https://twitter.com/06melihgokcek
www.bilimvehukuk.com
» “Cumhuriyet”, “HALK” Partisi; Ankara’da Adaylık açıklamasında Skandallar.. Sayın Kılıçdaroğlu; bu ayıp sizin talimatınızla mı gerçekleşti?

“Cumhuriyet”, “HALK” Partisi; Ankara’da Adaylık açıklamasında Skandallar.. Sayın Kılıçdaroğlu; bu ayıp sizin talimatınızla mı gerçekleşti?

“Cumhuriyet Halk” demek, Halkın, milletin iradesi ile oluşan demokrasi ve özgürlüğün ifadesi.. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bunun için demokrasi adına kurduğu partinin adını; “Cumhuriyet Halk Partisi” olarak belirledi.. Peki; adında Halk olan bu partinin içinden, Halkın iradesini bir kenara itenler kimlere sırtını dayıyor?
Paylas
“Cumhuriyet”, “HALK” Partisi; Ankara’da Adaylık açıklamasında Skandallar.. Sayın Kılıçdaroğlu; bu ayıp sizin talimatınızla mı gerçekleşti?
http://erikelhukuk.com/
Siyaset - 02 Şubat 2020, Pazar 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

 

www.haber2000.com

 

Adında; “Cumhuriyet” ve “Halk” olan, CHP’de; 37. Büyük Kurultaya gitme süreçlerinde gelişen ilginç olaylar, tek kelime ile skandala ve parti içinde ayrımcılığa dönüştü..

 

Cumhuriyetin Başkenti Ankara’da CHP, 25. Yıl sonra özenli bir çalışma ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandı..

 

Elbette ki bu başarı işbaşında ki örgütlerin, başkanlarının ve Millet ittifakının başarısıdır…

 

İşte gerek Ankara’da, gerekse diğer Büyükşehirlerde ki bu başarılar; kendini umutsuzluğa bırakmış olan CHP tabanını kendine getirdiği gibi, yeni bir umutla partisi ile birlikte heyecanlarla çalışmaya başlamasına vesile oldu..

 

Bakın, Ankara İl Başkanlığı için 5 Aday ortaya çıktı.. Bu çok önemli bir heyecan ifadesidir..

 

İşte şimdi birileri zirve yapmış bu heyecanları kırarsa, tekrar eskiye, yani başarısızlık dönemine dönülecektir..

 

İl Kongrelerine gidilirken, bir arabesk tutum ortaya attılar.. “Vay Kongrelere tek aday ile gidilsin..”

 

Gerekçesi de; “Kavga, gürültü, kırgınlık, küslük” olmasın diye imiş..

 

Yahu kardeşim; bu şartınızla İl Başkan adaylarınıza hakaret ettiğinizi, bayrak yarışlarının önünü kestiğinizin farkında mısınız?

 

İl Başkan adaylarınız sokak kabadayısı mı, eşkıya ruhlu mu ki kongrelerde kavga etsinler?

 

Tabi bu şartlı istem parti tabanında ki heyecanlar karşısında sönük kaldı, birçok Aday “Hizmet yarışışında bende varım” dedi ve ortaya çıktılar..

 

Ne güzel… CHP canlanıyor…

 

Ve yine Genel Başkan ısrarla; “Belediye Başkanları delege ve ilçe, il kongrelerine kesinlikle karışmayacak, müdahalelerde bulunmayacak” ..

 

Tabi dinleyen olmadı.. Belediye başkanları sandıkların dibine kadar ellerini soktular…

 

Ve Ankara’da “Ben adayım” diyenlerden birisi çekildi, diğer adaylardan Mimar Mustafa Pınar ile eski Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Yalçınkaya, CHP’nin Kızılay’da ki binasının önünde, sandalye üzerine çıkarak konuşmaları ile adaylıklarını açıkladılar..

 

Ve bu Adaylık açıklamalarında birlik görüntüsü adına mevcut İl Başkanı Rıfkı Güvener’de katılıp, konuşmaları ile partiye heyecan katan bu adaylara teşekkür etti..

 

Tabi İl Başkanı da; partililerine hitap ettiği konuşmayı da sandalye üzerine çıkarak yaptı..

 

Ne güzel .. Doğal irade fotoğrafı..

 

Mevcut İl Başkanı Rıfkı Güvener’de; “Benim bu başarıda emeğim ve izim var, gelecekte ki başarıları perçinleştirmek adına bende demokratik yarışta varım ve adayım” dedi..

 

Rıfkı Güvener başkan; kalan diğer Aday olan Av. Ali Hikmet Akıllı’nın da adaylık açıklamasın bekledi.. Çünkü; kendisi en sonunda açıklama yapacaktı..

 

CHP’nin bir geleneği, kültürü ve halk iradesine duyduğu saygı ilkesi var… Parti tabanı da buna uyduğu için cumhuriyetin kuruluşundan bu yana ayakta kalan tek parti özelliğini korumuştur..

 

CHP tabanı, iradenin dışında; Adayların işaretle, dayatılmasına kesinlikle karşı çıkmış ve bu tür dayatmalı tavırlarda da sert tepkisini ortaya koymuştur..

 

Bu işaret ve dayatma Genel Başkandan da gelse karşı tavır sergilemiştir..

 

VE CHP ANKARA’DA SKANDAL AYRIMCILIK FOTOĞRAFI

 

Av. Ali Hikmet Akıllı’da tabi ki partisinin çeşitli kademelerinde hizmetler yapmış ve halende yapan birisidir..

 

Fakat … Gelin görün ki Sayın Akıllı ve destekçileri Adaylık açıklaması öncesi “Genel Başkanın, Genel Merkezin Adayı” fısıltılarını yaymaya başladılar..

 

Ve Sayın Hikmet Akıllı bu söylentilerin doğrular nitelikte olması düşüncesi ile veya kurnazlığı ile Adaylık açıklamasından 2 gün önce Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile makamda çekilmiş bir fotoğrafı Sosyal Medya hesaplarında paylaşıp, İl Kongresi ile ilgili verimli bir görüşme yaptığı mesajını verdi..

 

Tabi parti tabanı isyanları oynadı.. Merak ediyorum bunlar bu isyan seslerini, tepkilerini duymayıp, görmüyorlar mı?

 

Yahu kardeşim mademki sen, parti tabanı iradesinin hükmünü hiçe sayacaktın da neden Adaylık açıklaması öncesi ilçe örgütlerini ziyaret ettin?

 

Demek ki “Dostlar irade pazarında görsün” taktiği imiş..

 

Ve bu mantık, iradeyi hiçe sayan, parti içinde resmen ayrımcılık yapan skandalı da, Adaylık açıklamasında gerçekleştirdi..

 

Sendeleyeler üzerine çıkıp Adaylık açıklaması yapan diğer İl Başkan Adaylarının, açıklama törenlerine Ankara milletvekillerinden doğal olarak hiç birsi katılmadı..

 

En doğru tavırdı…

 

Lakin Akıllı Adayın açıklamasında; bu güne kadar görülmemiş rezaletler, skandallar ve parti içi ayrımcılıklar sergilendi..

 

Akıllı Adaya Genel Merkezin büyük seçim otobüsü tahsis edildiği gibi, 2’de CHP Ankara Milletvekili katıldı..

 

Ve daha önce Çankaya örgütünün basın işlerini yürüten, şimdi meclis üyesi olan kişi de bu adaylık açıklamalarını fotoğraf makinesi ile görüntüledi..

 

Bu büyük seçim otobüsünün üzerine çıkıp, çok yükseklerden partililere kuş bakışı şeklinde seslendiler..

 

Partililerin başları; konuşmalar bitinceye kadar sürekli havaya bakar şeklinde idi..

 

Gösteri görüntülerinde mesaj ne idi?

 

“Ali Hikmet Akıllı, Genel Başkanın, Genel Merkezin ve Çankaya’nın adayıdır, buna göre destek verin”…

 

Peki kardeşim… Diğer açıklama yapan adaylar bu partinin evlatları değil de, marabalarımı idi ki; sandalye üzerine çıkıp konuşmalar yaptırdınız?

 

O getirdiğiniz büyük seçim otobüsü de, büyük mitinglerde kullanılan otobüstür..

 

Siz Kızılay meydanını dolduracak kadar bir Adaylık açıklaması mı düşündünüz?

 

Ne oldu?

 

Gerçekleştirilen bu ayrımskandallardan haberi olmamasına rağmen sadece 5 ilçe Başkanı gelmişti..

 

Partili zaten çok azdı…

 

Adaylık açıklamamsıdan sonra ne oldu?

 

Parti tabanı bu dayatmalı işaret mesajlarına yüksek sesle isyanlarını ifade etti..

 

Elbette ki parti tabanı haklı idi…

 

Bu partinin adında Cumhuriyet, halk var.. Bu partinin Genel başkanı hak ve Adalet için 500 kilometre yürümüş, ayaklarını yara etmişti..

 

Ve CHP iktidar kapılarını aralamışken, parti tabanı canlanıp kendine gelmişken, iradenin egemenliğini hiçe sayan, öteleyen bu aday dayatmaları kime ne kazandıracak?

 

Ve Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu ve yardımcılarına buradan soruyorum …

 

“Bu ayrımcı, skandal işlemler sizlerin bilgisi dahilin de mi gerçekleşti?”

 

Çünkü; böyle bir görüntü verildi….

 

Yok, eğer, birileri parti içinde ki imkânlarını kullanarak, sizlerden habersiz, bu ayrımcı, skandal işlemleri gerçekleştirmiş ise; partililer, yani irade gereğinin yapılmasını istiyor ve bekliyor..

 

Yoksa böyle giderse; “Elleri cebinde, hali perişan.. bir garip görürsen, beni hatırla” türküsünü, CHP yakın yıllarda;

 

“Elleri cebinde, hali perişan bir parti görürsen, CHP’yi hatırla” diye seslendirmeye mahkum olacaktır..

Ve mevcut İl Başkanı Rıfkı Güvener’de bu hafta içi Adaylık açıklamasını parti önünde yapacağı ifade ediliyor..

 

Temennim; Rıfkı başkanın da otobüs üzerinde değil de diğer Adaylar gibi sandalye üzerine çıkıp, Adaylık açıklamasını yapmasıdır..

 

Yazımın sonunda şunu da eklemek şart oldu..

 

Birileri bana sık, sık; “şu adayı parlatıyorsun, bu adayı yeriyorsun” şeklinde serzenişlerde bulunup, mesajlar, mailler atıyor..

 

Asla .. Kim ne çamur atarsa atsın.. Tek amacım; CHP’nin ve dolayısı ile Millet İttifakının yakın zamanlarda kesinlikle yapılacak olan Genel seçimlerde güçlü çıkması ve iktidar olmasıdır..

 

Ve Kongre sonrası Ankara taban iradesinin mesajını göreceğiz… 

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve yazı


Bu Haber 694261 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir