http://www.enameha.com
http://www.haber2000.com/
» PEYGAMBERİMİZİN, AYASOFYA’DA NAMAZ KILACAK İLK KİŞİNİN CENNETE GİDECEĞİ MÜJDESİNİ VERDİĞİNİ BİLİYOR MUSUN?

PEYGAMBERİMİZİN, AYASOFYA’DA NAMAZ KILACAK İLK KİŞİNİN CENNETE GİDECEĞİ MÜJDESİNİ VERDİĞİNİ BİLİYOR MUSUN?

O ŞEHİR FETH EDİLMEDEN KIYAMET KOPMAYACAKTIR.’ ‘KONSTANTİNİYYE BİR GÜN FETHEDİLECEKTİR. ONU FETHEDEN KOMUTAN NE GÜZEL KOMUTANDIR, ONU FETHEDEN ASKER NE GÜZEL ASKERDİR.’ ‘ÜÇ TARAFI DENİZLE ÇEVRİLİ ŞEHİR BİR GÜN MÜSLÜMANLARIN ELİNE GEÇECEKTİR.’
Paylas
PEYGAMBERİMİZİN, AYASOFYA’DA NAMAZ KILACAK İLK KİŞİNİN CENNETE GİDECEĞİ MÜJDESİNİ VERDİĞİNİ BİLİYOR MUSUN?
http://www.enameha.com/
Eğitim - 20 Haziran 2016, Pazartesi 12:44:09
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NAZAN ŞARA ŞATANA yazdı

(AYASOFYA'da Gece Buluşması Kitabımdan)-Tüm Kitapçılarda

 

www.haber2000.com

 

“Ona nasip olmadı.”

 

“Olmadı. O başka bir dertle uğraşmak için kuşatmayı kaldırdı. Moğol Hakanı Timurlenk’le savaşı vardı. Ne yazık ki bu savaşta esir düştü. Bu rüya bu istek bundan tam altmış yıl sonra benim kıymetli eşim ve onun cengâverleri tarafından alındı.”

 

“Fatih Sultan Mehmet Han tarafından…”

“Ona Fatih ‘mi denildi?”

 

“Evet sultanım. Ayasofya’ya yaptıklarını zaten biliyorsunuz. İçini bezemekle kalmadı, etrafına çeşitli yatırımlar yaptı. İmarethane, medrese yaptırttı.”

 

“Maşallah.”

“Medresenin rektörlüğüne de önemli bilim adamı Ali Kuşçu’yu getirtti.”

“Yakışır.”

 

“Fatih Sultan Mehmet, Ayasofya ile ilmin buluşmasını sağladı. Ayrıca İstanbul’un fethini müjdeleyen Hadis-i şerifi de mermer bir levhaya yazdırarak kapının girişine koydurttu.”

 

“O burayı kendi parası ile aldı. Tapusu ona aittir. Sonra da vakıf kurdurttu.”

“Öyleymiş sultanım.”

 

“”Benim muhterem eşimin, manevi yönü o kadar kuvvetliydi ki! Allah’a irtibatı çok yüksekti. Nasıl olmazınki? Düşünsene onu yetiştiren hocaları? Ak Şemseddin, Molla Gürani, Molla Hüsrev, Ahmet Paşa, Molla Ayas. Bunlarla da kalmıyor. Aklıma gelenler daha var. İbnu Temcid, Çelebizade Abdülkadir, Molla Hasan Samsuni, Sinanüddin Yusuf, Ali Tusi hazretleri.”

 

“Bunların birçoğunu bilmiyordum.”

 

“Allah affetsin belki de benimde bilmediğim daha nice hocaları vardı. Onlar yetiştirmişler benim eşimi ve onun içindir ki keşif ve keramet sahibiydi. Yalnız şunu da unutmamak gerekli! Benim padişahımın en önemli motive edici gücü Peygamber Efendimizin hadisleriydi.”

 

“Öyle sultanım hatta ben bir kaçını biliyorum.

‘O şehir feth edilmeden kıyamet kopmayacaktır.’

 

‘Konstantiniyye bir gün fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutandır, onu fetheden asker ne güzel askerdir.’

 

‘Üç tarafı denizle çevrili şehir bir gün Müslümanların eline geçecektir.’

 

Ayasofya’da namaz kılacak ilk kişinin cennete gideceği müjdesini verdiğini biliyor musun?”

 

Aslında Ayasofya ile ilgisi olacak biri olmalıydı, bahar gibiydi, gül kokuyordu. Ama kimdi?

 

“Ben Gülbahar sultanım. Koca hünkârın eşiyim.”

“Siz evet siz Fatih sultan Mehmet’in eşisiniz.”

“Ben Muhammet Han’ın eşiyim.”

 

“Eşinize İstanbul’u aldıktan sonra, orta çağı kapatıp yeniçağı açtığı içinde Fatih denildi. Onu bizler Fatih Sultan Mehmet olarak biliriz.”

“Benim eşim dünyanın hükümdarıdır.”

 

“Anlamadım af buyurun.”

“Nasıl anlamazsın. Kendin söylüyorsun. Çağ atlatmış bir sultan diyorsun. Bu çağ sadece bizim topraklarımızda mı atlandı. Bütün dünyada çağ değişmedi mi?”

“Değişti.”

“Dünyanın hükümdarıdır o.”

 

“Öyle bakarsak!”

“Elbette öyle bakacağız. Ben

im eşim yapılmayacak bir şeyi yaptı. İslam âleminin istediği bir şeyi yerine getirdi. Peygamber Efendimiz;

 

Ayasofya’da namaz kılacak ilk kişinin cennete gideceği müjdesini verdiğini biliyor musun?”


Bu Haber 1067941 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

1 Yorum Yapildi
Yorum
Yasemin Çin - 27 Haziran 2016, Pazartesi 13:19:21
ALLAH/TANRI/YÜCE YARATICI GÜÇ; KUR`AN`da neler anlatıyor? Kur`an`ın gerçekleri hakkında!‏ İslâm dininin ana/temel/TEK kaynağı Allah`ın son ilahi Kitabı KUR`AN, anlaşılmayı, anlamı sorgulanarak, düşünerek okunmayı beklemektedir. Arapça okutulma dayatma zulmü; anlaşılıp, yaşama uygulanabilir olmasında en büyük engeldir. Anlamadan okuyup üfürülecek, kehanetlerde bulunan ya da şifre çözmede kullanılacak bir Kitap asla değildir KUR`AN. `Kur`an`da, herşeyi bulamazsınız` diyenlere inat; Allah, pek çok ayetinde; `Kur`an`da hiçbir eksik bırakmadığını, herşeyi ayrıntıları ile ve örneklerle açıkladığını` söylemektedir. Şekilsellik, şekilsel ibadetler, kıl, kılık, kıyafet, değildir Kur`an`ın derdi! Kendi gibi yaratılmış kullara tapınmanın, onların önünde eğilip bükülmenin, okur-yazarlığı şüpheli din satıcılarına kulluk etmenin/onların boyunduruğu altına girmenin insan onurunu ayaklar altına aldığının, insan özgürlüğüne en büyük zararı verdiğinin uyarıları ile doludur. Kur`an`ın içinde VAR olan ALLAH, Söylemek istediklerini, okuyan kişinin samimiyetine, anlama kapasitesine göre, Allah`ın tek öğreticiliği ile; `din` adına, hadis/sünnet diyerek hikaye/rivayet anlatanlardan, sömürenlerden, kutsallaştırılmışlardan(?!) kurtarıp, özgürlüğünüze kavuşmanızı sağlar. Peygamberlerin ve kutsallaştırılmış kişilerin adı kullanılarak; her birinin tepesinde bir insanın bulunduğu mezhepler/dinler oluşturulmuş. Musa Peygamber-Yahudilik, İsa Peygamber-Hıristiyanlık, Buda-Budizm, Muhammed Peygamber-Sünnilik, Ali-Alevilik, daha sonra alt kollarda da, pek çok kişinin temsil ettiği tarikatlar, cemaatler, dergâhlar. KUR`AN(Âli-İmran,105)Mezhep,tarikat-cemaat ayrımına acı azap uyarısında bulunur! Kitap tek, Allah tek?! Peygamberimiz, Allah`a ulaşmada şirk aracı yapılmaktadır. Peygamberimiz sadece Allah`a ve Kur`an`a hizmet etti. Din sadece Allah`ındır. Allah`tan başkasına mı saygı göstereceksiniz? (Nahl,52) Ayet alıntıları-Mustafa Sağ-Evrensel Çağrı Kur`an meali `Din`, tüm hikaye / rivayet / hadis / sünnet anlatıcılardan kurtarılıp; Allah`a ve Kur`an`a teslim edilmelidir! Kur`an, mezarlıkta, ölülere okunan Kitap olmaktan kurtarılmalıdır!!! `Din`in çıkar için kullanılması, Tanrı`nın mı, bizim mi sorunumuz ve bu sorunu Tanrı mı, biz mi çözeceğiz?!‏ Yasemin Çin
Begendim 0 Oy
Begendim
Begenmedim 0 Oy
Begenmedim
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir