http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» CHP, CUMHURBAŞKANLIĞINA SORDU : "DANIŞTAY, ENSAR VAKFI EĞİTİM PROTOKOLÜNE İPTAL KARARI VERDİ, ENSAR VAKFI İŞBİRLİĞİ HALA DEVAM EDİYOR MU?"

CHP, CUMHURBAŞKANLIĞINA SORDU : "DANIŞTAY, ENSAR VAKFI EĞİTİM PROTOKOLÜNE İPTAL KARARI VERDİ, ENSAR VAKFI İŞBİRLİĞİ HALA DEVAM EDİYOR MU?"

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, Danıştay 8. Dairenin mahkeme kararı akabinde, Antalya İlinde Devletin üstlenmesi gereken görevi Ensar Vakfına devretmekten vazgeçecek midir?
Paylas
CHP, CUMHURBAŞKANLIĞINA SORDU :
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Siyaset - 16 Şubat 2019, Cumartesi 13:32:19
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a, Danıştay 8. dairenin Ensar Vakfı ile yapılan eğitim Protoklünün iptal edildiğini hatırlatarak; 

 

"31 Ocak 2019 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı Ensar Vakfı dışında hangi dernek ve vakıflarla protokol imzalamıştır? Protokollerin içeriği nedir? Ensar Vakfı ile işbiriliği devam edecek midir?" diye sordu..

 

CHP2li Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı kanalı ile Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay'ın cevaplanmasını istediği soru önergesainde,

 

7 Ağustos 2017 tarihinde dönemin Başbakanı tarafından yanıtlanması istemiyle vermiş olduğum 7/16287 Esas Numaralı Yazılı Soru Önergesinde, Ensar Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında "Çeşitli eğitim, seminer ve sosyal etkinlikler düzenlenmesine dair işbirliği" için 5 yıllık protokol imzalandığı haberinin basına yansıdığı ve protokole göre Ensar Vakfına sanatsal, sportif, sosyal, kültürel, bilimsel ve teknolojik gelişimi desteklemeye yönelik eğitim, seminer, gezi, yarışma, kamp, yaz okulu gibi etkinlikler düzenleme yetkisi verildiği ve bu arada vakıflara hazine arazilerinin 49 yıllığına tahsis edilmesine ilişkin düzenlemenin de gözden kaçırılmaması gerektiği belirtilmiştir" vurgusunu yaparak şu soruları iletti;

 

"Dönemin Milli Eğitim Bakanı tarafından 11.12.2017 tarihinde verilen yanıtta, "Bakanlığımıza bağlı kurum/kuruluşlarca imzalanan protokoller ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde yapılmaktadır. Buna göre protokoller eğitim alanında kamu menfaati gözetilerek, işbirliği yapılan demek, vakıf, kurum ve kuruluşlardan azami ölçüde insan kaynağı, ayni katkı ve benzeri sağlanması amacıyla imzalanmaktadır." ifadeleri yer almaktadır. 

 

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ensar Vakfı arasında değerler eğitimi üzerinden protokol yapıldığı, Antalya İlinde devlet okullarında eğitim gören çocuklara değerler eğitimini Ensar Vakfı'nın vereceği haberleri basına yansımıştır. 

 

Bu bağlamda;

 

1. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ensar Vakfı arasında değerler eğitimi üzerinden protokol yapıldığı göz önüne alındığında, Antalya İlinde devlet okullarında eğitim gören çocuklara Ensar Vakfı'nın vereceği değerler eğitiminin içeriği ve detayları nedir? 

 

2. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Ensar Vakfı arasında protokol imzalandığı ve bu protokolün Danıştay 8. Daire tarafından iptal edildiği ve Danıştay 8 Dairesinin, protokolün, bir kamu hizmeti olan eğitim öğretim hizmetinin, devlet hizmet alanı içerisinde ancak genel idare esaslarına göre memurlar ve diğer kamu görevlileri eliyle yürütülmesine ilişkin anayasanın amir hükmüne ve Türk Milli Eğitiminin temel ilke ve kurallarına aykırı olduğu sonucuna vardığı göz önüne alındığında; eğitim öğretim hizmetinin yürütülmesine ilişkin yetkinin, hukuk devleti ilkesi uyarınca anayasaya ve üst hukuk normlarına uygun olarak kullanılması gerekliliği sağlanacak mıdır? 

 

3. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, Danıştay 8. Dairenin mahkeme kararı akabinde, Antalya İlinde Devletin üstlenmesi gereken görevi Ensar Vakfına devretmekten vazgeçecek midir? 

 

4. Başta Karaman'da Ensar Vakfında yaşanan çocuk cinsel istismarı olmak üzere, akabinde, Rize ve Çorum'da yaşanan cinsel istismarlar göz önüne alındığında, Ensar Vakfı ile yapılan protokolün iptali sağlanacak mıdır?

 

5. Ensar Vakfı'nın temel ve etik ilkelere uygun davranıp davranmayacağı nasıl denetlenecektir?

 

6. 31 Ocak 2019 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı Ensar Vakfı dışında hangi dernek ve vakıflarla protokol imzalamıştır? Protokollerin içeriği nedir? "


Bu Haber 453954 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video GaleriTÜMÜ

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir