http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» DİN BİR-SEN'in, ÜYELERİNİN MAĞDURİYETİNDE HUKUK ZAFERLERİ SÜRÜYOR

DİN BİR-SEN'in, ÜYELERİNİN MAĞDURİYETİNDE HUKUK ZAFERLERİ SÜRÜYOR

Üyelerinin mağduriyetine sessiz kalmayan Din-Bir-Sen, açtığı tüm davaları kazanıyor. İdarelerin haksız ve hukuki mesnetten yoksun eylemlerine karşı Din-Bir-Sen Hukuk Müşavirliğinin hukuk zaferine bir yenisi daha eklendi.
Paylas
DİN BİR-SEN'in, ÜYELERİNİN MAĞDURİYETİNDE HUKUK ZAFERLERİ SÜRÜYOR
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Ekonomi - 15 Şubat 2016, Pazartesi 16:51:38
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com

 

Din-Bir-Sen Hukuk Müşaviri Av. Emrah Hacıoğlu’ndan alınan bilgiye göre, Düzce Merkez Yeni Aynalı Köyü camiinde İmam-Hatip kadrosunda görev yapmakta iken 20.10.2014  – 15.12.2014 tarihleri arasında Düzce ilinde hizmetiçi eğitim kursuna katılmak üzere görevlendirilen Din-Bir-Sen üyesi Seyfettin Esen, tarafına geçici görev yolluğu ödenmesi için 26.12.2014 tarihinde kuruma yaptığı başvuruya red cevabı verilmesi üzerine 12.01.2015 tarihinde Din-Bir-Sen Hukuk Müşavirliğince dava açıldı.

 

Sakarya 2. İdare Mahkemesi E:2015/246, K:2015/1310 Sayılı kararında şöyle dedi: “6245 Sayılı Harcırah Kanunu’nun “Harcırahın Unsurları” başlıklı 5. Maddesinde, harcırahın; yol masrafı, yevmiye, aile masrafı ve yer değiştirme masrafını ihtiva ettiği, ilgilinin, bu kanun hükümlerine göre bunlardan birine, birkaçına veya tamamına müstahak olabileceği; “Muvakkat vazife harcırahı (Yol masrafı ve yevmiye)” başlıklı 14. Maddesinde, birinci maddede yazılı kurumlara ait bir vazifenin ifası maksadıyla muvakkaten yurt içinde veya dışında başka bir yere gönderilen memur ve hizmetlilere muvakkat vazife harcırahı olarak yol masrafı ile yevmiye verileceği ve hamal (cins ve adedi beyannamede gösterilmek suretiyle) bagaj ve ikametgah veya vazife mahalli ile istasyon, iskele veya durak arasındaki nakil vasıtası masraflarının da ayrıca tediye olunacağı; bu maddede sözü edilen “başka yer” tabirinin, “Tarifler” başlıklı 3. Maddesinin (h) fıkrasında, yukarıda (g) fıkrasında yazılı memuriyet mahalli dışındaki yerleri ifade ettiği, (g) fıkrasında ise, “memuriyet mahalli’nin, memur ve hizmetlinin asıl görevli olduğu veya ikametgahının bulunduğu şehir ve kasabaların belediye sınırları içinde bulunan mahaller ile bu mahallerin dışında kalmakla birlikte yerleşim özellikleri bakımından bu şehir ve kasabaların devamı niteliğinde bulunup belediye hizmetlerinin götürüldüğü veya kurumlarınca sağlanan taşıt araçları ile gidip gelinebilin yerleri ifade ettiği belirtilmektedir.”

 

Din-Bir-Sen üyesi Seyfettin Esen’in memuriyet mahalli dışında 20.10.2014 – 15.12.2014 tarihleri arasında Düzce İl Merkezine geçici olarak görevlendirilmiş olması nedeniyle 6245 Sayılı Harcırah Kanunu hükümleri uyarınca geçici görev harcırahı ödemesi yapılması gerekirken, davacının başvurusunun reddine ilişkin işlemde hukuka uygunluk bulunmadığına karar verilerek, geçici görevlendirildiği tarihler için davacının hak etmiş olduğu geçici görev harcırahı tutarının, idareye başvuru tarihinden itibaren yasal faizi ile birlikte Seyfettin Esen’e ödenmesine ve açıklanan nedenlerle dava konuşu işlemin iptaline karar verilmiştir.

 

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir’de dava konusu işlemin iptali ve hizmetiçi eğitim kursu nedeniyle il dışında görevlendirilen üyenin dava sonucunun sadece Diyanet camiasında görev yapan memurları değil, aynı zamanda kamuda çalışan bütün memurları kapsaması nedeniyle örnek teşkil ettiğini ve önemli bir hukuk zaferi olduğunun altını çizdi. 


Bu Haber 1583383 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir
Kapat İlginizi Çekebilir
İYİ Parti'den, Akşener'e
İYİ Parti'den, Akşener'e "çifte çağrıya" net cevap : "Bu hesabın ortağı olmayacağız, Cumhur ittifakına katılmayacağız"
Ekonomist Veysel Ulusoy :
Ekonomist Veysel Ulusoy : "Yalancı zenginliğin çöküşünü yaşıyoruz.. El parası ile döviz ile borçlandık"
“Muharrem Perinçek”in, pardon Muharrem İnce’nin bölme planlarını açıklıyoruz.. Ve köyünden oy alamayan İnce Muharrem’e çağrım var : “Zerre kadar delikanlılığın var ise, kirli ilan ettiğin CHP’den derhal istifa et”
“Muharrem Perinçek”in, pardon Muharrem İnce’nin bölme planlarını açıklıyoruz.. Ve köyünden oy alamayan İnce Muharrem’e çağrım var : “Zerre kadar delikanlılığın var ise, kirli ilan ettiğin CHP’den derhal istifa et”