http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» "MENEMEN ZENGİN YEMEĞİ OLDU" diyen AKŞENER'den, AKP ve MHP'ye, "IĞDIR" FÜZESİ : "HANİ BEKA DİYOR DUNUZ? SUÇÜSTÜ YAKALANDINIZ"

"MENEMEN ZENGİN YEMEĞİ OLDU" diyen AKŞENER'den, AKP ve MHP'ye, "IĞDIR" FÜZESİ : "HANİ BEKA DİYOR DUNUZ? SUÇÜSTÜ YAKALANDINIZ"

"KENDİ KALESİNE VOLE ATAN RECEP’İ GÖRDÜM DE SENİN GİBİSİNİ GÖRMEDİM DAMAT BEY"
Paylas
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Siyaset - 05 Şubat 2019, Salı 10:50:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iki haftalık aradan sonra partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

 

Meral Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle,

 

Bir kere daha söylüyorum bu salonu dolduramayacağımız düşünüldü. Alaha çok şükür doldurdunuz şereflendirdiniz. Bugün 2 bin kişi giriş yapmış bir kısım arkadaşımız dışarıda kalmış allah hepinizden razı olsun.

 

10 yılda 15 milyon genç yarattık her yaştan diyordu marşta. Tc 15 milyondan çoğaldı 82 milyon kocaman bir aile oldu. 10 binlerce yıllık varlığımızı TBMM çatısı altında yeni bgin yıllara taşıyoruz. Ne mutlu bize. Ne mutlu göğsünü gere gere Türk'üm diyene.

 

"BAZILARI VAR Kİ RUZİ MAHŞERDEN TAPU VERİYORLAR"

 

Seçimdir ittifaktır partidir nihayetinde laftır sözdür. Bir velvele başladı yine. Ne olacak sanki, inşallah demokrasinin görevini yerine getireceğiz. Ama aklı selimden sükunetten hiç ayrılmadan. Birbirimizi kırmadan incitmeden ayırmadan yüz yüze bakmaya devam edeceğiz. Üçkağıtçıya hadi oradan be deyip haddini bildirmek gerek. Bugün koltuğu meşgul edenlere tavsiyemdir. Millet için iyi bir şeyler yapmak istiyorsanız sevmeyi deneyin.

 

İsraf etmek yerine yetinmeyi, istiflemek yerine doymayı, kırmak yerine onarmayı deneyin, suçlamak yerine gönül almayı deneyin o zaman anlayacaksınız bizi. Eskiler belediye başkanlarına şehremini derlerdi. Yani şehrin güvenileni emini, Denenmişlerden bir şey olmuyor halim perişan diyorsan gözün başkasını arar. Gözleri felfecir okuyanlar kaybedersek daha ihale alamayız diye sinsi sinsi planlar yapıyorlar. Hatta bazıları var ki ruzi mahşerden tapu veriyorlar.

 

"BUNLAR KÜÇÜK ADAMLARDIR"

 

Alimler kendini bilmezlere edep yahu edep yahu demişlerdir. Dinini satmak isteyenler, ona en çok ihanet edenlerdir. (Genliğin umudu M.A.) Bunlar küçük adamlardır. Şefaat iznini yaratıcıda olduğunu bilemeyecek kadar küçük ve güdük adamlardır. Bunlar bu topraklarda nasıl yetiştiler ayrı bir muamma. Bu tuhaf kafaları nerede edindin.

 

Vatandaşlarımızın oylarını koruyacağız. Kanunsuz işler yapmayı aklından geçiren varsa buyursun yapsın da görelim.

 

"SİYASETİ AYAĞA DÜŞÜRMEYİN"

 

Bizi nefret diline çekmeye çalışıyorlar. Kan davası peşindeler. Kan davası bir cahiliye adetidir ve ayaklarımızın altındadır. Biz Türk adetlerini almayız ama cahiliye devrinin bütün olumsuz hareketlerini ayaklarımızın altına almışızdır. Sadece babası üzerinden herhangi bir evladın suçlanmasının dinimize uymadığını peygamber efendimizin dilinden söyledim. İYİ Parti’yi suçlamak için mukaddes emelleri küçük hesaplarınız için kullanmayın. Ucuz yöntemlere başvurmayın siyaseti bu kadar ayağa düşürmeyin.

 

"MENEMEN ZENGİN YEMEĞİ OLDU"

 

İktidarın memlekette iyi giden her şeyi hemen sahiplenmek gibi bir huyu var. Hayat pahalılığının sebebi fırıncılardır dediler. Şimdi de marketleri tehdit ediyorlar. Ama 82 milyon hayat pahalılığı ile mücadele ediyor. 5 tane kodaman dışında herkesin derdi bu. Buzdolabı tam takır. Kombiye kazayla elin değse 500 lira fatura kesiyorlar. Millet geçmediği köprü gitmediği hastane için 5 müteahhite vergi ödüyor. Menemen zengin yemeği oldu. Menemen soğanlı mı olur soğansız mı olur tartışıldı. Soğanın 6 lira olduğu ülkede melemen soğansız olur. Şimdi de biberli mi oluyor bibersiz mi olur diyorlar. Biberin 18 lira olduğu ülkede sofralar menemensiz olur.

 

"ASIL ZAM YAĞMURU 31 MART'TAN SONRA BAŞLAYACAK"

 

Bütün bunların sebebi marketçiler, fırıncılar, pazarcılarsa Damat neden orada oturuyor. Sorumlusu oysa ki o, neden hala orada oturuyor. Sayın Cumhurbaşkanı da gidişattan memnun değil. Bizim anlattıklarımızı o da teyit ediyor. Kısaca zamları yapan AKP kadrolarını millete şikayet ediyor. Her geçen gün daha da zorlaşıyor hayat. 24 Haziran'dan bu yana ekonomik durumunuz iyiye mi gitti kötüye mi? Pazara rahat çıkabiliyor musunuz? Esnaf kardeşlerim işleriniz arttı mı? Gençler cesaret edip evlenebiliyor musunuz?

 

EYT'ler pardon AKP ve MHP’ye takılanlar halinizden memnun musunuz? İnsanlar çocuk yapmaya korkar hale geldi. Bu seçimde bak ayağını denk al diyebilirsiniz. Bunlar asıl zam yağmuruna 31 Mart’tan sonra başlayacak. Düşünün İstanbul ve Ankara AKP belediyesi olarak sonlanmış. Cumhurbaşkanı çıkacak, ey aziz milletim verdiğiniz ültümatomu aldık, partimi düzenliyorum deyip yola devam edecek. Tam 4 yıl seçim yok. Bu seçimlerde kimsenin koltuğu gitmiyor. Sayın cumhurbaşkanını koltuğu 4 yıl sonra tartıya çıkıyor.

 

Bekâ diyenlerin koltuğu yerinde duracak. Koltuklarında bir tehlike yok. Değerli kardeşlerim bu kulağı çekerseniz 31'inden sonra yapılacak zamlar durur. Seçmen velinimet olur. Herkes sizin ayağınıza gelir. 31 Mart'ta vereceğiniz karar kendiniz için sizin için önemlidir. Sebep oldukları bu kötü gidişi Türk milletine ödetmeye hakları yok. Kadınlara sesleniyorum anne terliği de atabilirsiniz.

 

Her töreyi yıktınız bari fakir fukaraya dokunmayın. Zaten kuşa döndürdüğünüz emekli maaşlarına göz dikmeyin. EYT’nin durumu sizin hatalarınız nedeniyle örtbas edilemez. Bu iktidarın büyük bir ayıbıdır. Bunun mücadelesini her fırsatta vermeye devam edeceğiz. EYT’lerin hakkını söke söke alacağız.,

 

Pazardaki marketteki bu keşmekeşi bitirin. Sel vurdu hortum vurdu. Bu sebze meyve fiyatlarına yansıyacak Pazarı marketi susturacağınıza KDV’yi yüzde 1’e indirin. Hiç adım atmıyorlar. Tarımda planlama yapmayıp bu keşmekeşe sebep olan siz sonra esnafı suçlayan yine siz. Önce çiftçiyi ardından esnafı rahatlatın bunu yapmazsanız mutfaktaki yangın daha da büyüyecek.

 

AKP’nin seçim klasikleri var. Her seçimden önce mutlaka filan şehrimizde petrol bulunur. Yerli araba uçak müjdesi verdiler. 2015 seçimlerinden önce her tarafa yerli uçağımız göklerde diye afişler astılar. O uçak üstünden dört yıl geçti halen yere inmedi. Bunlar her seçimden önce HDP ile yakınlaşıyorlar. AKP ve HDP arasında görüşme yapıldığını biliyorum demiştim.

 

AKP ve HDP Grup Başkanvekilleri görüşmüşler. İki yıla yakın terörist başına ziyaret yasaklanmıştı şimdi yeniden izin çıktı. AKP'nin oy alması için yeniden HDP ile kol kola girmesine razı mısınız? Bu konuda samimi olmadıkları gibi bir de İYİ Parti’ye çamur atıyorlar. Iğdır’da olanlara bakılınca kimin nerede olduğu çok net görülüyor. Balıkesir'de Denizli de İYİ Parti'ye karşı beka diyerek ittifak kuranlar, Iğdır'da ittifak kurmuyor. İYİ Parti Iğdır’da ve Ahlat’ta aday çıkarmayacağını ilan ediyor.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimler için partisinin 8 adayını daha açıkladı,

 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan aday: Dursun Ataş

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Orkun Şıktaşlı 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı adayı: Mehmet Ejder Demir

Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Tuna Işıkhan

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin

Kütahya Belediye Başkan adayı: Aynur Sezer

Adıyaman Belediye Başkan adayı: Abdülkadir Kırmızı

Muş Belediye Başkan adayı: Erkan Çelikoğlu

 

"SURİYELİLERE VATANDAŞLIK VERMEYİ AKLINIZDAN BİLE GEÇİRMEYİN"

 

Dış politikada da sorunlar devam ediyor. Suriye’nin kuzeyine kara harekatı düzenlenmesi gerektiğini dile getirmiştim. Cumhurbaşkanı da bu harekatın başlayacağını duyurmuştu. Öyle anlaşılıyor ki harekat planı raftan kalktı. Körfez Savaşı'nın ardından 36. Paralel diyerek uydu bir devlet kuruldu. Aynı yöntemle Suriye’nin kuzeyinde de bir devlet kurulmasına karşı çıkılmalıdır. Önce harekat başlıyoruz deyip sonra vazgeçmek hükümetin duruşuna halel getirir. Korkuyorsanız korkmayın. Türk milleti cesurdur. Cumhurbaşkanının yaptığı yanlışları söyleriz. Bir hesabımız varsa bunu kendi içimizde hallederiz. Kol kırılır yen içinde kalır.

 

Cumhurbaşkanlığı makamında kim oturursa otursun ona laf söyletmeyiz. Dil uzatanların dilini, koparmayı biliriz. Sayın Cumhurbaşkanı tehditlere boyun eğmeyiniz. Siz memleketimize göz dikenlere karşı dik durup ayağa kalkın yeter. Bizi Türk düşmanlarının gözünü oymaya hazır bir şekilde yanınızda bulacaksınız. Bu kadar korkmayın be kardeşim. Biran önce Suriyeliyi evlerine göndermeyi konuşun. Sakın karşımıza Suriyelilere vatandaşlık verelim diye çıkmayın. Vatandaşlık vermeyi aklınızdan bile geçirmeyin.

 

BEKİR PAKDEMİRLİ'YE TEPKİ: "ŞU PİŞKİNLİĞE, ARSIZLIĞA BAKIN"

 

Türkiye’yi öyle bir hale getirdiler ki melemen zengin yemeği oldu. Domates biber yemeyin diyor Tarım Bakanı yazı bekleyin. Allah izin verirse yazın yersiniz diyor. Bunu diyenini ilk defa gördük. Ne hükümetler geldi geçti. Allah aklımız fikrimizi korusun Şu pişkinliğe arsızlığa bakın. O zaman siz de yalılar da yaşamayın 10 bin liralık takım elbiseler giymeyin. 50 bin dolarlık saatler takmayın. Eşleriniz bir akşam kahvesine 3 bin lira hesap ödüyor. Sonra da millet biber yemesin, patates yemesin, biber yemesin. Rahmetli Erbakan Hoca’nın deyimiyle sizi gidi utanmazlar sizi. Belli ki beceremiyorsunuz çekilin madem biz vatandaşımıza her dönem istediklerini yiyecekleri bir ortam sunarız. Tavuk eti 50 lira olacak diyorlar.

 

"KENDİ KALESİNE VOLE ATAN RECEP’İ GÖRDÜM DE SENİN GİBİSİNİ GÖRMEDİM DAMAT BEY"

 

Damat dengelendik diyor. Vallahi penaltıyı taca atanı gördüm, kendi kalesine vole atan Recep’i de gördüm. Şampiyonluk derken küme düşeni de gördüm. Ama senin gibisini görmedim Damat Bey. Aziz milletim bunlar ne anlatırsa anlatsın sen hayatın içinde gerçeği yaşıyorsun. Ödediğiniz faturaları düşünün. Kahvelerde vakit geçiren, atanamadığı için intihar eden çocuklarımız için, sokak ortasında öldürülen kadınlarımız için, ilk öğretime kadar inen uyuşturucu için endişeliyiz. Biz endişeliyiz çünkü bu ülkede analar mutsuz. Analar mutsuz çünkü çocukları mutsuz. Devlet kapısında sınav kazanıp mülakata giren bir genç birinin yakın değilse biliyor ki kaybedecek. Bu iktidar çivileri tek tek söküyordu şimdi toptan söker oldu.

 

"HALKIMIZIN BAŞINA POŞET GEÇİRİLİYOR"

 

AKP geldiğinde askerimizin başına çuval geçirildi. Bunlar giderken de halkımızın başına poşet geçiriliyor poşet. İktidara geldiklerinde kıt kanaat geçiniyorlardı. Şimdi nasıl oldu da kasalarınız doldu. Hakkınız olanı talep ederken bu millet size destek verdi. O vakitler ne diyerek geldiniz, ne oldunuz? Bize vereceğiniz oy ahiret belgeniz olacak dedi. Haşa sümme haşa. O Allah’ın bileceği hesaptır. Şirke varan bu sözlerden de anlıyoruz ki cehennem de lazım kardeşim. Mahalle aralarında AKP belediyeleri kaybederse başörtülüler sokakta gezemezlermiş.

 

Bugünün caka satanları başörtüsüne el uzatıldığında 28 Şubat'ta, onlar uçaklarla Almanya'ya kaçarken, başörtüsüne uzanan elleri kırarım diyen bendim ben. Bazıları postal korkusuyla geri çekilirken o kızlarımıza barikat olan bendim ben. O dönemlerde pek çok milletvekili vardı. Başörtüsü nedeniyle söylediklerinden dolayı hakkında fezlekeye yazılan tek milletvekili bendim ben. Başörtüsüne uzanan bire el de başı açık bir kadının saçının teline uzanan el de bugün aynı tavırla karşılaşacaktır kimsenin bundan şüphesi olmasın.

 

"İYİ PARTİ TÜRK MİLLETİNİN İTİLDİĞİ DEPREMİN ERKEN UYARI SİSTEMİDİR"

 

Türk Milleti, bize bu kürsüyü boşuna vermedi. Diktiğiniz gökdelenler kadar büyük yalanlarla bu milleti daha fazla kandıramazsınız. Bu şehirleri tam 25 senedir siz yönetiyorsunuz. Bugün vaat ettiklerinizi 25 senedir neden yapmadınız? Biz ne şucu ne de bucuyuz. Biz milletin has evlatlarıyız. İYİ Parti geleceğe ümidi olanların kapısıdır. İYİ Parti Türk milletinin itildiği depremin erken uyarı sistemidir. 28 Şubat’ın bende bıraktığı iz şudur,

 

İman ve korku aynı yürekte olmuyor be kardeşim. İşte korkmadık korkmayacağız. Onun için her birinize cesurlar hareketi diyorum. Siz korkmadınız korkmuyorsunuz. 5 milyon insan ürkmedi korkmadı gitti sandığa oy verdi. Bu 5 milyonun vebali üzerimizdedir. Bu 5 milyon ile İYİ Parti parti olmuştur. Bu vebale son derece dikkat edeceğiz ve bu yerel seçimlerden de başarılı olarak çıkacağız.


Bu Haber 471148 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video GaleriTÜMÜ

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir