http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» CHP Genel Merkezinde ki “malı götüren” yüksek,çift maaşlı “MÜMİNLER”.. Ve Ankara İl Başkanı Sayın Akıllı’ya soruyorum : “Ne zaman istifa etmeyi düşünüyor sun?”

CHP Genel Merkezinde ki “malı götüren” yüksek,çift maaşlı “MÜMİNLER”.. Ve Ankara İl Başkanı Sayın Akıllı’ya soruyorum : “Ne zaman istifa etmeyi düşünüyor sun?”

3 Gün önce CHP’nin 81 İl de ki İl Başkanları eş zamanlı olarak, “Esnafın dayanacak gücü kalmadı” konulu ortak bir açıklama yaptılar.. Tabi her İl Başkanı bölgesinde ki İlçe Başkanları ve Meclis üyeleri ile birlikte açıklama yaptılar.. Peki; CHP Ankara İl Başkanı kimlerle ve nasıl bir açıklama yaptı? İşte CHP’nin Ankara’da acınacak hali ve resmen çöküşünün fotoğrafı..
Paylas
CHP Genel Merkezinde ki “malı götüren” yüksek,çift maaşlı “MÜMİNLER”.. Ve Ankara İl Başkanı Sayın Akıllı’ya soruyorum : “Ne zaman istifa etmeyi düşünüyor sun?”
http://erikelhukuk.com/
Siyaset - 11 Ekim 2020, Pazar 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Değerli okuyucular…

 

Makaleme önce; CHP Ankara İl Başkanlığını yürüten Av. Hikmet Akıllı’ya hitaben yaptığım “Ne zaman istifa etmeyi düşünüyor sunuz?” çağrımın içeriği ile başlayalım..

 

CHP Ankara İl Başkanlığı seçimi kongresi yakın geçmiş aylarda yapıldı.. 4 Aday vardı… 2 ye düştü.. Av. Hikmet Akıllı ile eski Gençlik Kolları Genel Başkanı Ayhan Yalçınkaya sandıkta yarışacaklardı..

 

Fakat… Kongre sürecinde her şey belli idi.. İmza veren delegelerden birçoğu imzalarını geri çektiler.. Adaylar; bu imzaların tehdit ve bazı vaatler neticesinde geri çektirildiğini ileri sürdüler..

 

Neyse uzatmayalım, Aday Ayhan Yalçınkaya yeterli imzayı sunamadığı için Av. Hikmet Akıllı tek aday olarak seçime katıldı ve 645 delegenin birçoğu tepkilerini göstermek adına Kongre salonuna  gelmediler.. 496 delege oy kullandı. Ve yine birçok delegede sandıkta tepkisini gösterip, boş oy attı.. Ali Hikmet Akıllı’da geçerli 315 oyu alarak CHP Ankara İl Başkanı seçildi.

 

Yani; toplam delege sayısının yarısının altında oy alarak, yani seçilemeyecek oy sayısı ile seçilmiş oldu…

 

Kısa zaman sonra CHP 37. Büyük Kurultayı oldu.. Ankara İl örgütü Parti Meclisi üyesi çıkarmada, daha doğrusu Ankara İl Başkanı listesinde tabri caizse “sıfır” çektiler.. 

 

Görüldü ki Cumhurityetin Başkent’i Ankara’da CHP İl örgütü ve Başkanının fonksiyonu oldukça düşüktü..

 

Tabi Sayın İl başkanı görevine devam etti..

 

Geçen haftaları da MHP Milletvekillerinden bazıları da CHP listesinden, Millet İttifakının adayı olarak seçilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mahsur Yavaş’ı, yüksek sesle “Bizden özür dile ve tavrınıza dikkat edin, yoksa sizi ezer geçeriz” şeklinde tehdit ettiler..

 

“Bakalım CHP ve İYİ Parti’nin Ankara Başkanları ve meclis üyeleri; bu önem arz eden tehdit karşısında Mansur Yavaş’a sahip çıkıp, tehditçi MHP milletvekillerine hep birlikte yüksek sesle cevap verecekler mi?” düşncesiyel 3-4 gün bekledim..

 

Kimselerden tık yoktu… CHP Ankara Başkanı twitter hesabında “Mansur Yaşavş’ı size yedirtmeyiz, tehditlerinizi kınıyoruz” diye 2 satırlık bir yazı yazmıştı..

 

Yani… CHP ve İYİ Parti’nin Ankara İl ve İlçe Başkanları, meclis üyeleri kafalarını kuma sokumuş, bu önemli tehditi duymamazlıktan gelmişlerdi ve her gün “Başkanımız” dedikleri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a sahip çıkmamışlardı..

 

Millet İttifakını savunan bir gazeteci olarak bu vurdumduymazlık zoruma gitmiş ve CHP ve İYİ Parti’nin Ankara Başkanlarına hitaben;

 

“Adamlar, Belediye Başkanınız Mansur Yavaş’ı “Ezer geçeriz” diye tehdit ediyor, sizler neredesiniz? Alayınız başınızı kuma gömmüş, poponuz dışarıda ahkam kesiyorsunuz, korkaklar..Yuh olsun hepinize.. Haberi - Haber 2000 http://www.haber2000.com/chp-ve-iyi-partinin-ankara-il-ve-ilce-baskanlari-ile-milletvekilleri-adamlar-belediye-baskaniniz-mansur-yavasi-ezer-geceriz-diye-tehdit-ediyor-sizler-neredesiniz-alayiniz-basinizi-kuma-gommus-poponuz-disarida-ahkam-kesiyorsunuz-korkaklaryuh-20515.html 

 

İçerikli bir makale yazıp, bunların alayına iğne vurmuştum..

 

Çok kısa saatler sonra Ankara karışmaya başladı.. Kimileri “abi tam kitabın ortasından yazmışsın” dediler… Kimileri; “Yahu gerginlik mi yaratmak isityorsun?” diye sitem ettiler, kimileri de “Haklısın ama gel bu yazıyı yayından kaldır” diye dostane ricada bulundular..

 

Ve benim bu konuda esas hedefimde ki isim CHP Ankara İl Başkanı Av. Ali Hikmet Akıllı’da telefonuma göderdiği mesajda bir haber sitesinin linkini atarak, bana;

 

“Bak ben bu kabadayılığı kınayan bir demeç verdim” manası ile benim yanılgıya düşüp, boş bir yazı yazdığım mesajını iletmişti..

 

Oysa ki ben; makalemde “Üzüm salkımı” iması mesajı vermiştim ama CHP Ankara Başkanı bana, sadece “tek üzüm tanesi” mesajı vererek konuyu geçiştirmeye çalışmıştı…

 

Ve aslında bu cevap verme işi; CHP Ankara İl başkanının milli görevi idi..

 

Ne yapacaktı?

 

Hemen İYİ Parti Ankara İl başkanına diyecek ti ki; “Başkan İlçe başkanlarını ve meclis üyelerini şu günü topla, bende İlçe Başkanlarımı ve meclis üyelerimi toplayacağım, hep birlikte bu kabadayılara yüksek perdeden cevap verip, Mansur başkanımıza sahip çıkalım” diyecekti..

 

Yapmadı … Görüldü ki Mansur Yavaş Ankara’da yalnız mış, yalız mücadele veriyormuş..

 

CHP ve İYİ Parti’nin tüm başkanları resmen MHP’den korkup, cevap vermediler..

 

Evet… Sayın CHP Ankara Başkanı Hikmet Akıllı bey.. Sizin bana SMS ile attığınız “kınama” demecinizin hiçbir hükmü yoktur..

 

CHP ve İYİ Parti ortak sesle, hep birliklte cevap vereceketiniz..

 

Ben işi daha fazla uzatmamak adına, Sayın CHP Ankara İl Başkanı Akıllı’nın SMS’si ile vermek istediği mesaja karşı cevap yazmayı bile düşünmedim..

 

Fakat aradan 3-4 gün geçtikten sonra bu birliğin neden sağlanamadığına şahit oldum ve bu yazıyı yazdım..

 

Bırakın İYİ Parti başkanlarını, meğerse CHP Ankara İl Başkanının, CHP İlçe Başkanları karşısında otoritesi çökmüş.. Ve galiba bu nedenle Mansur Yavaş’a sahip çıkmada ilçe başkanlarını çağıramamış, sadece kendisi dostlar pazarda görsün misali ufak bir yerde “kınıyorum” diye demeç vermiş..

 

Nerden mi vardım bu yargıya?

 

Biliyorsunuz, 3 gün önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile 81 İl Başkanı; corona salgını sürecinde sahipsiz kalan ve olağanüstü şekillerde mağdur olan esnafların sesini duyurmak adına, eş zamanlı olarak, “Esnafın dayanacak gücü kalmadı” başlıklı bir açıklama yaparak, hükumete de neler yapması konusunda 17 maddelik te öneri sundular..

 

Bizim Haber Sitesi de bu anlamlı çağrı haberini sür manşetine taşıdı…

 

Biz yazdığımız Haberleri ve yazıları aynı zamanda Sosyal Medyanın tüm mecralarında paylaşıp, Haberin etkinliğini artırıyoruz..

 

Haberi yazdığımızdan 1 saat sonra; Ankara’nın önemli bir ilçesinin CHP Başkanı beni aradı…

 

Dedi ki “Abi geçen gün ki Mansur Yavaş’ın tehdit edilmesi ile ilgili yazınızı da okudum, Esnafların sorunları ile ilgili haberinizde.. İşte geçen yazdığınız Mansur Yavaş’a sahip çıkamama siteminizin cevabı, Ankara’da ki Esnaf sorunları ile ilgili yapılan çağrı toplantısında var”

 

“Ne alakası var, nedir bu gizli cevap?” diye sordum ve aldığım cevap gerçekten herşeyi ortaya koyuyordu..

 

Dedi ki; “81 İl başkanlarımızın toplantılarına bölgelrerinde ki ilçe başkanları da katıldı… Çünkü; Genel Başkanımızın talimatı idi…

 

Peki; Ankara İl başkanımızın açıklama toplantısında ne oldu? İl başkanı daha önceden ilçe başkanlarını bu toplantıya katılmaları konusunda bilgilendirmişti.. Daha doğrusu bu bir örgütsel talimattır..

 

Lakin, İl Başkanımızın, Esnaflarla ilgili açıklama toplantısına; Ankara’nın 25 ilçesinden sadece 4 İlçe başkanı katıldı ve 30 kişi kadar görüntü ile açıklama yapıldı Başkent CHP’nin önünde… Böyle bir örgüt ve başkanı nasıl ilçe başkanları ve meclis üyelerini toplayacakta, MHP milletvekillerine hep bir ağızdan posta koyacak? Çağrı da yapsa, yine 4 ilçeyi geçmez..Buyurun geri hesabı ve yorumu siz yapın”

 

Bana bu bilgiyi veren güvenilir bie isim olmasına rağmen ben birkaç yerden bu esnaf toplantısı ile ilgili bilgi toplamaya başladım ve iddialar tamamen doğru çıktı..

 

İl Başkanın esnaflarla ilgili toplantısına Ankara merkez ilçelerinden Çankaya, Mamak, Keçiören, Yenimahalle bile katılmamıştı..

 

Hava şartları toplantıya gelemeye son derece müsait…

 

Ama söz birliği etmişçesine 21 İlçe başkanı, İl başkanının toplantısına gelmediler..

 

Sadece; Altındağ, Sincan, Pursaklar ve Akyurt ilçe başkanları katılmış..

 

İşte görülüyor ki; CHP Ankara’da partinin çatısı fırtına da dağılmış, birlikte başarı elde etme çalışması imkansız hale gelmiş..

 

Öte yandan anlaşılıyor ki; İl Başkanına Kongrede destek veren bazı isimler de desteğini geri çekmişler..

 

Peki; CHP böyle bir örgüt yapısyla, Ankara’da başarı elde eder mi? Asla …

 

İl Başkanı seçilmiş ama irade karşısında otoritesi yüzde 96 düşmüş..

 

Bütün gelişen bu başarısızlık halkalrının birleşmesi karşsında bende CHP Ankara İl başkanına siyasi ahlak gereği şimdi soruyorum;

 

“Durumunuz bu iken… Ne zaman, İstifa etmeyi düşünüyor sunuz?”

 

CHP GENEL MERKEZDE; “MALI GÖTÜREN” YÜKSEK MAAŞLI “MÜMİNLER”…

 

Biliyorsunuz; partili cumhurbaşkanı Erdoğan geçen günü, ülkede açlığın, yoksulluğun yüksek ibre yaptığını itiraf eden bir dini çağrı yaptı..

 

Dedi ki; “Gerçek mümin; yoksulluk karşısında sabredendir, acıyı bal eyleyendir”..

 

Erdoğan’ın; ekonomik sıkıntıların din anlayışı ile çözme çağrısında CHP Lideri Kılıçdaroğlu’da cevaplar verdi..

 

Dedi ki; “Gerçek mümin sarayda oturmaz.. Gerçek mümin paylaşandır, kul hakkı yemez, diğer insanların haklarını koruyanlardır” falan, filan..

 

Doğru … Doğru da Sayın Kılıçdaroğlu; sizin bu tanım ve önerileriniz de güvenilir bulunmadığı gibi, gerçeği yansıtmıyor..   

 

Neden mi? Çünkü;

 

Siz ifade ettiğiniz hassas duyguları korumuyor, haktan, adaletten uzak kapıların açılmasına göz yumuyorsunuz..

 

Şimdi size birkaç örnek vereceğim…

 

CHP Genel Merkez Genel müdürü Özgür Karakoç, ikinci maaşını hiç alakası olmayan Ankara Büyükşehir Halk Ekmek şirketinden alıyor mu? Alıyor..

 

Adı sık, sık FETÖ Bağlantıları ile anılan iletişim danışmanınız Rasim Bölücek; yine ikici maaşını Ankara Büyükşehir Beton şirketinden alıyor mu? Alıyor…

 

Yakın geçmişte özel kaleminize 4 Bin lira maaşla başlayan  ve birçok dedi-koduların sahibi olduğu ileri sürülen Derya Gödek’in maaşı artırılarak 16 bin lira alıyor mu? Alıyor

 

 CHP’nin ABD- Waşington temsilcisi Yurter Özcan’a; 18 Bin dolar maaş, yani Türk parası ile 140 bin lira veriyor musunuz? Veriyorsunuz…

 

Yine, CHP Bürüksel Temsilcisi  Kader Sevinç’e; 18 Bin avro, yani Türk parası ile 165 bin lira maaş veriliyor mu? Veriliyor…

 

CHP’nin yurtdışı oy başarısızlığı orta da mı? Ortada…

 

Şimdi Başdanışman olarak atadığınız ve atandığı günü Genel Merkezde ayaküstü CHP üyeliği yapılan, Kırıkkale üniversitesinde görevli olan Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken’e yine mecburen enaz 15 Bin lira verecek misiniz? Vereceksiniz…

 

Evet… Sayın Kılıçdaroğlu… Türkiye’de 20 milyon insanımız Bin lira yardıma muhtaç iken, Şimdi; malı götüren, çift ve yüksek maaşlı bu elemanlarınız mı gerçek mümin?

 

Veya sizin gerçek mümin anlayışınız bu mu?

 

Siz bu icraatnızla mı Erdoğan’ı “mümin” sözleri ile eleştiriyorsunuz? Eee kim inanır size?

 

Sonra gariban partililerden topladığınız aidat paralarını niye böyle adaletsiz şekilde çar-çur ediyor sunuz?

 

Bak… Aldığım bilgiye göre CHP Genel Merkezin kasasında 5-6 milyon lira para kalmış… Öyle görünüyor ki yakında paersonelin maaşlarını ödeyemez hale geleceksiniz…

 

Temennim … Allah, sizleri doğru yoldan ayırmasın…


Bu Haber 577450 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir