http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» EYVAH, EYVAH. “Bu millete; yüzde 99’u Müslüman” ülke teslim eden Atatürk’ün kurduğu parti CHP, maalesef “HELALLEŞME”nin ne demek olduğunu bilmiyor. Kaş yapayım derken; 2 gözü birden çıkardılar. Peki; Anıtkabir’e de gidip Atatürk ile helalleşecek misiniz?

EYVAH, EYVAH. “Bu millete; yüzde 99’u Müslüman” ülke teslim eden Atatürk’ün kurduğu parti CHP, maalesef “HELALLEŞME”nin ne demek olduğunu bilmiyor. Kaş yapayım derken; 2 gözü birden çıkardılar. Peki; Anıtkabir’e de gidip Atatürk ile helalleşecek misiniz?

CHP lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu geçen günü bir video paylaşarak; "Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım" dedi. Sonra da kimlerle, hangi kesimlerle “Helalleşeceğini” belirten listesini açıkladı.. Ben; “Eyvah, eyvah” dedim.. Ve dün gecede akıl fukarası bir kurmayı; tv’ye çıkarak bu saçmalığı savundu ama yüzüne- gözüne bulaştırdı.. Maalesef, “Helalleşmenin” ne demek olduğunu ve sınırlarını bilmiyorlardı.. Kaş yaparken, iki gözü birden çıkardılar..
Paylas
EYVAH, EYVAH. “Bu millete; yüzde 99’u Müslüman” ülke teslim eden Atatürk’ün kurduğu parti CHP, maalesef “HELALLEŞME”nin ne demek olduğunu bilmiyor. Kaş yapayım derken; 2 gözü birden çıkardılar. Peki; Anıtkabir’e de gidip Atatürk ile helalleşecek misiniz?
Siyaset - 17 Kasım 2021, Çarşamba 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Değerli okuyucular..

 

Gazi Atatürk’ün kurduğu parti CHP’nin lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, birçok kez; kesinlikle Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı olacağını, net duyumlarımla yazmıştım.. Ve kesinlikle de Aday olması da gerekir.. Artık bununda kaçışı yoktur..

 

Kendisi de; birçok vaatler ile bazı tavır ve ifadeleri ile de Aday olacağı yönünde mesajlı işaretler verdi.

 

Adaylık açıklamasını işini o kadar uzattılar ki; sonunda kendi elleri ile yaptıkları yüksek davarları, yine kendi elleri ile yıktılar..

 

Ne mi oldu?

 

CHP lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, geçen günü Twitter hesabından bir video paylaşarak;

 

"Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım" dedi..

 

Burada ki ifadelere dikkat edin.. Helalleşme işleminin kendisi ve CHP adına olacağını açıkça belirtiyor..

 

Sonra da dün ki grup toplantısında; kimlerle, hangi kesimlerle Helalleşeceklerini belirten uzun bir listeyi okudu..

 

Listede ki helalleşme geçmişi 40-50 yıla kadar dayanıyordu.. Birçok kesim ve kişi isimleri saydı..

 

İnanın ben “Eyvah, eyvah” diye kendi kendime konuştum..

 

Neden mi?

 

Başbuğların Başbuğu; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu yüce millete “Yüzde 99’u Müslüman” tarifi ile bir Türkiye teslim ettiği gibi, İslamiyet’in birçok çıkarlar uğruna istismarını önlemek adına da, özel statü verdiği Diyanet İşleri Başkanlığı kurumunu kurdu..

 

Bakın.. Hassasiyete bakın..

 

Yine demokrasi adına açtığı meclisi din adamları ile birlikte dualar okuyarak açtı..

 

Peygamberimiz Hz. Muhammed için; “dünyanın en yüce insanı” diye tanımladı..

 

İşte dini duyguları bu kadar yüksek olan Atatürk’ün kurduğu parti CHP’yi şimdi yönetenler, maalesef “Helalleşmenin” ne demek olduğunu hiç mi, hiç bilmiyorlarmış..

 

Ayıplıyorum…

 

 Değerli okuyucular..

 

Böyle “helalleşme” görülmedi. Helalleşme; dini bir terimdir. İnsanların birbirleri üzerindeki haklarını karşılıklı olarak helâl etmeleridir, haktan vazgeçmiş olduklarını bildirme tavrıdır..

 

Sayın Kılıçdaroğlu ise bu liste ile açıkça “CHP’yi karalamıştır”.

 

Kamuoyuna; “geçmişi ağır suçlarla dolu olan bir sabıkalı CHP varmış gibi lanse etti..

 

Meğerse; CHP’nin bilmediğimiz ne kadar suçu ve insanlık ayıpları varmış..

 

Sayın Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı “helalleşme” listesine göre; 12 Eylül askeri darbe dönemlerinde ki işkenceler ile Maraş olayları ile Roboski ve Ahmet Kaya kaçışı ile Ali İsmail Korkmaz ve Soma olayları ile Kılıçdaroğlu ve CHP’nin ne alakası var?

 

Ve daha kimler, kimler.. Listede açıklanan olayların yüzde 95’i CHP’nin iktidarda olmadığı zamanlarda gelişen olaylar.. Ve hata önemli bir zaman bölümünde ise Sayın Kılıçdaroğlu devlet memuru idi..

 

Dedik ya.. “helalleşme” dini terimdir, ifadedir..

 

"Pişmanlık, tövbenin kendisidir"

 

Yani; Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP, helalleşme işlemini, dinen; kendilerinin yaptıkları hatlarla sebep oldukları hak kayıplarına, haksızlıklara; ellerinde imkan olmasına rağmen göz yumdukları olaylar konusunda yapmak zorundalar..

 

Ama listeye ve mesajlara baktığımızda; asla dini anlayış olmadığı gibi, CHP’ye ağır bir şekilde suçlar yüklenmiştir..

 

Yani; Sayın Kılıçdaroğlu veya yazıp, eline tutuşturan o akıl fukarası kurmayları; “Kaş yapayım derken, göz çıkardılar.. Hem de 2 gözü birden çıkardılar”

 

Değerli okuyucular..

 

Aslında bu liste, “helalleşme” listesi değil, Sayın Kılıçdaroğlu’nun; Cumhurbaşkanlığı Adaylığının vaatleri listesidir ama dedik ya; kaş yapayım derken göz çıkaran bir çıkıştır..

 

Yüzce Peygamber Efendimiz (sav) Bir hadis-i şerifte şöyle buyuruyor;

 

"Bir kimse kardeşinin haysiyetine yahut malına haksız olarak taarruz etmişse, iltimas olarak verilebilecek altın ve gümüşün bulunmadığı günden (kıyamet) önce helalleşsin. Aksi halde, yaptığı haksızlık nispetinde onun iyi amellerinden alınıp hak sahibine verilir. İyiliği yoksa hak sahibinin günahından alınıp haksızlık eden adama verilir"

 

İşte Helalleşmenin tek tarifi budur…. Başka tarifi de yoktur, başka bir anlamı da yoktur..

 

Hadi biran olsun, bu helalleşme yolculuğunuzu hatalarınızla kabul edelim..

 

Peki, helalleşme listesinin başında CHP’nin asıl lideri ve bu ülkenin kurucusu Gazi Atatürk neden yok?

 

Öyle ya… Atatürk’ün size teslim ettiği CHP içinde Atatürk’e ağır hakaretler edenlere, ‘katliamcı’ çamurunu atanlara, Atatürk’ün kabri; Anıtkabrinin görünümünü gölgeleyecek binaların yapımına onay verenlere yer verip, göz yummadınız mı?

 

Bazı kesimlerden oy gelsin diye, Atatürk’e “kefere Kemal” diyen zat’ları CHP’de milletvekili yapmadınız mı? Yaptınız..

 

Eee o zaman, niye Anıtkabir’e gidip, Atatürk’ten özür dileyip, helallik isteyeceğinizi listenizde belirtmiyorsunuz?

 

Yine; Alevilerin insan ve inanç hakları yok sayılırken siz sustunuz.. Bir- iki demeçle işi geçiştirdiniz.. Hatta korkup, partiye Alevileri almamaya özen gösterdiniz..

 

PEKİ; İŞİN ASLI NE OLMALI İDİ? SAYIN KILIÇDAROĞLU… BU HELALLEŞME YOLUNDA NE DEMENİZ GEREKTİĞİNİ BEN SİZE YAZAYIM

 

Değerli okuyucular..

 

İşte bu ayıplı hatayı; maalesef dün gece Sayın Kılıçdaroğlu’nun yakın kurmaylarından olan akıl fukarası bir zat çıkıp, milletin aklı ile oynayarak savunup, yanlışlıkları ‘doğru’ diye yutturmaya çalıştı..

 

Kimdi bu zat? Geçmişte; partide Genel Başkan yardımcılığını uzun sür üstlenmiş, parti sözcülüğü yapmış olan Aydın milletvekili Bülent Tezcan..

 

Şimdi sadece Parti Meclisinde görevi var..

 

Bu helalleşme işlemini ve listesini şuan Kılıçdaroğlu’nun yardımcılık görevini yapan birisinin programa katılıp, savunması gerekirken, PM üyesi bu zat’ın tv’ye çıkıp ateşli bir şekilde savunmaya kalkması düşündürücüdür..

 

Listeyi öyle ezberlemiş ki; sanki bu listeyi kendisi yazmışta, Genel Başkanına sunmuş intibası veriyor..

 

“Akıl fukarası” diyorum..

 

Peki neden? Ve işin aslında nasıl bir ifadeler kullanılmalı idi?

 

Biz ve ittifakımız iktidara geldiğimizde, geçmiş yıllarda haksızlıklara uğrayan, hakları gasp edilen falan, falan kişi ve kesimlere ‘devlet’ adına gidip, geçmişten özür dileyip, helallik isteyeceğiz”..

 

Evet Sayın Kılıçdaroğlu.. Kamuoyuna sunduğunuz bu kabarık suçlar listesine göre, sarf edeceğiniz tek ifade budan başkası olamaz..

 

Yok, eğer şahsınız ve CHP adına helalleşme yoluna çıkacaksanız, o zaman helalleşme listenizi yeniden düzeltip, kısaltacaksınız..

 

Bizden dostça uyarması..


Bu Haber 43517 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir