http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» MHP’Lİ SÜLEYMAN SAZAK : “ÜSKÜDAR’I GEÇMEK İÇİN ATI ÇALMAK; ADALET SAYILMIŞTIR”

MHP’Lİ SÜLEYMAN SAZAK : “ÜSKÜDAR’I GEÇMEK İÇİN ATI ÇALMAK; ADALET SAYILMIŞTIR”

MHP Genel Başkan Adayı Süleyman Servet Sazak; “Adeta milletimizin kutsallarıyla milletimizin iradesi rehin alınmak istenmiştir” dedi
Paylas
MHP’Lİ SÜLEYMAN SAZAK : “ÜSKÜDAR’I GEÇMEK İÇİN ATI ÇALMAK; ADALET SAYILMIŞTIR”
Siyaset - 22 Nisan 2017, Cumartesi 19:14:58
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com

 

MHP Genel Başkan Adayı ve eski Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Servet Sazak; Anayasa’da dayatmalarla yapılan değişikliğe işaret ederek;  “Mesnetsiz söylemlerle davet edilen yer; ne yazık ki bütün kuvvetlerin tek elde toplandığı, dengesiz ve denetimsiz, Baasçı bir parti düzeneğidir” vurgusunu yaptı.

 

“Referandumun bugün için şaibesiz tek sonucu “ATI ÇALMANIN” adalet sayıldığıdır. Bütün serveti, bütün kudreti ve bütün kadrosuyla devletin bir parti adına kampanya yürüttüğü, millete karşı yürüttüğü referandum süreci; yasalara rağmen oluşu, adalete rağmen oluşu, ahlaka rağmen oluşuyla siyasal tarihimizde şaibeli bir kırılma süreci olarak yer alacaktır” hatırlaması yapan MHP Genel Başkan Adayı Sazak; değerlendirmelerini şöyle sürdürdü;

 

“Bu süreç muhtelif hayat algılarını, muhtelif Türkiye algılarını, muhtelif gelecek algılarını temsil eden siyasal yapılarda da ideolojik kırılmalara yol açmış ve maalesef despot meziyetler yüklenen kavramlar reelpolitiğin yerini almıştır. Adeta milletimizin kutsallarıyla milletimizin iradesi rehin alınmak istenmiştir.

 

Milletin, devletle bir arada yaşama kontratı olması gereken anayasa metni; bir parti devletinin, kadim siyaset etme kültürümüze rağmen maalesef toplumun bir kesimi tarafından kabul görmüştür. İstikrar gibi tırnakları ojeli bir hamaset ucubesiyle tasdike zorlanan bu metin, son kertede yasadışı fiili durumun yasal hale gelmesi; onların tabiriyle istikrarın, bizim tabirimizle STATÜKONUN devamı demektir.

 

Yasanın yürürlüğe girmesiyle değişecek olan tek şey; devlet aklının yerini parti aklının alması ve devlet bürokrasisinin yerini parti bürokrasisine bırakmasıdır. Daha çok üretim, daha çok yatırım, daha çok bölünmüş yol, daha çok köprü gibi mesnetsiz söylemlerle davet edilen yer; ne yazık ki bütün kuvvetlerin tek elde toplandığı, dengesiz ve denetimsiz, Baasçı bir parti düzeneğidir.

 

On küsur yıldır siyaset kurumu tarafından istikrarlı bir şekilde sürdürülen alan ihlali, yasa ihlali, adalet ihlali YSK’nın yasadışı uygulamasıyla anayasal bir çerçeve kazanmış; daha doğrusu statüko, kendisine anayasal suç ortakları bulmuştur. Kimse alınmasın; onaylayanlar dünün yasadışı fiili durumunu onaylamışlardır, sözde istikrarı yani statükoyu onaylamışlardır, parti devleti tüzüğünü onaylamışlardır.

 

Bilinmelidir ki; referandum sonucu ne olursa olsun ahlaki çökmüşlükten, ideolojik yırtıktan, ekonomik kuşatmışlıktan, dış politikadaki yalnız kalmışlıktan kurtulmanın yolu yasaları değiştirmek değil yırtık zihniyeti değiştirmek, kirli vicdanı değiştirmek, karanlık niyeti değiştirmektir.

 

Her ilmi disiplinin sonuçlar üzerinde söyleyecekleri vardır ve elbet her birinin baktığı yerden kullandığı argümanlar o ilmi disiplinin literatürü çerçevesinde doğrudur. Ancak Türk’ün coğrafyasında, Türk Milletinin bir arada, Türk Milletinin devletiyle bir arada yaşama konusundaki çekinceleri, endişeleri mutlaka TÜRKÇE okunmalıdır.

 

Öncelikle önümüzdeki kompozisyon; emperyal oyuncuların yüzlerce yıllık dayatmalarına rağmen Milletimizin soy üzerinden, mezhep üzerinden ayrışmayacağının resmidir. Bir parti adına kampanya sürdüren devletin; kâfirleştirici, teröristleştirici, hainleştirici üslubuna rağmen Türk Milleti bu kirli tuzağa düşmemiş; bireysel yaşama alanına, kadim töremizin adalet bayrağına ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu ideolojisine alkışlanacak bir cesaretle sahip çıkmıştır

Bugün bizim parti devletine TESLİMİYET EVRAKI addettiğimiz metne karşı tutumlar mezheplere göre dağılmamış, ırka göre dağılmamış, coğrafyaya göre dağılmamış; irfana, kültüre, üretime ve yaşama üslubuna göre kümelenmiştir. Türkiye sevgisini Türkiye için katma değer üretmek, erdem üretmek, gelecek üretmek, irfan üretmek olarak algılayan kesimler; şahsiyetçi bir duruşla Tek Adam rejimine onay vermemiş ve görünen o ki daha çok üreterek, daha çok derinleşerek ve Türkiye’nin geleceğine daha çok sarılarak direneceğini Türkçe bir duruşla ortaya koymuştur.

 

Kirli bir sadaka ekonomisiyle köleliğe ikna edilmişlerin tavırlarını; tasvip etmemekle birlikte anlıyoruz. Ancak bu anlıyor oluşumuz bugün, Türkiye’nin asıl meselesinin yasalar değil daha çok üretmek, insan için üretmek, Türk için üretmek, Türkiye için üretmek olduğu gerçeğini ötelemiyor. Bütün bu kalitatif öbeklenmeye rağmen Türk Milleti yaşama üslubu üzerinden daha fazla ayrışmamalı ve siyaset aktörleri mutlaka birleştirici bir sevgi dilini kullanmalıdır.

 

Parti devleti tüzüğünün yarın partili aktörlere despotlaşma esnekliği verecek olmasına rağmen Türk Milleti; kendisi kalarak, bir olarak, demokrasi kültüründen, adalet duygusundan ve bireysel yaşama alanından asla vazgeçmemeli ve yarın yüzleşmek zorunda kalacağımız Baasçı siyaset etme yöntemine; yine kendine has birleştirici bir direnme üslubuyla itiraz etmelidir.

 

Kimse unutmasın ki; bizim can emniyetimiz Türkiye’nin can emniyetidir, bizim mülk emniyetimiz vatanın emniyetidir, bizim kaygılarımız Türk Milletinin kaygılarıdır. Türk Milleti, birleştirici bir direnme üslubuyla Türk Milletini beka sorunu yaşar hale getiren arızalı aktörlerden, siyasi kusurlardan ve ideolojik aldanışlardan kurtulmanın yolunu mutlaka bulacaktır.

 

Hatırlatmak isterim ki; gelecek, biat edenlerin değil soru soranlarındır.

Gelecek; insanın geleceği adına, Türk’ün geleceği adına, İslam’ın geleceği adına kaygısı olanlarındır.

Gelecek, kadim töremizin adalet bayrağı altında toplananlarındır.

Gelecek, Milli Mücadele ruhuna ve Türkiye Cumhuriyeti’nin vazgeçilmez ilkesi olan demokrasiye inananlarındır.

Gelecek, TÜRK MİLLETİNİNDİR”


Bu Haber 455086 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

Gazeteler:

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

BURCLARİçerik Yükleniyor...

PUAN DURUMLARI :İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

(Terör ve tecavüz hariç) ADLİ MAHKUMLARA EŞİT YASA.. ŞARTLI TAHLİYE İSTİYORUZ. lehe uygun somut deliller olmasına rağmen fetöcü hakimlerin kanaat kararıyla birçok suçsuz insan içerde yatıyor. (Ceza mahkemesinde ağır ceza verebilmek için somut ve 0 inandırıcı deliller olması lazım.) Yargıdaki hatalı uygulamalardan dolayı birçok insan boş yere cezaevinde yatıyor. Kış geldi ve cezaevleri aşırı dolu. Mahkumlar soğuk betonlarda yatıyorlar. Sıcak su yok herşey kısıtlı. Hastalıklar öylesine.. Biz vatanımıza hainlik yapmadık! Kimimiz suçsuzluğunu anlatamamış, kimisi çaresizlikten,kimiside cahillik ve ihmal nedeniyle, kimiside ekonomik nedenlerle ve yoksulluktan, kimide tehdit ve Korkuyla suça karışmış, kimisi kumpasla, arkadaş mağduru olmuş.. Bunlar uzmanlar tarafından dahada sınıflandırılabilir. Yeni cezaevleri yaparak, mahkumu yıllarca kapatmak yerine, asıl suça neden olan faktörleri ortadan kaldırmak için çabalanmalı.. Yoksa gençler, fikren, bedenen vede ruhen kaybedilip yok olacak..! Cezaevleri yerine okul yapılsın. Fabrikalar yapılsın iş verilsin aş olsun ve yoksulluk giderilsin. Ayrıca bir mahkum devlete en az 2000 tl zarar demek cezaevleri yapımıda ayrıyeten ekonomik zarar. BİZ YENİ CEZAEVLERİ İSTEMİYORUZ bu sadece geçici çözüm olacaktır. Nolur,,adli mahkumların vede mahkum yakınlarının SESSİZ ÇIĞLIKLARINI duyun ve duyurun.. İçerde kader mahkumları dışarda biz CANIMIZ ÇOK YANIYOR. Çocuklarımız analı babalı öksüz boynu bükük yetim kaldı. Allah bile tövbe eden kullarının günahlarını bağışlarken devletimiz niye bağışlamasın. Herkes hata yapar ve 2. Bir şansı hak eder. Bir hata bedeli ömürlük cezalar olmamalı.. Onları yeniden hayata kazandırın yaşayan bir ölü olmasınlar. İnanın bana suçsuz ve ilkdefa suç işleyipte pişman olmuş mahkumlar birdaha ASLA SUÇ İŞLEMEYECEKLERDİR. Hem pişman olmuş bir mahkumu yıllarca kapatmanın kimseye faydası yok..! Bırakın aile olalım Yavrum geceleri hep babasının mankenine sarılıp koklayararak uyumaya çalışıyor. Ayrıca Babasız büyüyen çocuklar ilerde daha kötü işlere bulaşacaklardır. Bir anne yoksulluklamı uğraşsın, cocuklarınamı baksın. Toplum içinde kocasız hayat çok zor! Bize artık acıyın nolur. Siz Sayın vekillerden, Mahkum ve mahkum yakınlarının ne hissettikleri konusunda empati yapmalarını rica ediyorum. Ve soruyorum.. fetö mağduru veya kumpas`a kurban gitmiş işlenen suçtan bile haberi olmadan ceza yatan suçsuz, arkadaş mağduru mahkumlar ne olacak..! BİZ 188 dahil EŞİT YASA - ŞARTLI TAHLİYE İSTİYORUZ. Siz bizim devlet babamızsınız.. BÜYÜKLÜĞÜNÜZÜ GÖSTERİN.. LÜTFEN.. HALKINIZLA BARIŞIN ve onlarla uzlaşın. Ve artık açılsın kapılar.. Nolur allah rızası için bizim isteklerimizi yetkililere duyurun.. Biz fakir aileleriz.. Biz çaresiz Yaşlı ana babalarız. Biz 18 yaş altı savunmasız çocuklarız. Biz kısık sesleriz BİZİM GÜR SESİMİZ OLUN.. Ben mahkum eşiyim ve Bu yazımı ve isteğimi (1 çarpı 1000) olarak görün. Atatürk ` benim halkım cahildir hataya düşebilir her 10 yılda bir af verin` demiştir..!!!
KAVGALARI BIRAKIN, CEZAEVLERİNE BAKIN.. DEVLETİN KURUMU AÇIKLIYOR :

FaceBook

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir