http://www.haber2000.com/-kirsehir-ilim-yayma-cemiyetinden-kiz-ogrenci-yurdu-insaatinin-tamamlanmasi-icin-haydi-bir-tugla-da-sen-koy-cagrili-bagis-kampanyasi-21370.html
http://www.haber2000.com/
» İYİ Parti Ankara İl Kongre propagandalarında son durum ne? İl Başkan Adayı Dr. Hikmet Çıra : “Delege iradesini hiçe sayıp, delegenin hür iradesine zincir vurmaya kalkışmak, Partimize yapılacak en büyük kötülük olacaktır”

İYİ Parti Ankara İl Kongre propagandalarında son durum ne? İl Başkan Adayı Dr. Hikmet Çıra : “Delege iradesini hiçe sayıp, delegenin hür iradesine zincir vurmaya kalkışmak, Partimize yapılacak en büyük kötülük olacaktır”

21 Haziran 2020 Pazar günü Yenimahalle ilçesinde ki; Mustafa Kemal spor salonunda yapılacak olan İYİ Parti Ankara İl Başkanı seçiminin analizini Haber Siteniz olarak, objektif bir bakış açısıyla aktaracağız..
Paylas
İYİ Parti Ankara İl Kongre propagandalarında son durum ne? İl Başkan Adayı Dr. Hikmet Çıra : “Delege iradesini hiçe sayıp, delegenin hür iradesine zincir vurmaya kalkışmak, Partimize yapılacak en büyük kötülük olacaktır”
https://www.esgayna.com/
Siyaset - 12 Haziran 2020, Cuma 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com

 

İYİ Parti Ankara İl Başkanının yeniden seçilme gününe 9 gün kaldı..

 

İl Başkan Adayları propaganda şekillerini ortaya koymaya başladı..

 

Peki, hangi aday, ne gibi propaganda taktiği sergiliyor?

 

Propaganda sürecinde ki ibre hangi adayı işaret etmeye başladı?

 

Ve en önemlisi; maalesef “Bayrak yarışı” nezaketsizliğe ve çeşitli baskılara sahne oldu..

 

DELEGENİN HÜR İRADESİNE ÇEŞİTLİ NOKTALAR VASITASIYLA BASKILAR YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR..

 

Evet.. İYİ Parti’nin; Partileşme sürecinin en önemli Kongrelerinden olacak Ankara İl Başkanı seçimi Kongresinin propaganda çalışmalarında, demokrasiye ve özellikle İYİ Parti’nin savunduğu ve yerine oturtmak istediği tabanın hür irade ilkesine aykırılık teşkil edecek tavır ve söylemelere tanık oluyoruz.

 

Uzun zamandan beri İl Başkanlığı görevini yürüten ve İYİ Parti’ye Başkent Ankara’da hiçbir hareketlilik kazandıramayan Yetkin Öztürk, yeniden seçilmek için, Teşkilat başkanı Koray Aydın ile olan fotoğraf görüntüleri ile kendini güvenceye almaya çalıştığı gibi, bulunduğu Başkanlık nüfusunu kullanarak, birden bire ilçelere giderek, İlçe Başkanlığı yönetim kurulunu toplayıp, Kongre sohbetleri bahanesiyle, ilçe yöneticilerinden delegelerine talimat vererek, kendisine destek vermelerini istediğini öğreniyoruz..

 

Yani; delegelerin özgür iradesini hiçe sayma ve ilçe Başkanlıkları yönetimi üzerinden baskı oluşturulmasına tanık oluyoruz..

 

Adaylardan Tamer Kayaalp’in de; yine delegelere Genel Merkezin bazı yöneticileri ve Ankara Milletvekillerine verdiği yemek görüntülerini sosyal medya sayfalarında paylaşarak;

 

“Sayın genel başkanımız Meral Akşener’in yol ve yakın çalışma arkadaşları, İyi parti’nin birbirinden değerli milletvekilleri ile; gece geç saatlere kadar süren, Ankara il Başkan adaylığımıza destek amaçlı bir yemek ve istişare toplantısı gerçekleştirdik. Meclis çalışmaları ve şehir dışında olmaları nedeni ile katılamayan çok sayıda vekil arkadaşlarımıza ve değerli fikirlerinden istifade ettiğimiz katılımcı vekillerimize sonsuz teşekkürler” diye yazmasına; delegeler ve parti tabanı büyük tepki göstermesine tanık olduk..

 

Yani nezaketen çağrılan yemeğe gelen Parti merkez yöneticileri ile diğer bazı isimlerin, Genel Başkan Meral Akşener’in yol arkadaşlarının kendisine açık destek vermek için yemeğe katıldıkları mesajını veriyor..

 

Yani, delegeye verilen mesajda deniliyor ki; “Bakın benim Adaylığımı tepeden birileri destekliyor, ona göre saffınızı seçin, siz olsanız da olur, olmasanız da olur”..

 

Delegeye açık mobing görüntü ve mesajları veriliyor..

 

Eğer demokrasiyi ve hür iradeyi savunan Meral Akşener’in yol arkadaşları böyle bir ayıplı tavır içerisine girmiş iseler ki; hiç sanmıyorum, sadece nezaketen çağrılan yemeğe gelmişlerdir, çekilmek istenilen fotoğrafa da yine nezaketen izin verip, ses çıkarmamışlardır..

 

Yok eğer yanılıyor isek; yemeğe katılan ve Ankara Kongresine müdahale pozları veren zatlar, Meral Akşener’in de yol arkadaşları asla olamazlar..

 

Zaten bu Analiz yazımızı da Sayın Meral Akşener’e, Genel Merkez Basın bürosuna ve Sayın Yavuz Ağıroğlu’na iletip, görüşlerini alacağız..

 

Siyasi ahlakın geleneği adına yapılacak Kongrenin “Bayrak yarışı” olacağını belirtmiştik ama “Bayrak yarışı” duygusunun yerini, nezaketsizliğin ve aday arkadaşına, yani; Partili yol arkadaşına hakarete varan ifadelerin sarf edildiğine tanık olduk ..

 

Adaylardan yine Tamer Kayaalp, kucağında bir tavşan görüntüsüyle sosyal medya hesaplarından paylaştığı fotoğrafta aynen şunları yazdı;

 

“Tavşanı severim ama ‘dört ayaklısını’ değil”

 

Dört ayaklı diye mesajında işaret ettiği kim?

 

Hizmette bayrak yarışına katılan ve propagandasını; nezaket ve parti içinde ki aile hukukunu incitmemeye özen gösterme duygusuyla çalışmalarını sürdüren, İl Başkan Adayı Dr. Hikmet Çıra ..

 

Tamer Kayalp, bu fotoğraf görüntüsünü soran partilerle ise; Dr. Hikmet Çıra’nın tavşan Aday olarak ortaya çıkarıldığı, oyları bölerek, yeniden Yetkin Öztürk’ün kazanmasını sağlamak için çalışmalar yaptığını söylediğini öğrenmekteyiz.

 

Delege nerede? Delegeye müracaat etme yok.. Baskı ve hakarete varan sözlerle seçim kazanma duygusu..

 

Açıkçası; delegeler başkanların veya merkezde ki bazı isimlerin sigortalı işçisi gibi görülmekte..

 

Sosyal medya paylaşımlarına bakıyorum.. Bazı Adayların Büyükşehir Belediyesinde birilerine iş sözleri dahi verdikleri dile getiriliyor, partililer biri birlerine espriler yaparak;

 

“aman ha arkadaşlar … Önce işinizi alın, yoksa Kongre bittikten sonrası telefonunuz bile açılmaz, ona göre” demelerine tanık olmaktayız..

 

Bakıyoruz .. İYİ Parti’nin yapılacak bu Kongresi, geçen aylarda birçok baskı ve şaibelerle yapılan CHP Ankara İl Kongresini aratmayacak gibi..

 

PEKİ, İL BAŞKAN ADAYI DR. HİKMET ÇIRA NE DİYOR? NELER YAPIYOR?

 

İlçe teşkilatlarını ve bizzat birçok delegeleri ziyaret edip, seçilmesi sonrası partilerine; Ankara’da İYİ Parti’ye ne gibi ivme kazandıracağı yönünde ki vaatlerini sıralayan İYİ Parti Ankara İl Başkan Adayı Dr. Hikmet Çıra, dün de yine;

 

İYİ Parti Çubuk İlçe başkanı Halil İbrahim Özdemir ve yönetimini, 

 

Pursaklar ilçe Başkanı Bülent Aşılıoğlu ve yönetimini, 

 

Kahramankazan İlçe Başkanı Ahmet Canıtez ve yönetimini,

 

Ve Mamak İlçe Başkanı Mehmet Vural ve yönetimini ekibi ile birlikte ziyaret etti..

 

Dr. Hikmet Çıra, Mamak ilçe ziyareti sırasında da partiye yeni üye kaydı yaptıran partililere İYİ rozetini takması dikkat çekti.. 

 

Halen kendisini hizmette bayrak yarışı içinde hissettiğini vurgulayan, Ankara İl Başkan Adayı Dr. Hikmet Çıra’yı arayıp sorduk;

 

“Sizin için tavşan adayı benzetmesi yapılıyor, Meral Akşener’in yol arkadaşlarının bir adaya destek verip, yemeğe katıldığı görüntüsü veriliyor, İl Başkanı başkanlığında ilçe Başkanlıklarında yönetim kurulu toplantıları yapılarak, delegelerin yönlendirilmesi isteniliyor..

 

Ne diyorsunuz? Bu mesaj ve görüntüleri nasıl yorumluyorsunuz?

 

Yemek davetine nezaketen katılan ve Meral Akşener’in yol ve çalışma arkadaşları olarak lanse edilen isimlerin, böyle bir demokrasi dışı mesajlara alet olacaklarını zannetmediğine ve inanmak ta istemediğini işaret eden Dr. Hikmet Çıra, partililere şu mesajları iletti;

 

“Biz de Sayın Genel Başkanımızın ve ekibinin yol arkadaşlarıyız.. Afiyet olsun, yemeklerinde gözümüz yok  ama ben yemek ısmarlarsam, milletvekillerine ve Genel Merkez çalışanlarına değil de, öncelikle delegelerimize ve partili arkadaşlarıma ısmarlarım..

 

Bu görüntüler, partililerimizin teşkilat saygısı üzerine serpilen mobingli mesajlardır..

 

Tavşan aday tanımı ve iddiasına gelince; aynı ailenin evlatları olarak gördüğüm bir aday arkadaşımızın nezaketsiz bir çıkış sergilemesidir.

 

Kendisine de aynı üsluplarla cevap vermeyi de düşünmüyorum.. Benim hedefim; birliğimizi, dirliğimizi bozmadan bayrak yarışını sürdürüp, propagandamı yapmak..

 

İlk adaylığını açıklayan benim.. Halen il teşkilat yönetiminin pasif propagandalar sergilediği eleştirilerini yapan benim ve durgunluğa, halktan uzaklığa son vermek için Aday olduğunu söyleyen benim..

 

Ben kimsenin ne oyunu bölmek, ne de diğer bir adayın kazanması için önünde ki engelleri kaldırmak için yola çıkmadım.. Bu tür iddialar ne partimize, ne de ailemize yakışmaz..

 

Benim hedefim bellidir.. İYİ Parti’ye; Ankara’da yüksek düzeyde katılımlar sağlamak ve vatandaşın ilgisini en üst seviyeye ulaştırmak..   

 

Çeşitli yollarla delege arkadaşlarımıza, parti tabanına baskı mesajları vermek ve hür iradelerine zincirler vurmaya kalkışmak, partimize ve demokrasiye yapılacak en büyük kötülük olacaktır..

 

Kim seçilir ise seçilsin, kazananın Ankara’nın, ülkenin ve dolayısı ile partimizin kazanacağı duygusunu taşıyorum, bu duyguyu da seçim sonucuna kadar taşıyacağım..

 

İYİ Parti tabanı ve delegesi teşkilat terbiyesi gereği bu baskıcı mesajlarla muhatap olmak istemiyor..

 

Partinin Ankara’da ilerlemesini arzulayan taban, bize seçildiğimiz takdirde ne gibi ataklar, değişiklikler yapacağımızı soruyor, bizde anlatıyoruz..

 

Allah’ın izniyle de Ankara’dan iktidar hareketini biz başlatacağız..

 

Ben; Kongrede bana oy vermeyecek olan delege arkadaşımın da özgür iradesine derin saygı duyuyorum..

 

Kimseler boş görüntülere ve sözlere aldanmasın ve İYİ Parti’nin Ankara’da sıçrama yapması için korkmadan, çekinmeden tercihini yapsın..

 

Tüm partili arkadaşlarıma söz veriyorum.. Yarınlar çok daha İYİ olacak”

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, iç mekan, şunu diyen bir yazı 'KİLATI MAMAK İLCE ANLIĞ Dr. HİKMET ÇIRA <a title=İYİ PARTİ TABANI VE DELEGELERE SON NOKTAYI KOYACAK MESAJLAR VERDİ'" />


Bu Haber 247890 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir