http://www.haber2000.com/-kirsehir-ilim-yayma-cemiyetinden-kiz-ogrenci-yurdu-insaatinin-tamamlanmasi-icin-haydi-bir-tugla-da-sen-koy-cagrili-bagis-kampanyasi-21370.html
http://www.haber2000.com/
» CHP’nin İktidar yolu, Cumhuriyetin Başkent’i Ankara’dan geçer.. Ve nabız yoklamada beklenen büyük ANKETİMİZİ başlatıyoruz; “Yarınlarda yerel seçim olur ise, Büyükşehir Adayınız sizce kim olmalı?”

CHP’nin İktidar yolu, Cumhuriyetin Başkent’i Ankara’dan geçer.. Ve nabız yoklamada beklenen büyük ANKETİMİZİ başlatıyoruz; “Yarınlarda yerel seçim olur ise, Büyükşehir Adayınız sizce kim olmalı?”

Atatürk’ün kurmuş olduğu CHP’nin, Cumhuriyetin Başkent’ti Ankara’da Birinci parti olması gerekirken, neden çok az milletvekili çıkardığı gibi, Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde olağanüstü zayıf durumda? Ve beklenen o büyük nabız yoklama ANKETMİZİ başlatıyoruz..
Paylas
CHP’nin İktidar yolu, Cumhuriyetin Başkent’i Ankara’dan geçer.. Ve nabız yoklamada beklenen büyük ANKETİMİZİ başlatıyoruz; “Yarınlarda yerel seçim olur ise, Büyükşehir Adayınız sizce kim olmalı?”
https://www.esgayna.com/
Siyaset - 25 Mart 2021, Perşembe 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

DEĞERLİ OKUYUCULAR..

 

Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran ve Ankara’yı da Cumhuriyetin Başkent’i yapan, Başbuğların Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletimize demokrasi adına kurup, hediye ettiği Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP, Başkent Ankara’da en güçlü siyasi parti olması gerekirken, maalesef çok başarısız noktalarda..

 

Halbuki; CHP’nin Ankara’da sürekli, en güçlü ve birinci parti durumunda olması gerekmektedir..

Tam aksi; oldukça zayıf.. Milletvekili sayısında yeni kurulan AKP’nin yarısı kadar.. 25 ilçe de ise Belediyeleri kazanmakta çok zorlanmakta..

 

Bazen de kazanmış olduğu ilçe Belediyelerini başka partilere kaptırmakta..

 

Uzun yıllardır Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını alamıyordu, şimdi Başkanlık makamını aldı ama Belediye Meclisinde kendisi söz sahibi değil, muhalefet söz sahibi..

 

Dedik ya, CHP’nin süresiz en güçlü siyasi parti olması gerekirken, sürekli gerileme kaydediyor..

 

Peki, bütün bu olumsuzlukların sebebi ne?

 

Aslında sebebi malum ve gün gibi açıkta görünmekte ama birileri bu gerçekleri görmemekte ısrar edip, “Ben seçileyim yeter” mantığının hakim olması..

 

En canlı örnek verir isek; Ankara 36 Milletvekili  sayınsa sahip..

 

Bakın son üç seçimlere; milletvekili seçilen, daha doğrusu seçtirilen isimlerde, göze batan isim değişikliği yok..

 

AKP ve MHP’nin en zayıf olduğu geçen genel seçimde tuğla taşı gibi yine aynı isimler seçilecek sırlara konuldu..

 

Kadın sıralaması zaten sıfır..

 

Evet.. AKP ve MHP’nin en zayıf dönemi olmasına rağmen geçen seçimde CHP 10 milletvekili çıkarabildi..

 

AKP ise 20 milletvekili.. 5’te MHP, 5’te İYİ Parti çıkardı..

 

Demek ki İYİ parti olmazsa 5 milletvekili de AKP ve MHP’ye gidecekti..

 

Yahu kardeşim, geçen diğer seçimlerde gördünüz, milletvekili listelerinde ki bu isimlerin peşlerine sürükleyeceği oy potansiyelleri yok olduğu gibi, aynı isimlerin bir daha listelere konulmasının kızgınlığını yaşayan öz CHP’li bile sandığa gitmemeyi tercih ediyor..

 

Ne oluyor?… İbre sürekli aşağılara doğru iniyor..

 

Atatürk’ün kurduğu CHP; eğer Cumhuriyetin Başkent’i Ankara’da bu kadar güçsüz ise, Atatürkçülerin gönüllerinde yer bulamıyor ise, başka illerde nasıl başarılar elde edip, iktidar kapısını açacak?

 

Başka partiler için; “İstanbul’u kazanan, Türkiye’yi de kazanır” hesabı CHP için geçerli olmamalıdır..

 

CHP eğer Cumhuriyetin Başkenti Ankara’yı her alanda kazanma noktasına gelir ise, getirilir ise Türkiye’de birinci parti olacak ve iktidara gelecektir..

 

CHP her ne kadar kitlesel bir siyasi hareket ise aynı ölçüde de fikir partisidir.. Atatürkçülüğün ve laikliğin otağıdır..

 

Getirilen il başkanlarına bakıyorsun, hiç birisi kamuoyunda aktif propaganda ve politika sergilemediler ve sergilemiyorlar..

 

Bakın, çok önemli… Cumhuriyetin Başkent’i Ankara’da CHP’nin neden bir kadın il başkanı olmadı?

 

Örgütlere hakim uyanıklar Kadınları sadece sokaklarda broşür dağıtmalarda, ev gezilerine gönderiyorlar..

 

Yönetim kadrosuna gelince vitrin hesabı yapıyorlar..

 

İşte bu çıkar hesapları yapılır ise Büyükşehir Belediye Başkanlık koltuğunu kazanırsınız ama mecliste çoğunluk sağlayamadığınız için, icraatlar sergileyemezsiniz..

 

İşte bu gerçekleri hala büyük bir çoğunluk görmüyor, örgütler ise Belediye Başkanlarının talimatına göre kalkıp, oturuyor..

 

Bırakın milletvekili sayılarına ve belediye Başkanlarını seçtirmelerini, CHP Ankara örgütleri, Genel Merkezde bile söz sahibi olacak kadroyu seçtiremiyor…

 

Çare mi; CHP Ankara’da baştan sona kadar değişim hareketi yaşamalıdır.. Başka çaresi yok..

 

Küçük bir örnek, hem de önemli bir örnek daha vermek işitiyorum..

 

Bu kadar dini ve milli bayramlarımız oluyor.. CHP Ankara örgütünün hiç medyada kutlama ilanlarını ve reklamlarını gördünüz mü?

 

Yok, yok ..

 

Dini bayramlarda niye kutlama ilanı vermiyor sun?

 

Sorduğunda; “Paramız yok, nasıl ilan verelim”.. Diyorlar..

 

Eğer dini bayramlarda kutlama ilanları veriri iseniz, din konusunda ki CHP üzerinde ki o ön yarıları yıkacağınızı nasıl hesaplayamıyorsunuz?

 

Siz, oy çemberini genişletmek için ince hesaplar yapmak zorundasınız beyler..

 

“Beyler” diyorum, çünkü Bayanlar yok, söz sahibi değiller..

 

Bakın CHP ve Millet ittifakı Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığının koltuğunu kazandı ama çok geçmeden seçtikleri Başkan ve ekibi, yüksek sesle tartışılmaya başlanıldı..

 

EVET … ANKARA’DA VE CHP TABANININ BEKLEDİĞİ, NABIZ YOKLAMA DA Kİ BÜYÜK ANKETİMİZİ BAŞLATIYORUZ.. “YARINLARDA Kİ YEREL SEÇİMDE SİZCE; CHP VEYA MİLLET İTTİFAKI; HANGİ İSİMİ BÜYÜKŞEHİR ADAYI GÖSTERMELİ?”

 

Evet… Beklenen nabız yoklaması ANKET.. Çünkü, gerek CHP’nin, gerekse İYİ parti tabanından hemen, hemen her gün soruyorlar..

 

“Bir Büyükşehir hesaplaşması attınız ortaya, gerisini ne zaman noktalayacaksınız? Bakalım millet ittifakının tabanında ve Ankaralıların kafasında bir değişiklik oluşmuş mu? Düşünülen; güçlü şekilde Büyükşehir Belediyesini kazanabilecek isim veya isimler var mı?” gibilerinden  sorular iletiliyor..

 

Elbette ki CHP’yi Ankara’da şahlandıracak birçok isimler vardır..

 

Tabi ki; Büyükşehir Belediyesini meclis üyeliği hakimiyeti ile CHP’ye kazandıracak isimler vardır..

 

Geçenlerde yazdık .. Şimdilerde; bir daha ki yerel seçimde aday gösterilmesi gerektiği dillendirilen isimler var..

 

Şuan ki başkan Mansur Yavaş, ilk seçildiği zamanlarda, her ne kadar “bir daha aday olmayı düşünmüyorum” dediyse de, yeniden Aday gösterilmesi için çeşitli propaganda taktiklerine tanık olmaktayız..

 

Yani çok büyük ihtimalle “Ben yine varım, yapacak daha çok işimiz var” gibi gerekçelerle Aday olacaktır..

 

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun, Mülkiyeli eski başdanışmanı, Ankaragücü eski Başkanı, İşinsanı Cengiz Topel Yıldırım..

 

Yıldırım, her ne kadar bu konularda “ketum” tavırlar sergilese de; CHP ve İYİ Parti tabanında; “Büyükşehir Adayı gösterilmeli”  diye adı sıkça anılıyor ..

 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’de; taban tarafından Büyükşehir Adayı olması istenilirken, aynı zamanda kendisinin de bu yönde ince mesajlı propaganda çalışmaları olduğu gözlenmekte..

 

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ise Adaylık konusunda açık kartlarla oynadığı ve Mansur Yavaş’ı siyaset armasında yıpratacak sözler sarf ettiği gelen bilgiler arasında..

 

Fethi Yaşar’ın “ben de varım” diyeceği kesin..

Kadın Aday isim mi? Vallahi yok … Maalesef.. Tabi her seçimde olduğu gibi Aylin Nazlıaka adı azda olsa dillendiriliyor..

 

Tabi bu isimler üzerine karar verme ve işaret etme hakkı CHP ve İYİ Parti tabanı ile Ankaralıların hakkıdır..

 

Söz milletindir… Bakalım Millet İttifakında; Birinci ve İkinci Aday isim olarak kimleri işaret edecekler?

 

İşte; Haber Sitemiz bu isimleri ve Haber Sitemize “Bu bayrak yarışında bende olacağım” diye bildirecek isim veya isimleri; hazırladığımız 10 günlük OY kullanma Anketinde soracağız..

 

Anketin 2,4,6,8 ve 10 günlerinde; Oylamanın gidişatı konusunda değerlendirme haberleri yapacağız..

 

Tabanın hangi isimleri işaret etmede ısrarlı olduğunu kamuoyuna aktaracağımız gibi CHP ve İYİ Parti Genel Merkezlerine ellerinde bilgi olsun diye ileteceğiz..

 

Bu bir nabız yoklama Anketi olacaktır..

 

Anketimizin Oylaması ne zaman mı başlayacak?

 

Teknik olarak yazılım OY kullanma çizelgesi hazırlanmakta.. Büyük bir ihtimalle Büyük Anketimizi Cumartesi günü ilan edip, nasıl oy kullanacağınızı anlatan haberimizi sunacağız..

 

Ankara için hayırlara vesile olur inşallah …


Bu Haber 116829 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir