı ile paylaşılan yanak-yanağa samimi fotoğrafı, Menemen Belediyesinde Kültür Müdürü olarak görev yapan Sevda Yıldırım ile CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Hasan Ünal arasında yapılan, yine skandal bir tartışma üzerine paylaşılıyor..

 

Bu görüntü fotoğrafını aşağıda paylaşıyorum… Takdir sizlerin …

 

Menemen’den CHP Belediyesi Meclis üyesi seçilen ve İzmir Büyükşehir Belediyesinde Menemeni temsil eden Hasan Ünal, anlaşılıyor ki Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile araları limoni..

 

Büyükşehir CHP Meclis üyesi Hasan Ünal, İzmir’de mahalli olarak faaliyet gösteren bir haber sitesine gönderdiği ve inkarda etmediği bir açıklamaya göre;

 

İzmir’de ki Dersimliler Derneğinde ki bazı kızları, Menemen Belediyesi Kültür Müdür’ü, Tuncelili Sevda Yıldırım’ın yanında ki bir kişi sık, sık taciz ediyormuş..

 

Ve Meclis üyesi Hasan Ünal bu durumu Kültür Müdürü Sevda Yıldırım’a iletip, uyarıyor..

 

Fakat .. Kısa bir süre sonra kızları taciz eden isim konusunda aralarında anlaşmam azlık çıkıyor..

 

Bu tartışmayı whatsapp üzerinden yaptıkları sırada Meclis üyesi Hasan Ünal Kültür Müdürü Sevda Yıldırım’a bazı nahoş olmayan ifadeler kullanıyor..

 

Fakat ilginç olan ise Meclis üyesi Hasan Ünal, yaptırdığı bu haberin içeriğinde Sevda Yıldırım’a ait olmayan ve Belediye Başkanı ile samimi olan görüntü fotoğrafını yayınlatıyor..  

 

Oysa ki; başkan ile samimi görüntü de ki fotoğrafta ki kadın Sevda Yıldırım değil, Kenan Nuhut’un asistanı D.Ü. olduğu belirtiliyor..

 

Anlaşılıyor ki, Büyükşehir’in CHP’li Meclis üyesi seçildiği ilçenin Belediye Başkanı Serdar Aksoy’u ahlaken, siyaseten bitirmek istiyor..

 

Ve Kültür Müdürü  Sevda Yıldırım, whatsapp üzerinde ki taciz olayını savcılığa taşıyıp, parti çevresine söylüyor..

 

Bakın .. CHP’li Menemen Belediye Meclis üyesi Hasan Ünal, bunun üzerine, mahalli internet haber sitesine gönderdiği yazıda şunları söylüyor ve dikkat edin, Belediye Başkanı olan Serdar Aksoy’u da anarken “Serdar” diye hitap edip, küçümsüyor..

 

Aynen şu iddialarda bulunuyor…

 

"Serdar’ın baştan beri yanında olan eski DHKP-C itirafçısı Sevda Yıldırım adında bir bayan var (kimlik adı Ayten).. Kendisi Kültür Müdürü olarak görev yapıyor belediyede.

 

Güvenlik soruşturması sonucu işine son verilmişti. 2 ay sonra belediye şirketi üzerinden yeniden göreve başladı ki güvenlik soruşturması negatif olan biri belediye şirketinde de çalışamaz.

 

Seçim döneminde Dersimliler Derneği yöneticileri benimle görüşmek istedi. Konu ise bu kadının yanında yer alan X isimli şahsın, dernekte görev alan kızlarımızı taciz etmesi idi. X adlı şahıs ise Sevda Yıldırımın ekibinde idi. Bende Sevda Yıldırımı konuyla alakalı uyardım.

Tabi Sevda rahatsız oldu. Sonrasında ise Wats dan bu şahsın tacizi olayı ile alakalı yazıştık. Bu yazışma esnasında sinkaflı bir kelime kullanmadım ancak, sert eleştirim oldu.

 

TACİZ dedikleri bu işte.  Ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Çünkü insanların aklına farklı bir taciz olayı gelebilir."..

 

Gelişen olaylar ahlaki konular olduğu için ben CHP’li Meclis üyesi Hasan Ünal’a, facebook hesabından telefonumu da vererek iddialarını görüşmek  istediğimi bildirdim..

 

Hasan Ünal, mesajımı alıp, görmesine rağmen beni aramadı.. Sonra ben bu skandal iddialar haberinin içinde yayınlanan fotoğrafın Sevda Yıldırım’a ait olmadığını bu kadının D.Ü. olduğunun ileri sürüldüğünü mesaj olarak gönderince bana bu kez;

 

Göktürk bey… Konu ile ilgili bir bilgim yoktur” diye cevap yazarak, kestirip attı..

 

Sonra ben yine yazdım… “Hasan bey, önemli iddialarınız var, yayınlatmışsınız, niye kaçıyorsunuz? Ben meslek ahlakı gereği sizin de görüşlerinizi yazacağım yazıya aktarmak istiyorum.. Siz bilirsiniz” diye noktayı koydum..

 

Tabi Meclis üyesi Hasan ağa … Yazı mesajımı alıp, gördü… Ama tabi kaçmayı tercih etti..

 

İddiaları çok önemli ve skandaldı..

 

Ve en önemlisi de; başkanla samimi olan başkasının fotoğrafını Kültür Müdürü Sevda Yıldırım olduğu görüntüsü verdirmesi idi..

 

İşte bakın… Genel Merkezde ki rezaletin kahramanı, Menemen Belediyesinde ki bir skandal tartışmada anılıyordu…

 

Ben bu iddiaları; “DHKP-C itirafçısı” olmakla suçlanan Kültür Müdürü Sevda Yıldırım’dan da öğrenmek için kendisine twitter hesabından not bıraktım..

 

Ertesi günü; CHP Kadın kollarında görevli olduğunu ve Kültür Müdürü Sevda Yıldırım’ın da ablası olduğunu belirten bir hanım aradı..

 

Kardeşi Sevda Yıldırım’ın görevde olduğunu ve beni arayacağını ifade ederek, CHP’li Meclis Üyesi Hasan Ünal’ı Savcılığa verdiklerini, kardeşine küfürlü mesajlar attığını söyledi..

 

Ve kendisine ısrarla sordum; “Kardeşiniz DHKP-C itirafçısı mı? Görevden alındıktan sonra tekrar güvenlik soruşturması yapılmadan mı göreve başladı?”

 

Dedim ama hanımefendi biraz uyanık ifadeler sarf ederek, hem, “Anayasa mahkemesinin kararı var” diyerek savunmaya geçti, hem de sorumu tekrarlamam üzerine; “güvenlik soruşturması yapılmadan işe başlatılır mı?”

diye savunma getirdi..

 

Ayrıca kardeşinin üçüncü bir adı olduğunu, Ayten Sevda Yıldırım olarak geçtiğini belirtti..

 

Ve o samimi görüntülü fotoğrafta ki kadının da kardeşi Sevda olmadığını belirtmesi üzerine ben de,

 

“Bu kadın D.Ü.’mü?” diye sormam üzerine “evet, Genel Merkezde özel kalemde sekreter” diye cevap verdi..

 

Sonra ben saatler geçmesinin akabinde beni aramayan Kültür Müdürü Sevda hanımı Menemen Belediye santralinden aradım ve sekreteri, mesajımızı aldığını beni arayacağını belirtti ve bende nezaketen bir gün bekledim ama dönen yok..

 

Kültür Müdürünün ablasının sık, sık Anayasa Mahkemesinin kararından bahsetmesinden anlıyorum ki; Anayasa mahkemesinin geçen aylarda verdiği; “İşe alınırken güvenlik soruşturması yapılması Anayasaya aykırıdır” kararına sığınmak istiyor..

 

Ve Bu üstü kapalı savunmadan da anlaşılıyor ki; DHKP-C itirafçısı olduğu ileri sürülen kişinin, Anayasa Mahkemesinin verdiği karara sığınılarak, Güvenlik soruşturması yapılmadan göreve alınmış..

 

İşin diğer bir ilginç tarafı ise Menemen Belediye başkanı Serdar Aksoy hakkında birçok soruşturma var.. Bunlardan birisi de DHKP-C’li teröristleri övmek, savunmak…

 

Şunu da ekleyeyim… Ben iddiaları ilgili taraflara iletip, görüşlerini alacağımı bildirmeme rağmen, ısrarlı bir şeklide kaçmaları, skandalların doğrulunu gösteriyor..


Bu Haber 319558 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir