http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» NAZAN ŞARA ŞATANA'dan; 'TAŞLAR- KIYAMET 2023'

NAZAN ŞARA ŞATANA'dan; 'TAŞLAR- KIYAMET 2023'

ZÜMRÜT TABLETLERİ ve benim yayınlanacak kitabım, "TAŞLAR-KIYAMET-2023"
Paylas
NAZAN ŞARA ŞATANA'dan; 'TAŞLAR- KIYAMET 2023'
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Yaşam - 13 Ağustos 2016, Cumartesi 16:03:43
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NAZAN ŞARA ŞATANA yazdı

 

www.haber2000.com

 

ABDÜLKADİR GEYLANİ HAZRETLERİNİN KİTABINDA SÖZ ETTİĞİ

ZÜMRÜT TABLETLERİ

 

Abdülkadir Geylani Hazretlerinin “Kitab-ı Sirr Al Asrar” (Sırların Sırrı) kitabında zümrüt tabletlerinden bahsetmesi bu konuya daha bir ağırlık vermemi sağladı.  

 

Hermetika ya da diğer adıyla “Zümrüt Tabletler”, eski Yunanlılar’ca Hermes Trismegustus olarak adlandırılan Hermes Trismegistus’un öğretisine ait kimi metinlerin eski Yunanca ve Latince yazılmış eldeki parçaları bütününe verilen admış.

 

Taşlar kitabımdan ara ara söz ediyorum. Bir türlü bitiremiyorum. Her gün bir ilave çıkıyor bu gidişle bu kitap ne zaman çıkar ve ben bunun üzerine kaç kitap yazar ve yayınlarım gerçekten onu da bilmiyorum.

 

Şimdi de Zümrüt tabletlere takıldım. 

 

Zümrüt tabletler Hermetik yazılar içinde en önemli olanıymış. Bunu okuduğumda daha bir ilgilenir oldum. Tablet ve taşlar. İşte benim TAŞLAR-KIYAMET-2023 adlı yayınlanacak olan kitabım.

 

Bunlar, Antik Mısır'da kutsal alfabeyle yazılmış orijinal kayıtların farklı yazı biçimlerine çevrilmiş kopyalarının kısmen eski Yunanca’ ya ve Latinceye çevrilmiş bölük pörçük parçalarıymış.

 

Düşünün bu tabletler Orta Çağlardan bu yana dikkatleri üstüne topluyor. Bu işin uzmanları, araştıranları yâda en basit haliyle ilgilenenlerin merak ettikleri kitabeler bunlar.

 

Tabletlerin nasıl bulunduğuna dair birçok anlatı var. Ağırlıktaki kanı; büyük İskender, Hermes’in mezarını bulmuş, Lahitin olduğu yerde tabletler oradan çıkmış. Düşünün heyecanı tabletler bulunuyor ve onlar yemyeşil zümrütten. 

 

Burada zümrütten olmasının birçok nedeni olduğunu söylüyorlar bu işin bilenleri ve diyorlar ki;

 

Yeşil renk ekini sembolize ettiğinden,

Okült geleneğinde bilgelik sembolünün yeşil olmasından,

Hıristiyanlıkta’da da inancı sembole etmesinden de kaynaklanabiliyormuş.

 

Hermetik yazıların birçoğu Helenleşmiş Mısır’a aitmiş.

 

Enteresan ama öyle bütün bunlar bir şekilde eski Mısır’a dayanıyor. Sanki bilinmezler Mısır’da bilinir hale geliyor. Gerçi bilinmeyenler bilinenlerden daha çok ama oralar başka bir dünya gibi…

 

Burada bir alıntıyı aynen aktarmak istiyorum.

 

Bu yazıların da orijinal Yunanca metninin varolduğu varsayılmış, ancak bugüne kadar eksiksiz metin bulunamamıştır. Sadece yirmiye yakın Arapça versiyona rastlanmıştır.

 

Zümrüt tablette neler yazılı olduğu da bir halli ilginç. 

 

Tercümesini aktarıyorum.

 

1. Hiç yalan olmadan doğrudur, kesindir ve çok gerçektir.

 

2. Aşağıda olan yukarıda olan gibidir, yukarıda olan da aşağıda olan gibidir ve birlikte tek bir şeyin mucizesini gerçekleştirirler.

 

3. Ve bütün her şey bir olandan geldiğinden, bir olanın düşüncesinden gelmiştir. Böylece her şey bu tek olandan uyum sağlayarak çıktı.

 

4. Güneş onun babasıdır, Ay annesidir. Rüzgâr onu karnında taşımıştır, Toprak beslemiştir.

 

5. Dünyanın bütün gücünün babası budur. Onun gücü eğer toprağa dönerse her şeye yeter.

 

6. Toprağı ateşten ayıracaksın, sübtil  (Mikro düzeyde fiziksel ve ruhsal etkilere yol açan enerji akışı.)olanı kalın olandan; bu büyük bir maharetle olmalı

 

7. Topraktan gökyüzüne çıkacak ve yeniden toprağa inecek ve yukarıda ve aşağıda olanın gücünü alacak. Bununla bütün dünyanın zaferi senin olacak; bunun için bütün karanlık senden uzaklaşacak. 

 

8. Bu bütün kuvvetlerin en kuvvetlisi; çünkü her sübtil şeyi yenecek, her katı şeyin içine girecek.

 

9. Dünya da böyle yaratıldı.

 

10. Hayranlık verici biçimler bundan çıktı, bunların ortamı buradadır.

 

11. Bu yüzden bana Üç Kere Büyük Hermes denir, çünkü bütün dünyanın felsefesinin üç bölümü de bana aittir. Güneş’in yaptıkları hakkındaki söylediklerim böylece bitiyor ve tamamlanıyor.

 

Aklın karışmaması mümkün değil. Anlamak için çok araştırmak gerekiyor. Son olarak aktaracağım yazıyı sanıyorum sizlerde benim gibi hayranlıkla okuyacaksınız ve soracaksınız? Zümrüt Kitabeler hakkında daha fazla neler öğrenebilirim.

 

Hermetika’daki dizeler:

 

"Haydi dinleyin çamurdan insanlar!    

Bir an düşün,    

nasıl oluştuğunu ana rahminde.    

Aklına getir o usta işçiliği    

ve ara o sanatçıyı,    

böyle güzel bir görüntüye şekil veren.    

Kim çizdi göz yuvalarını?

 

Kim açtı burun deliklerini, kulaklarını ve ağzını?    

Kim uzattı sinirlerini ve sıkıca bağladı?    

Kim yaptı kemiklerini    

ve etini deriyle örttü?    

Kim ayırdı parmaklarını    

ve düzleştirdi tabanlarını?    

Kim hazırladı kalbini    

ve boşluklar bıraktı ciğerlerinde?   

 Kim görünür kıldı güzelliğini    

ve sakladı bağırsaklarını içeride?    

Kaç çeşit beceri kullanıldı    

ve kaç tane sanat eseri yaratıldı    

oluşturmak için bir insanı?     “(…)

Gözlerinle görmek için O’nu,    

mükemmel düzenine bak evrenin;    

algıladığın her şeyi yöneten    

zorunlu yasalara ve    

olan ve olacak olan her şeyin    

mükemmelliğine bak!    

Uzayda kendine verilen yerde dolaşır her yıldız.    

Niçin bütün yıldızlar aynı yolu izlemezler?    

Her birinin yerini tayin eden kimdir?    

Bunların yapımcısı ve sahibi olmalıdır birisi.    

Mümkün değildir tesadüfen ortaya çıkmaları.    

Düzen tümüyle yaratılmış olmalıdır mutlaka.

 

Ölçüye sığmayan sadece    

ortaya çıkandır ‘tesadüfen’."


Bu Haber 2025266 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir
Kapat İlginizi Çekebilir
“Muharrem Perinçek”in, pardon Muharrem İnce’nin bölme planlarını açıklıyoruz.. Ve köyünden oy alamayan İnce Muharrem’e çağrım var : “Zerre kadar delikanlılığın var ise, kirli ilan ettiğin CHP’den derhal istifa et”
“Muharrem Perinçek”in, pardon Muharrem İnce’nin bölme planlarını açıklıyoruz.. Ve köyünden oy alamayan İnce Muharrem’e çağrım var : “Zerre kadar delikanlılığın var ise, kirli ilan ettiğin CHP’den derhal istifa et”
CHP’li  Av. Erdoğan Kılıç’tan;  “Yeni devlet kurmaktan” bahsedenlere şamar gibi sorular : “Hangi toprağı kurtardınız? Hangi dış düşmanı yendiniz? Hangi cephede şarapnel saatinize isabet etti de,tesadüf yaşıyorsunuz? Vazgeçin bu gaflet duygularından”
CHP’li Av. Erdoğan Kılıç’tan; “Yeni devlet kurmaktan” bahsedenlere şamar gibi sorular : “Hangi toprağı kurtardınız? Hangi dış düşmanı yendiniz? Hangi cephede şarapnel saatinize isabet etti de,tesadüf yaşıyorsunuz? Vazgeçin bu gaflet duygularından”
ŞOK ..Ankara'da eğer günlük BİN Virüs vakası olduğu doğru ise, Sağlık sistemi ve denetim mekanizması çökmüş demektir
ŞOK ..Ankara'da eğer günlük BİN Virüs vakası olduğu doğru ise, Sağlık sistemi ve denetim mekanizması çökmüş demektir