http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» SAVCIYA HAKARETTEN CEZA ALAN, Haber Sitemiz Sahibi Göktürk Tunçtürk (Cafer Uğurlu)’ya; yeniden yargılanma.. İfade verdi : “Savcı bey kurnazlık yapıyor, Hakim bey”

SAVCIYA HAKARETTEN CEZA ALAN, Haber Sitemiz Sahibi Göktürk Tunçtürk (Cafer Uğurlu)’ya; yeniden yargılanma.. İfade verdi : “Savcı bey kurnazlık yapıyor, Hakim bey”

Haber Sitemizin Kurucu İmtiyaz sahibi Cafer Uğurlu (Göktürk Tunçtürk) Gümüşhane Savcısı M.Ü’nün, “Bana FETÖ’cü Savcı diye yazdı” şeklinde ki iddiasıyla açılan Ceza Davası sonucu 5 bin 300 lira para cezasına çarptırılmış ve verilen bu ceza ertelenmişti.. Karara itiraz edildi ve yeniden yargılanma talebimiz kabul edildi..
Paylas
SAVCIYA HAKARETTEN CEZA ALAN, Haber Sitemiz Sahibi Göktürk Tunçtürk (Cafer Uğurlu)’ya; yeniden yargılanma.. İfade verdi : “Savcı bey kurnazlık yapıyor, Hakim bey”
Güncel - 28 Eylül 2021, Salı 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com

 

Haber Sitemizin Kurucu İmtiyaz sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Cafer Uğurlu (Göktürk Tunçtürk), Gümüşhane Savcısı M.Ü’ye, “FETÖ’cü Savcı” diye yazdığı iddiasıyla açılan ceza davası sonucu 5 Bin 300 lira para cezasına çarptırılmış ve verilen bu cezanın ise “Ertelenmesine” karar verilmişti.

 

Cafer Uğurlu (Göktürk Tunçtürk)’ün Avukatı Yusuf Erikel ve Erikel Hukuk Bürosu Avukatlarının; İstinaf Mahkemesine yaptıkları itiraz üzerine, yeniden yargılanma Kararı verildi..

 

Gümüşhane Asliye Ceza Mahkemesi’nde yeniden açılan 2021/419 Esas sayılı dava dosyası üzerine, Basın Suçlarına bakan, Ankara 24. Asliye Ceza Mahkemesine talimat yazılarak, Cafer Uğurlu (Göktürk Tunçtürk)’ün yeniden savunmasının alınması istendi..

 

Mahkemenin çağrısı üzerine, Ankara 24. Asliye Ceza Mahkemesine giden, Haber Sitemizin Sahibi Cafer Uğurlu (Göktürk Tunçtürk); Savcı M.Ü.’nün iddialarının tamamen asılsız olduğunu vurgulayarak, Savcının makam nüfusunu ceza almasında kullandığına işaret ederek, şu savunmayı yaptı;

 

Savcı M.Ü. bey, kendisine “FETÖ’cü Savcı, FETÖ’ye hizmet ediyor” şeklinde yazdığımız iddiasıyla, kendisinin görev yaptığı Gümüşhane Adliyesinde ceza davası açtı..

 

Ankara Savcılığına ifade verdik ve Savcı M.Ü’ye hitaben, yaptığım haberde; asla kesin bir dil ve ifade ile “FETÖ’cü Savcı, FETÖ’ye hizmet ediyor” diye bahsetmedim, böyle bir itham yok.

 

Ben sadece; O sırlarda Gümüşhane Adliyesine duruşma için giden Ergenekon davası Avukatı  ve aynı zamanda Haber Sitemizin Yazarı olan Yusuf Erikel’in, FETÖ’cü Hakim ve Savcılara hakaret etmesi sonucu, Savcı M.Ü’nün bu hakaretlere kızıp, müdahale etmesi üzerine aralarında geçen tartışmayı ve tartışma soncunda Av. Yusuf Erikel hakkında tutulan zaptın içeriğini Haberleştirdik..

 

Ben yaptığım Haberde;  olayın gelişmesini ve Savcı ile aralarında geçen tartışmaların içeriğini bana aktaran Avukat Yusuf Erikel’in iddialarını Haberleştirdim..

 

Daha önce ki ifademde de vurguladığım gibi, Haberimizde Savcı M.Ü’ye “FETÖ’cü Savcı, FETÖ’ye hizmet diyor” şeklinde asla kesin bir dil ve ifade ile yazmadım..

 

Haberimiz ortada.. Böyle bir ithamımım yok..

 

Ben, yasaların bize tanıdığı mesleki görevim icabı Av. Yusuf Erikel ile Savcı M.Ü. arasında geçen “FETÖ tartışmasını” haber yapıp kamuoyuna aktardım..

 

Yine; Av. Ysuf Erikel’in, daha sonra; Cumhurbaşkanı ve Adalet bakanına hitaben bu konuda yaptığı çağrıları Haber yaptım..

 

Maalesef; Gümüşhane’de, Savcı M.Ü’nün, hakkımda ki iddiaları üzerine İddianame hazırlayan Savcı, benim verdiğim ifademi hiçbir şekilde göz önüne almadığı gibi, aynı Adliyede görev yaptığı Savcı M.Ü’nün iddialarını, sanki kesin deliller ile ortaya koymuş gibi, suçlamaları doğrulamış olduğunu görmekteyim..

 

Yine; bu iddianame üzerine dava açılan Gümüşhane Asliye Ceza Mahkemesi heyeti de; benim ifademi hiçbir şekilde dikkate almamış, meslektaşları Savcı M.Ü’nün mesnetsiz iddialarını doğru olarak kabul edip, yargılama sonucu tarafıma; 5 Bin 300 lira para cezası verilmiş ve verilen bu cezanın ertelenmesine karar verilmiştir..

 

Gümüşhane Asliye Ceza Mahkemesi heyeti, Savcı M.Ü’nün sunduğu Haber Metinleri incelense idi, benim orada kesin bir ifade ile Savcı M.Ü’ye “FETÖ’cü” ithamlarımın olmadığını ve benim sadece Av. Yusuf Eriel’in iddialarını haberleştirdiğimi  mutlaka göreceklerdi..

 

Gelelim Savcı M.Ü’nün dava açma kurnazlıklarına..

 

Savcı M.Ü, ceza davasını kendi görev yaptığı Adliyede açıyor.. Fakat, yine tarafıma açtığı 25 Bin liralık Tazminat Davasını ise Ankara 10. Asliye Hukuk Mahkemesinde açıyor..

 

Tazminat talepleri; Ceza Davasının yargılanması sonucu hak ediliyor..

 

Savcı M.Ü’ bey, hem makamının nüfusunu benim ceza almam için eski görev yerinde kullandığı gibi, açmış olduğu Ceza davasına İddiana meleştiren Savcıyı ve Gümüşhane Mahkemesi üyelerini; psikolojik etki altında bıraktığını düşünmekteyim..

 

Bu nedenle; Savcı M.Ü.. Şimdi Ankara- Yargıtay’da görev yapmaktadır.. Davanın sağlıklı şekilde sonuçlanması için, Gümüşhane’de açılan davanın kapatılması ve Ankara’da ilgili bir Asliye Ceza Mahkemesine aktarılmasını talep ediyorum..

 

Ve Savcı M.Ü beyin açmış olduğu iki davada iddia çelişkileri görülmektedir..

 

Gümüşhane’de açmış olduğu ceza davasında benim haberimde; kendisine; “FETÖ’cü” ithamlarımın olduğunu belirtirken,

 

Bana ve Av. Yusuf Erikel hakkında, bu dava ile ilgili Ankara’da açmış olduğu Tazminat davası dilekçesinde ise; benim kendisi hakkında yazılan “FETÖ’cü savcı” Haberleri Sosyal Medya mecralarında paylaşmamı suç olarak işaret ediyor..

 

Görülmektedir ki; Savcı bey, makamının nüfusunu ceza almam için çeşitli dava taktiklerinde kullandığı gibi, iddialarının tamamen mesnetsiz olduğu ortadadır..

 

Bu nedenle; yeniden yargılama sonucunda atılan sulardan Beraatımı talep ediyorum”


Bu Haber 59855 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir