http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» CHP, BAŞBAKANA; ODTÜ YOLUNU SORDU : "NEDİR BU İŞLER?"

CHP, BAŞBAKANA; ODTÜ YOLUNU SORDU : "NEDİR BU İŞLER?"

ODTU Tunel yolun maliyetinin finansmanı nasıl karşılanacaktır? Düzenleme ortaklık payı olarak belirlemen arazi üzerinde bir rantsal imar planı değişikliği yapılacak mıdır? Bu arazi, kampüsun içindeki hangi bölgeden seçilmiştir?
Paylas
CHP, BAŞBAKANA; ODTÜ YOLUNU SORDU :
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Güncel - 03 Eylül 2017, Pazar 18:38:51
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP İstanbul milletvekli Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığına soru önergesi vererek, Başbakan Binali Yıldırım'a; ODTÜ'den geçecek yolun süreçlerini sordu.

 

Önergesinde Başbakana; "Planı yapan yönetim ekibi hakkında; cemaat iltisakçılığı bağlamında; bir şikayet olup, üniversite rektörü tarafından bizzat yürütülen ve araştırılan bir idari soruşturma bulunmakta mıdır?" sorusunu ileten CHP'li Tanrıkulu'nun soru önergesinde şu sorular iletildi;

 

 

"Gazi Üniversitesi Rektörünün açık basına yaptığı açıklamada; Ankara ulaşım ana planı 2038 'in Ulaştırma Bakanlığında, "onay" aşamasında olduğunu belirtmesine rağmen; Ana planın 13 Ocak 2017 tarihli, 116 sayılı ABB meclisi kararı ile yürürlüğe girmesi ve kesinleşmesi ikircikli bir durum yaratmış ve kamuoyu nezlinde bir netlik getirilmemiştir.

 

Bu bağlamda;

 

1. Gazi üniversitesinde atanan bir yönetici ekibiyle yapılan ana plan paftaları, analitik etüde ve analiz çalışmaları hangi rektör zamanında yapılmış ve hangi tarihte Belediyeye teslim edilmiştir? Belediye tarafından ilgili üniversite yönetimine bu iş için ne kadar bir ödeme yapılmıştır?

 

2.Planı yapan yönetim ekibi hakkında; cemaat iltisakçılığı bağlamında; bir şikayet olup, üniversite rektörü tarafından bizzat yürütülen ve araştırılan bir idari soruşturma bulunmakta mıdır?

 

3.Ulaştırma Bakanlığına ne zamandan beri, Kent bütünü ulaşım ve imar planlarını kesin "onama" yetkisi verilmiştir? Yoksa Ankara için yapılan iki farklı ana ulaşım planı ve analiz- etüd setimi vardır?

 

4.Ankara çevre düzeni planı 2038 "Ana planı" kapsamında ilan edilen Ulaşım ana şeması içinde; ODTÜ ve AOÇ içinden geçirilmesi düşünülen yeni anayol bağlantıları var mıdır? Yürürlükteki Ana plan 2038 çevre düzeni çalışması ile; Kent bütünü kapsamında, alt ölçekli yapılacak her nazım imar planı değişiklerinde ve derdest idare mahkemesi dava süreçlerinde, olması gereken "hukuki bağlayıcılığı" temel ilkesine aykırı, üniversite veya belediye tarafından alınmış bir karar var mıdır? Varsa bu hukuki uygulamanın gerekçesi nedir?

 

5.Onaylı yeni ana planda; geniş anayollar ağı ile örülen Ankara kenti için, aynı anda 11 yeni metro hattının plana işlenmesinin samimilik ve teknik fizibillite açısından bir anlamı var mıdır?

 

6. ODTU Tunel yolun maliyetinin finansmanı nasıl karşılanacaktır? Düzenleme ortaklık payı olarak belirlemen arazi üzerinde bir rantsal imar planı değişikliği yapılacak mıdır? Bu arazi, kampüsun içindeki hangi bölgeden seçilmiştir?

 

7. Ana fiziki plana temel teşkil etmesi gereken, analitik ve ulaşım etüt çalışmaları Gazi üniversitesi plan ofisi tarafından mı yapılmıştır.?

 

8. 1/ 100.000 ölçekli ulaşım ana semasını içeren Onaylı Ankara cevre düzeni planı 2038 planı varken; 50.000 ölçekli Ankara ulaşım ana planı 2038 gibi bir planın yapımına neden gerek duyulmuştu?


Bu Haber 546868 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir
Kapat İlginizi Çekebilir
CHP’li  Av. Erdoğan Kılıç’tan;  “Yeni devlet kurmaktan” bahsedenlere şamar gibi sorular : “Hangi toprağı kurtardınız? Hangi dış düşmanı yendiniz? Hangi cephede şarapnel saatinize isabet etti de,tesadüf yaşıyorsunuz? Vazgeçin bu gaflet duygularından”
CHP’li Av. Erdoğan Kılıç’tan; “Yeni devlet kurmaktan” bahsedenlere şamar gibi sorular : “Hangi toprağı kurtardınız? Hangi dış düşmanı yendiniz? Hangi cephede şarapnel saatinize isabet etti de,tesadüf yaşıyorsunuz? Vazgeçin bu gaflet duygularından”
ŞOK ..Ankara'da eğer günlük BİN Virüs vakası olduğu doğru ise, Sağlık sistemi ve denetim mekanizması çökmüş demektir
ŞOK ..Ankara'da eğer günlük BİN Virüs vakası olduğu doğru ise, Sağlık sistemi ve denetim mekanizması çökmüş demektir
Ankara’ya yeni gözde eğlence mekanı; terasta FASL-I MUHABBET Meyhane
Ankara’ya yeni gözde eğlence mekanı; terasta FASL-I MUHABBET Meyhane