https://www.facebook.com/profile.php?id=100006750075542
http://www.haber2000.com/
» Akşener: :"Bahçeli, Cumhur ittifakına Katolik nikahla bağlı"

Akşener: :"Bahçeli, Cumhur ittifakına Katolik nikahla bağlı"

AKP ile ortaklık mesajımjz asla olmaz
Paylas
Akşener: :
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Siyaset - 13 Eylül 2019, Cuma 22:02:44
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“MHP, Cumhur İttifakına ‘Katolik nikah’ ile bağlı diyen Meral Akşener diyor ki; “Anahtar partiyiz”

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, anahtar parti olduklarını ve bu nedenle sürekli AK Parti ile temas konusunun gündeme geldiğini belirterek, “2023 seçimlerinde Sayın Erdoğan’ın seçilmesi imkansız. Oylar yetmiyor. O nedenle de çekiştirilmekten daha doğal hiçbir şey olmaz. AK Parti ile mesaj alışverişi kesinlikle yok”

dedi.

CHP ile yaptıkları Millet İttifakının devamının sisteme bağlı olduğunu vurgulayan Akşener, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tıkandı. İşbirliğinin sürüp sürmeyeceği bu gelişmelere göre şekillenir. Sistem devam ettiği süre içerisinde yeşeren ‘oyumla değiştirebilirim’ umudunu, başarabilme hissini kimsenin elinden almaya da hakkımız yok” ifadesini kullandı.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Partililere yönelik “MHP’ye dönün” çağrısı hatırlatılan Akşener, “İYİ Parti den MHP’ye gitme yok. Gizemli konuşmaları eskiden beri sever” değerlendirmesinde bulunurken yeni kurulacak partilere ise başarı diledi.

 

GÜÇSÜZE ŞİDDET VAR

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hem kadınları, şiddeti konuştu; hem de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Akşener, özetle şu mesajları verdi,

 

“Şiddet toplumun ana ögesi haline geldi. Güçsüze karşı şiddet var. Kadına, çocuğa, hayvana... Çözüm için dört ana başlık üzerinde çalışıyoruz. Birincisi sosyal boyutu; aileden itibaren eğitim, okul müfredatı gibi başlıkları içeriyor. İkinci başlık ekonomik boyutu. Çalışmayan kadın , geliri yoksa çaresiz şiddete boyun eğiyor.

 

İŞKUR ve belediyelerin, devlet kurumlarının şiddete bağlı boşanmış kadınlara iş sağlaması için hukuki alt yapı, kadına iş buluna kadar asgari ücret bağlanması üzerinde duruyoruz. Üçüncü aşama olan yargı boyutu kanunların söz konusu güçsüz gruplar için caydırıcı olmasını içeriyor. Sonuncu ayağı ise asayiş boyutu oluşturuyor. ‘Karakola giden kadını kocasıyla barıştırmaya kalkmayın’ talimatını veren tek kişiyim. Net olunmalı. Kadına bilezik, erkeğe kelepçe uygulaması ile devlet tarafından takip üzerine de çalışıyoruz.

 

İŞBİRLİĞİNİN DEVAMI SİSTEME BAĞLI

 

(Cumhur ittifakı da Millet ittifakı da bir Katolik nikahı mıdır?) Cumhur İttifakının küçük ortak açısından bakıldığında Katolik nikâhı olduğu görülüyor. Ama Sayın Erdoğan açısından nasıldır ben onu bilemem. Millet İttifakı açısından hadiseye bakarsanız, bizim iş birliğimiz Türkiye’ye nefes aldıran sonuçlar ortaya çıkardı. Demokrasinin yüzde 100 ortadan kalktığına inan ruh halini yok etti. Demokrasi işledi. Ama ben Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni artık işlemediğini, taşınamadığını ve Sayın Erdoğan tarafından da bunun görüldüğünü düşünüyorum. Sistem tıkandı. CHP ve İYİ Parti’nin yaptığı işbirliğinin sürüp sürmeyeceği bu gelişmelere göre şekillenir.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Anahtar partiyiz

 

BİZLER AÇISINDAN BAĞLAYICI

 

İnsanların ‘biz de başarabiliyoruz’ umudunu gördük; özellikle 23 Haziran İstanbul seçimlerinde. 800 bin küsür fark İstanbullunun her siyasi partiye başta AK Parti olmak üzere oy veren seçmenin kararıdır. Bütün bunları okuduğumuz zaman bu umudu, bu başarabilme ihtiyacını ve bu kulak çekme eylemini dumura uğratacak, tekrar umutsuzluğu ortaya koyacak bir bakış açısını hayata geçiremeyiz. Bizler açısından da bağlayıcılığı bu.

 

CHP ZORLU BİR SİYASİ YAPI

 

(Parlamenter sisteme bir dönüş olursa işbirliği ne olacak) Biz İYİ Parti olarak yeni bir partiyiz. İlkeleri, hayata bakışı, projeleri başka bir siyasi partiyiz. CHP yüz yıllık bir parti. Gelenekleri olan, kurumsal kültürü olan, bu bir tarafı ile çok önemli; bir diğer tarafı ile çok zorlu bir siyasi yapı. Bütün bunlara bakıldığı zaman yarının ne göstereceğini bugünden tanımlamak zor. Ama bu sistem devam ettiği süre içerisinde yeşeren ‘oyumla değiştirebilirim’ umudunu, başarabilme hissini kimsenin elinden almaya da hakkımız yok.

AK PARTİ İLE KESİNLİKLE MESAJLAŞMA YOK

 

(30 Ağustos resepsiyonundaki fotoğraf ve AK Parti ile ittifak iddiaları): Erdoğan gezerek dolaştı. Sadece siyasi bir nezaket dışında yani konumlandıracak bir fotoğraf değil o. Ev sahibi-misafir. Siyasi adap ve siyasi nezaketle alakalı bir durum. Bir şey daha samimiyetle söyleyeyim. Siyasi partiler arasındaki görüşmeler yani mesaj alıp götürme başka yöntemlerle olur. Onca kalabalık içinde orada mesajlaşılmaz. (Var mı böyle bir mesajlaşma?) Hayır, kesinlikle yok.

 

SİYASİ DEĞİL İNSANİ NEZAKET

 

(Antalya’da Bilal Erdoğan ile tokalaşma görüntüsü) Protokole geldi, protokolde de iki sırayla tokalaşarak geldik. Vali’nin yanında Bilal beyin oturduğunu Vali bey ile tokalaştıktan sonra gördüm. Doğaldır ki tokalaştım. Bu da insani, siyasi falan değil, insani bir nezakettir. Bilal Erdoğan’ı atlayıp geçseydim ne olacaktı? Elmalı belediyesi bizde olduğu için ev sahibiyiz. Oradaki esas mesele şu; Valinin yanında Bilal Erdoğan hangi sıfatla, hangi pozisyon ile oturuyor idi. Sorulması gereken budur. Ve biz de buradaki görüntüyü cebimize koyduk.

 

2023’TE ERDOĞAN’IN SEÇİLMESİ İMKANSIZ

 

(AK Parti ile temas konusunda İYİ Parti’nin anılması) Biz anahtarız partiyiz. 2023 seçimlerinde yani 2023 diye bildiğimiz için söylüyorum, Sayın Erdoğan’ın seçilmesi imkansız. Kendisinin de bunu gördüğünü biliyorum. Oylar yetmiyor. O nedenle de çekiştirilmekten daha doğal hiçbir şey olmaz.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Anahtar partiyiz

 

KİMSEYLE GİZLİ GÖRÜŞMEM

 

(Daha evvel Abdullah Gül’ü engellemiştiniz. Ekrem İmamoğlu ya da Abdullah Gül’ün olası sizin ittifakınızın adaylığı konusunda karşı tarafa ya da Erdoğan’ı destekler misiniz?)

 

Kim aday olacak kim olmayacak onu bilmiyoruz. Ne zaman seçim olacak belli değil ama 2023’ü eğer temel kabul edersek biraz Sayın Erdoğan’ın seçilmesi gerçekten zor ve imkansız görünüyor. Herhangi bir mesaj alışverişi kesinlikle yok. Ben asla hiç kimseyle gizli görüşmem. Yani kim görüşmek isterse benimle aracı kurumlardan varsa diye bahsediyorum, gelir partide genel merkezde aleni, açık görüşürüm. O randevu isteyen, böyle bir şey söz konusu olmadı. Hiçbir siyasetçi de size bu cevabı vermez.

 

ÜLKEYİ YÖNETENLERİN AYIBIDIR

 

(Diyarbakır anneleri ile ilgili açıklamasına ilişkin eleştiriler) Klasik çarpıtma. Bir de ilginç çok kaba saba bir çarptırmaydı. Diyarbakır’da HDP’nin il başkanlığının önünde ‘çocuklarımızı geri getirin’ diyen annelerin o eylemine karşı tek kelime yok ki. Her yere gidip çocuklarını istemek onların hakkı. Benim işaret ettiğim ve hala ısrar ettiğim konu şu; devlet ve devletin direksiyonundaki iktidar vatandaşını korumakla yükümlüdür. Diyarbakır’da HDP’nin İl başkanlığının önünde oturan o annelerin müracaat edecekleri yer neresidir; savcılıktır, karakoldur, polistir. Buralara muhtemelen müracaat edip de bir sonuç alınamadıysa bu ülkeyi yönetenlerin -ben de yönetsem- ayıbıdır. O annelerin sözü çok önemli. O annelere gidip çay, kahve dağıtmak çare oluyor mu, olmuyor.

 

HAYAL DÜNYASINDA SİYASET KURGULADILAR

 

Çözüm süreçleri bittikten sonra Sayın Erdoğan HDP ile ilgili senelerdir terörle iltisaklı dedi. Gereğini yapmış mı? Bu çocukların bulunması ile ilgili devlet ne gerekiyorsa yapar. Çocukların dağa çıkarılmasından terör örgütüne sorumlu olanları da yargı cezalandırır. Kendi yapmadıkları işleri başkalarına isnat ederek hayal dünyasında bir siyaset kurguladılar. Canı yanan bir ana çocuğuna kavuşmak istiyor. Bunu getirmekle görevli kim?

 

MHP’YE GİTME YOK

 

(Bahçeli’nin İYİ Partililere çağrısı) Kendi beyanından anlaşılıyor ki, vekillerimizden dönüş yok. Tabandan da ‘hurra’ diye yolan çıkan yok. İYİ Parti den MHP’ye gitme yok. Bahçeli’nin temennisidir. Gizemli konuşmaları eskiden beri sever.

 

SİYASETTE REKABET İYİDİR

 

(Davutoğlu ve Babacan’ın kuracağı yeni partiler) Siyasette rekabet iyidir. Farklı renk, seçenek, teşebbüslere ihtiyaç var. Başarılar dilerim.

 

İFADE VERMEYİ ÇOK ARZU EDİYORUM

 

(Hakkındaki FETÖ soruşturması) Hiçbir gelişme yok. Ben ifade vermeyi çok arzu ediyorum. FETÖ ile mücadelede ‘güçlüler dışarıda, garipler içeride’ eleştirisine çok katkım olacağına inanıyorum. Savcının sorularına cevap vereceğim ama özenle kaçıyorlar. Savcı beylere hakkım neyse hatırlatacağım.

 

(HDP’den randevu talebi geldi mi) Mail üzerinden geldi. CHP’nin de davetine icabet etmedik. Biz kendi bakış açımızla bir çalışma yürütüyoruz. Prensip olarak görüşmedik.”


Bu Haber 197156 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir
Kapat İlginizi Çekebilir
CHP’li Av. Erdoğan Kılıç’tan, toplumsal barış adına anlamlı öneri : “Gelin; bir günlüğüne ALEVİ olunuz, Azken, çokların baskısını hissediniz ve gönülden sahip çıkınız”
CHP’li Av. Erdoğan Kılıç’tan, toplumsal barış adına anlamlı öneri : “Gelin; bir günlüğüne ALEVİ olunuz, Azken, çokların baskısını hissediniz ve gönülden sahip çıkınız”
Ankara Emniyet Müdürlüğünde büyük Operasyon.. 10 İl Emniyet Müdür yardımcısı, 13 Şube Müdür ve 14 İlçe emniyet müdürünün görev yerleri değişti..İşte o değişimler
Ankara Emniyet Müdürlüğünde büyük Operasyon.. 10 İl Emniyet Müdür yardımcısı, 13 Şube Müdür ve 14 İlçe emniyet müdürünün görev yerleri değişti..İşte o değişimler
Bakan Albayrak'ın; McKinsey çelişkisi.. Mckinsey ile işbirliği yapmış, eleştirenleri de ihanetle suçlamıştı..Şimdi de diyor ki;
Bakan Albayrak'ın; McKinsey çelişkisi.. Mckinsey ile işbirliği yapmış, eleştirenleri de ihanetle suçlamıştı..Şimdi de diyor ki; "Kinsey'in, IMF ile ne farkı var