http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» CHP'den HÜKUMETE : "CEZAEVLERİNDEN YÜKSELEN ÇIĞLIKLARA NEDEN SES VERMİYORSUNUZ?

CHP'den HÜKUMETE : "CEZAEVLERİNDEN YÜKSELEN ÇIĞLIKLARA NEDEN SES VERMİYORSUNUZ?

CHP Milletvekili Gülay Yedekçi “Bugün Türkiye’de tartışılan konulara bakar mısınız. Son on yılda çocuklara uygulanan cinsel istismar vakaları yüzde 700 arttı. Son on yılda 482.908 kız çocuğumuz evlendirildi. Çocuk işçi sayımız 2 milyona yaklaştı. Çalışan her 10 çocuktan 8’i kayıt dışı. 2016 yılında 56 çocuğumuz iş cinayetine kurban gitti. 2017 yılının ilk on ayında 338 kadın öldürüldü, 246 kadın cinsel şiddete maruz kaldı, 2.800 çocuk hapis ve cezaevi şartlarından şikâyet eden 111 çocuk işkence ve kötü muameleye maruz kaldığını söylüyor.
Paylas
CHP'den HÜKUMETE :
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Güncel - 27 Kasım 2017, Pazartesi 12:14:38
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 www.haber2000.com

 

CHP İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Gülay YEDEKCİ, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada torba yasaların içeriğini ve oluşturulan suni gündemlerle iktidarın gündemi meşgul ettiğini, halkımızın asıl dertlerine çözüm aranmadığını ve ülkemizin sorunlarının bilinmezden gelindiğini belirterek iktidarın politikalarını eleştirdi. Torba yasaların bir çuval yasa halini aldığını, memleketimizin, halkımızın dertlerini düşünülmeyerek hazırlandığını ve içerisinde sadece rant hedeflerinin bulunduğunu söyledi.

 

 “HALKIMIZIN MESELELERİNE NE ZAMAN YÜZÜNÜZÜ DÖNECEKSİNİZ?”

 

CHP’li Yedekci, konuşmasında torba yasaların artık torbalara sığmadığını çuval yasa halini aldığını vurgulayarak bu çuval yasaların içerisinde milletimizin derdine, kanayan yaralarına bir küçücük merhem olacak bir yasa olmadığını vurgulayan sert sözler söyleyerek, iktidar mensuplarına hesap sordu, “Memleketimizin, halkımızın meselelerine ne zaman yüzünüzü döneceksiniz?” dedi.   

 

“DERDİNİZ NEDİR SİZİN?”

 

Yedekci, ülkemizin gerçeklerini anlatan rakamları vurgulayarak, “Bugün Türkiye’de tartışılan konulara bakar mısınız. Son on yılda çocuklara uygulanan cinsel istismar vakaları yüzde 700 arttı. Son on yılda 482.908 kız çocuğumuz evlendirildi. Çocuk işçi sayımız 2 milyona yaklaştı. Çalışan her 10 çocuktan 8’i kayıt dışı. 2016 yılında 56 çocuğumuz iş cinayetine kurban gitti. 2017 yılının ilk on ayında 338 kadın öldürüldü, 246 kadın cinsel şiddete maruz kaldı, 2.800 çocuk hapis ve cezaevi şartlarından şikâyet eden 111 çocuk işkence ve kötü muameleye maruz kaldığını söylüyor.

 

Ekmeğin içerisinden fare çıkıyor, çocuk fareyi yakalayıp cezaevi müdürüne götürüyor ve cezaevi müdürü diyor ki: "O ekmeği biz de yiyoruz." Bu ülkenin evladı değil midir hapishanede yatanlar? Cezaevlerinden yükselen çığlıklara niye ses vermiyorsunuz?” diyen Yedekci, iktidara yaratılan suni gündemin hesabını sordu; “Neyle uğraşıyorsunuz siz: Efendim, nikâhı imam mı kıysın, müftü mü kıysın? Resmî nikâh kıyan memurlara kıtlık mı, kıran mı girdi? Sıra mı var, evlenmek istiyor vatandaş da sırada kalıyor, evlenemiyor mu? Derdiniz nedir sizin?”

 

“TÜBİTAK, BİLİMLE, FENLE, TEKNOLOJİYLE İLGİLENMELİ”

 

 “ Biz "Ülkemizde gençlerimiz nasıl iyi eğitim alacak?" diye düşünüyoruz. PISA sonuçlarında okuduğunu anlayamayan bir yüzde 50’lik kesimle karşı karşıya kalmayalım istiyoruz. Benim ülkemde TÜBİTAK "Papaz eriği nasıl imam eriğine çevrilir?" diye ödül vermesin, sıvıların içerisindeki su miktarını ölçenlere ödül versin istiyoruz. TÜBİTAK bilimle, fenle, teknolojiyle ilgilensin istiyoruz.” diyen CHP’li Yedekci, iktidarın eğitim sistemindeki yanlış politikalar nedeniyle ülkemizin çocuklarının geleceğinin etkilendiğini vurguladı ve her zaman söylediğim gibi “Ülkemizin yüzünü bilime, fenne ve teknolojiye dönmesi tercihten öte bir zorunluluktur” dedi. 

 

ÜNİVERSİTELERİMİZE TOMA’YLA, KEPÇEYLE, DOZERLE GİRİYORSUNUZ”

 

 “Dünyanın akademik yayınlarla üniversiteleri nitelendirdiği günümüzde benim ülkemin üniversiteleri maalesef ilk 100’e giremiyor. Çok başarılı üniversitelerimize de siz topla, tüfekle, TOMA’yla, kepçeyle, dozerle giriyorsunuz. Orta Doğu Teknik Üniversitesine bu şekilde girmeye çalışmanız acaba sizin kafanızda bir soru işareti oluşturuyor mu?”

 

 “BİZ NELER YAPABİLECEĞİ UNUTTURULMAYA ÇALIŞILAN BİR MEMLEKETİN  EVLATLARIYIZ”

 

Ülkemize yeni pencereler açılması ve yeni vizyonlar oluşturulması gerektiğini vurgulayan Yedekci, “Bizim gençlerimiz Amerika’daki gençlerden daha az akıllı değil, bizim bilim insanlarımız Japonya’daki bilim insanlarından daha az yetenekli değil. Biz neler yapabileceği unutturulmaya çalışılan bir memleketin evlatlarıyız, biz yedi düvele diz çöktüren bir milletin torunlarıyız.” Diyerek unutturulmaya çalışılan gerçekleri hatırlattı.

 

 “DERDİNİZ RANTSAL EKONOMİK SORUNLARI ÇÖZMEK OLMAMALI”

 

 “Ülkemizde siyasi erkin yapması gereken asıl şey, ülkenin gerçek sorunlarını bulup bu sorunlara çözüm üretmeye gayret etmektir. Derdiniz, üç yandaşın, beş müteahhidin, üç kendi akrabanızın rantsal ekonomik sorunlarını çözmek olmamalıdır, bunlar için Meclise çuval çuval yasa getirmek olmamalıdır.” diyerek iktidarın yandaşı kayırma politikasını eleştiren Yedekci, sözlerine “Bu ülkedeki işsizin, bu ülkedeki emekçinin, bu ülkedeki yetimin, öksüzün, emeklinin, köylünün, çiftçinin sorunları için çözüm üretmeye gayret etmek olmalıdır.

 

Asıl mesele, bu ülkeyi gönülden sevmektir. Sevdanız betonaysa, sevdanız dolaraysa elbette bu işleri yapamazsınız ama eğer memleket sevdalısıysanız bu sorunları çözmek için kollarınızı sıvarsınız ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için uğraşırsınız.” Diyerek devam etti.

 

 “BAŞKA BİR TÜRKİYE, BAŞKA BİR HÜKÜMET ANLAYIŞI MÜMKÜN”

 

Gündemi meşgul eden konuların yaratılmasının nedenini sorgulayarak sözlerine devam eden Yedekci, “Gözünüze boş görünen her yeri imara açıyorsunuz. Ülkemizin çiftçisi zor durumda, yurttaşlarımız zor durumda. Siz helal olmayan et ithal ediyorsunuz, yurttaşımıza da sırtınızı dönüyorsunuz. Niçin Türkiye’nin gündemini böyle şeylerle meşgul ediyorsunuz? Ekonomimizin içerisinde bulunduğu bataklığı örtmek için mi gündemi böyle saçma konularla meşgul ediyorsunuz?” dedi.

 

Sözlerini bitirirken iktidarı uyaran ve halkın iktidarının yakın olduğunu vurgulayan Yedekci, “Halkımızın yaşam mücadelesine gözünüzü kapatmayın, halkımızın ekmek kavgasına gözünüzü kapatmayın. Zam üzerine zam yaparken vergilere, emekçinin, emeklinin maaşlarına göz ucuyla da olsa lütfen bir bakın. Ama unutmayın, bir başka Türkiye, bir başka Hükûmet anlayışı mümkündür, halkın iktidarı da çok yakındadır.” dedi


Bu Haber 2220304 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

12 Yorum Yapildi
Yorum
Nazlı sakinci - 27 Kasım 2017, Pazartesi 22:43:37
Neler cektigimizi bi allah bi biz biliyoruz ceza icinde ceza yatirmak bu hukumetin huyu mu oldu ? Fetö yaktı cigerimizi cocuklarımız perisan aileler dağılıyor duyun sesimizi
Begendim 0 Oy
Begendim
Begenmedim 0 Oy
Begenmedim
Yorum
Demet korkmaz - 27 Kasım 2017, Pazartesi 14:39:14
Biz mahkum aileleri sadece bir sans istyoruz Cocuklarimiz babasiz büyüyorlar adli mahkum ve yakınları perisan fetöcu hainlerin magdurlariyiz ŞartlıTahliye istiyoruz
Begendim 1 Oy
Begendim
Begenmedim 0 Oy
Begenmedim
Yorum
Taner akkurt - 27 Kasım 2017, Pazartesi 14:31:55
Fetö terör örgütü kararları hükümsüz iken neden hala daha kararları geçerli sayılıyor yeniden yargılama taleplerinin red geliyor özel yetkili mahkemelerde yargilanan binlerce suçsuz insan var sicil affı verilmeli adlı mahkuma şartlı tahliye
Begendim 2 Oy
Begendim
Begenmedim 0 Oy
Begenmedim
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir
Kapat İlginizi Çekebilir
“Elleri cebinde, hali perişan; bir Muharrem görürsen, beni hatırla”.. Tuvalet hırsıyla; kesin parti kuracak olan Muharrem, şimdilerde Doğu Perinçek provalarında
“Elleri cebinde, hali perişan; bir Muharrem görürsen, beni hatırla”.. Tuvalet hırsıyla; kesin parti kuracak olan Muharrem, şimdilerde Doğu Perinçek provalarında
Ankara'da Coronavirüs şoku.. 448  Sağlık çalışanı virüse yakalandı.. Bunların 94'ü Uzman Hekim.. Ya vatandaş ne yapsın?
Ankara'da Coronavirüs şoku.. 448 Sağlık çalışanı virüse yakalandı.. Bunların 94'ü Uzman Hekim.. Ya vatandaş ne yapsın?
BU ŞEREFSİZE NİYE DOKUNULMUYOR? Atatürk'e küfürler ederek iktidara yalakalık yapanlar, bu cüreti nereden alıyor
BU ŞEREFSİZE NİYE DOKUNULMUYOR? Atatürk'e küfürler ederek iktidara yalakalık yapanlar, bu cüreti nereden alıyor