http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» NAMIK KEMAL ZEYBEK . "TEK ADAM SİSTEMİ, KABUSTAN DA ÖTEDİR"

NAMIK KEMAL ZEYBEK . "TEK ADAM SİSTEMİ, KABUSTAN DA ÖTEDİR"

Açıkça söylemek istiyorum. Bu iş HAYIR-EVET oylaması değil. Oylanacak olan HAYIR mı ŞER mi oylamasıdır.
Paylas
NAMIK KEMAL ZEYBEK .
Siyaset - 07 Mart 2017, Salı 12:20:34
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NAMIK KEMAL ZEYBEK yazdı

 

www.haber2000.com 

 

KABUS ..

 

Umman Sultan’ı Kâbus bin Seyd El Ebu Seyd, Güney Kıbrıs’a Alasia adlı 61 metrelik bir gemi hediye etmiş. Gemi Güney Kıbrıs Rumlarının ilk açık deniz karakol gemisi olarak görev yapacak.

 

Bu gemi savaş gemisidir.

Gemiyi veren Müslümanların sultanlarından Kâbus adlı bir sultandır.

Siz hala İslam Dünyası diyenlerden değilsinizdir umarım…

Ülkemizde Sünni-Eş’ari Nakşi kökenli iktidarı devirmek isterken casusluk yaptığı ve terörist ruhu taşıdığı ortaya çıkan Sünni-Eş’ari Nakşi kökenli darbecilerden sonra kim “din bizi birleştirir diyebilir ki”

 

Öte yandan bu sultan Umman Devletinin Başkanıdır.

Sultan Kâbus aynı zamanda ülkenin Başbakanıdır.

Hem de Dışişleri Bakanıdır.

Yetmez!

 

Hem de Savunma Bakanıdır.

Geriye dişe dokunan ne kaldı?

Sultan Kâbus Umman’ın bir de Maliye Bakanıdır.

Kabus gibi değil mi?

 

Bize ne mi?

Bizi iki yönüyle çok yakından ilgilendiriyor.

 

Birincisi Sultan Kâbus’un Güney Kıbrıs Rumlarına verdiği savaş gemisinin teslim töreninde konuşan Savunma Bakanı Fokaides “Kıbrıs’ın ne coğrafyasına ne de düşmanları değişmeyecek” diyerek Türkiye’ye gözdağı vermeye çalıştı.

 

İkincisi Kabus gibi…

 

Bu günlerde ülkemizde bir anayasa değişikliği halka sunulacak. Cumhurbaşkanına verilen yetkilere bakıyorum da Sultan Kâbus daha demokratik kalıyor.

 

Halk yanılır da “evet” derse Cumhurbaşkanı bütün bakanlıkların bakanı olacak. Partisinin (artık hangi partiyse) Genel Başkanı olacak. Bütün Milletvekillerinin atayanı olacak. Kendisini yargılayacak Anayasa Mahkemesi üyelerini de atayacak.

 

Hakimler Savcıların (artık yüksek olmayan) kurulunu da atayacak.

Yasa da çıkaracak, Yasama Meclisini de canı isterse dağıtacak.

Kabus gibi diyeceğim de bu kabustan da öte.

 

Sonucun ne olacağını öğrenmek isteyenler Alev Alatlı’nın Kabus adlı romanını okusunlar. Artık roman mı gelecek bilim kurgusu mu her neyse

 

Gelelim şu HAYIR-EVET meselesine

Açıkça söylemek istiyorum.

Bu iş HAYIR-EVET oylaması değil.

Oylanacak olan HAYIR mı ŞER mi oylamasıdır.

ŞER’in anlamı bu günlerde evet olmuştur.

HAYIR’ın zıddı ŞER’dir.

HAYIR hayırlı olacaktır.

 

Türkiye’yi Sultan Kabus’un Ummanı yapmak istemeyenler HAYIR demelidir.

Not: Biliyordum du şu Kabus’un anlamına bir de Kubbealtı Sözlüğünden bakayım dedim.

 

Kabus: Uykuda basan sıkıntılı ağırlık, karabasan, Etkisi insanın bütün benliğini kaplayan sıkıntılı dehşet verici hal.

 

SCHRÖDİNGER’İN KEDİSİ KÂBUS

 

Kâbus, Alev Alatlı’nın Schrödinger’in Kedisi adlı Irmak Romanlarının birincisi…

 

Sultan Kâbus ki Umman Devletinin hem Sultanı hem Başbakan’ı hem Dışişleri Bakanı hem Maliye Bakanı hem Milli Eğitim Bakanı hem de Savunma Bakanıdır. Anlaşılan Güney Kıbrıs Rumlarının da savunma işlerine bakıyormuş ki onlara 61 metrelik bir savaş gemisi bağışlamış. Böylece dinler arası diyalogun güzel bir örneğini vermiş. Ne var ki Müslümanlar da Hıristiyanlar da ‘İbrahimi dinlerden’ değil mi? Yaşasın İslam dünyası…

 

Yine demiştim ki şimdilerde de ülkemiz de anayasayı değiştirip bir Sultan Kâbus bulmak için halk oylaması var. Bizim ki Ummanı da geçen bir Umman… Aman aman aman… Aman deyim sakın yanılıp da HAYIR’dan ayrılıp şerri seçmeyin. Bu anayasa değişikliği denilen YETKİ YASASI’nı onaylarsan ey halkım, neler olacağını Alev Alatlı’nın Kâbus adlı kitabında bulabilirsiniz demiştim.

 

Gerçi Kâbus’un kendisi de okumayı sevmeyenler için Kâbus gibi 704 bet… Daha birinci cilt…

 

Okumayı sevmeyenler Alev Alatlı’yı okusunlar, o kadar vakti olmayanlar için Kâbus’dan örnekler vermek isterim..

 

Önce belirtmeliyim ki bu kitabın ilk yayını 1999 yani daha ortada ne AKP var ne de RTE… Bugün ki Anayasa Değişikliği Oylamasını ise kimsenin hayal etmesi bile olacak iş değil.

 

Dolayısıyla Alev Alatlı’yı kimse suçlamaya kalkmasın sadece okusun.

Kâbus eski Türkiye- yeni Türkiye çelişkisi temelinde kurgulanmış.

Eski Türkiye (hala) bugün ki Türkiye.

 

Yeni Türkiye de ise devletler var.

 

  1. Doğu Trakya Cumhuriyeti
  2. İstanbul Eyaleti
  3. Salihan Devlet (Güneydoğu Marmara)
  4. Yeni Horasan Cumhuriyeti ( İç Anadolu)
  5. Land Of Knıdos (Güney Batı Anadolu)
  6. Attelia Countig ( Antalya ve çevresi)
  7. Kingdom Of Kapadokia (malum)
  8. Vikingland ( Samsun ve çevresi)
  9. Pontus Princedom (malum)
  10. Y.M.H.C. ( Baş Şehri Edessa)

Bu yeni Türkiye de bir ULU PİR var ki her şeyin etkili ve yetkilisi… Hayır, C. Başkanı değil, ULU PİR.

YENİ DÜNYA DÜZENİ bu TÜRKİYE’nin egemen dünya görüşüdür.

YÜCE PİR, Tekleşmiş Varoluştur.

YÜCE PİR, Tekleşmiş Dünyadır.

YÜCE PİR, KOALİSYON’dur.

YÜCE PİR, YENİ DÜNYA DÜZENİ’dir.

YÜCE PİR, Ekonomik Akıldır.

YÜCE PİR, Tek Yoldur.

YÜCE PİR, Hocaların Hocasıdır.

YÜCE PİR, Mutlak Teslimiyettir.

Halk hep bir ağızdan bunu tekrarlar:

Yüce Pir, Mutlak Teslimiyettir.

Yüce Pir, Mutlak Teslimiyettir.

Yüce Pir, Mutlak Teslimiyettir.

 

Okurken dalmışım, düşümde halkı gördüm, alanlarda toplanmış bağırıyorlardı:

 

C. BAŞKAN, Mutlak Teslimiyettir.

C. BAŞKAN, Mutlak Teslimiyettir

C. BAŞKAN, Mutlak Teslimiyettir

Korku ile uyandım neyse ki KÂBUS’muş.

 

Kâbus adlı romana bakmayı sürdürüyoruz. Hep birlikte yapılan virtlerden birisi de şöyle,

 

‘ Kindar, kindar, kindar, kindar, kindar…’

Bu sözü de bir yerlerden hatırlıyor musunuz?

 

Roman böyle korkutucu anlatımlarla sürüp gidiyor. Ama bu kapkaranlık karamsarlığın ortasından birileri çıkıyor. Bununla eski Türkiye’yi geri getirmek isteyenlerdir Umanları da eski Türkiye’nin Milli Marşı’nın ilk kelimesidir. KORKMA!

 

Doğrusu Alev Alatlı bu romanı ve bugünler ile ilgili ne düşünür bilmiyorum. Ama oda bilir ki sanat ürünleri ortaya çıkıncaya kadar sanatçınındır. Ondan sonra artık halkındır.

 

Alev Alatlı bu yazımı okursa ne düşünürse düşünsün ben onun kitabının başına koyduğu sözlere can ve gönülden katılıyorum,

 

PARMAĞIMA DEĞİL İŞARET ETTİĞİME BAKIN


Bu Haber 578854 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

Gazeteler:

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

BURCLARİçerik Yükleniyor...

PUAN DURUMLARI :İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

(Terör ve tecavüz hariç) ADLİ MAHKUMLARA EŞİT YASA.. ŞARTLI TAHLİYE İSTİYORUZ. lehe uygun somut deliller olmasına rağmen fetöcü hakimlerin kanaat kararıyla birçok suçsuz insan içerde yatıyor. (Ceza mahkemesinde ağır ceza verebilmek için somut ve 0 inandırıcı deliller olması lazım.) Yargıdaki hatalı uygulamalardan dolayı birçok insan boş yere cezaevinde yatıyor. Kış geldi ve cezaevleri aşırı dolu. Mahkumlar soğuk betonlarda yatıyorlar. Sıcak su yok herşey kısıtlı. Hastalıklar öylesine.. Biz vatanımıza hainlik yapmadık! Kimimiz suçsuzluğunu anlatamamış, kimisi çaresizlikten,kimiside cahillik ve ihmal nedeniyle, kimiside ekonomik nedenlerle ve yoksulluktan, kimide tehdit ve Korkuyla suça karışmış, kimisi kumpasla, arkadaş mağduru olmuş.. Bunlar uzmanlar tarafından dahada sınıflandırılabilir. Yeni cezaevleri yaparak, mahkumu yıllarca kapatmak yerine, asıl suça neden olan faktörleri ortadan kaldırmak için çabalanmalı.. Yoksa gençler, fikren, bedenen vede ruhen kaybedilip yok olacak..! Cezaevleri yerine okul yapılsın. Fabrikalar yapılsın iş verilsin aş olsun ve yoksulluk giderilsin. Ayrıca bir mahkum devlete en az 2000 tl zarar demek cezaevleri yapımıda ayrıyeten ekonomik zarar. BİZ YENİ CEZAEVLERİ İSTEMİYORUZ bu sadece geçici çözüm olacaktır. Nolur,,adli mahkumların vede mahkum yakınlarının SESSİZ ÇIĞLIKLARINI duyun ve duyurun.. İçerde kader mahkumları dışarda biz CANIMIZ ÇOK YANIYOR. Çocuklarımız analı babalı öksüz boynu bükük yetim kaldı. Allah bile tövbe eden kullarının günahlarını bağışlarken devletimiz niye bağışlamasın. Herkes hata yapar ve 2. Bir şansı hak eder. Bir hata bedeli ömürlük cezalar olmamalı.. Onları yeniden hayata kazandırın yaşayan bir ölü olmasınlar. İnanın bana suçsuz ve ilkdefa suç işleyipte pişman olmuş mahkumlar birdaha ASLA SUÇ İŞLEMEYECEKLERDİR. Hem pişman olmuş bir mahkumu yıllarca kapatmanın kimseye faydası yok..! Bırakın aile olalım Yavrum geceleri hep babasının mankenine sarılıp koklayararak uyumaya çalışıyor. Ayrıca Babasız büyüyen çocuklar ilerde daha kötü işlere bulaşacaklardır. Bir anne yoksulluklamı uğraşsın, cocuklarınamı baksın. Toplum içinde kocasız hayat çok zor! Bize artık acıyın nolur. Siz Sayın vekillerden, Mahkum ve mahkum yakınlarının ne hissettikleri konusunda empati yapmalarını rica ediyorum. Ve soruyorum.. fetö mağduru veya kumpas`a kurban gitmiş işlenen suçtan bile haberi olmadan ceza yatan suçsuz, arkadaş mağduru mahkumlar ne olacak..! BİZ 188 dahil EŞİT YASA - ŞARTLI TAHLİYE İSTİYORUZ. Siz bizim devlet babamızsınız.. BÜYÜKLÜĞÜNÜZÜ GÖSTERİN.. LÜTFEN.. HALKINIZLA BARIŞIN ve onlarla uzlaşın. Ve artık açılsın kapılar.. Nolur allah rızası için bizim isteklerimizi yetkililere duyurun.. Biz fakir aileleriz.. Biz çaresiz Yaşlı ana babalarız. Biz 18 yaş altı savunmasız çocuklarız. Biz kısık sesleriz BİZİM GÜR SESİMİZ OLUN.. Ben mahkum eşiyim ve Bu yazımı ve isteğimi (1 çarpı 1000) olarak görün. Atatürk ` benim halkım cahildir hataya düşebilir her 10 yılda bir af verin` demiştir..!!!
KAVGALARI BIRAKIN, CEZAEVLERİNE BAKIN.. DEVLETİN KURUMU AÇIKLIYOR :

FaceBook

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir