http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» TARIM ve ORMAN BAKANLIĞINDA "GENEL MÜDÜR DEPREMİ".. 10 GENEL MÜDÜR GÖREVDEN ALINDI ve YAPILAN ONLARCA YENİ ATAMALAR.. HEM DE ÇOK İLGİNÇ YERLERDEN

TARIM ve ORMAN BAKANLIĞINDA "GENEL MÜDÜR DEPREMİ".. 10 GENEL MÜDÜR GÖREVDEN ALINDI ve YAPILAN ONLARCA YENİ ATAMALAR.. HEM DE ÇOK İLGİNÇ YERLERDEN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan Resmi Gazete'deki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre Tarım ve Orman Bakanlığında görevli 10 genel müdür görevden alındı. İşte Tarım ve Orman Bakanlığı'na atanan isimler...
Paylas
TARIM ve ORMAN BAKANLIĞINDA
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Güncel - 19 Ağustos 2018, Pazar 21:06:29
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarım ve Orman Bakanlığı'na ait atama kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre Tarım ve Orman Bakanlığının üst yönetiminde büyük bir değişikliğe gidildi. Bakanlıkta görevli 10 genel müdür görevden alındı.

 

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4'üncü maddesi gereğince yayımlanan kararlara göre görevden alınan genel müdürler şu şekilde,

 

"Devlet Su İşleri Genel Müdürü Murat Acu

Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş

Hayvancılık Genel Müdürü Muhittin Eyimaya

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Durali Koçak

Tarım Reformu Genel Müdürü Abdullah Burak Keser

Su Yönetimi Genel Müdürü Bülent Selek

Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Mehmet Mustafa Gözükara

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş

 

 

 

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kemaloğlu

Tarım İşletmeleri Genel Müdürü İsmail Şanlı görevlerinden alındı."

 

ÜÇ İLİN TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRÜ GENEL MÜDÜRLÜĞE ATANDI

 

İzmir Tarım ve Orman İl Müdürü olarak 8 Mayıs 2018 tarihinde göreve atanan Zekeriyya Erdurmuş, Hayvancılık Genel Müdürlüğüne atandı.

 

Aydın Tarım ve Orman İl Müdürü olarak 20 Haziran 2016 tarihinde göreve başlayan Fuat Fikret Aktaş, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğüne atanırken Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürü Özkan Kayacan ise Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü görevine atandı.

 

MÜSTEŞAR YARDIMCILARI GENEL MÜDÜR OLDU

 

Eski Müsteşar yardımcılarından Volkan Mutlu Coşkun Meteoroloji Genel Müdürlüğü görevine, Hasan Özlü Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne atanırken Ahmet Güldal ise Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına atandı.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğüne atanan Volkan Mutlu Coşkun eski Bakanlardan Mehdi Eker'in özel kalemliğini yapmıştı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre Tarım Reformu Genel Müdürlüğü görevine atanan Hasan Özlü ise yine eski bakanlardan Faruk Özlü'nün kardeşi olarak dikkat çekerken Ahmet Güldal ise TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın hemşerisi olarak dikkat çeken isimlerden...

 

 

CARREFOURSA'DAN TİGEM'E GENEL MÜDÜR

 

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (TİGEM) atanan Ayşe Ayşin Işıkgece ise dikkat çeken bir başka atamalardan biri. Kaymakamlıktan TİGEM Genel Müdürlüğüne getirilen İsmail Şanlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile görevden alınırken yerine CarrefourSa Gıda Kategori Direktörü Ayşe Ayşin Işıkgece atandı.

 

Türkiye'nin önemli bir tohum ve damızlık işletmesi olan TİGEM'e bir önceki atamada olduğu gibi yine tamamen sektörün dışından birisinin atanması dikkat çekti.

 

STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANLIĞINA TURKCELL'DEN ATAMA

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'na Turkcell'de Ticari Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Oruç Baba İnan atandı. Tarım ve Orman Bakanı olarak atanan Bekir Pakdemirli ise daha önce Turkcell Yönetiminde görev yapıyordu.

 

Oruç Baba İnan, Yıldız Holding ve Anadolu Birlik Holding'de de çeşitli görevlerde bulunmuştu.

 

MAYIS AYINDA ATANAN ŞEKER DAİRESİ BAŞKANI DA GÖREVDEN ALINDI

 

Geçtiğimiz Mayıs ayında Tarım ve Orman Bakanlığı Şeker Dairesi Başkanlığına atanan Hamit Aygül, görevden alındı. Görevden alınan Hamit Aygül'ün yerine Şeker İzleme, Denetim ve Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Hasdemir atandı.

 

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı'nda yapılan köklü değişiklikte Tütün ve Alkol Daire Başkanı Ahmet Kavak yerini koruyan tek isim oldu.

 

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına atanan Selçuk Kavasoğlu, bilişim sektöründe tanınan bir isim. Türkiye Bilişim Derneği Genel Sekreterliği görevlerini de yürüten Kavasoğlu, bilişim sektöründe birçok konuda aktif olarak görev aldı.

 

HAYVANCILIK GENEL MÜDÜRÜNÜN GÖREVDEN ALINMASI ŞAŞKINLIKLA KARŞILANDI

 

24 Haziran seçimlerinin hemen öncesinde Hayvancılık Genel Müdürlüğü'ne atanan Muhittin Eyimaya'nın iki ay geçmeden görevden alınması dikkat çekti.

 

Muhittin Eyimaya'nın Hayvancılık Genel Müdürlüğü'ne atanması Bakanlıkta ve sektör tarafından olumlu karşılanmış ve isabetli bir atama olarak görülmüştü. Ancak iki ay geçmeden Eyimaya'nın görevden alınarak yerine İzmir Tarım ve Orman İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş'un atanması şaşkınlıkla karşılandı.

 

GENEL MÜDÜR YARDIMCILARI GENEL MÜDÜR OLDU

 

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'ne atanan Mevlüt Aydın, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'ne atanan Mustafa Altuğ, Su Yönetimi Genel Müdürlüğüne atanan Bilal Dikmen ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne atanan Yusuf Kandazoğlu bulundukları birimlerde genel müdür yardımcısı olarak görev yapıyorlardı. Diğer yandan Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü'ne atanan Ahmet İpek ise Orman Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulunuyordu.

 

EĞİTİM VE YAYIN DAİRESİNE ORMANDAN ATAMA

 

Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Osman Güzelgöz görevden alınırken yerine birleşmeden önce Orman Bakanlığı Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı görevini yürüten İsa Sertkaya getirildi.

 

İşte Tarım ve Orman Bakanlığı'na atanan isimler...

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne Mevlüt Aydın

Meteoroloji Genel Müdürlüğüne Volkan Mutlu Coşkun

Hayvancılık Genel Müdürlüğüne Zekeriyya Erdurmuş

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğüne Mustafa Altuğ

Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne Hasan Özlü

Su Yönetimi Genel Müdürlüğüne Bilal Dikmen

Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğüne Ahmet İpek

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne Yusuf Kandazoğlu

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Ahmet Güldal

 

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne Ayşe Ayşin Işıkgece

Et ve Süt Kurumu Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Osman Uzun

Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğüne Fuat Fikret Aktaş

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğüne Özkan Kayacan

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne Aylin Çağlayan Özcan

Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına Süleyman Değerli

 

Strateji Geliştirme Başkanlığına Oruç Baba İnan

1'nci Hukuk Müşavirliğine Dursun Kelkit

Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığına İsa Sertkaya

Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığına Ahmet Kavak

Şeker Dairesi Başkanlığına Mehmet Hasdemir

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına Ecmel Ercan

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına Selçuk Kavasoğlu atandı.


Bu Haber 614318 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video GaleriTÜMÜ

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir