https://www.facebook.com/profile.php?id=100011398778110
http://www.haber2000.com/
http://www.dogankitap.com.tr/kitap/T%C3%BCrk%C3%BCn+%C4%B0nanc%C4%B1-2302
https://www.facebook.com/sevketcan.ozbay.1?fref=ts
» "ADALET ARTIK TECELLİ ETMİYOR" VURGUSU YAPAN GENEL SAĞLIK-İŞ SENDİKASI, 'HAYIR' DİYECEK

"ADALET ARTIK TECELLİ ETMİYOR" VURGUSU YAPAN GENEL SAĞLIK-İŞ SENDİKASI, 'HAYIR' DİYECEK

Örgütlenme çalışmaları çerçevesinde İzmir’de bulunan Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye BACAKSIZ, Genel Sağlık-İş İzmir Şube Başkanı Alper ZOBARLAR ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın ÖZCAN'ı makamında ziyaret etti.
Paylas
Sağlık - 22 Şubat 2017, Çarşamba 16:53:56
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Anayasa değişikliğine ilişkin referandum hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan görüşmede, hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye vurgu yapıldı. OHAL’e dayanarak çıkarılan KHK’lar ile kamuda yapılan ihraç işlemlerinin de masaya yatırıldığı görüşmede Zekiye BACAKSIZ, Genel Sağlık-İş’in Anayasa değişikliğine ilişkin duruşunun “hayır” yönünde olduğunu bir kez daha ifade etti.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Genel Başkan Zekiye BACAKSIZ görüşme sonrası Genel Sağlık-İş İzmir Şubesi’nde yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi,

 

“Ülkemiz zor günlerden geçmekte, adeta “demokrasi sınavı” vermektedir. Anayasa değişikliği adı altında rejim değişikliği yapılarak Meclis’in yasama, denetleme yetkisi yok edilerek, meclisi feshetme yetkisi de bir kişiye verilmek istenmektedir.

 

Ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parlamenter demokratik sisteme dayanan Cumhuriyet ortadan kaldırılarak özgürlük ve bağımsızlığımız tehlikeye atılmaktadır.

 

Ayrıca Anayasa değişikliği ile emek ve meslek örgütleri açısından önemli bir geriye gidiş göstergesi ise pakette yer alan 108. madde ile gelmektedir. Mevcut Anayasa’da Cumhurbaşkanı’na bağlı olan Devlet Denetleme Kurulu’nun yetkileri “denetlemekle” sınırlı iken, söz konusu Anayasa değişikliği ile bu kurula “idari soruşturma yapma” yetkisi de eklenmektedir. Üstelik idari soruşturma yapma yetkisi tüm kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile işçi ve işveren kuruluşları için de geçerli olacaktır. Bu durumda emek ve meslek örgütlerinin mücadelesinden ve bağımsızlığından bahsetmek olanaklı olmayacaktır. Toplumun siyasal iktidarı denetleme-sınırlama-mücadele araçları olan emek ve meslek örgütleri de tek kişinin ve makamın insafına terk edilecektir.

 

Referanduma giden süreçte AKP hükümeti, ülkemizi OHAL ve KHK’larla yönetmeye devam etmektedir. Siyasal iktidar yargılama yapılmadan binlerce kamu çalışanının görevine son vermekte, hukuk tanımaz ve keyfi uygulamalara devam etmektedir. OHAL’e dayanarak çıkarılan KHK’lar ile kamuda yapılan ihraç işlemleri Anayasa ve yasalarımıza uygun değildir. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre; memurların hiçbir soruşturma işlemine tabi tutulmadan ve kanunlarla belirlenen savunmaları alınmadan ihraç edilmesi kabul edilemez. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda memurların işten atılma ve açığa alınma durumları açıkça belirtilmiştir. Anayasa ve yasalar çiğnenerek yapılan bu hukuksuz uygulamalar, hem iç hukukumuz hem de uluslararası hukukta ciddi sorunlar yaratacaktır.

 

KHK’larla ilgili daha önce hukuksuz ve adaletsiz uygulamalar nedeniyle birçok mağduriyet yaratılmıştır. Ülkemizin yaşamış olduğu siyasi ve ekonomik sorunlar ile hukuksuz ve adaletsiz uygulamalar hızla artmakta ve binlerce insan halen KHK’larla mağdur edilmektedir.

 

OHAL gerekçesi ile yapılan uygulamaların, hukuksuzlukların, haksızlıkların, adaletsizliklerin ardı arkası kesilmemektedir. Üzülerek söylüyoruz ki, bu adaletsiz ve hukuksuz uygulamalar, beraberinde ölümleri de getirmektedir.

 

19 Şubat 2017 tarihinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan genç asistan Dr. Hasan Orhan ÇETİN görev yaptığı hastanenin 10. katından kendini hukuksuzluğun boşluğuna bırakmıştır. Acımız büyüktür. Kendisine rahmet, yakınların sabır diliyoruz.

 

Vicdanlar yaralı, kalpler kırık, anneler, babalar, eşler, çocuklar boynu bükük, acılı… Her geçen gün daha niceleri, hukuksuzluk girdabında kaybolmaktadır. Hukuka aykırı tutuklamalar, malvarlığına el koymalar, açığa almalar, ihraçlar…

 

“Adalet elbet tecelli edecektir.” sözü artık hiç kimse için anlam ifade etmemektedir. Çünkü adalet tecelli etmiyor, aksine korkulan oluyor ve adaletsizliğe alışılıyor. Kendini ifade etmeye çalışan emekçileri dinleyen herhangi bir yetkili makam yoktur. Çünkü o da dinlemekten korkar haldedir… Masumiyet karinesinin aksine, açığa alınan, ihraç edilenler işlemediği “suçunun”, hiçbir ilgisi olmadığı “işbirliğinin” aksini ispatlamaya çalışıyor ki bunu başaramıyorlar. Bundan yıllar sonra adaletin yerini bulmasının bir anlamı yok. Çünkü yiten canların, haksız tutuklamaların, yok olup giden hakların telafisi yok.

 

Siyasi iktidarı çok geç olmadan hatadan geri dönmeye çağırıyor ve Genel Sağlık-İş olarak tekrar tekrar ve tekrar diyoruz ki, HAK, ADALET, HUKUK hemen şimdi.” 


Bu Haber 304836 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ

İLGİNİZİ ÇEKECEK HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

BURCLARİçerik Yükleniyor...

PUAN DURUMLARI :İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

Sayın vekilim fetöcü hakim savcılar binlerce insanı hukuk adı altında katletti asıl darbe yargıda yapıldı Sınav sorusu çalan vatan hainlerinin makamı yok hükmündedir! Oturdukları Mahkemeler ÖYM Ler kapanmıştır Fetöcü polisler işgüzarlık yapıp fezdekelerini 8 saatlik psikolojik baskıyla 4 saat diz üstü 4 saat duvara döndürerek insanları (sözde magdurları ) şikayetçi konum hazırlıkları bu şekilde olmuş son aşamasında okutulmadan imzalar attırmışlardır. Fetöcü savcılar iddanamelerde delil şahit aranmaksızın , sözde mağdur kişileri dinlenmeksizin operasyon emirlerini fetöcü hakimler le vermişlerdir. 3 ay 6 ay 12 ay mahkeme yüzü gösterilmemiş üç ayın sonunda yerel mahkeme savcılarınca alınan talimatlı ifadelerde her yapılanın senaryo ve kumpas olduğu ortaya çıkmıstır. Fakat ilk ifadeler esasa alındıkları için sanki namnudan çıkan kurşun gibi geri dönüşü olmayan bir yola binlerce insanı ceza evlerinde odun istifi yapmışlardır. Hakimler öym mahkemelerinin kuruluş amacı belli olduğundan lehe değişmicek hükümleri onamışlardır. Şimdi soruyorum sizlere aslolan millet adına sayın vekillerimiz vatan hainlerinin kararları Var Hükmündemi? Yok hükmündemi? Fetö bu milletin canını yaktı her dalda her kulvarda! Sizler masumlara el atmıcakmısınız? Ceza evleri doldu taştı dönüşümlü yatan insanlar var Vatan hainlerine mezar olsun diyoruz ceza evleri ama fetö yargısı ve kader mahkumlarına açılsın kapılar.bölük pörçük yasalar cıktı ceza evleri rahatlamadı , hainlerin ipler boynunda adli mahkumları oyuna getirmelerinden korkuyoruz. Bizler 15 temmuz gecesi vatanımızı müdafa ettik fitne nifak tohumlarını bertaraf ettik sizlerden istediğimiz kader mahkumlarınada bir şans verilmesi milletçe , halkça , toplumca ayağa kalkalım . Türkiyemizin üstünden kara bulutları kaldıralım. Bir olalım diri olalım her şer odaklarına karşı hep bir mücadele edelim. İş erbabı olmayan mahkumlarımıza sahip çıkılsın iş imkanı sağlansın iş verene vergiden az bir oran muaf kılınsın bu ceza evinden çıkan kardeşlerimizin eli ekmek tutsun anlının akıyla para kazansın. Devlet baba yeri gelir tokat vurur yeri gelir sever. En ufak kavga dövüşe ağır cezalar verılıyor. Eskiden kavga dövüş olduğunda polis abiler abi vazifesi görür büyük gibi ders maihyetinde birer tokat vurur bidaha kavga ettinizi görmücem hadi gidin der Türk gençliğine sahip çıkarlardı. Disiplin sağlanırdı. Hayatlar kısa ömürlük cezalar veriliyor hanım kardeşlerimiz kucaklarında çocuklarla eşlerini bekliyor. Belki çıkarlarda çalışıp yuvalarına bakarlar çocuklarını parka götürür çikolata alır gezdirir sefaletten kurtuluruz dıyolar.. Kısa ve öz bir söz yazmak istiyoruz taleplerimiz Terör ve pedofili hariç kapsamlı bir af şartlı tahliye istiyoruz ana yasal hakkımız olarak. Siz değerli millet vekilleri her siyasi parti liderleri ortak bir uzlaşma sağlamanız adalet sistemimizin tekrardan ayağa kalkmasını başarmamız gerek. Masumlar ceza evinde gözü kulağı sizden gelicek haberler beklemekteler. ALLAH AŞKINA EVLATLARA SAHİP ÇIKIN.saygılar
MAYAD BAŞKANI, SANATÇI ENVER YILMAZ :

FaceBook

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir