http://www.haber2000.com/
» Aydın’da bir garip DAVA. MHP adı, tecavüz yargılanmasında “Baskı” olarak mı kullanılmak isteniliyor? Sayın Bahçeli; siz ne diyorsunuz bu vekâlet işine?

Aydın’da bir garip DAVA. MHP adı, tecavüz yargılanmasında “Baskı” olarak mı kullanılmak isteniliyor? Sayın Bahçeli; siz ne diyorsunuz bu vekâlet işine?

Haber Sitemizin Aydın ilimizde gerçekleşen ve Savcılık soruşturmasından beri bir Dava dosyası var. Pop şarkıcısı Kurtuluş Kuş hakkında, hayranı B.B.’e zorla tecavüz ettiği yönünde dava açıldı.. Adli Tıp raporu da iddiayı doğruluyor. Tanıklar ifadesi yine aynı yönde.. Yargılama; Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlanıldı. Fakat bu yargılama ve duruşmalar arasında çok, çok garip şeyler oldu. Garip tesadüfün diğer bir mizahi yönü ise Tecavüz şüphelisinin soyadının “Kuş”, Avukatının ise “Kartal” olması idi. Ve gariplikler yol değiştirdi, MHP’nin tüzel kişiliğinin, iktidar ortağı gözükmesi nedeniyle “Mahkemeye baskı unsuru” olarak kullanılma cinliğine başvurulduğu gözleniyor. İnşallah yanılıyorum. İşte o gariplikler süreci
Paylas
Aydın’da bir garip DAVA. MHP adı, tecavüz yargılanmasında “Baskı” olarak mı kullanılmak isteniliyor? Sayın Bahçeli; siz ne diyorsunuz bu vekâlet işine?
Güncel - 16 Nisan 2023, Pazar 12:54:17
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com 

 

Değerli okuyucular..

 

Bu gün sizlere Aydın ilimizde; 3. Ağır Ceza mahkemesinde devam eden ve “zorla tecavüz şüphelisi” davasının yargı sürecinde ki garipliklerden bahsedeceğim..

 

Bu analizlerimi aynı zamanda; MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye ve merkez yöneticilerine açık bilgi mektup olarak sunacağım gibi, aynı zamanda Sayın Adalet Bakanın ve Aydın Cumhuriyet Başsavcısının dikkatlerine de sunuyorum..

 

MHP ADI, TECAVÜZ YARGILANMASINDA, MAHKEMEYE BASKI UNSURU OLARAK MI KULLANILMAK İSTENİLİYOR?

 

Olayı kısaca şöyle özetleyelim..

 

Sosyal medya mecralarında pop şarkıcılığı yapan Kurtuluş Kuş var.

 

Aydın’da bir konseri sonrası, daha önceleri tanıştıkları ve hatta aralarında duygusal bağ olan hayranı B.B.’ye zorla tecavüz ettiği iddiasıyla olay savcılığa intikal etmişti.

 

Savcılık eldeki bilgilere ve Adli tıp raporuna dayanarak zorla tecavüz şüphelisi şarkıcı Kurtuluş Kuş hakkında dava açılması için iddianame hazırlayıp, Ağır Ceza Mahkemesine iletti.

 

Dava; Aydın 3. Ağrı Ceza mahkemesinde görülmeye başlanıldı.. (2022/347 Esas sayılı dosya.)

 

Duruşmalar başladı ama şüpheli şarkıcı Kurtuluş Kuş, sürekli durulmamalara katılmamak için bahaneler uydurdu.. Yani, tutuklanma korkusu ile sürekli mahkeme duruşmalarına katılmamak için kaçtı.

 

Mahkeme heyeti, şüpheli ve Avukatı Kadir Kartal’ın; mahkemeyi oyaladıklarını anladı ve şüpheli şarkıcıya Yurt dışına çıkma yasağını koydu.

 

Şüpheli Avukatı bu kez şüpheliyi Aydın’da ki Mahkemeye çıkarmamak için türlü yollar denedi..

 

İstanbul’dan görüntülü ifade verilme talebini kabul ettirdi.

 

Fakat, ifadeden sonra Aydın 3. Ağrı Ceza Mahkemesi yurt dışı yasağını yine kaldırmadı..

 

İkinci duruşma 2023 Şubat ayı içerisinde idi.. Tabi şüpheli yine duruşmaya gelmedi..

 

Mahkeme yurt dışı yasağında ısrar etti..

 

Fakat şüphelinin avukatı Kadir Kartal, son bir ay içerisinde 8 kez Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesine itiraz dilekçeleri vererek, zorla tecavüz şüphelisi Kurtuluş Kuş hakkında ki “Yurt dışı yasağının kaldırılmasını” talep etti.

 

Şüpheli Avukatının gerek 3. Ağır Ceza Mahkemesine gerekse bir üst mahkeme olan Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesine yaptığı tüm itirazlar;

 

“Doya münderecatında; şüpheli hakkında ki hukuki durumunun değişmediği, aynı şartların devam ettiği” gerekçesiyle ret edildi..

 

Şüpheli avukatının itiraz gerekçesi  ise, “Müvekkilinin şarkıcı olduğu ve yurt dışında konser işi aldığını, bu yüzden ekonomik kayba uğrayacağı” idi..

 

Şüpheli ve Avukatının niyeti artık net bir şekilde ortaya çıkmıştı..

 

Yurt dışı yasağını kaldırtmak ve yargılama bitinceye kadar yurt dışında gidip, yurt dışında kalmak..

 

Mahkemeler de bu niyeti anladığı için yapılan tüm itirazları sürekli ret etti.

 

Fakat.. İşte 7. İtiraz dilekçesi öncesi çok, çok dikkat çeken bir gelişme yaşandı..

 

Zorla tecavüz şüphelisi Kuruluş Kuş’u; Avukat Kadir Kartal ve Hukuk bürosunda ki birçok Avukat savunmasına rağmen, Aydın’da yeni mezun olmuş Avukat Melek Gökçen Alıcık’a da vekâlet verildi ve zorla tecavüz şüphelisini savunması üstlenildi.

 

Şimdi diyeceksiniz ki; “Ne var bunda? Bir Avukat herkesi savunur”..

 

Doğru.. Ama işin içinde başka bir siyasi cinlik ve hesap var ise bu anlayış kuralı değişir..

 

Tecavüz şüphelisi şarkıcıyı savunmak için dosyaya vekaleti konulan yeni mezun Avukat Melek Gökçen Alıcık; MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık’ın kızı idi..

 

Değerli okuyucular ve Sayın Bahçeli şimdi alicengiz oyununa dikkat edin..

 

MHP il başkanının Avukat kızının vekaleti dosya konulduktan sonra, Mahkemeden yine itirazına ret cevabı alan şüphelinin eski Avukatı Kadir Kartal, aradan bir hafta geçmesine rağmen tekrar şüpheli şarkıcıya verilen yurt dışı yasağının kaldırılması için Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesine itiraz dilekçesi verdi..

 

Mahkeme, “şüphelinin durumunda ve dosyada ki delillerde değişen bir şey yok” gerekçesi ile yine itirazı ret etti..

 

İşte değişen bir şey, her ne hikmet se 8. İtiraz dilekçesinde oldu..

 

Dikkat edin.. MHP İl Başkanının Avukat kızının vekaleti dosyada ama hiçbir işlemde ve talepte bulunmuyor..

 

Daha doğrusu vitrin görüntüsü gibi..

 

Ve 8 kez mahkemeden ret cevabı alan şüphelinin avukatı Kadir Kartal, mahkemenin ret kararının üzerinden bir hafta sonra; Yurt dışı yasağının kaldırılması talebini içeren bir itiraz dilekçesi daha verdi..

 

Gerçekçisi bu kez biraz değişikti..

 

Diyor ki, “müvekkilim şarkıcının, yurt dışında konser sözleşmeleri var, gitmezse maddi cezalar ödeyecek. Mağdur edilememesi için, yurt dışı yasağının kaldırılması”..

 

“Yurt dışı konser sözleşmeleri” diyor.. Hiçbir hukuki geçerliliği olmayan bu sözde konser sözleşmeleri ne zaman yapılmış?

 

Yurt dışı yasağı olduğu süreçlerde..

 

Yahu kardeşim, senin yurt dışına çıkma yasağın var, hangi akılla konser sözleşmeleri yapıyorsun?

 

Tabi sözleşmeleri yapan da menajeri..

 

O zaman; yurt dışına çıkma yasağın olduğunu bile, bile, yurt dışı konserleri sözleşmeleri yapıyor isen, karşı tarafa cezayı da ödeyeceksin..

 

Tabi bunların hepsi düzmece şekillerde üretilen geçersiz deliller..

 

Türkiye’de konser mi yok kardeşim..

 

Ve değerli okuyucular..

 

İşte bu itiraz dilekçesi üzerine, itirazları sürekli “Dosyada delil durumunda değişen bir şey yok” diye ret eden Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi; zorla tecavüz şüphelisi şarkıcı Kurtuluş Kuş’un yurt dışına çıkma yasağını 400 Bin lira nakti kefaletle kaldırma kararını verdi.

 

“Ne şiş yansın, ne kebap” misli verilen bir karar gibi.

 

Bu kısa aralıklarda kim, kimle görüştü, neler döndü?

 

Yalnız şikâyetin ta başından beri mağdurenin ailesine, tecavüz şüphelisi şarkıcı tarafından,

 

“Bizim arkamızda MHP var” gibilerden davadan vaz geçmeleri adına gözdağı verildiği ifade ediliyordu..

 

Mağdurenin ailesi o zamanlar beni aramıştı.. “Göktürk Bey, şimdi de MHP adını bize baskı olarak kullanılıyorlar. MHP bu işe alet olur mu?” şeklinde sitem etmişlerdi..

 

Ben de “Yok, MHP bu tür işlere alet olmaz ve alet edene de müsaade etmez” diyerek yatıştırdım..

 

Bildiğim kadarı ile de mağdurenin ailesi de  birçok üst düzey MHP yöneticisine de bu durumu aktardı.

 

Şimdi insanın aklına fena bir soru geliyor..

 

MHP Aydın il başkanının yeni mezun avukatının vekaleti neden böyle bir dosyaya konuldu?

 

Şüphelinin eski avukatı, konulan bu vekâletten sonra  3 itiraz dilekçesi verirken, MHP’li başkanın avukat kızı neden hiçbir işlem yapma ihtiyacı duymadı?

 

Yoksa siyasi baskı da vitrin görevi mi üstlendi?

 

Tabi Mağdurenin ailesi ve avukatı da yurt dışı yasağının kaldırılmasında düzmece Konser sözleşmesi delilleri ile kaldırılmayacağı yönünde itiraz dilekçeleri verdi.

 

Evet Sayın Bahçeli ve MHP Merkez yöneticileri.. Sizler ne diyorsunuz bu vekalet işlemine?


Bu Haber 91569 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...
Ankara’ya 5 yıldır tek bir kalıcı eser yapamayan, “Çapsız” Mansur Yavaş; dünyanın en büyük tema parkı olan ANKAPARK’ı, siyasi kin ve ağır kıskançlık psikolojisi ile açıkça harabeye çevirtti. Parkta yapılan 83 hırsızlıklara göz yumduğu gibi şimdi de yerel seçimler arifesinde; parkta ki dinozor ve diğer oyuncakları kaldırıp, atacağını ve bu alanı yeşil alan yapacağını duyuruyor, güya Ankaralıların da görüşlerini aldığı anketi aktarıyor.. İşine geldiği zaman da; yıllardan beri “bu park 14- 16 milyar liraya yapıldı, parayı oyuncaklara gömdüler” gibi ciyaklayıp, siyasi itibar suikastları yaptı, yaptırdı.. Parkı harabeye çevirmesinin tek gerekçesi ise; Ağır siyasi kin.. Melih Gökçek yaptırdı diye.. Şimdi, halkı ücretsiz, otobüslerle parka getiriyor. Niye; Parkın kırılan oyuncakları, harabe görüntüsünü görmeleri için.. Zeka özürlüler, Ankaralı sormayacak mı, “Bu parkı kim bu hale getirdi?” diye Sayın İçişleri Bakanı, Sayın Ankara Valisi.. Bu parkı Melih Gökçek Belediyeye süper görüntülerle teslim etti mi? Etti? Park kimin denetimde idi? Ankara Büyükşehir Belediyesinin.. Başkanlar kimdi? Mustafa Tuna ve Mansur Yavaş.. Peki, 5 yılda bu büyük devasa parkı kim bu hale getirdi? Kim harabe olmasına göz yumdu? Mansur Yavaş.. Şimdi bu parkı tamamen kaldırıyor.. Bu park 14 milyara yapılmış ise, sen kimsin ki devletin bu parasını keyfine, kinine göre çöpe atıyorsun? Evet, Sayın İçişleri Bakanı ve Ankara Valisi. Lütfen, derhal parka görevlileri gönderip, zarar- ziyan tespitleri yapılmasını ve parkın şuan ki halinin tespitini ve gerekli soruşturma işlemlerinin yapılmasını Ankaralılar adına sizlerden rica ediyorum...
SAYIN, İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA ve ANKARA VALİSİNE “MANSUR YAVAŞ” ÇAĞRIMDIR.. “KAMUYA AĞIR ZARAR VERDİ, YAPILAN MEGA HİZMETİ; SİYASİ KİN İLE HARBEYE ÇEVİRDİ, ŞİMDİ DE ORTADAN KALDIRIYOR”

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir