http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» DÜNYANIN EN BÜYÜK PARKI, ANKARA ANKA PARK BİTMEK ÜZERE

DÜNYANIN EN BÜYÜK PARKI, ANKARA ANKA PARK BİTMEK ÜZERE

ANKAPARK, TÜM HEYBETİYLE ORTAYA ÇIKIYOR -BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DÜNYANIN EN BÜYÜK TEMA PARKLARINDAN ANKAPARK’IN BÜYÜK KISMINI TAMAMLADI
Paylas
DÜNYANIN EN BÜYÜK PARKI, ANKARA ANKA PARK BİTMEK ÜZERE
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Yaşam - 05 Nisan 2016, Salı 15:22:09
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

-ROLLER COASTER, DÖNME DOLAP VE ONLARCA OYUNCAĞIN ARDINDAN, ŞİMDİ DE İKİNCİ ROLLER COASTER VE YÜKSELEN SALINCAK HAZIR...

 

-DÜNYANIN EN BÜYÜK İKİNCİ KAPALI GO-KART PİSTİNDEKİ 

İÇ VE DIŞ TEMA ÇALIŞMALARINDA DA SON AŞAMAYA GELİNDİ

-ANKAPARK ZİYARETÇİLERİNE ULAŞIM KOLAYLIĞI İÇİN İVEDİK METRO İSTASYONU’NDAN TELEFERİK HATTI  İNŞA EDİLİYOR

-YEŞİLİYLE ÖRNEK OLACAK PARK, ŞİMDİDEN YAKLAŞIK 10 BİN AĞAÇLA DONATILDI

-İDDİALI PEYZAJ ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA, PARKTA 170 BİN GÜL VE

270 BİN ÇALI DAHA DİKİLECEK

-BAŞKAN GÖKÇEK, EKİPLERİN ÇALIŞMALARINI SIK SIK DENETLEYEREK YÖNLENDİRMELERDE BULUNUYOR

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen dünyanın en büyük tema parklarından ANKAPARK’ın Baharla birlikte hızlanan çalışmalarla, eğlence ve adrenalin dolu oyuncaklar teker teker bitiriliyor. Dev roller coaster, dönme dolap ve onlarca oyuncağın ardından, şimdi de ikinci roller coaster, yükselen salıncak ve özellikle çocukların çok seveceği “Dijital Oyun Çadırı”, içeriğindeki yüzlerce değişik oyuncakla, ziyaretçilerini ağırlamaya hazır...

 

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından büyük bir özveri, özen ve hızla çalışmaları sürdürülen dev parkta, dünya şampiyonalarının yapılabileceği büyüklükteki, dünyadaki en büyük ikinci profesyonel kapalı pisti go-kart oyun alanının dış ve iç tema çalışmalarına başlandı. 54 metre yüksekliğe ulaşan sihirli dönüş hız treni ve 22 metre yüksekliğe kadar çıkan “yüksek sandalye”nin de test sürüşleri yapılıyor.

 

İçinde onlarca değişik aktivite ve oyunun yer aldığı çadırların tema giydirme çalışmalarının devam ettiği park, yeşiliyle de örnek olacak. İddialı peyzaj çalışmaları kapsamında şimdiden yaklaşık 10 bin ağaçla donatılan parkta, 170 bin gül ve 270 bin çalı dikilecek.

 

Selçuklu mimarisi özelliklerini yansıtan görkemli kapıdan giren ziyaretçiler, meydandaki alanda, her biri ayrı enstrüman çalan, gösteri ve şovlarıyla ilgi uyandıran 12 adet Ankara Kedisi figürüyle karşılanacak. Görkemli süs havuzu üzerine dizilmiş ve hem kulağa hem de göze hitap eden bir şov sunacak olan kediler, ANKAPARK'ta çocuklar ve büyüklerin yüzlerini gülümseten ilk şov olacak.

 

-HER YAŞA UYGUN ETKİNLİK...

 

Parktaki çalışmaları sık sık denetleyip ekiplere yönlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde yükselen ve duvarların arkasında merakla açılışı beklenen ANKAPARK'ın her bir noktasında, her yaşa uygun değişik aktivite ve etkinlikler bulunacağını söyledi.

 

Toplam 1 milyon 200 bin metrekarelik bir alanda çalışmaların hızlı şekilde sürdüğünü ifade eden Başkan Gökçek, şunları söyledi:         “ANKAPARK’ın ilk girişinde yer alan ve ülkemizin dört bir tarafındaki 13 ayrı Selçuklu mimarisi eserinin örneklerinin yer aldığı devasa kapımız, ışıklandırması ve görüntüsüyle adeta büyülüyor.

 

Buradan girdikten sonra da ziyaretçiler, yetkili ve uzman kişilerce güvenlik testleri tamamlanan yüzlerce değişik oyuncağı, ayrı ayrı temalara sahip onlarca değişik oyun alanında, değişik eğlenceler, her yaşa uygun etkinlikler ve sayılamayan yüzlerce ayrı aktiviteyle, çılgınca eğlenecek.”

 

-ROLLER COASTER VE DİNOZORLARLA BAŞLADI

 

ANKAPARK'ın ilk tamamlanan oyuncağının, 35 metre yüksekliğindeki,10 burgulu, dünyanın en büyük 3 roller coaster'ından biri olduğunu kaydeden Başkan Gökçek, bunun yanında dev dönme dolap, 65 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük dinozoru ile 40 metre yüksekliğindeki T-Rex isimli dinozorun da parkta şimdiden değişik bir atmosfer oluşturduğunu anlattı.

 

Başkan Gökçek, “Tüm bunların yanında da kollu çember, air race, uçan araçlar, aile salıncağı gibi oyuncaklarımız da eğlendirmek için hazır. Bir de parkın ortasındaki dev havuzda, dünyanın en büyük 3 fıskiye gösterisinden biriyle görsel bir şölen sunacağız” dedi.

 

-DEV GO-KART PİSTİ…

 

Bir bir tamamlanarak ziyaretçileri ağırlamak için hazırlanan ANKAPARK'ta yapılan yeni oyuncaklara ilişkin de bilgiler veren Başkan Gökçek, “Yine yapımı tamamlanan Kara Tren’le, parkı baştan sona yorulmadan gezebilme imkanına kavuşan ziyaretçilerden çocukların en çok eğleneceği yer, Dijital Oyun Çadırımız olacak. Buranın da dış tema giydirmesi ve içindeki oyuncakların yerleştirme çalışmaları tamamlandı” diye konuştu.

 

Başkan Gökçek, iç ve dış tema çalışmalarına başlanan ve büyük ölçüde ilerleme kaydedilen diğer bir çadırın da Go-Kart Oyun Alanı olduğunu belirterek, “Yapımı tamamlanan 5 bin metrekarelik alana sahip bu mekanın temalandırması, bir yarış otomobilinin jantından ilham alınmış modern bir tasarım şeklinde. Alanı, farklı sürüş deneyimleri yaşatabilmek için Çocuk Sürücü Okulu, Küçükler/ Çocuklar Karting Güzergâhı ve Ana Karting Pisti olarak 3 bölüme ayırdık” dedi.

 

Başkan Gökçek, oyun alanında yer alan yetişkin pistinin dünya şampiyonası yapılabilecek ebatlara sahip, dünyadaki profesyonel ikinci kapalı go-kart pisti olduğunu belirterek, “Yarışseverlere eşsiz bir deneyim sunacak” diye konuştu.

 

-İKİNCİ COASTER DA ADRENALİN POMPALAYACAK

 

Parktaki yapımı tamamlanan ikinci coaster'ın test sürüşlerine başlandığını bildiren Başkan Gökçek, “Sihirli Dönüş Hız Treni adı verilen bu coaster, 54 metre yüksekliğe ulaşan, parkın dikkat çeken coaster'ları arasında yer alacak. Belirli bir yüksekliğe çıktıktan sonra burgu hareketini yapacak ve sürüş, salınım hareketiyle sonlanacak. 180 metre uzunluğunda raya sahip bu tren, 105 kilometre maksimum hıza ulaşıyor. Tek seferde 12 kişilik kapasiteye sahip olan hız treni, ziyaretçilere adeta adrenalin pompalayacak. Yükseklik korkusu olanlar binmesin” uyarısını yaptı.

 

-22 METREDEN HIZLI İNİŞ

 

Başkan Gökçek, parkın yine adrenalin dolu oyuncakları arasında yer alacak olan Yüksek Sandalye’nin test sürüşlerinin tamamlandığını da kaydederek, “Yüksek hızla ilerleyen bu oyuncağımız, 22 metre yüksekliğe kadar çıkıyor ve dik bir sağ taraf dönüşüyle yüksekten iniş yapıyor. Rayların toplam uzunluğu 535 metre olan bu oyuncağın maksimum hızı ise 65 km/saat. 95 saniye boyunca heyecanlı bir Ankara seyri yaşanabilecek. Tabii o hızla Ankara’ya bakılabilirse...” değerlendirmesinde bulundu.

 

-İVEDİK'TEN ANKAPARK’A TELEFERİK KALKACAK

 

Projelerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar da tüm oyuncakların teker teker monte edildiği, çadırların ve tema giydirmelerinin yavaş yavaş tamamlandığı, giriş kapısından çıkış kapısına kadar görkemin ve eğlencenin hissedilebildiği muhteşem parkta tamamlanan oyuncakların yanı sıra dev alanın dört bir tarafında hummalı bir çalışmanın yaşandığını söyledi. Üçpınar, “Dile kolay, 1217 oyuncaktan bahsediyoruz. Dünyanın dört bir tarafında televizyonlarda, anı fotoğraflarında, reklam panolarında Ankara, temaparkıyla da boy gösterecek” dedi.

 

Ankaralıların ve şehir dışından, hatta yurt dışından gelen konukların, dünyanın en büyük tema parkında eğlenmenin farkını yaşayacaklarını ifade eden Üçpınar, “Rahat ulaşım sağlanabilmesi amacıyla, ana arterlerin ortasında bulunan ve dev bir otoparkı bulunan alana, İvedik Metro İstasyonu’ndan bir de teleferik hattı kuruyoruz. Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından yapımı süren ve yüzde 70’i tamamlanan bu hattın direkleri dikildi, istasyon çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.

 

ANKAPARK’ın sonbahar aylarında hizmete girebilmesi için yoğun çalışmanın sürdüğünü kaydeden Vedat Üçpınar, “Fen İşleri, Çevre Koruma ve Kent Estetiği daire başkanlıklarımızla birlikte, açık (yazlık) ve kapalı (kışlık) olmak üzere iki alanı muhteşem oyuncaklarla donatıyoruz” dedi.

 

-YEŞİLLER İÇİNDE EĞLENCE

 

ANKAPARK'ın en büyük özelliklerinden birinin de yeşillendirmesi olacağını vurgulayan Üçpınar, “Peyzaj çalışmaları kapsamında yaklaşık 10 bin ağaç dikimi gerçekleştirdik. Ayrıca parka, 170 bin gül ve 270 bin çalı dikeceğiz” diye konuştu.

 


Bu Haber 6383463 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video GaleriTÜMÜ
SİZCE; İYİ PARTİ ANKARA İL BAŞKANI KİM OLMALI
YETKİN ÖZTÜRK
1499
HİKMET ÇIRA
2001
TAMER KAYAALP
1026

Toplam Oy:4526

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir