http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» MERAL AKŞENER, HÜKUMETİ; YALOVA'da BOMBARDIMANA TUTTU ve MEYDAN OKUDU : 'YÜREĞİNİZ YETİYORSA , SEÇİME GİRMEMİZİ ENGELLEYİN'

MERAL AKŞENER, HÜKUMETİ; YALOVA'da BOMBARDIMANA TUTTU ve MEYDAN OKUDU : 'YÜREĞİNİZ YETİYORSA , SEÇİME GİRMEMİZİ ENGELLEYİN'

Partisinin il başkanlığının açılışı için Yalova'ya giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, burada gerçekleştirdiği konuşmada Erdoğan'ın ÖSO'yla ilgili sözlerine tepki gösterdi.
Paylas
MERAL AKŞENER, HÜKUMETİ; YALOVA'da BOMBARDIMANA TUTTU ve MEYDAN OKUDU : 'YÜREĞİNİZ YETİYORSA , SEÇİME GİRMEMİZİ ENGELLEYİN'
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Siyaset - 02 Şubat 2018, Cuma 16:48:06
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Partisinin il başkanlığı binası açılışı için Yalova'ya giden Akşener, İl başkanı Ünlem Üstel ve partililer tarafından coşku ile karşılandı.

 

İl binasının açılışından önce konuşma yapan Genel Başkan Akşener'i yoğun bir kalabalığın dinlediği görüldü. Akşener, yaptığı konuşmada ÖSO'nun Kuvayı Milliye ile eş tutulmasının yanlış olduğu ifade etti.

 

Erdoğan'ın ÖSO'yu Kuvayı Milliye'ye benzetmesine tepki gösteren Akşener, "Kuvayı Milliye kadınıyla erkeğiyle ayağa kalkışıdır! Hayır deyişidir! Kuvayı Milliye'yi ÖSO'yla kıyaslamak ayıptır ayıp!" dedi.

 

Meral Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle,

 

İYİ Parti zorunlu olarak bir cesurlar hareketidir. Her türlü baskıya, her türlü zorlamaya rağmen milletimiz istedi, İYİ Parti kuruldu. Ben ve arkadaşlarımı da İYİ Parti'nin başına bekçi olarak koydunuz. 

 

Şimdi korku dağları sardı. 'Tayyip Bey bu partiyi kurdurmaz' dediler. Herkes uzaktan baktı. Ama milletimizin iyi insanları, cesur insanları geldiler ve bu partinin kurulmasını sağladılar. Onun için İYİ Parti milletin partisidir. Onun için İYİ Parti kadınların, gençlerin partisidir.

 

"YALOVA'YA SIRT ÇEVRİLMESİNİN SEBEBİ ATATÜRK MÜ?"

 

Ben hep merak etmişimdir senelerdir Yalova'ya sırt çevirenler Atatürk 'benim şehrim' dediği için mi sırt çevirmiştir? Yalova şu anda tarımı iflas etmiş bir kent. Programsız yapılaşma Yalova'yı bir turizm şehri olmaktan da çıkardı. Bunlar kendilerini tüccar olarak tanıttı iddia ediyorum bunlar tüccar falan da değil. 

 

Bugün okudum haberlerde. Avrasya Tüneli'ndeki zam indirilmiş. Nesi indirilmiş? KDV'si indirilmiş. Avrasya Tüneli'nin yapılmasına, Osman Gazi Köprüsü'nün yapılmasına hiçbir itirazımız yok. Bunları hükümet yapmadı, yap-işlet-devret modeliyle yandaşlarına verdi.

 

"DEVLET TELEFON SATAMAYAN TELEFONCUYA PARA ÖDÜYOR MU?"

 

Şimdi karşımda mağazalar var. Bu mağazalar açılırken devlet veya belediyeler örnek veriyorum bir telefoncuya 'şu kadar telefon satacaksın. Eğer satamazsan ben sana ödeyeceğim' der mi? Demez. Peki nasıl oluyor da yap-işlet-devret modelindeki köprünün geçmeyen araçlarla ilgili parasını devlet öder? Bunlar kimin cebinden çıktı? Yalovalıların cebinden çıktı.

 

16 senede Türkiye'de birileri hak etmedikleri halde zenginleşti, siz fakirleştiniz. 16 yıl önceki satın alma gücüyle bugünkü satın alma gücüne bakın. Her evde iki işsiz var. Edirne'de de, Şırnak'ta da birinci problem genç işsizliği.

 

'ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZ ORANI YÜZDE 26'

 

Türkiye'de kadınların işsizlik oranı yüzde 36, üniversite mezunu genç işsizlerin oranı yüzde 26. Ekonomik kalkınmadan bahsediyorlar. Hadi oradan! Bizim çocuklarımızın cebinde 1 lira yok, sizin çocuklarınızda para sayma makineleri var.

 

Sorular çalındı, çocuklarınızın hakları yendi. O sınavı kazanarak hakkı yenmiş o çocukların hakları için ne yaptınız? Çıkıp özür dilediniz mi? Hayır. Kaybedilen hakları kazanmak için bir şey yaptınız mı? Hayır. AKP teşkilatlarından kağıt getirmeden bir gencin iş bulması imkansız.

 

İYİ Parti adına Meral Akşener olarak size söz veriyorum, Türkiye'de bu yolsuzlukların önüne geçeceğiz. Liyakat usulüne göre gençlerimizin iş bulmasını sağlayacağız.

 

'BİZİM SIRTIMIZDA YUMURTA KÜFESİ YOK'

 

Şimdi biz bir yola çıktık, Saray koalisyonu kuruldu. Kendi tarafını milli, yerli kabul etti. Diğer kimseler gayrı milli. Esad demişti ki evlerinin duvarı cam olanlar başkalarının evini taşlayamaz. Bizim sırtımızda yumurta küfesi yok sayın Erdoğan, ama senin var. O yumurtaları sayayım..

 

Birinci yumurta Habur'dan davulla zurnayla giren PKK'lı teröristler. O yumurtaların içinde bu ablanızın o zaman söylediği ve cevap verilemeyen hakimlerin çadır mahkemelerde teröristler huzursuz olmasın diye Türk bayrağını ve Atatürk posterlerini dışarı çıkartması var.

 

İkincisi PKK'lı teröristlerle Oslo'da yapılan o pazarlık. Oradaki müsteşar yardımcısı kadın teröristlere 'Nerelere bomba yığdığınızı biliyoruz' deyip gülüyordu.

 

Üçüncü yumurtanız; bize gayrı milli diyorlar. Hadi oradan be. Biz Barzani ile, Şivan Perwer ile 'megri megri' dinleyip şarkı söyledin mi?

 

Türkiye'yi ayağa kaldırabilmek için kahraman Mehmetçik 'vatan sağ olsun' diyerek Afrin'de şehit oluyor.

 

Bir başka yumurta; hendekler kazıldı. Valiler kafayı çevirdi, Emniyet Müdürlerine talimatlar gitti ve hendekler kazıldı.

 

Sonra 'Seni başkan yaptırmayacağız' dediler ve tepesi attı.

 

'BİR CUMHURBAŞKANI ŞEHİTLER İÇİN 20-25 DİYEMEZ'

 

Şehitler için '20-25 şehidimiz var' dedi. 20 ile 25 arasında beş can var beş can! Bakın bu çok çirkin bir şey. Bir Cumhurbaşkanı böyle diyemez. Muhterem şehitleri rakam görüyor rakam.

 

Apo'nun mektubunun Nevruz'da salya sümük okunması. Adalarımız işgal altında. Bir Bakan çıkmış 'Ama bizim zamanımızda değil' diyor. Yahu eğer vatan toprağı işgal altındaysa gereğini yapmayan namerttir.

 

Suriye politikasıyla ilgili uyardık seni. Muhalefet demek halkın, milletin avukatı demektir. Hiçbir şeyi bizimle paylaşmadınız ama elimizden geldiğince uyardık sizi. Şam'da bir günde namaz kılacaktınız 'yapmayın' dedik. Suriye'nin toprak bütünlüğü Türkiye'nin lehinedir dedik. Şahsen birine gıcık olduysam senin şahsınla ilgilidir Türkiye'yle ilgili değildir. Gel bundan vazgeç dedik, vazgeçmedi.

 

'REZİL RÜSVA ETTİĞİNİZ DIŞ POLİTİKAYI MEHMETÇİK AYAĞA KALDIRIYOR'

 

Ve Suriye'de ortaya gelen durum... Bugün Afrin'de yapılan operasyon bir zorunluluktur. Menbiç ve Fırat'ın doğusu temizlenmelidir. Ama kahraman Mehmetçik, sizin rezil rüsva ettiğiniz dış politikada Türkiye'yi ayağa kaldırıyor.

 

Bu operasyon elbette yapılacak. Ama bunu yapılma zorunluluğuna getiren sizsisiniz. Hatırlıyor musunuz peşmergeler davullarla zurnalalarla geçtiler. Yedikleri içtikleri vergilerle ödendi. PYD/YPG=PKK'dır. O terörist grubun mensuplarını sınırdan geçirdiniz. Suriye'de bu işler olduğunda 'Sn. Davutoğlu'nun stratejik derinlik kitabını uygulamayın, pratik bir başka şeydir, yapmayın' dedik.

 

Gidiyorsun 11 milyar dolarlık uçak alıyorsun. Kimin parası? Bizim paramız. Niçin Kürecik'i ve İncirli'yi kapatmıyorsun? Düş artık Türkiye'nin yakasından. Bıktık senden bıktık.

 

"MEHMETÇİK'İN KAHRAMANLIĞINI İLLA PAYLAŞTIRMAK ZORUNDA MISINIZ?"

 

Afrin'e giderken davul zurnayla gidildi. Devlet adamları az konuşur, çenenizi kapatın. ÖSO için 'dost unsur' deyin geçin. Mehmetçik'in gerçekleştirdiği kahramanlığı illa paylaştırmak zorunda mısın?

 

"KUVAYI MİLLİYE KADINIYLA ERKEĞİYLE AYAĞA KALKIŞTIR"

 

Nasıl bir Atatürk kıskançlığıdır bu? Kalkmışsın ÖSO'yu Kuvayı Milliye ile kıyaslıyorsun. Ayıptır ayıp.

 

Ey Erdoğan bilir misin? İstanbul'dan gizlice kaçırılan silahlar, İnebolu'da teslim edilen silahlar. Ayağı çıplak Fatmalar, Ayşeler, Emineler... Çünkü kocalar, babalar, abiler asker... Ve kucakta küçücük bebeler. Çıplak ayaklarıyla sessiz sessiz giden kağnılar ve kadınlar... Sen bunları bilir misin? Kuvayı Milliye budur.

 

Kuvayı Milliye kadınıyla erkeğiyle ayağa kalkışıdır! Hayır deyişidir! Bilir misin Balkanlardan, Kafkasya'dan gelen göçleri. Tarihi dizinden öğrenirsen, gençlere de oradan öğrenin dersen gençler Mehmet Akif'ten nefret eder hale gelir.

 

Bizi yıkamazlar, bizi göçertemezler. Ama bu arkadaşın iş bilmezliği, kültür bilmezliği, nefsinin tavan yapmış oluşu Türkiye'yi bu hale getirdi. Şehitlerimizi iç politikanın malzemesi yapmak istiyorsunuz. Yapmayın diyoruz. Devlet yönetme ehliniz, ehliyetiniz yok. Oradaki insanların morali motivasyonunu bozmayın. Türkiye yeniden birleşti. Bozan sensin, insanları ayrıştıran sensin. 

 

'YÜREĞİNİZ YETİYORSA SEÇİME GİRMEMİZİ ENGELLEYİN'

 

Allah şahittir, ant olsun ve şart olsun ki ilk tekmeyi ben atıyorum. Hadi yüreğiniz yetiyorsa seçime girmemizi engelleyin.

 

1 Nisan'da ilk kongremizi yapıyoruz. Şimdi başvurduk Arena'ya. O günün boş olduğunu biliyorum. Bakalım hangi bahaneyle orayı iptal edecekler.


Bu Haber 479308 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video GaleriTÜMÜ

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir