http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» ANKARA BOMBACILARI KOBANİ'den.. İNTİHAR BOMBACISI KADIN TERÖRİST PKK'nın DOĞU ANADOLU SORUMLUSU..ŞEREFSİZ SELO, HADİ ÇIK ŞİMDİ LANETLE BU KAHPELİĞİ

ANKARA BOMBACILARI KOBANİ'den.. İNTİHAR BOMBACISI KADIN TERÖRİST PKK'nın DOĞU ANADOLU SORUMLUSU..ŞEREFSİZ SELO, HADİ ÇIK ŞİMDİ LANETLE BU KAHPELİĞİ

Ankara'yı kana bulayan hainin kimliği belirlendi. Buna göre kalleş saldırıyı üniversite öğrencisi Seher Çağla Demir düzenledi. Kadın teröristin PKK ve YPG'li kalleşlerin eğitim aldığı Kobani'den geldiği tespit edildi. 17 Şubat'ta askeri servis aracını hedef alan teröristin adresi de Kobani'ydi...
Paylas
ANKARA BOMBACILARI KOBANİ'den.. İNTİHAR BOMBACISI KADIN TERÖRİST PKK'nın DOĞU ANADOLU SORUMLUSU..ŞEREFSİZ SELO, HADİ ÇIK ŞİMDİ LANETLE BU KAHPELİĞİ
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Güncel - 15 Mart 2016, Salı 10:52:44
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kalleşler bir kez daha Türkiye'yi hedef aldı. Ankara son 6 ay içinde bombalarla sarsıldı. Önceki gün de Kızılay Meydanı'nda bomba yüklü araç patlatıldı. 78 milyonun yüreği 35 vatandaşımızın canıyla yandı.

 

Türkiye birlik beraberlik mesajı vererek hainlere tokadını attı. Güvenlik güçleri ise saldırıyı gerçekleştiren teröristin kimliğine ulaşmak için yoğun bir çaba harcadı. Olay yerinden toplanan örnekler tek tek eşleştirildi. Vücudun diğer organlarının büyük çoğunluğu tamamen parçalanan bir kadına ait el parçaları bulundu.

 

Elin, yakınları tarafından teşhis edilen cesetlerden hiçbirine ait olmadığı ortaya çıkınca soruşturma yoğunlaştı. Yapılan araştırma sonucunda, bulunan el parçasına ait parmaktaki "iz"in sahibine, emniyetin "aranan şahıslar" kaydında rastlandı.

 

Söz konusu parmak izinin, 1992 doğumlu üniversite öğrencisi Seher Çağla Demir'e ait olduğu belirlendi. Soruşturmayı yürüten savcılık bu aşamadan sonra Demir'in Tekirdağ'da yaşayan ailesini uçakla Ankara'ya getirip DNA örneklerini aldı.

 

KİŞİYLE YARGILANIYORDU


Peki Ankara'yı kana bulayan hain kimdi. Terörist Demir, Balıkesir Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü'nü kazandı. Ancak 2012'de üniversiteyi terk etti.

 

2013 yılından beri aranıyordu. Kadın teröristin bu sürede terör örgütü PKK ile kanlı ortağı YPG'nin yuvası olan Kobani'de eğitim aldığı tespit edildi. Ayrıca Demir terör örgütünün dağ kadrosu tarafından da eğitildi.

Kadın teröristin, Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 4 kişi ile birlikte silahlı terör örgütü üyesi olmaktan tutuksuz yargılandığı ve 15 Aralık'ta son duruşmalarının görüldüğü tespit edildi.

ABLASI DA GÖZALTINDA...


Öte yandan kalleş eylemin 17 Şubat 2016'da Ankara'daki Merasim Sokak'ta askeri personele ait servis aracına yönelik bombalı saldırının bir benzeri olduğu belirlendi. Bu saldırıyı düzenleyen terörist Abdülbaki Sömer de Kobani'den Türkiye'ye giriş yapmıştı.

 

Ayrıca patlamanın ardından Başkent'te geniş çaplı operasyon düzenlendi. Sincan'daki bir ev de operasyonların yapıldığı adreslerden biriydi. O operasyonda teröristin ablası ile keşif yapan gözlemci bir erkek şahıs gözaltına alındı.

2. TERÖRİST Ö.Ü


Kızılay'daki bombalı saldırıda yaşamını yitiren 37 kişiden 2'sinin saldırgan olduğu kesinlik kazandı. Seher Çağla Demir'in ardından diğer saldırganın da 1990 doğumlu Ö.Ü. adında bir erkek olduğu ve PKK terör örgütü üyeliğinden emniyette kaydı bulunduğu öğrenildi. 2. teröristin de infilak eden aracın içinde bulunduğu belirlendi.

 

ARAÇ 15 GÜN ANKARA'DAYDI

Terör saldırısında kullanılan BMW marka aracın ise 22 Şubat'ta Şanlıurfa Viranşehir'de galeriden satın alındığı ortaya çıktı. Ancak parasının tamamı ödenmediği için devir işlemleri yapılmadı. Şanlıurfa'dan ayrılan aracın, Gaziantep ve Hatay'da da izine ulaşıldı. Suriye sınır bölgesinde de görülen aracın daha sonra Gaziantep, Hatay, Diyarbakır'da da bulunduğu tespit edildi; son olarak 27 Şubat tarihinde ise Ankara'da görüntüsüne ulaşıldı.

 

Yapılan ilk değerlendirmede bomba düzeneğinin Gaziantep veya Diyarbakır'da oluşturulduğu, bombanın ise Ankara'da araca yüklendiği ileri sürüldü. Aracın 15 gün boyunca Ankara'da nerede bulunduğu, saklandığı yerle ilgili bağlantılar araştırılıyor. Araç, Gaziantep'te bir şahıs adına çıkarılan HGS kartıyla  otoyollardan geçiş yaptı. Bu şahıs, Gaziantep'te gözaltına alınarak Ankara'ya getirildi. Diyarbakır, Hatay ve Ankara'da da saldırıyla bağlantılı operasyonlar yapıldı.O gün Kızılay'da 2 tur atmışBombalı saldırıda kullanılan aracın, terör saldırısının meydana geldiği önceki gün saat 09.00'da Eskişehir Yolu'nda benzin aldığı ortaya çıktı. Benzin alındıktan sonra Eskişehir yoluna giren aracın, bir kilometre sonra dönüş yaparak Kızılay'a doğru gittiği de yine görüntülerden belirlendi. Sabah saat 09.00'da benzinlikte görüntüsüne ulaşılan aracın, gün içinde aralıklarla iki görüntüsüne daha ulaşıldı.

 

Aracın TBMM, Genelkurmay Başkanlığı ve bakanlıklar güzergahında olduğu belirlendi. Genelkurmay kavşağından Kızılay yönüne giren aracın, Atatürk Bulvarı'nda 2 tur attığı, son olarak Kızılay'dan Sıhhiye'ye gittiği, burdan dönüş yaparak patlama noktasına geçtiği de tespit edildi. Aracın, patlama saati 18.43'e nerelerde bulunduğunu belirlemek için bütün güzergahtaki güvenlik kameraları ve mobese görüntüleri inceleniyor.


YANINDA BİR ERKEK VARDIBenzinlikteki görüntülerin incelenmesinde, intihar bombacısı Demir'in yanında bir erkek olduğu tespit edildi. Patlama noktasında sözkonusu kişinin araçtan inip inmediği, ölenler arasında ikinci teröristin de olup olmadığı henüz belirlenemedi. Bombacısı bir gün önce aynı bölgede keşif yaptığı, yine bir erkeğin kendisine eşlik ettiği de belirlendi.BABASI CENAZEYİ KABUL ETMİYOR


Ankara Kızılay'daki bombalı terör saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen 24 yaşındaki Seher Çağla Demir'in ailesinin Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi'nde oturduğu ortaya çıktı. Ailesinin de yaklaşık 30 yıl önce Kars'tan göç ederek Marmara Ereğlisi'ne yerleştiği belirlendi.

 

Baba D. ifadesinde, "Kızım ilk, orta ve liseyi Marmara Ereğlisi'nde okudu. Daha sonra Balıkesir'de üniversitesi kazanarak 2012 yılında kayıt yaptırdı. Daha sonra kendisinden haber alamadık. Kayıp başvurusu da yaptık. Ama böyle bir olaya karışmışsa cenazesini de kabul etmiyorum" dediği öğrenildi.

 

Bomba eyleminin şüphelisi Seher Çağla Demir'in babasının yanı sıra erkek kardeşinin de Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alındı. Ardından C.D. ile oğlunun Tekirdağ Devlet Hastanesi'nde DNA karşılaştırması için kan örnekleri alınarak Seher Çağla Demir ile karşılaştırılması için Ankara'ya gönderildiği bildirildi.


Terörist Seher Çağla Demir'in 2013'te PKK 'nın dağ kadrosuna katıldığı ve örgütün gençlik yapılanması YDG-H üyesi olduğu belirlendi.

 

Kobani'deki PKK ve YPG kamplarında eğitim alan Demir'in birkaç kez Türkiye'ye giriş-çıkış yaptıktan sonra son olarak geçtiğimiz Ocak ayında yasadışı yollarla sahte kimlikle Türkiye'ye giriş yaptığı öğrenildi.


 Kadın teröristin üniversitede okuduğu sırada 1 Mayıs kutlamalarına katılan katıldığı tespit edildi. Demir'i kutlamaların başında saygı duruşu ve İstiklal Marşı sırasında saygısızlık yaptığı ortaya çıktı.TERÖRİSTİN AVUKATLIĞINI ÖHD YAPTI


Seher Çağlar Demir'in terör örgütü üyeliği nedeniyle mahkeme karşısına çıktığı öğrenildi. Aralık ayında Balıkesir'de Demir ile beraber 4 kişinin yargılandığı davada teröristin avukatlığını Özgür Hukukçular Derneği Başkanı HDP'li Hüseyin Boğatekin'in yaptığı belirlendi.

 

"Tutuklu yargılama onların öğrenim hakkını almak olur" diyen Boğatekin'in bu sayede canlı bomba Demir'in hapse girmesine mani olduğu öğrenildi.

 

Terörist Seher Çağla Demir'in 2013'te PKK 'nın dağ kadrosuna katıldığı ve örgütün gençlik yapılanması YDG-H üyesi olduğu belirlendi.

 

Kobani'deki PKK ve YPG kamplarında eğitim alan Demir'in birkaç kez Türkiye'ye giriş-çıkış yaptıktan sonra son olarak geçtiğimiz Ocak ayında yasadışı yollarla sahte kimlikle Türkiye'ye giriş yaptığı öğrenildi.

 

17 SIR GÖRÜŞME

 

Başkent Ankara'daki canlı bomba saldırısıyla bağlantılı olduğu değerlendirilen 7 şüpheli isim tespit edildi. Ulaşılan bilgilere göre aracın patladığı noktada olay yeri inceleme ekipleri cep telefonuna ait bir SİM kartı buldu. Yapılan inceleme sonucunda SİM kartın canlı bombaya ait olabileceği değerlendirildi. SİM karta ait telefon hattıyla saldırıdan önce toplam 17 görüşme yapıldığı tespit edildi. Kayıtların incelendiği bildirildi.


NEVRUZ İNADI

 

Başkent Ankara'daki canlı bomba saldırısı tüm yurdu yasa boğarken HDP'lilerin gündemi Nevruz oldu. PKK'ya yakın gruplar saldırıyı "Nevruz erken başladı" diye kutlarken HDP'nin de "Saldırı için üzgünüz ama biz Nevruz'u mutlaka kutlayacağız" inadı tepki çekti.


Bu Haber 2501520 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir
Kapat İlginizi Çekebilir
Meral Akşener; Bahçeli’nin “Evine dön” çağrı haberini alınca bakın ne hale geldi.. Ve çilekeş Ülkücü olarak benden Bahçeli’ye cevap : “Sen ve Bozkurt postuna bürünmüş tilkilerin, Şehitler otağı o kutsal evi kirlettiniz”
Meral Akşener; Bahçeli’nin “Evine dön” çağrı haberini alınca bakın ne hale geldi.. Ve çilekeş Ülkücü olarak benden Bahçeli’ye cevap : “Sen ve Bozkurt postuna bürünmüş tilkilerin, Şehitler otağı o kutsal evi kirlettiniz”
BU NASIL İŞ? KIZILAY, halktan topladığı yardımları, AKP Başkanına verdi ve Başkan da AKP adına dağıttı
BU NASIL İŞ? KIZILAY, halktan topladığı yardımları, AKP Başkanına verdi ve Başkan da AKP adına dağıttı
“Elleri cebinde, hali perişan; bir Muharrem görürsen, beni hatırla”.. Tuvalet hırsıyla; kesin parti kuracak olan Muharrem, şimdilerde Doğu Perinçek provalarında
“Elleri cebinde, hali perişan; bir Muharrem görürsen, beni hatırla”.. Tuvalet hırsıyla; kesin parti kuracak olan Muharrem, şimdilerde Doğu Perinçek provalarında