https://twitter.com/sinanaaygun
http://erikelhukuk.com/
» “İl Başkanını eleştirdi diye CHP Etimesgut ilçe Başkanı görevden alınıyor, ihracı isteniliyor” başlıklı yazımıza; CHP Ankara Başkanı Av. Akıllı’dan cevap var : “İşlem doğru ama suç vasfı başka”.. Ve benimde Akıllı başkana sorularım var..

“İl Başkanını eleştirdi diye CHP Etimesgut ilçe Başkanı görevden alınıyor, ihracı isteniliyor” başlıklı yazımıza; CHP Ankara Başkanı Av. Akıllı’dan cevap var : “İşlem doğru ama suç vasfı başka”.. Ve benimde Akıllı başkana sorularım var..

CHP Etimesgut örgütünün; ODTÜ mezunu genç Başkanı Onur Öktem’in, Ankara İl yönetimince görevden alınma ve ihraç talebi işlemi, yeni bir boyut kazandı.. CHP Ankara İl Başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı, geçen gün yazdığım yazıya karşılık cevap gönderdi.. Peki, neler dedi? İşin aslı ne? İşte gerçeklerin ayrıntıları..
Paylas
“İl Başkanını eleştirdi diye CHP Etimesgut ilçe Başkanı görevden alınıyor, ihracı isteniliyor” başlıklı yazımıza; CHP Ankara Başkanı Av. Akıllı’dan cevap var : “İşlem doğru ama suç vasfı başka”.. Ve benimde Akıllı başkana sorularım var..
https://www.esgayna.com/
Siyaset - 08 Nisan 2021, Perşembe 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Değerli okuyucular..

 

Ülkemiz tam bir kaosun içerisinde.. Halk bu kaostan kurtulmak için acilen seçim isterken, milletin umudu haline gelen, ana muhalefet partisi ve daha doğrusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu CHP’nin bazı yöneticileri, ülkedeki sıkıntıları bir kenara itip, ufak-tefek olayların bencilliği hırsı ile kendi ayağına kurşunlar sıkmakta olduğunu ve tabanı ile kavga yolunu seçtiklerine tanık olmaktayız..

 

Yazık … Yazık ..

 

İşte bu tür bir olay Cumhuriyetin Başkent’i Ankara’da yaşanıyor.. Yani; CHP Ankara İl örgütünde..

 

Geçen günü; “CHP; ANKARA’DA BATTIKÇA, BATIYOR.. Ankara İl Örgütünde, Faşizan işlem rezaleti.. En başarılı İlçe Başkanı, İl Başkanını eleştirdi diye, görevden alma ve ihraç etme kararı aldılar” başlıklı bir yazı yazdım..

 

Bu yazıyı da; edindiğim net bilgiler ışığında yazdım… Hatta CHP fazla yara almasın diye birçok demokrasi ayıbı sayılacak noktaları da yazmadım..

 

Olay şu idi; CHP’nin Etimesgut ilçe örgütünün ODTÜ mezunu, genç ilçe Başkanı Onur Öktem, sosyal medya hesabından partililere hitaben, İl Başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı ve ekibine sitem eden ve İl Başkanının bazı eylem ve sözleri ile “canlarını”  yaktığını vurguladığı açık mektup yayınladı

 

Ve kendisinin de; haksız- hukuksuz yöntemlerle görevden alınma talebi yanı sıra, 19 yılını verdiği partisinden kesin olarak ihracının istendiğini belirtmekte idi..

 

İlçe Başkanı Onur Öktem ve ekibine göre, bu tür işlemlerin asıl nedeni; İl Başkanı ve bir Ankara milletvekilin karşılarına rakip aday gösterdikleri isimi, Kongrede yenmeleri idi..

 

Kaybedilen bu Kongrenin akabinde; İl Başkanı ve ekibi delegelerden imzalar toplayarak, Etimesgut CHP örgütünün yeniden olağanüstü Kongreye gidilme talebini sağladı..

 

Lakin buna rağmen aylardır Kongreye gidilmiyor.. İlçe Başkanı Onur Öktem ve ekibi de, İl Başkanı ve yönetimine de diyor ki;

 

“Madem ki imza toplayıp, yeniden Kongre yapılması talebini sağladınız, buyurun kongreye gidelim”..

 

Başkan Onur Öktem ve ekibinin iddiasına göre, olağanüstü kongre kararı alan ekip, Kongreye gitmekten kaçınıyor.. Sebebi de; yeniden kendilerinin kaybedeceklerini bilmeleri..

 

Bu yüzden Kongreye gidilme işlemi uzatılıyor..

 

“Peki; bunda amaçları nedir?” diye sorduğum da ise; işin asıl yüzü ortaya çıkıyor..

 

Deniliyor ki; “Başkan Onur Öktem’e disiplin suçu verilerek, Kongrede aday olma maması hesaplanıyor .. Bu yüzden de şimdi sözde suç unsurları üretiliyor”..

 

Şimdi ben bu yazıyı yazdıktan sonra, Haber Sitemize; CHP Ankara İl Başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı’dan karşı bir açıklama geldi..

 

Net olarak belirteyim.. Benim Ali Hikmet Akıllı ve yönetimi ile asla hiçbir şahsi husumetim ve kinim yoktur, olamazda..

 

Haa zaman, zaman CHP Ankara örgütünün seçimlerde ve Büyük Kongrede etkisiz kaldığı ve başarı elde edemediğini yazıp, eleştirdim..

 

Niye eleştirdim?

 

CHP’nin hızlı bir şekilde başarılar elde etmesi için, daha aktif, etkili bir İl yönetimi ile işbaşında olması gerektiğini vurguladım.. 

 

Zaten harbiden de yazmak gerekir ise; Sayın İl başkanı Akıllı; yapılan il kongresinde, çeşitli imza oyunları ile tek aday olarak kongrede kaldı ama delegelerin yarısından fazlası kendisine oy vermedi..

 

İradenin tek sahibi olan delegeler net mesaj vermişlerdi.. Ama Sayın Akıllı Başkanlık koltuğuna oturmayı tercih etti..

 

Yazımıza binaen Sayın CHP Ankara Başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı, bize gönderdiği tekzip niteliğinde ki açıklamasında ise, özetle şu vurgulanıyordu;

 

“Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem’in görevden alınma ve partiden ihraç talepleri işlemi doğru ama belirtilen tarihler yanlış ve disipline sevk edilmesi de İl başkanını ve yönetimini eleştirmesinden değil de; bir partilinin vermiş olduğu şikayet başvurusu ile başka bir suçtan dolayı, işlem yürütülmekte..”

 

Peki, bahsedilen başka bir şikâyet suçu ne?

 

Bahsedilmiyor..

 

Sayın İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı aynı zamanda Avukat… yani; Hukukçu .. Savunma makamını temsil eden bir isim..

 

Gönderdiği cevabı yazıda;  “Etimesgut İlçe Başkanı hakkındaki disiplin süreci ise 26.02.2021 tarihinde, yani açıklamadan yaklaşık bir ay önce yapılan bir başvuru ile başlamıştır. Dosya en son 29.03.2021 tarihli toplantıda gündeme alınmış ve disipline sevk konusundaki karar, bütün yönetim kurulu üyelerinin dosyayı inceleyebilmeleri için bir sonraki toplantıya bırakılmıştır” deniliyor..

 

İlçe başkanı Onur Öktem’i şikâyet eden kim? Ve ileri sürdüğü suç vasfı nedir?

 

Özellikle gönderilen yazıda, ilçe başkanı hakkında ileri sürülen ve iddia edilen suç vasfı belirtilmediği gibi, görevden alınma ve disipline sevki kararı alındığı bildiriliyor..

 

Yani; Sayın İl başkanı ve yönetimine göre iş bitirilmiş.

 

Parti tüzüğü ortada.. Örgüt Başkanlarının ve üyelerin; hangi suç vasıflarının doğruluğu neticesinde görevden alınacağı ve partiden de ihraç edileceği belli..

 

Toplumda; yüz kızartıcı suç nevileri.. Taciz, tecavüz, rüşvet gibi ahlaksızlık niteliği taşıyan suç vasıfları.. Ve partisini ve yöneticilerini kamuoyunda küçük düşürecek aleyhte propaganda ve ifadeler…  

 

Bu suç vasıfları var mı? Yok..

 

Soruyorum… Görevden alınması ve ihraç edilme işlemi kesinleşen İlçe Başkanı Onur Öktem’e;

 

“Başkan, senin için bir suç ihbarı yapılmış, dilekçe varilmiş.. Bu dilekçeye istinaden  senin görevden alınman ve disipline sevk edilme kararı alınmış.. Nedir senin suçun? Biliyor musun?”

 

Cevap çok enteresan.. “Bende il başkanımızın açıklaması sonucu yeni bir suç dosyamın olduğunu öğrendim.. Ve bu saate kadar da benim görüşüm sorulmadığı gibi, ifademe de başvurulmadı”..

 

Yalnız .. Gerek ilçe Başkanın ve gerekse yönetiminde ki isimlerin çabaları sonucu öğrendikleri suç vasfı şu imiş;

 

“İlçe başkanı, kendisi ve yönetimi hakkında yapılan kara propagandalara açıklık getirmek ve yaptığı çalışmaları anlatan bir broşür niteliğinde katalog bastırmış.. Bunları, partililere ve delegelere göndermek için..

 

Saklı ve gizli bir tavırla da değil.. İl örgütünün çalıştığı matbaada, yine il yönetiminde ki bir isimin referansı ile ucuz olsun diye bastırılmış..

 

İşte bundan dolayı; “Vay sen parti sırlarını nasıl broşürle kamuoyuna ifşa edersin, parti yönetimini nasıl suçlarsın” falan- filan..

 

Evet… Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmayları.. Suça bakar mısınız?

 

Bu olağanüstü siyasi krizler ortamında, Cumhuriyetin Başkent’i Ankara örgütünün uğraştığı işe bakın..

 

Ve şunu da eklemek yerinde olacak.. Ben yazıyı yazdıktan sonra inanın görevden alınma ve disipline sevk işlemi kararı alınan İlçe başkanı Onur Öktem’e  çığ gibi destekler geldiğine tanık oldum..

 

Hadi diyelim… İlçe başkanınız Onur Öktem’i bu ileri sürülen sözde suçtan dolayı; hem görevden aldınız, hem de disiplin suçu verdirttiniz..

 

Ne olacak? Kim zarar görecek?

 

Tabi zarar görecek olan CHP… Taban küstürülecek ve sandıktan uzak tutulacak..

 

Baskın seçime böyle mi gidilecek Sayın İl Başkanı? 

 

Ha o zaman şu hesap ortaya çıkıyor..

 

Onur Öktem’e disiplin suçu verdirilecek ve yapılacak olağanüstü ilçe Kongresinde tekrar aday olması engellenecek..

 

Yine diyelim ki; İlçe Başkanını görevden aldınız, disiplin suç verildi.. Kayyum yönetim atadınız… Sonra da Kongreye gittiniz ve sizin Adayınız kazandı..

 

Ne olacak? CHP kazanacak mı?

 

Asla … Çok kan kaybedecektir..

 

Tersini çevirelim Sayın İl Başkanı …

 

Diyelim ki; ilçe Başkanı Onur Öktem ve ekibinin sakladığı, sizin de bildirmek istemediğiniz yüz kızartıcı bir suçu var..

 

Peki, Sayın İl başkanı böyle bir suçu olan bir başkanı nasıl hala o koltukta oturmasına aylarca nasıl göz yumarsınız?

 

Eğer böyle bir suç vasfı var ise sizde acil tedbir ortaya koyamıyorsanız, görevinizi ihmal etmiyor ve kötüye kullanıyor olmuyor musunuz?

 

Tabi … Böyle bir suç vasfı yok ortada..

 

Evet.. Yazık değil mi o genç ilçe başkanının ve arkadaşlarının sokaklarda, caddelerde döktükleri emeklerine? 

 

Yapmayın Allah aşkına, yapmayın… Bu iş kimseye bir  şeyler kazandırmayacağı gibi, kesinlikle darbe alacak olan CHP olacaktır..

 

Takdir parti tabanının ve Genel Merkez yöneticilerinin..

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı '<a title=CHP ETİMESGUT ÖRGÜTÜ EKİBİ' görseli olabilir" />


Bu Haber 132597 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir