http://www.chpiktidarhareketi.com
http://www.haber2000.com/
» MERAL AKŞENER : "15 TEMMUZ'da, MİLLET DEVLETİ SOKAKTAN TOPLADI"

MERAL AKŞENER : "15 TEMMUZ'da, MİLLET DEVLETİ SOKAKTAN TOPLADI"

Afrin ile ilgili, bu iş magazine döndü. Sayın Bahçeli ciddiyetiyle tanınan bir insandır, saray koalisyonundan sonra o da ciddiyetini kaybetti.  Bu işler böyle olmaz. Televizyon ekranından anlıyorum iç politikada bir başarı öyküsü olarak cumhurbaşkanlığı seçiminde kullanılmak istendiğini anlıyorum. Orada bir sorun yok. Önlem almak, vatandaşı aydınlatmak bizlerin görevimiz. Fakat işin cılkı o kadar çıktı ki, Afrin sanki bir Amerika'nın Irak savaşındaki gibi konuyu hiç bilmeyen, abuk sabuk, ahmakça konuşmalarla basın yayın üzerinden bir tuhaf döneme gidiyor. Savaş bile dememeliyiz biz buna. Bu bir müdahale.
Paylas
MERAL AKŞENER :
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Siyaset - 10 Şubat 2018, Cumartesi 10:42:11
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meral Akşener, medya temsilcileriyle bir araya geldi.

 

Akşener, İstanbul'daki toplantıda yaptığı açıklamalarda Afrin harekatına dikkat çekerek, "Bugün gelinen noktada Afrin bir mecburiyettir. Ancak gelişmeleri müzakere edebilseydik, konuşabilseydik bu mecburiyet olmazdı. Bugün de konuşamıyoruz. Meclis'te müzakere edemiyoruz... Tek kişi karar veriyor. En basitinden Hatay, Kilis, Gaziantep, Mersin vergisi ertelenen insanlar şehir olmaz, ticaret üzerinden ülkeye zenginlik katan böle haline gelirdi. Bugünü de kamuoyunu nezdinde konuşamıyoruz, TBMM bile müzakere edemiyoruz.

 

Yarın hangi maliyetleri yükleneceğimizi hep beraber göreceğiz. Demokrasinin güzelliği buradadır. Demokrasi her derde deva bir ilaç olmaktan ziyade, sorunları tartışmamızı sağlayan bir platformdur. Rekabetçi, demokratik siyaset bu yönüyle hayati öneme sahiptir" dedi. İYİ Parti lideri şunları söyledi: "25 milyon öğrencimiz var. 15 yılda gelinen noktaya bakın. Eğitimde 73 ülke arasında 52. sıradayız. Bin 800 saat yabancı dil eğitimi var.

 

Mezun olan öğrenci eğitimini aldığı dili konuşamıyor... Devlet-Güven arasındaki ilişkinin yerine şimdi korku kavramı yerleşti. Dünya ile Türkiye'nin gündemi arasındaki mesafe açılıyor. Gelişmeleri konuşamıyoruz. Türkiye yorgun, toplum mutsuz... Konuşan bir Türkiye'yi sağlamak istiyoruz. Sivil siyasetçilerin Türkiye'yi askeri garnizona çevirme çabasıyla karşı karşıyayız. Yukarıdan aşağı talimat, aşağıdan yukarı itaat var." 

 

Akşener, açıklamalarının ardından soruları cevapladı,

 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tura kalırsanız HDP ile ittifak yapar mısınız?

 

Sayın Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı HDP ile en derin ahbaplığı, dostluğu işbirliğini yapan şahıs. Türkiye'ye o zaman Abdullah Öcalan ile müzakere yolunu açan kişi, çözüm sürecini, açılımı, demokratik açılımı, ortaya koyan kişi. En derin, en yakın ilişkileri kuran kişi. Şimdi arkadaşımız HDP ile, PKK ile ahbaplık etmiş bugün canı istedi milli ve yerli, pür milliyetçi bir dile döndü ve geri kalan herkes HDP ile aynı blokta. Bu doğru bir şey değil. 24 yıldır aktif siyasetin içindeyim, açık, içi dışı bir vatandaşım ben. Ben aday olduğum takdirde Sayın Erdoğan ikinci tura kalıyor demektir. Bu güzel bir psikoloji. Bildiğim kadarıyla HDP, CHP adaylarını çıkaracak, saray koalisyonu da Sayın Erdoğan'ı aday çıkarak.

 

Başkaları çıkmadığı takdirde bugün itibariyle 4 adaylı bir yarış gibi görünüyor. Biz ikinci tura kalacağımıza inanıyoruz. Ben böyle dediğim zaman arkadaşlarım bana kızıyor. Şu anda farzı mahal konuşuyoruz. Belli mi olur? Ben ikinci turda HDP ile Sayın Erdoğan'ın anlaşacağını düşünüyorum. Ben kalmadım ikinci turda, CHP'nin adayı kalıyor Erdoğan'ın karşısında. Gelin sizinle iddiaya girelim HDP ile Sayın Erdoğan anlaşır, ben kendisini tanıyorsam. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı'nın, cumhurbaşkanlığı konusunu Türkiye'nin her meselesinin önünde gördüğünü düşünüyorum.

 

Başka türlü Türkiye'nin bekası ile kendi geleceğini iç içe oluşturmazdı. Sanki cumhurbaşkanlığını kaybettiği takdirde dünya yıkılır gibi bir söylem ve psikoloji görüyorum. Onun için o yolları kendisi daha çabuk aşar. Sürekli aldandı. Bunun ceremesini millet çekiyor..

 

BİZİM ÇILGIN DEĞİL MUCİZE PROJEMİZ VAR

 

MHP ile hısım mısınız. hasım mı?

 

Biz kimse ile ne hasımız, ne hısımız. Biz MHP'nin devamı değiliz. Biz CHP'nin benzeri değiliz. Biz Adalet ve Kalkınma Partisi'nin de hasmı değiliz. Biz yorulan, huzura kaçan, neşesi kaçan, sıradan insanların arasında olan asgari müştereklerin, kardeşlik, yardımlaşma, güven duygusunun ortadan kalktığı bir Türkiye'de yeniden huzuru, güveni ve kardeşlik duygusunu oluşturabilmek için bir proje ortaya koyan, ufuk, iddia ortaya siyasi partiyiz.  Bizim çılgın değil mucize projemiz var; konuşan, tartışan Türkiye... Güçlü parlamenter sistem. Tek adam yönetiminin ortadan kalktığı güçlü bir parlamenter sistemi inşa edeceğiz.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile yapacağı görüşmeden bir ittifak çıkar mı?

 

Karamollaoğlu, CHP'yi ardından İYİ Parti'yi ziyaret etti. AKP'yi de ziyaret edeceğini söylemişti. Görüşmeden ittifak anlayışının çıkacağını düşünmüyorum. Saadet Partisi referandumda hayır dedi. Bir anayasa değişikliği yapmamız lazım.  Çok önemli akademisyenlerimiz çalışıyor. Ama bu anayasanın, taslağın bütün toplumun her katmanı tarafından tartışılması gerektiğine inanıyorum. İddiamız, konuşan Türkiye'yi ortaya çıkarmak. AKP kutuplaşmadan besleniyor. Erdoğan, kendisi ittifak yaparken siyasi rakiplerini de bir araya toplamaya çalışıyor.

 

Bir erken seçim bekliyor musunuz?

 

Eğer bir erken seçim olacaksa bir öngörü olarak 15 Temmuz 2018'i tarih olarak öngörüyorum. Bu konuda herhangi bir bilgim yok. Sadece bir öngörü.

 

OLAN GARİBE, FAKİR FUKARAYA OLUYOR

 

OHAL için ne diyorsunuz?

 

Hangi önemli yatırımı yaparsanız yapın, eğer OHAL'i ortadan kaldırmazsanız, hukukun üstünlüğünü ortaya koymazsanız, güveni tesis etmezseniz ve şaibeli ve kirli referandumu yaşadık, sonrasında  tek adam rejimi tekrar 2019'da kabul edilirse ne ekonomi olur, ne eğitim olur, ne de gençlerin umudu olur.

 

15 Temmuz hain kalkışmayı yaşadık. Tekraren bir mücadele başlattınız, 'Yenikapı Ruhu'diye bir kavram ortaya çıktı, milli birlik beraberlik üzerinden Türkiye'deki bütün siyasi görüşlerden insanlar bunun etrafında toplandı. Ve zannedildi ki at izinin it izine karışmadığı bir mücadele yöntemi yapılacak. Bu yöntemin yapılmadığını görüyoruz. Bir borsa oluştuğunu görüyoruz. 'senin FETÖ'cün, benim FETÖ'cüm'gibi bir ayrımın oluştuğunu görüyoruz.

 

OHAL'in uzatılması için bu mücadelenin sulandırıldığını görüyoruz. Olan garibe, fakir fukaraya oluyor. Olan dayısı olmayanlara oluyor. Cemaatlerin, tarikatların ülkeyi yönetme sevdalarına karşı cumuriyetin kuruluş ilkelerine dönülmesi gerekir.

 

Özellikle Sayın Erdoğan'ı çok seven gruplara sesleniyorum, 'merhaba'diyecek kimse kalmadı. Siyasetçinin problemini siyasetçi çözer. Gazeteci çözemez, para ödediği danışmanı çözemez, biat etmiş bürokrasi çözemez. İlk önce o biat etmiş bürokrat satar. Sayın Erdoğan hapishaneye giderken yanında olanlara bir bakın. Sayın Erdoğan'ın partisi kapatılırken beyanat verip, ceza ödeyenlere bir bakın.

 

Nevzat Ercan, Meral Akşener, Rıza Akçalı; 'Refah Partisi kapatılıyor, bizi ne ilgilendirir'diye bakmadan hepimiz 3 bin 5 yüzer lira para ödedik. Bunun ortadan kalkışı; buraya tarihe not düşüyorum en fazla Sayın Erdoğan ve AK Partililerin zararınadır. Kraldan çok kralcılık vicdanı ortadan kaldırır. Vicdansızlık düşmanlığı getirir. Şu soruyu sorun 'ben burada niye oturuyorum?'. Sayın Erdoğan bir iftiraya uğradı, 4 gün sonra beni aradı 35 dakika bir konuşma yaptık. Sonra güçlü bir başbakan yardımcılığı teklif edildi. Soru şu; bunu kabul etseydim, bugün ölmüş anama sövülür müydü? Sövülmezdi.

 

MİLLİ MERKEZDEYİZ

 

Oy oranınız nedir?

 

Benim ilgilendiğim alan, 2001'de bu tarafa kaymış 15 puanlık yani yüzde 30'luk ya da 47'nin 15'nden oy almak. Şeytanlaştırılmaya çalışılabilirim ama sahada bir vicdanın olduğunu biliyorum. İsim isim vereyim şaşırırsınız. Herkesin bugün olduğu gibi masa altından telefon etmedi dönemlerde, herkesin omzunda elim var. Bu da bir vicdanı getiriyor. Onun için kim şeytanlaştırırsa şeytanlaştırsın, tutmadığını düşünüyorum. AK Parti'den İYİ Parti'ye kayacak başlangıç için söylediğim 15 puan yani yüzde 30-32-35 arasındadır. 74 ilde teşkilatlandık. Erken seçimde seçimlere girme hakkımız var.

 

Sayın Özdağ ve Aydın da çok il gezdi. Partimiz vs. hiçbir şeyimiz yoktu. Bizim inanmışlığımız, CHP'nin teşkilatlarını ayağa kaldırdı. Onun için de oluşturulan sinerjiye katkımız var. Türkiye'nin yüzde yüzünü kucaklayacak bir parti kurun dedi insanlar, merkez bir parti. Dolayısıyla bu hakkı teslim ettiler.  Bir şehre gitmeden önce yapıyoruz, bir şehre gittikten sonra yapıyoruz. İYİ Parti toplumun merkezinde, milli merkezdeyiz. ANAP döneminde olduğu gibi dört eğilimi birleştirme gibi bir çabamız yok. 

 

AFRİN BİR ZORUNLULUKTU

 

MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli, "Yüzbinlerce Bozkurt ile Afrin'e gideriz" sözleri için ne diyorsunuz?

 

Afrin ile ilgili, bu iş magazine döndü. Sayın Bahçeli ciddiyetiyle tanınan bir insandır, saray koalisyonundan sonra o da ciddiyetini kaybetti.  Bu işler böyle olmaz. Televizyon ekranından anlıyorum iç politikada bir başarı öyküsü olarak cumhurbaşkanlığı seçiminde kullanılmak istendiğini anlıyorum. Orada bir sorun yok. Önlem almak, vatandaşı aydınlatmak bizlerin görevimiz.

 

Fakat işin cılkı o kadar çıktı ki, Afrin sanki bir Amerika'nın Irak savaşındaki gibi konuyu hiç bilmeyen, abuk sabuk, ahmakça konuşmalarla basın yayın üzerinden bir tuhaf döneme gidiyor. Savaş bile dememeliyiz biz buna. Bu bir müdahale. Türkiye'nin haklı olduğu bir müdahale. Abuk sabuk 'savaş'diye konuştuğumuz zaman yarın bunun barışı olduğunda bütün bunlar karşımıza gelir. Ciddi dilin ortadan kalktığı, hercümerç içinde bir Afrin takip ediliyor. Afrin bir zorunluluktu. Afrin'den sonra Menbiç ve Fırat'ın doğusunda gereği yapılmalıdır.

 

Fırat'ın doğusu ve Menbiç içerideki 'bravo ağabey'operasyonuna kurban edilmemelidir. Buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz, takipçisi olacağız. İYİ Parti Afrin konusunda çok dikkatli bir dille gidiyor. 15 Temmuz Türkiye için önemli bir milattır. Millet devleti sokaktan topladı. Afrin'de de Mehmetçik siyaseti çukurdan çıkarmaya gayret ediyor..


Bu Haber 467998 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir
Kapat İlginizi Çekebilir
CHP’nin “PERİNÇEK”leri.. Muharrem İnce “zeka” özürlü mü?
CHP’nin “PERİNÇEK”leri.. Muharrem İnce “zeka” özürlü mü?
Ayasofya'nın ibadete açılması; Seçmenin Yüzde 99.7'sini etkilemedi.. Vatandaş;
Ayasofya'nın ibadete açılması; Seçmenin Yüzde 99.7'sini etkilemedi.. Vatandaş; "İşsizim, açım" diyor
“Erken Seçim” tartışmalarının gerçeğini yazıyoruz.. Erken seçim olacak mı? Kesin olacak.. Peki; “hodri medyan” diyen muhalefet, yarınlarda Bahçeli; “Erken seçime gidelim” derse, “olmaz” diyebilir mi? Diyebilir.. Ve Erdoğan’ın işine gelecek erken seçim şekli
“Erken Seçim” tartışmalarının gerçeğini yazıyoruz.. Erken seçim olacak mı? Kesin olacak.. Peki; “hodri medyan” diyen muhalefet, yarınlarda Bahçeli; “Erken seçime gidelim” derse, “olmaz” diyebilir mi? Diyebilir.. Ve Erdoğan’ın işine gelecek erken seçim şekli