http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» MERAL ABLA .. HİÇ ORAYA-BURAYA KIVIRMA.. YENİ PARTİ KURACAKSAN KUR.. BAHANE ve SEBEP ARAMA.. SENİN KURACAĞIN PARTİYE OY VERECEK ÜLKÜCÜYE DE, BEN ÜLKÜCÜ DEMEM..

MERAL ABLA .. HİÇ ORAYA-BURAYA KIVIRMA.. YENİ PARTİ KURACAKSAN KUR.. BAHANE ve SEBEP ARAMA.. SENİN KURACAĞIN PARTİYE OY VERECEK ÜLKÜCÜYE DE, BEN ÜLKÜCÜ DEMEM..

Meral abla ..MHP adı; 5 bin 300 ülkücü şehidin ve Başbuğun emanetidir.. Birileri işgal etti diye, mücadeleyi bırakıp kaçan, başka bir çatıdan medet uman bizden değildir.. Yani harbi ülkücü değildir.. Sizin elbette ki yeni bir parti kurma hakkınız var.. Ama, ülkücü ve milliyetçi hareketi bu kumarınıza alet etmeyin.. Lütfen ..
Paylas
MERAL ABLA .. HİÇ ORAYA-BURAYA KIVIRMA.. YENİ PARTİ KURACAKSAN KUR.. BAHANE ve SEBEP ARAMA.. SENİN KURACAĞIN PARTİYE OY VERECEK ÜLKÜCÜYE DE, BEN ÜLKÜCÜ DEMEM..
Siyaset - 18 Haziran 2017, Pazar 14:46:46
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

 

www.haber2000.com

 

 

Gerçek ülkücülerin kadersizliği ..Gelen, giden herkes bizleri savurdu .. Herkes amaçlarına göre saf, temiz ülkücüleri kullandı ve halende kullanıyorlar.

 

Milliyetçi-Ülkücü Harekette; başbuğ Türkeş’ten sonra ikinci bir efsane isim vardı..

 

Muhsin Yazıcıoğlu .. Bizlerin tabiri ile Muhsin başkan..

 

Başbuğun rahmetli olmasından sonra Muhsin Başkan’ın MÇP’ye veya MHP’ye Genel Başkan olmasına kesin gözü ile bakıyorduk ve öyle idi..

 

Tabi Başbuğun rahatsızlıklar yaşadığı yıllarda MHP’de kurnaz, kurt politikacılar da vardı..

 

Muhsin başkan partici, politikacı değil, Dernekçi mantığı taşıyor ve bu yolla Ülkücüleri bir arada tutmaya, sahip olmaya çalışıyordu.

 

Muhsin Başkan da, başbuğdan sonra kendisinin partinin başına geçeceğine inanıyordu…

 

12 Eylül darbesinden sonra cezaevlerinden çıkmış, yaşam savaşında kendimize iş imkanları yaratmaya çalışıyorduk..

 

Cezaevlerinde yatan gariban ülkücülere kimse sahip çıkıp, hallerini, hatırlarını soranlar yoktu.

 

Muhsin başkan Ankara- Necatibey Caddesi 25 numarada Sosyal Dayanışma Vakfını kurdu ve buradan Cezaevlerinde yatan ülkücülere para gönderiliyordu..

 

Bende, Allah sağlık ve uzun ömür versin, o zamanlarda Özal’ın en yakın isimlerinden Sağlık eski bakanımız Halil Şıvgın’ın desteği ve Başbuğ Türkeş’in izni ile tek başına iktidarda olan ANAP Genel Merkezinde Basın danışmanlığına başlamıştım.. Tabi personel olarak ..

 

Ben ANAP milletvekillerinden paralar toplayıp, Muhsin başkana götürüyordum.. Cezaevinde ki ülkücülere para gönderen tek kişi Muhsin başkandı..

 

O sıralarda, tam da şuan ki MHP’nin durumu gibi, parti içinde karışıklıklar vardı..

 

Partide ki kurt ve kurnaz yöneticiler, Türkeş ile Muhsin başkanının arasını açmak için her türlü nifak ekimini mubah görmekteydiler..

 

Amaç belli idi; Türkeş ile Muhsin başkanın arasını açmak ve Muhsin başkanı partiden uzaklaştırmak.. Türkeş’in ölümünden sonra partiye kendilerinin hakimiyetini sağlamak..

 

Oldu da.. Muhsin başkana her akşam yalvardık, “Bak başkan bunların amacı bu, senin partiden ayrılmanı ve Başbuğla aranı açmak için her şey yapıyorlar.. Aman sakın …”

 

Tabi Muhsin başkan da kendini savunuyordu ve haklı idi..

 

Türkeş epeyce ağırlaşmıştı .. Oturduğu yerde uyuyordu..

 

Partide ki eski kurnaz vekiller ne derse inanıyor ve Muhsin başkana fırçalar diziyordu..

 

Kurnaz vekillerin; “Efendim Muhsin vakıf kurmuş, orada İslami eğitimler veriyor, gençliği Erbakan’ın kucağına atacaklar” ..

 

Ve Türkeş, bu fitnecilere inanmış ki Muhsin başkana, fırça atıp, vakfın; parti izni ile hareket etmesini istemişti..

 

MÇP içinde ki bu derin rahatsızlık artık kamuoyuna yansımıştı..

 

Bunu fırsat bilen bir numaralı Türkeş düşmanı Turgut Özal ve Aydın Menderes, MÇP’de ki bu iç kavgayı değerlendirerek, tabi Fetullah’dan da destekler alarak Milliyetçi- ülkücü hareketi parçalayıp, gücünü kırmayı planladılar..

 

Plan, bir Cumartesi günü Aydın’da gerçekleştirildi..

 

Ve Muhsin başkana verilen gazlarla, destekler sonucu 8 milletvekili MÇP’den istifa edip, ayrı bir parti kurdular..

 

BBP .. MHP’nin ve ülkücü gençliğin efsane Genel Başkanı particilikte başarılı olamadı..

 

Başarısızlığın iki sebebi vardı… Bu sebepleri BBP’nin 13 yılında Muhsin başkana da söyledim..

 

Birincisi, Ülkücü  ve milliyetçi hareket mensuplarının otağı MHP’dir ve lideri de Başbuğ Türkeş’tir..

 

Hiçbir ülkücü Başbuğu ve şehitlerin emaneti MHP’yi bırakıp ta, partiden ayrılıp ta ayrı bir parti kuran kişiye oy vermez..

 

Rahmetli Muhsin başkan bana dertlenerek sordu; “Kardeş 13 yıl oldu, niye tutturamadık, basın bize niye vermiyor, ne yapmamız lazım?”..

 

Aynen şunu söyledim; “Başkanım, tüm ülkücüler sizi seviyor ama MHP’yi de terk etmek ve yalnız bırakmak istemiyorlar..

Ayrıca Basın açıklamalarınızı açın bakın hepsinin içeriği aynı.. Türban, Apo, vatan-millet Sakarya” .. Ne işçi var, ne tarım var.. Ne Sendikalar var… Basın artık bu konulara yer vermekten bıktı.. Değişik sözler yok.. Dernekçilik mantığı terk edilmelidir”

 

Ve zaten kendisi rahmetli olduktan sonra parti tamamen çöktü AKP’nin şubesi haline getirildi.

 

MERAL AKŞENER PARTİ KURACAK ..

 

Bunları niye içtenlikle anlattım?

 

Şimdi MHP hemen hemen aynı ortamları yaşıyor..

 

MHP’yi işgal edenler zaten muhaliflerin partiden gitmesini istiyorlar..

 

Meral Akşener ablamız biraz ilgi gördü diye, kıvırmadan açıkça yazayım ..Kendisini ülkücü ve milliyetçi hareketin yeni lideri sandı..

 

Sık, sık ortaya atılan; “Akşener yeni parti kurma çalışmaları yapıyor”  iddialarına Akşener; “benim partim MHP’dir, hiçbir yere gitmiyorum, gitmemde” gibi cevaplar verdi…

Bence akıllı bir yol hareketi idi..

 

Amma .. Geçen akşam Sayın Meral Akşener ablamız bir iftar yemeği vermiş ve iftara katılanlarla yaptığı sohbetlerde;

 

“Güvendiğim 2 Bin isimle görüştüm, yüzde 90’ı yeni parti kurulmasına onay verdiler.. Yeni parti kurulmasını isteniliyor.. Ben de bu yönde ikna oldum” gibilerden sözler sarf etmiş..

 

Elbette ki Akşener’in kendine yeni bir parti kurması en demokratik hakkıdır.. Ve artık kesinleşti bu fikir, parti kurmakta istiyor..

 

Ancak ..Bu ayrı partiyi kurma MHP işgaline karşı bir çare olarak gösteriliyor ise .. ki öyle gösteriliyor,  bu gerek başbuğ, gerekse şehit ülkücüler adına ihanettir .. Mücadeleyi bırakıp kaçmaktır..

 

MHP adı, 5 bin şehit ülkücünün, Başbuğun ve çileler çekmiş ülkücülerin, milliyetçilerin emanetidir..

 

MHP işgal edilmiştir… İşgalcilere karşı gelen isimler partide ihraç edilmişlerdir..  İşgalcilere karşı çıkanlara kahpece iftiralar, çamurlar atılmıştır, tehditler savrulmuştur, saldırılar yapılmıştır..

 

Ama bu ağır mücadeleyi bırakıp, kaçmak; işin kolayını seçmek başka bir anlam ifade eder..

 

Meral abla artık bahaneler arama, ortaya sebepler atma, kuracaksan partini kur.. İşgalci arkabahçeli zat ve yalaka ekibi de sevinsin..

 

Hareketin efsane sembol ismi Muhsin başkan bu mantıkla yola çıkıp, nasıl başarısız oldu ise sizlerin de başarısız olacağı muhakkaktır..

 

Ayrıca gerçek ülkücülerinde bu hakarete sermaye olmayacakları da gerçektir…

 

Ne olursa olsun, ülkücülerin otağı MHP’dir…

 

Birileri işgal etti diye, mücadeleyi bırakıp kaçan, başka bir çatıdan medet uman bizden değildir.. Yani harbi ülkücü değildir.. Sizin elbette ki yeni bir parti kurma hakkınız var.. Ama, ülkücü ve milliyetçi hareketi bu kumarınıza alet etmeyin.. Lütfen ..


Bu Haber 469687 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

2 Yorum Yapildi
Yorum
Mustafa kemal - 21 Haziran 2017, Çarşamba 21:48:14
1- akşener kaçmadı diğerleri gibi ihraç edildi 2- bugün mhp nin bu durma gelmesine sebep devlet bahçeli ve ekibidir 3- bir daha ki seçimlerde mhp % 2 lere düşerse hiç şaşmam 4- sırf devlet bahçeli zamanında partiye 10 kere kayıt oldum 10 unuda silindi elin kürdü chp lisi mhp ye kayıt edildi sırf delegeleri kendi tarafında olması için 5- bugün hala bu iktidarın ülkenin başında olmasının tek suçlusu bahçeli ve ekibidir 6-meral akşener partini başına geçeydi 40 yıllık chp lilerin dediğini söylüyorum mhp ye oy vereceğiz akşener geçerse diye biraz düşünelim, geçmişe değil TÜRK`lüğün geleceğine yükselmesine bakalım osmanlı sultanları çok geride kaldı hala ülke bir otomobil yapmaktan aciz hala elaleme uydu yaptırıyorsun adamda seni istediği gibi izliyor aşalım artık geçmişi geleceğin gelişmiş TÜRKÇÜLĞÜNE bakalım her şeyi kendi üreten dünyada gerçekten söz sahibi olan, tabi şimdikiler gibi küçük devletlere höt deyipte diğerleine ses çıkaramayanlar gibi değil öz be öz TÜRK olan bir devlet
Begendim 3 Oy
Begendim
Begenmedim 0 Oy
Begenmedim
Yorum
SAHİN HÜSEYİN CELEP - 18 Haziran 2017, Pazar 15:31:52
Yeni parti kurulmasına karşı olan arkadaşlar sizin gibi hep bunun yanlış olduğunu, yerimizin MHP olduğunu söylüyor, ama şartları söylemiyor. Esas olan da ne yapılacağını söylemiyor. MHP`li kalmak bir şey yapmak değildir, çünkü muhalif olana MHP`de zaten yer yok, yani MHP`lki kalıp da ne yapacaksınız? Yönetimi mi değiştireceksiniz.? Bunu yapamayacağınızı siz de biliyorsunuz. Bu ülkede basit bir derneğin yönetimi bile delege ile değiştirilemez. O zaman etkisiz küçük MHP içinde işgalcilere hizmete devam mı edeceksiniz? Kaç yıl? Bahçeli 100 yıl yaşasa da mı? Ya da Hak vaki olursa etrafındakileri aşarak mı? Ne yapacağınızı söylemiyorsunuz. Partiler bir araçtır, hele ki kutsal falan değildir. aynı fikir farklı teşkilat, çözüm budur. BBP örneği uygun değildir, onlar Bşabuğ`u reddetttiği için başarılı olamadılar. Zaten ayrıldığı parti de MHP değildi, MÇP idi.Demek ki kabın bir önemi yok önemli olan içindeki cevher. Biz bu cevheri kendi içimizde taşıyoruz ve kurduğumuz yeni teşkilatın içinde kendimizle var ederiz. Biz çozüm söylüyoruz, siz sadece olmazlardan bahsediyorsunuz. MHP yönetimi kendisini zayıf bulup devamını isteyen iktidarın desteğini almış ve onları devirmek imkansızdır. O zaman ne yapacağınızı smöyleyin, olmazları değil....
Begendim 2 Oy
Begendim
Begenmedim 1 Oy
Begenmedim
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

Gazeteler:

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

BURCLARİçerik Yükleniyor...

PUAN DURUMLARI :İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

(Terör ve tecavüz hariç) ADLİ MAHKUMLARA EŞİT YASA.. ŞARTLI TAHLİYE İSTİYORUZ. lehe uygun somut deliller olmasına rağmen fetöcü hakimlerin kanaat kararıyla birçok suçsuz insan içerde yatıyor. (Ceza mahkemesinde ağır ceza verebilmek için somut ve 0 inandırıcı deliller olması lazım.) Yargıdaki hatalı uygulamalardan dolayı birçok insan boş yere cezaevinde yatıyor. Kış geldi ve cezaevleri aşırı dolu. Mahkumlar soğuk betonlarda yatıyorlar. Sıcak su yok herşey kısıtlı. Hastalıklar öylesine.. Biz vatanımıza hainlik yapmadık! Kimimiz suçsuzluğunu anlatamamış, kimisi çaresizlikten,kimiside cahillik ve ihmal nedeniyle, kimiside ekonomik nedenlerle ve yoksulluktan, kimide tehdit ve Korkuyla suça karışmış, kimisi kumpasla, arkadaş mağduru olmuş.. Bunlar uzmanlar tarafından dahada sınıflandırılabilir. Yeni cezaevleri yaparak, mahkumu yıllarca kapatmak yerine, asıl suça neden olan faktörleri ortadan kaldırmak için çabalanmalı.. Yoksa gençler, fikren, bedenen vede ruhen kaybedilip yok olacak..! Cezaevleri yerine okul yapılsın. Fabrikalar yapılsın iş verilsin aş olsun ve yoksulluk giderilsin. Ayrıca bir mahkum devlete en az 2000 tl zarar demek cezaevleri yapımıda ayrıyeten ekonomik zarar. BİZ YENİ CEZAEVLERİ İSTEMİYORUZ bu sadece geçici çözüm olacaktır. Nolur,,adli mahkumların vede mahkum yakınlarının SESSİZ ÇIĞLIKLARINI duyun ve duyurun.. İçerde kader mahkumları dışarda biz CANIMIZ ÇOK YANIYOR. Çocuklarımız analı babalı öksüz boynu bükük yetim kaldı. Allah bile tövbe eden kullarının günahlarını bağışlarken devletimiz niye bağışlamasın. Herkes hata yapar ve 2. Bir şansı hak eder. Bir hata bedeli ömürlük cezalar olmamalı.. Onları yeniden hayata kazandırın yaşayan bir ölü olmasınlar. İnanın bana suçsuz ve ilkdefa suç işleyipte pişman olmuş mahkumlar birdaha ASLA SUÇ İŞLEMEYECEKLERDİR. Hem pişman olmuş bir mahkumu yıllarca kapatmanın kimseye faydası yok..! Bırakın aile olalım Yavrum geceleri hep babasının mankenine sarılıp koklayararak uyumaya çalışıyor. Ayrıca Babasız büyüyen çocuklar ilerde daha kötü işlere bulaşacaklardır. Bir anne yoksulluklamı uğraşsın, cocuklarınamı baksın. Toplum içinde kocasız hayat çok zor! Bize artık acıyın nolur. Siz Sayın vekillerden, Mahkum ve mahkum yakınlarının ne hissettikleri konusunda empati yapmalarını rica ediyorum. Ve soruyorum.. fetö mağduru veya kumpas`a kurban gitmiş işlenen suçtan bile haberi olmadan ceza yatan suçsuz, arkadaş mağduru mahkumlar ne olacak..! BİZ 188 dahil EŞİT YASA - ŞARTLI TAHLİYE İSTİYORUZ. Siz bizim devlet babamızsınız.. BÜYÜKLÜĞÜNÜZÜ GÖSTERİN.. LÜTFEN.. HALKINIZLA BARIŞIN ve onlarla uzlaşın. Ve artık açılsın kapılar.. Nolur allah rızası için bizim isteklerimizi yetkililere duyurun.. Biz fakir aileleriz.. Biz çaresiz Yaşlı ana babalarız. Biz 18 yaş altı savunmasız çocuklarız. Biz kısık sesleriz BİZİM GÜR SESİMİZ OLUN.. Ben mahkum eşiyim ve Bu yazımı ve isteğimi (1 çarpı 1000) olarak görün. Atatürk ` benim halkım cahildir hataya düşebilir her 10 yılda bir af verin` demiştir..!!!
KAVGALARI BIRAKIN, CEZAEVLERİNE BAKIN.. DEVLETİN KURUMU AÇIKLIYOR :

FaceBook

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir