http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» ERGENEKON AVUKATI YUSUF ERİKEL’den, RECEP İVEDİK 5 FİLMİNİN YAPIMCISI, OYUNCUSU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU VE FİLMİN GÖSTERİMİNİN ACİLEN DURDURULMASI DAVASI

ERGENEKON AVUKATI YUSUF ERİKEL’den, RECEP İVEDİK 5 FİLMİNİN YAPIMCISI, OYUNCUSU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU VE FİLMİN GÖSTERİMİNİN ACİLEN DURDURULMASI DAVASI

“Talebimiz neticeleninceye kadar; ülkemizin sıkıntılı günlerden geçtiği, terör saldırıları ve şehit haberleriyle sarsıldığı bugünlerde vizyona girişinin de bu arada ilgili kanuni ve idari makamlardan bir görüş gelinceye kadar TEDBİREN DURDURULMASINA karar verilmesi”
Paylas
ERGENEKON AVUKATI YUSUF ERİKEL’den, RECEP İVEDİK 5 FİLMİNİN YAPIMCISI, OYUNCUSU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU VE FİLMİN GÖSTERİMİNİN ACİLEN DURDURULMASI DAVASI
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Magazin - 01 Şubat 2017, Çarşamba 18:36:26
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com Ergenekon Avukatı

 

 

Yusuf Erikel, İstanbul Savcılığına suç duyurusunda bulunduğu gibi, İstanbul Anadolu Adliyesi Nöbetçi Asliye Hukuk mahkemesine dilekçe vererek; Çamaşırhane Film şirketinin yapımcısı olduğu ve 16 Şubatta vizyona girmesi planlanan Recep İvedik 5 filminde; Türklük alametleri, Türk milleti aşağılandığından dolayı gösteriminin ve tüm fragmanlarının DURDURULMASINI talep etti.

 

Av. Yusuf Erikel; Mahkemeden ayrıca, “Talebimiz neticeleninceye kadar; ülkemizin sıkıntılı günlerden geçtiği, terör saldırıları ve şehit haberleriyle sarsıldığı bugünlerde vizyona girişinin de bu arada ilgili kanuni ve idari makamlardan bir görüş gelinceye kadar TEDBİREN DURDURULMASINA karar verilmesi” isteminde bulundu

 

Kültür Bakanlığı, Şahan Gökbakar ve Çamaşırhane film hakkında dava açan Av. Erikel Dava dilekçesinde; Filmde Türk bayrağına hakaret edildiğine, Türk Milletinin aşağılandığına işaret ederek; bazı sahnelerin tepkiler üzerine kaldırılmış olsa bile, Filmin gösterimine izin verilmemesi gerektiğini belirtti

 

Av. Erikel mahkemeden; “Oluşan, şahsımızda ve vatana olan hizmetimizde, bayrağa olan bağlılığımızda ortaya çıkan üzüntünün, zararın tazmini için 5.000TL manevi ve şimdilik 1.000TL maddi tazminata hükmedilmesine karar verilmesi” talebinde bulundu.

 

Av Yusuf Erikel, Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesine verdiği dava dilekçesinde şunlar vurgulandı

 

KONUNUN HASSASİYETİ NEDENİYLE ÖN İZAHAT;

 

“Sayın Mahkeme,

 

Ülkemizin içinden geçtiği zorlu dönem ortadadır. Ordumuz, Suriye’de bölücü terör örgütleri PKK(PYD-YPG) ve DAEŞ ile çatışmaktadır. Ordumuzun ve milletimizin bu süreçte bayrağın itibarsızlaştırıldığı böyle bir film ile moralinin kırılmasından ziyade, başka türlü epik hikâyelere ve belki yine komedi filmlerle biraz gülmeye ihtiyacı vardır. Ancak dava konusu film ülke değerlerini aşağılar nitelikte olduğundan milletin sıkıntısını azaltacak değil artıracak nitelikte bir yapımdır.

 

Böyle kritik eşiklerden geçtiğimiz dönemlerde milli değerlerimize saldırılması ciddi tahribata neden olacak niteliktedir. 2.Dünya Savaşı yıllarında SSCB kendi bayrağıyla değil… Sandıklardan çıkarttırdığı Çarlık Rusya’sı bayraklarıyla halkı savaşa davet etmiştir. Çünkü SSCB milletine, kendi adını ve varlığını korumak için gerekli milli değerleri sunamamıştır. Türk Milleti adına bu milli değerlerin en önemlilerinden olan Bayrağın ve mili üniformanın alaya alınması, tahfif edilmesi ve toplumdaki itibarının sarsılmasının işi ne boyutlara getireceği bu örnekten de çok rahat anlaşılabilir.

 

Milli değerlerle bir taraftan oynanmaya başlaması burada kalacak iş değildir. Zira zamanında rahmetlik bir sanatçının Şaban ismini kullanarak oynadığı filmler neticesinde Hz.Muhammed’in benim ayım dediği Şaban artık inekle anılır olmuş ve millet çocuklarına bu ismi koymaz olmuştur. Şimdi de sıra Allah’ın ayı olan Recep’e mi gelmiştir?

 

Bugün mübarek üç aylarla ve bayrakla alay eden zihniyet; yarın Allah lafzını filmlerde boynuz şeklinde kullanır onunla alay eder, sırf komedi olsun diye Anıtkabir’i pavyona çevirir içinde dans eder. Bu tarz işlere Türkiye’nin milli ve manevi değerler yönünden hassasiyeti nedeniyle müsaade edilmesi hayal dahi edilemez.

 

Bugün belki siyasi idare ve Sayın Bakanlık zafiyete uğramış veya başka meşguliyetleri nedeniyle bu önemli hususu gözden kaçırmış olabilir. Ancak bu ülkede hala bir takım hassasiyetleri olan ve böyle milli değerlere hakaret eden bir komedi filminin yayınını engelleyecek, bizler gibi Müslüman, Türk ve vatansever avukatlar ve sizler gibi Müslüman, Türk ve vatansever hakimler elbette vardır.

 

Sayın Mahkeme,

 

Konunun aşağıda da izah ettiğimiz önemine ve ülkenin içerisinden geçtiği zor sürece istinaden bu filmin en azından ilgili kanuni, hukuki ve idari makamlardan görüş gelinceye kadar bugün itibariyle gösterimim ve tüm fragmanlarının DURDURULMASI icap etmektedir. Bu konuda sizin de gerekli hassasiyeti ortaya koyacağınıza inancımız tamdır.

 

AÇIKLAMALAR :

 

1-) Fragmanında gösterim tarihi 16 Şubat olarak gösterilen “Recep İvedik 5” filmi içerik olarak tahminen olimpiyat oyunlarına giden Türkiye Cumhuriyeti kafilesinin hastalanması sonucu yarışlara katılamaması neticesinde Türkiye’den gelen Recep İvedik’in arkadaşı olan bir grubun ülke kafilesi yerine oyunlara katılmasını konu almaktadır.

 

Şunu özellikle belirtmek gerekir ki film yapımcılarının Türklüğü aşağılamak kaygısıyla özellikle bu filmi hazırladığını düşünmüyoruz. Ancak filmdeki bazı unsurların Türk milletini aşağılayıcı nitelikle olduğu da su götürmez bir gerçektir. Bu nedenle ülkesi ve milleti adına bir takım hassasiyetlere sahip bizlerin işbu davayı açma gereği hasıl olmuştur.

 

Şöyle ki;

 

2-) Filmin fragmanında görüldüğü üzere Türk kafilesi yerine ülkeyi temsil etmek için olimpiyat oyunlarına giden Recep İvedik ve arkadaşları kaba saba Türk milletini temsil kabiliyetinden uzak insanlardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği; “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim.” Sözündeki vasıflardan uzak kaba saba bu tiplerin ülkeyi temsil ettiği şeklideki izlenim Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti’ni aşağılar niteliktedir. Zira serinin bundan önceki filmleri yine benzer kişiliklere yer veren komedi filmleri olmasına rağmen Türk milletini herhangi bir yerde temsil eder bir nitelikle olmadıklarından o filmler yönünden işbu dilekçeye konu olacak bir husus yoktur. Ancak “Recep İvedik 5” filminde kaba saba ve ülkeyi temsil kabiliyetinden uzak kişilere ülkeyi temsil görevi veriliyor olması Türk milletinin örf ve gelenekleriyle bağdaşır nitelikte değildir.

 

Bugün için Türkiye Cumhuriyeti’nde her spor dalında ister güreş, ister atletizm, ister halter isterse de futbol vb. sporlarda her sporcunun hayali milli formayı giyip o formayla altın madalya kazanarak ülkesinin milli marşının uluslararası sahada okunmasını sağlamaktır. Bu nedenle bu formayı adeta şarlatanlık olan böyle komedilere alet etmek hiç kimsenin haddi değildir. Bu tarz komedi yapmak isteyen birisi millete ait alametleri kullanmak istiyorsa bu durumda Türkiye Cumhuriyeti dışında milli alametleri konusunda hassas olmayan bir başka devlete ilişkin alametleri kullanabilir. Ya da fantezi dünyasında oluşturduğu bir devletin bayrağına kendisinin veya herhangi bir aile ferdinin resmini koyarak şakalarını bu ülke üzerinde yapabilir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti bunun için uygun bir devlet değildir. Türk milletinin en değer verdiği bayrağının bulunduğu milli üniformayı üzerine geçirerek şarlatanlık yapmak kimsenin haddi değildir ve buna hiç kimse müsaade edemez.

 

Bugüne kadar bu ülkenin şerefli üniformasını giyen hangi sporcu ahlaksız el hareketleriyle bu bayrağı ve milli formaları kirletmiştir? Türk milletinin sporcuları milli formayı giyerken ibadet neşvesiyle adeta ihram giyer gibi…

 

Böyle bir hassasiyetle giyerler. Yapılan film aynı zamanda o sporculara da hakarettir.

 

Bayrak bu milletin her şeyidir. Şahan Gökbakar ve Çamaşırhane filmin şarlatanlıklarına komedilerine konu ettikleri bu bayrak için Doğu’da, Güneydoğu’da, El-Bab’da bir günde yeri geliyor 10 yeri geliyor 20 şehit veriliyor. Bu filmi çekenler kimin bayrağını maskaralıklarına alet etmektedirler?

 

Mutlaka film yapımcılarıyla aynı zihniyetteki kişiler yine kendilerince şaklabanlıklar yapmak için bizim bu davamızla dalga geçecektir.

 

Bazen yeri geldiğinde bir insan kendi adıyla, babasının adıyla dalga geçilmesinden rahatsız olabiliyor. Bu film yapımcıları Türk bayrağıyla ne komedi çevirmektedirler? Bayrak kanunundan haberi olmayan bu şahısların bayrak konusunda milletin hassasiyetinden de mi haberi yoktur?

 

Bu filmin neresinde sanat vardır?

 

Aynı espriler örneğin ABD bayrağıyla yapılsa…

 

O bayraktan şort yapılsa, şorttaki yıldızlardan biri de kişinin tam önüne ya da arkasına gelse bu hiçbir sorun olmaz. Çünkü ABD’de bayrak bizim ülkemizdeki derin anlamları ifade etmez veya benzer başka ülkelerde…

 

 

Ancak Türk Bayrağı baştan biraz aşağı indirilse millet o başın kesilmesi gerektiğini düşünür…! Bu derecede hassasiyet sahibiyiz.

 

3-)Türkiye Cumhuriyeti’nde daha önce bir rahmetlik sanatçı Hz.Muhammed’in benim ayım dediği Şaban ayının ismini kullanarak birçok komedi film çevirmiş ve bu filmlerde Şaban ismi inek kelimesiyle özdeşleştirilmiştir. Bu çekilen filmler nedeniyle millet artık çocuğuna Şaban isimleri vermez olmuştur. Kimileri bu durumu önemsemese de Şaban denildiğinde akla ilk gelenin içinde Beraat Kandilini bulunduran Ramazan’dan önceki ay yerine İnek Şabanın geliyor olması yeterli bir tahribat değil midir? Merhum sanatçının (Allah rahmet eylesin) niyeti belki de başkaydı… Ancak netice ortadadır…

 

Şimdi soruyoruz Şaban ayından sonra sıra Recep ayına mı gelmiştir? Bu Recep İvedik 1-2-3-4-5 nereye gidiyor? Hangi Recepten bahsediliyor? Eğer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN kast edilerek bu film yapılsaydı cumhurbaşkanı bu duruma müdahale ederdi…

 

Bu durum belki de milletin temel değerleriyle oynamak için birilerinin planladığı oyunlar olabilir. Ancak buraları geçtik. Artık sıra milletin bayrağına mı gelmiştir? Film yapımcıları hangi hakla Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrağının olduğu milli üniformaları kullanarak şarlatanlıklar yapmaktadır? Bu kabul edilemezdir. Bu film Türkiye Cumhuriyeti’nde gösterime giremez!

 

Böyle bir filme, bayrağına Türk milleti kadar değer veren başka milletlerin ülkelerinde de izin verilemez. O nedenle Suudi Arabistan’ın içerisinde kelime-i tevhit yazan bayrağı ne ise bizim bayrağımız da bizim için görünürde ay ve yıldızdan oluşsa da içerdiği mana itibariyle aynı şeydir. Bayrak bu yönüyle, milletin imanını inancını temsil eder. Yoksa birileri bu bayrağı kullanarak komedi filmleri çevirsin diye değil!

 

Yasalarımıza göre; herhangi bir şirketin, derneğin vb. simgesinin bile bayrak olmasını yasaklar niteliktedir. Türkiye Cumhuriyeti’’nde Türkiye adıyla dahi şirket kurulamaz. Zira bizim manevi değerlerimiz vardır. Filmde imzası olan isimler hangi hakla çevirdikleri bir komedi filme bu milletin değerlerini alet etmektedirler? Milleti güldürmek için başka konulardan da pekâlâ yararlanılabilir.

 

Biz yeri geldiğinde o Türk Bayrağına bakar bakar ağlarız. Bu film yapımcıları içimizdeki Türk bayrağına ait bu hassasiyeti kırmaya memur insanlar mıdır???!!! Fragmanının tıklanma oranı yüksek olsa da bu milletin içerisinde bu şarlatanlığa birileri dur demeyecek mi sanılmaktadır?

 

4-) Türk milleti sıradan bir millet değildir. Sahip olduğu vatanını şehit kanlarıyla elde etmiştir. Bu topraklar bu aziz millete birileri tarafından bahsedilmemiştir. Türk bayrağı, millete ait değerler Türk milletinin örf ve geleneklerinde aynen dini değerleri olan ezan, Kur’an vb. gibi kutsal ve mukaddestir. Mevcut kanunlarımız da bu mahiyettedir.

 

TCK m.300 ve 301’de; “Madde 300- (1) Türk Bayrağını yırtarak, yakarak veya sair surette ve alenen aşağılayan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu hüküm, Anayasada belirlenen beyaz ay yıldızlı al bayrak özelliklerini taşıyan ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin egemenlik alameti olarak kullanılan her türlü işaret hakkında uygulanır.

 

(2) İstiklal Marşını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

 

Madde 301- (Değişik: 30/4/2008-5759/1 md.)

 

“Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve Devletin yargı organlarını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” şeklinde hükümler yer almaktadır.

 

Yine 2893 sayılı Türk Bayrağı Kanunu m.7’de; “…Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz.

 

Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.

 

Bu Kanuna ve tüzüğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır.” şeklinde hükümler yer almaktadır.

 

Mevcut filmde Türk milletine ve Türk bayrağına saygısızlık yapılmaktadır. Bu nedenle film yapımcılarının hukuki ve cezai sorumluluğu doğmaktadır.

 

Şu hususu da tekrar belirtmek gerekir ki; örneğin ABD’de benzer bir film çekilmesi halinde bu çok eğlenceli bir film olarak izlenir ve devlete ve millete bir hakaret olarak algılanmaz. Zira onların örf ve kültüründe bahsetmiş olduğumuz alametler Türk milleti için ifade ettiğine benzer bir anlam ifade etmez. Amerikan halkının örf ve kültürü farklı dinamiklerle farklı bir biçimde meydana gelmiştir. Bu nedenle ABD’de kendi bayraklarını çok rahatlıkla şort ya da iç çamaşırına motif yaparak giyebilirler; ancak bizim kültürümüzde durum çok farklıdır.

 

5-) “Recep İvedik 5” filmi bu anlamda bizim kanunlarımız ve Yargıtay’ın vermiş olduğu kararlara aykırılık teşkil etmektedir. Bunlardan da öte hukukun en temel kaynağı örf ve adetlerdir. Hakim kanunda hüküm bulamazsa örf ve adetlere göre karar verir. Hukukun en temel hükümleri bu şekildedir. Bu nedenle filmde Türk milletini temsil eder noktada gösterilen insanların kaba saba cahil ve şuursuz kişiler olması, üzerlerindeki milli üniforma ile bu millete hakaret eder nitelikteki el hareketleri ve şakalar yapılması…

 

Ayrıca bu milletin 600 yıllık bir tarihini teşkil eden Osmanlı devlet tarihinde şanlı ordumuzun savaşlarda cesaretini artırmak için kullanılan mehteranın da alay konusu edilmesi,

 

Millet alametlerini aşağılar niteliktedir.

 

Ayrı bir parantez açmak gerekirse;

 

Mehter marşları bizim bildiğimiz tarihte milletin, ordunun yorgun olduğu gücünün azaldığı anlarda onları yeniden ayağa kaldırmak için kullanılan milli sembollerimizden olan marşlarımızdır. Ancak son dönemde artık sünnet düğünleri vb. her türlü organizasyonda kullanılarak giderek itibarsızlaştırılmaktadır. Şimdi de son nokta artık mevcut filme konu olmuştur. Bizim sporcularımız ne zaman ellerinde bayrakla giderken mehteranla hareket etmiştir?

 

6- Kültür Bakanlığı’ndan onay almaksızın Türkiye’de hiçbir filmin gösterimi mümkün değildir. Bakanlığın denetçileri izledikleri her filme onay mı vermektedirler? Onların Bakanlıktaki işi nedir? Toplumun önüne çıkacak ürünleri en iyi biçimde denetlemek görevini yerine getirmediklerinde millete ve gençlere sunulan ürünlerin nasıl tahribatlara yol açacağını göremeyen kişilerin mevcut denetleme komisyonunda ne işleri vardır? Bu nedenle filmin gösterimine onay veren Kültür Bakanlığı’nın da sorumluluğu vardır.

 

Yukarıda anılan nedenlerle mevcut “Recep İvedik – 5” filminin gösterimi derhal TEDBİREN DURDURULMALIDIR.

 

HUKUKİ DELİLLER : 2893 sayılı Türk Bayrağı Kanunu, TCK, CMK, HMK, TMK vesair mevzuat.

 

DELİLLER : “Recep İvedik – 5” filmi fragmanı,

 

NETİCE-İ TALEP : Yukarıda anılan kanun maddeleri, Yargıtay kararları ve sair nedenlerle re’sen dikkate alınacak nedenlerle;

 

1-) “Recep İvedik 5” filminin ve tüm fragmanlarının gösteriminin DURDURULMASINA,

 

2-) Talebimiz neticeleninceye kadar ülkemizin içerisinden geçtiği zor dönem, terör saldırıları ve yoğun şehit haberleri de göz önünde bulundurularak gösteriminin TEDBİREN DURDURULARAK dava sonuna kadar ertelenmesine,

 

3-) Oluşan zararın tazmini için 5000 TL manevi ve şimdilik 1000 TL maddi tazminata hükmedilmesine,

 

4-)Yargılama giderleri ve vekâlet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine Karar verilmesi”.

 

Ergenekon Avukatı Yusuf Erikel, Recep İvedik5 filimi ve oyuncuları hakkında neden Dava açtığını belirtip, oyuncu Şahan Gökbakar’a da sert tepkilerde bulundu..

 

 Türkiye üzerinde Kültür emperyalizmi sergilendiğine vurgular yaparak; şunları söyledi;

 

“Artık ülkenin geldiği noktada anlaşılan şu ki;

 

Yıllardır oynanan gizli oyunun ülke insanını önce devletine, sonra devletinin değerlerine, sonra inancına ve sonra kendine karşı duyarsız noktaya taşımış olduğu anlaşılmıştır…

 

Elbette “Tebessüm sadakadadır” hadisi şerifi bağlamında .. Gülmek ve güldürmekte Allah’ın razı ve hoşnut olduğu davranışlardandır.

 

Ancak… insanları güldürmek adına sahip olduğumuz değerleri aşağılayacak üsluplar ve hayasızlık noktasında zorlamalara yeter artık demek ve buna bir hukuk yoluyla perde ve engel olmak zaruretini ve buna dair gerekli çalışmayı yapmayı bir Müslüman Türk evladı olarak.. Olayların bize yüklemiş olduğu idrakiyle bu açıklamayı yapmaktayız.

 

Belki herkesin aklının gerisinde kalsa da…

 

Bir zamanlar Hz. Muhammed’in ayı olan ve içinde beraat kandili de olan… Tüm milletimiz açısından mukaddes bir ay olan ŞABAN AYI… Aynı zamanda herkesin şerefle evladına verdiği bir isim iken… Rahmetli, temiz niyetli olduğuna inandığımız bir insanın… Belki bilmeden rol aldığı noktada “inek ile özdeşleşmiş” ve insanların ismini ifade ederken zorlanacak bir negatif durum yaratılmış emperyalist operasyon sonrası... Mukaddes Şaban ayı İNEK ŞABAN OLARAK kafalara kazıtılmıştır...

 

Ne akla hizmet…

 

Yıllar sonar başka bir vatandaş… Ne derece masum ve temiz niyetli bilmiyoruz… Bir başka şarlatanlık serisini ortaya çıkarmış ve bu sefer Allah’ın ayı olan mukaddes recep ayı üstünden başka bir komedi gibi… Ancak seviye olarak inek algısının da altında, “seviyesi yüzde gülme kalpte ise fesada sebep” olan bir üslupla bu Aziz Recep Ayını kirletecek bir algıya yol açmaya matuf, sanatla uzaktan yakından alakası olmayan görsel uydurmalar icat edilmiştir.

 

Şimdi de aynı vatandaş…

 

Türk bayrağı üstünden… Aynı recep algısı bağlantılı değişik bir şarlatanlık sergilemektedir.

 

Türk Bayrağını “kilot ve eşofman” yapıp… Aklınca seviyesiz üsluplarla bayrak üstünden komedi çevirmeye çalışmıştır. Yine bizim devletimiz ile aynı saydığımız Azerbaycan bayrağını da bu şarlatanlıkta sos olarak kullanmıştır.

 

Bana bak ey bu işi adet edinen vatandaş…

 

Bu bayrak kimsenin kıçına giyeceği don… Sırtına takacağı havlu olarak değil… Yada, komedilere alet edilecek çaput değil… Uğruna ölünecek bir mukaddes değer olarak algılanır.

 

Bu arkadaş illa ad koyacaksa kendi adını koyarak filimler yapsın… Bir bayrak takacaksa da memleketi nereyse oranın belediyesinin bayrağını bu işlere alete etsin…

 

Yada... Şirket amblemi olan bayraklarını taksın… O bayrakla bu filmi çevirsin…

 

Yada... Mesela Babasının veya dedesinin resmini taksın orasına burasına... MADEM ÇOK KOMEDYEN BU VATANDAŞ…

 

O sebeple… Bu Mukaddes bayrak kimsenin şarlatanlık aleti ve para kazanmak için kullandığı çaput olamaz Ve bu işin izahı ve normal görülmesi de kabul edilemez… Bu olay kanunlarda ve hatta Anayasada ve ebediyen her vatandaşın ruhunda tescil edilmiş bir mukaddestir... Kimse çiğneyemez ve istismar edemez ve incitemez…

 

Bu millet bayrağı İnandığı Kuranın hemen altında bilir… Ve değil onu sırtına veya kıçına takılması… Başın az altında görürse, o başın nasıl kırılacağını düşünür.

 

O sebeple inşallah bilemden bu yapılmış ahlaksızlığa son vermek...

 

Ülkede milli bütünlüğünün referansı bayrağın şerefine layık olmayacak bu şarlatanlığa son vermek…

 

Ve…

 

Allah’ın Resulünün ayı Şaban ayını haşa… İnekle…

 

Allah’ın ayı Recebi de seviyesiz ve nerden kaynaklı olduğu belirsiz merdiven altı hayâsız sözlerle komedya ve makaraya alet etmek.

 

Ve şimdide…

 

Daima gönüllerde ve başlarda olan…

 

Ve şehitlerin uğrunda fedayı can ettikleri bayrağı... Haşa sanki kıçına takacak seviyede densizliğe sebep bu filmin…

 

Hem… Acilen durdurulması ve yayın yasağı için…

 

Hem de…

 

Bu anda manşet olan… Akıllarınca sanatçı ama gerçekte başka ülkede olsa sanatçı müsveddesi diye bilinecek. Kişiler ve şirket hakkında suç duyurusu yaptım.

 

Değerli Türk Milleti…

 

Bu bayrak... Suudi Arabistan’ın LAİLAHE İLLALLAH MUHAMEDUR RASULULLAH yazan bayrağı kadar şerefli ve Mukaddes ve saygıya değer bir bayraktır. Ve Kimsenin para kazanmak için hokkabazlığına bu aziz bayrak alet edilemez…

 

Ötesi zaten bu Milletin VE Devletin mahkemelerinin takdirinde karar verilecek… Ve gereği yapılacaktır.

 

Saygılarımızla Kamuoyuna arz eder…

 

Bu filmi yapanları ve alet olanları derhal Şehitler Başta olmak üzere tüm Milletimizden özür dileyerek filmi vizyondan kaldırmalarını gereğini ihtar ederim…

 

Ötesi sadece karar ile değil… Bu Milletin ve devletin Ebediyen vicdanında da layık olduklarını bulacaklardır”


Bu Haber 1487406 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video GaleriTÜMÜ
SİZCE; İYİ PARTİ ANKARA İL BAŞKANI KİM OLMALI
YETKİN ÖZTÜRK
1846
HİKMET ÇIRA
3431
TAMER KAYAALP
1278

Toplam Oy:6555

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir