http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» PEYGAMBERİMİZİN, AYASOFYA’DA NAMAZ KILACAK İLK KİŞİNİN CENNETE GİDECEĞİ MÜJDESİNİ VERDİĞİNİ BİLİYOR MUSUN?

PEYGAMBERİMİZİN, AYASOFYA’DA NAMAZ KILACAK İLK KİŞİNİN CENNETE GİDECEĞİ MÜJDESİNİ VERDİĞİNİ BİLİYOR MUSUN?

O ŞEHİR FETH EDİLMEDEN KIYAMET KOPMAYACAKTIR.’ ‘KONSTANTİNİYYE BİR GÜN FETHEDİLECEKTİR. ONU FETHEDEN KOMUTAN NE GÜZEL KOMUTANDIR, ONU FETHEDEN ASKER NE GÜZEL ASKERDİR.’ ‘ÜÇ TARAFI DENİZLE ÇEVRİLİ ŞEHİR BİR GÜN MÜSLÜMANLARIN ELİNE GEÇECEKTİR.’
Paylas
PEYGAMBERİMİZİN, AYASOFYA’DA NAMAZ KILACAK İLK KİŞİNİN CENNETE GİDECEĞİ MÜJDESİNİ VERDİĞİNİ BİLİYOR MUSUN?
Eğitim - 20 Haziran 2016, Pazartesi 12:44:09
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NAZAN ŞARA ŞATANA yazdı

(AYASOFYA'da Gece Buluşması Kitabımdan)-Tüm Kitapçılarda

 

www.haber2000.com

 

“Ona nasip olmadı.”

 

“Olmadı. O başka bir dertle uğraşmak için kuşatmayı kaldırdı. Moğol Hakanı Timurlenk’le savaşı vardı. Ne yazık ki bu savaşta esir düştü. Bu rüya bu istek bundan tam altmış yıl sonra benim kıymetli eşim ve onun cengâverleri tarafından alındı.”

 

“Fatih Sultan Mehmet Han tarafından…”

“Ona Fatih ‘mi denildi?”

 

“Evet sultanım. Ayasofya’ya yaptıklarını zaten biliyorsunuz. İçini bezemekle kalmadı, etrafına çeşitli yatırımlar yaptı. İmarethane, medrese yaptırttı.”

 

“Maşallah.”

“Medresenin rektörlüğüne de önemli bilim adamı Ali Kuşçu’yu getirtti.”

“Yakışır.”

 

“Fatih Sultan Mehmet, Ayasofya ile ilmin buluşmasını sağladı. Ayrıca İstanbul’un fethini müjdeleyen Hadis-i şerifi de mermer bir levhaya yazdırarak kapının girişine koydurttu.”

 

“O burayı kendi parası ile aldı. Tapusu ona aittir. Sonra da vakıf kurdurttu.”

“Öyleymiş sultanım.”

 

“”Benim muhterem eşimin, manevi yönü o kadar kuvvetliydi ki! Allah’a irtibatı çok yüksekti. Nasıl olmazınki? Düşünsene onu yetiştiren hocaları? Ak Şemseddin, Molla Gürani, Molla Hüsrev, Ahmet Paşa, Molla Ayas. Bunlarla da kalmıyor. Aklıma gelenler daha var. İbnu Temcid, Çelebizade Abdülkadir, Molla Hasan Samsuni, Sinanüddin Yusuf, Ali Tusi hazretleri.”

 

“Bunların birçoğunu bilmiyordum.”

 

“Allah affetsin belki de benimde bilmediğim daha nice hocaları vardı. Onlar yetiştirmişler benim eşimi ve onun içindir ki keşif ve keramet sahibiydi. Yalnız şunu da unutmamak gerekli! Benim padişahımın en önemli motive edici gücü Peygamber Efendimizin hadisleriydi.”

 

“Öyle sultanım hatta ben bir kaçını biliyorum.

‘O şehir feth edilmeden kıyamet kopmayacaktır.’

 

‘Konstantiniyye bir gün fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutandır, onu fetheden asker ne güzel askerdir.’

 

‘Üç tarafı denizle çevrili şehir bir gün Müslümanların eline geçecektir.’

 

Ayasofya’da namaz kılacak ilk kişinin cennete gideceği müjdesini verdiğini biliyor musun?”

 

Aslında Ayasofya ile ilgisi olacak biri olmalıydı, bahar gibiydi, gül kokuyordu. Ama kimdi?

 

“Ben Gülbahar sultanım. Koca hünkârın eşiyim.”

“Siz evet siz Fatih sultan Mehmet’in eşisiniz.”

“Ben Muhammet Han’ın eşiyim.”

 

“Eşinize İstanbul’u aldıktan sonra, orta çağı kapatıp yeniçağı açtığı içinde Fatih denildi. Onu bizler Fatih Sultan Mehmet olarak biliriz.”

“Benim eşim dünyanın hükümdarıdır.”

 

“Anlamadım af buyurun.”

“Nasıl anlamazsın. Kendin söylüyorsun. Çağ atlatmış bir sultan diyorsun. Bu çağ sadece bizim topraklarımızda mı atlandı. Bütün dünyada çağ değişmedi mi?”

“Değişti.”

“Dünyanın hükümdarıdır o.”

 

“Öyle bakarsak!”

“Elbette öyle bakacağız. Ben

im eşim yapılmayacak bir şeyi yaptı. İslam âleminin istediği bir şeyi yerine getirdi. Peygamber Efendimiz;

 

Ayasofya’da namaz kılacak ilk kişinin cennete gideceği müjdesini verdiğini biliyor musun?”


Bu Haber 872223 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

1 Yorum Yapildi
Yorum
Yasemin Çin - 27 Haziran 2016, Pazartesi 13:19:21
ALLAH/TANRI/YÜCE YARATICI GÜÇ; KUR`AN`da neler anlatıyor? Kur`an`ın gerçekleri hakkında!‏ İslâm dininin ana/temel/TEK kaynağı Allah`ın son ilahi Kitabı KUR`AN, anlaşılmayı, anlamı sorgulanarak, düşünerek okunmayı beklemektedir. Arapça okutulma dayatma zulmü; anlaşılıp, yaşama uygulanabilir olmasında en büyük engeldir. Anlamadan okuyup üfürülecek, kehanetlerde bulunan ya da şifre çözmede kullanılacak bir Kitap asla değildir KUR`AN. `Kur`an`da, herşeyi bulamazsınız` diyenlere inat; Allah, pek çok ayetinde; `Kur`an`da hiçbir eksik bırakmadığını, herşeyi ayrıntıları ile ve örneklerle açıkladığını` söylemektedir. Şekilsellik, şekilsel ibadetler, kıl, kılık, kıyafet, değildir Kur`an`ın derdi! Kendi gibi yaratılmış kullara tapınmanın, onların önünde eğilip bükülmenin, okur-yazarlığı şüpheli din satıcılarına kulluk etmenin/onların boyunduruğu altına girmenin insan onurunu ayaklar altına aldığının, insan özgürlüğüne en büyük zararı verdiğinin uyarıları ile doludur. Kur`an`ın içinde VAR olan ALLAH, Söylemek istediklerini, okuyan kişinin samimiyetine, anlama kapasitesine göre, Allah`ın tek öğreticiliği ile; `din` adına, hadis/sünnet diyerek hikaye/rivayet anlatanlardan, sömürenlerden, kutsallaştırılmışlardan(?!) kurtarıp, özgürlüğünüze kavuşmanızı sağlar. Peygamberlerin ve kutsallaştırılmış kişilerin adı kullanılarak; her birinin tepesinde bir insanın bulunduğu mezhepler/dinler oluşturulmuş. Musa Peygamber-Yahudilik, İsa Peygamber-Hıristiyanlık, Buda-Budizm, Muhammed Peygamber-Sünnilik, Ali-Alevilik, daha sonra alt kollarda da, pek çok kişinin temsil ettiği tarikatlar, cemaatler, dergâhlar. KUR`AN(Âli-İmran,105)Mezhep,tarikat-cemaat ayrımına acı azap uyarısında bulunur! Kitap tek, Allah tek?! Peygamberimiz, Allah`a ulaşmada şirk aracı yapılmaktadır. Peygamberimiz sadece Allah`a ve Kur`an`a hizmet etti. Din sadece Allah`ındır. Allah`tan başkasına mı saygı göstereceksiniz? (Nahl,52) Ayet alıntıları-Mustafa Sağ-Evrensel Çağrı Kur`an meali `Din`, tüm hikaye / rivayet / hadis / sünnet anlatıcılardan kurtarılıp; Allah`a ve Kur`an`a teslim edilmelidir! Kur`an, mezarlıkta, ölülere okunan Kitap olmaktan kurtarılmalıdır!!! `Din`in çıkar için kullanılması, Tanrı`nın mı, bizim mi sorunumuz ve bu sorunu Tanrı mı, biz mi çözeceğiz?!‏ Yasemin Çin
Begendim 0 Oy
Begendim
Begenmedim 0 Oy
Begenmedim
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

Gazeteler:

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

BURCLARİçerik Yükleniyor...

PUAN DURUMLARI :İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

(Terör ve tecavüz hariç) ADLİ MAHKUMLARA EŞİT YASA.. ŞARTLI TAHLİYE İSTİYORUZ. lehe uygun somut deliller olmasına rağmen fetöcü hakimlerin kanaat kararıyla birçok suçsuz insan içerde yatıyor. (Ceza mahkemesinde ağır ceza verebilmek için somut ve 0 inandırıcı deliller olması lazım.) Yargıdaki hatalı uygulamalardan dolayı birçok insan boş yere cezaevinde yatıyor. Kış geldi ve cezaevleri aşırı dolu. Mahkumlar soğuk betonlarda yatıyorlar. Sıcak su yok herşey kısıtlı. Hastalıklar öylesine.. Biz vatanımıza hainlik yapmadık! Kimimiz suçsuzluğunu anlatamamış, kimisi çaresizlikten,kimiside cahillik ve ihmal nedeniyle, kimiside ekonomik nedenlerle ve yoksulluktan, kimide tehdit ve Korkuyla suça karışmış, kimisi kumpasla, arkadaş mağduru olmuş.. Bunlar uzmanlar tarafından dahada sınıflandırılabilir. Yeni cezaevleri yaparak, mahkumu yıllarca kapatmak yerine, asıl suça neden olan faktörleri ortadan kaldırmak için çabalanmalı.. Yoksa gençler, fikren, bedenen vede ruhen kaybedilip yok olacak..! Cezaevleri yerine okul yapılsın. Fabrikalar yapılsın iş verilsin aş olsun ve yoksulluk giderilsin. Ayrıca bir mahkum devlete en az 2000 tl zarar demek cezaevleri yapımıda ayrıyeten ekonomik zarar. BİZ YENİ CEZAEVLERİ İSTEMİYORUZ bu sadece geçici çözüm olacaktır. Nolur,,adli mahkumların vede mahkum yakınlarının SESSİZ ÇIĞLIKLARINI duyun ve duyurun.. İçerde kader mahkumları dışarda biz CANIMIZ ÇOK YANIYOR. Çocuklarımız analı babalı öksüz boynu bükük yetim kaldı. Allah bile tövbe eden kullarının günahlarını bağışlarken devletimiz niye bağışlamasın. Herkes hata yapar ve 2. Bir şansı hak eder. Bir hata bedeli ömürlük cezalar olmamalı.. Onları yeniden hayata kazandırın yaşayan bir ölü olmasınlar. İnanın bana suçsuz ve ilkdefa suç işleyipte pişman olmuş mahkumlar birdaha ASLA SUÇ İŞLEMEYECEKLERDİR. Hem pişman olmuş bir mahkumu yıllarca kapatmanın kimseye faydası yok..! Bırakın aile olalım Yavrum geceleri hep babasının mankenine sarılıp koklayararak uyumaya çalışıyor. Ayrıca Babasız büyüyen çocuklar ilerde daha kötü işlere bulaşacaklardır. Bir anne yoksulluklamı uğraşsın, cocuklarınamı baksın. Toplum içinde kocasız hayat çok zor! Bize artık acıyın nolur. Siz Sayın vekillerden, Mahkum ve mahkum yakınlarının ne hissettikleri konusunda empati yapmalarını rica ediyorum. Ve soruyorum.. fetö mağduru veya kumpas`a kurban gitmiş işlenen suçtan bile haberi olmadan ceza yatan suçsuz, arkadaş mağduru mahkumlar ne olacak..! BİZ 188 dahil EŞİT YASA - ŞARTLI TAHLİYE İSTİYORUZ. Siz bizim devlet babamızsınız.. BÜYÜKLÜĞÜNÜZÜ GÖSTERİN.. LÜTFEN.. HALKINIZLA BARIŞIN ve onlarla uzlaşın. Ve artık açılsın kapılar.. Nolur allah rızası için bizim isteklerimizi yetkililere duyurun.. Biz fakir aileleriz.. Biz çaresiz Yaşlı ana babalarız. Biz 18 yaş altı savunmasız çocuklarız. Biz kısık sesleriz BİZİM GÜR SESİMİZ OLUN.. Ben mahkum eşiyim ve Bu yazımı ve isteğimi (1 çarpı 1000) olarak görün. Atatürk ` benim halkım cahildir hataya düşebilir her 10 yılda bir af verin` demiştir..!!!
KAVGALARI BIRAKIN, CEZAEVLERİNE BAKIN.. DEVLETİN KURUMU AÇIKLIYOR :

FaceBook

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir