http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» TÜRK ve TÜRKİYE DÜŞMANLARINI, “T.C. VATANDAŞLIĞI”ndan ÇIKARMAK.. PEKİ; BU İŞLEM, SUÇLULARIN İADESİNİN ÖNÜNÜ KAPATACAK MI? BU İŞLEM KİMLERE YARAYACAK? BU İŞLEMİN ADI NE?

TÜRK ve TÜRKİYE DÜŞMANLARINI, “T.C. VATANDAŞLIĞI”ndan ÇIKARMAK.. PEKİ; BU İŞLEM, SUÇLULARIN İADESİNİN ÖNÜNÜ KAPATACAK MI? BU İŞLEM KİMLERE YARAYACAK? BU İŞLEMİN ADI NE?

Yurt dışına kaçan bölücü hainlerin, menkul ve gayrimenkullerinin kamulaştırılıp, bedellerinin suçlularının hesaplarına yatırmak, O kahpelere ödül vermektir.
Paylas
TÜRK ve TÜRKİYE DÜŞMANLARINI, “T.C. VATANDAŞLIĞI”ndan ÇIKARMAK.. PEKİ; BU İŞLEM, SUÇLULARIN İADESİNİN ÖNÜNÜ KAPATACAK MI? BU İŞLEM KİMLERE YARAYACAK? BU İŞLEMİN ADI NE?
Güncel - 06 Haziran 2017, Salı 14:46:28
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

 

www.haber2000.com

 

Türkiyemizde maalesef olağanüstü siyaset ve bilgi kirliliği var.. Bu yüzden kamuoyu ve vatandaşlarımız da işin aslını veya doğrusunu anlamakta zorluk çekiyor..

 

Uzun yıllardan beri Türkiye ve Türk düşmanları çeşitli hesaplar peşinde.. Yine; maalesef ki; bu hesapları yapanlar bilinmesine rağmen, devlet eli ile onlara birçok alanda güçler verildi, rahat hareket etmeleri sağlandı..

 

Yani; bataklık hiçbir zaman kurutulmaya yanaşılmadı, üç-beş sivrisineki savma işilemi ile yetinildi..

 

Bölücü eşkıya örgütü, eli kanlı PKK’nın sözde siyasi temsilcileri, sözde demokrasi ve insan hakları maskeleri takılarak, TBMM’ye milletin vekili olarak sokuldu..

 

Yüce mecilisimizde, şehitlerimizin baş katili, bölücübaşına “Sayın” denilmesine ve yüceltilmesine yine devlet eli ile müsaade edildi ve halende bu gaflet devem ettiriliyor.

 

Yine; FETOŞ denilen bir bunak ihtiyara devletin önemli kademeleri teslim edildi..

 

Ve bu bunak ile O’na verilen bu gücü kullanan dış düşmanlarımız, devletin verdiği güçle ülkemizi kaosa sürüklediler, insanlarımızı kahpece katlettiler..

 

En acısı; bu kahpelere imkanlar sunulurken, yapılan ikazlara, eleştirilere kulaklar tıkanıldığı gibi, ikazı yapanlara “kardeşlik düşmanları” çamurları atıldı..

 

10 aydan fazaladır bu hainleri devletin kapılarından temizliyoruz ama hala bitmedi.. O kadar derin bir şekilde yerleşmelerine imkan tanınmış, müsaade edilmiş..

 

TÜRK VE TÜRKİYE DÜŞMANLARINI, TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKARMAK

 

Hataların bedeli çok, çok ağır oldu..

Ve bu hataların yüzünden ülkemiz 10 ayı aşkın zamandır Olağanüstü Hal ile yönetiliyor..

 

FETOŞ ve fareleri kendilerine sağlanan deliklerde yaşamlarını sürdürüyorlar..

 

Eli kanlı PKK’nın sözde vekilleri ve siyasi yöneticileri de öyle..

 

Hergün; ABD, Almanya, Hollanda, Fransa ve Yunanistan gibi ülkeler ile kaçan bu hainlerin, ülkemize  iade edilmesi kavgaları yapılırken, İçişleri Bakanlığı birden bire bu hainlere; “3 ay içinde ülkemize gelip teslim olmazsanız, sizi T.C. vatandaşlığından çıkaracağız” şeklinde seslenen bir karar yayınladı..

 

Tabi bu çağrıya icabet eden hiçbir suçlu çıkmaz..

 

Adamlar zaten Türk ve Türkiye düşmanı, senin Türk vatandaşlığını bundan sonra ne yapsınlar?

 

“Vayy.. Türk vatandaşlığım elden gidiyor” diye korkup, gelip cezaevinde yatmayı mı tercih edecek?

 

Mümkü değil tabi ki..

 

Bakanlığın bu kararını duyan dışarda ki bölücü hainler adeta bayram etmişlerdir..

 

Ülkemizde bilgi ve siyasi kirlilik demiştik.. Tabi sırf muhalefet gösterisi ile bu vatandaşlıktan çıkarılma işlemi çağrısına tepkiler gösterildi.. Çok bilgisizce iktidara karşı;

 

 “Yahu kardeşim, siz bunların iade edilmesini istemiyorsunuz. Vatandaşlıktan çıkardıktan sonra, onları serbest bırakmış sayılacaksın, iadeleri artık mümkün olmayacak, affetmiş olacaksın” şeklinde çıkışlar sergilendi..

 

Ve kamuoyunun bu konuda da oldukça kafası karışık.. Hata ve hatta ülkeyi yönetenlerin, siyasilerin, Hukukçuların da kafası oldukça karışık..

 

Çıkartılan yasaların, attılan uluslararası imzaların içeriğini bilmiyorlar..

 

“İadesi istenilen suçlular; Vatandaşlıktan çıkarıldığı zaman, ülkemize iade işlemleri de resmen sonuçlanmış sayılır mı? Sayılmaz mı?”

 

Sayılmaz.. Yani yabancı ülkelerden iadelerini istediğimiz suçlular; T.C. vatandaşlığından çıkarılsa da, daha önce başlatılmış olan iade işlemleri hukuken, uluslararası Hukuka görede devam eder..

 

Neden mi?

 

Suçluların  iade istemine gerekçe gösterilen suçun işlenildiği yer ve bu suçu işlediği tarihte resmiyette sahip olduğu vatandaşlık, uluslararası iade işlemlerinde önem arz etmektedir.

 

Devletler arasında imzalanan; suçluların iadesi sözleşmesinde de bu ayrıntı vurgulandığı gibi, TCK’nun 6 ve 8. maddesinde olduğu gibi, Vatandaşlık kanununda da yurt dışında ki suçluların hangi hallerde iade edilip, edilmediği açıktır.

 

T.C. vatandanlığına sahip bir terörist diyelim ki suç işledikten sonra ABD kaçtı ve orada da işini yürüttü, ABD vatandaşlığını aldı..

 

İşte bu vatandaşlık oyunu, o suçlunun iadesini engellemez..

 

Hukuken; suçu işlediği tarihte resmi olarak hangi vatandaşlığa sahip ise, iade talebinde de o vatandaşlık işlemi geçerlidir..

 

Peki; alelacele alınan bu kararın Türkiye’ye yararı var mı?

 

Hayır, aksine haklı durumda iken, haksız pozisyona düşüren ve hainlerin iade edilemesinde ki gerekçeleri güçlendiren bir karar.

 

Suçluların iade edilmeme şekilleri açık.. Siyasi suçlular, idam, yargılamada baskılar, yargılama bitmeden suçlular hakında verilen şahsi hükümler gibi..

 

“İdam, idam” diye bağırdık, hainlerin iade edilememe sebeplerini güçlendirdik..

 

Bu saatten sonra da FETOŞ’un, farlerinin, PKK’lıları iade edilmesini beklemek tek kelime ile hayal olur..

 

Aslında yine atılan imzalarda; “Eğer suçlu iade edilmiyor ise, bulunduğu ülkede yargılama işlemi yürütülür”..

 

Adamlar bunu da yapmıyorlar, yargılamıyorlar..

 

Fakaaattt.. Vatandaşlıktan çıkarılma çağrı kararında çok, çok dikkat çekici ve ilginç bir işlem noktası var.

 

Deniliyor ki; “3 ay içinde gelip, teslim olmadıkları takdirde; ülkedeki mallarına el konulacak, kamulaştırılacak ve ‘maddi bedelleri’ adlarına, hesaplarına yatırılacak..

 

Bu işlem resmen hainlere verilen bir ödüldür..

 

Niye veriyorsun kardeşim? Bu kahpeler insanları kahpece, acımasızca katletmediler mi? Ülkemizi kaosa sürüklemediler mi?

 

Şimdi siz bu maddi yardımla, onların kaçak yaşamlarını kolaylaştırmış olmayacak mısınız?

 

Şimdi FETÖ’den eya başka bir terör suçundan cezaevinde yatan ve yargılaması sonuçlanmadan mal varlıklarına el konulan suçlular demeyecek mi; “ulan keşke bende yurt dışına kaçsaydım”..  

 

Bu kıyakçılık noktasından da anlaşılıyor ki, “Defolun ülkemizden, size maddi imkanlarda veriyoruz, ne haliniz varsa görün” süreci başlatılmış olunuyor..

 

İadelerini ve kaçtıkları ülkelerde yargılanmalarını sağlayamıyorsanız, niye mal varlığının bedelini yıkmak istedikleri devletin hazinesinden kıyakçılık yapyırsunuz?

 

Bu da işlemde ayrı bir gaflet değilmi dir, eyy ülkeyi yönetenler, bu kararı alanlar?


Bu Haber 197123 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

BURCLARİçerik Yükleniyor...

PUAN DURUMLARI :İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

(Terör ve tecavüz hariç) ADLİ MAHKUMLARA EŞİT YASA.. ŞARTLI TAHLİYE İSTİYORUZ. lehe uygun somut deliller olmasına rağmen fetöcü hakimlerin kanaat kararıyla birçok suçsuz insan içerde yatıyor. (Ceza mahkemesinde ağır ceza verebilmek için somut ve 0 inandırıcı deliller olması lazım.) Yargıdaki hatalı uygulamalardan dolayı birçok insan boş yere cezaevinde yatıyor. Kış geldi ve cezaevleri aşırı dolu. Mahkumlar soğuk betonlarda yatıyorlar. Sıcak su yok herşey kısıtlı. Hastalıklar öylesine.. Biz vatanımıza hainlik yapmadık! Kimimiz suçsuzluğunu anlatamamış, kimisi çaresizlikten,kimiside cahillik ve ihmal nedeniyle, kimiside ekonomik nedenlerle ve yoksulluktan, kimide tehdit ve Korkuyla suça karışmış, kimisi kumpasla, arkadaş mağduru olmuş.. Bunlar uzmanlar tarafından dahada sınıflandırılabilir. Yeni cezaevleri yaparak, mahkumu yıllarca kapatmak yerine, asıl suça neden olan faktörleri ortadan kaldırmak için çabalanmalı.. Yoksa gençler, fikren, bedenen vede ruhen kaybedilip yok olacak..! Cezaevleri yerine okul yapılsın. Fabrikalar yapılsın iş verilsin aş olsun ve yoksulluk giderilsin. Ayrıca bir mahkum devlete en az 2000 tl zarar demek cezaevleri yapımıda ayrıyeten ekonomik zarar. BİZ YENİ CEZAEVLERİ İSTEMİYORUZ bu sadece geçici çözüm olacaktır. Nolur,,adli mahkumların vede mahkum yakınlarının SESSİZ ÇIĞLIKLARINI duyun ve duyurun.. İçerde kader mahkumları dışarda biz CANIMIZ ÇOK YANIYOR. Çocuklarımız analı babalı öksüz boynu bükük yetim kaldı. Allah bile tövbe eden kullarının günahlarını bağışlarken devletimiz niye bağışlamasın. Herkes hata yapar ve 2. Bir şansı hak eder. Bir hata bedeli ömürlük cezalar olmamalı.. Onları yeniden hayata kazandırın yaşayan bir ölü olmasınlar. İnanın bana suçsuz ve ilkdefa suç işleyipte pişman olmuş mahkumlar birdaha ASLA SUÇ İŞLEMEYECEKLERDİR. Hem pişman olmuş bir mahkumu yıllarca kapatmanın kimseye faydası yok..! Bırakın aile olalım Yavrum geceleri hep babasının mankenine sarılıp koklayararak uyumaya çalışıyor. Ayrıca Babasız büyüyen çocuklar ilerde daha kötü işlere bulaşacaklardır. Bir anne yoksulluklamı uğraşsın, cocuklarınamı baksın. Toplum içinde kocasız hayat çok zor! Bize artık acıyın nolur. Siz Sayın vekillerden, Mahkum ve mahkum yakınlarının ne hissettikleri konusunda empati yapmalarını rica ediyorum. Ve soruyorum.. fetö mağduru veya kumpas`a kurban gitmiş işlenen suçtan bile haberi olmadan ceza yatan suçsuz, arkadaş mağduru mahkumlar ne olacak..! BİZ 188 dahil EŞİT YASA - ŞARTLI TAHLİYE İSTİYORUZ. Siz bizim devlet babamızsınız.. BÜYÜKLÜĞÜNÜZÜ GÖSTERİN.. LÜTFEN.. HALKINIZLA BARIŞIN ve onlarla uzlaşın. Ve artık açılsın kapılar.. Nolur allah rızası için bizim isteklerimizi yetkililere duyurun.. Biz fakir aileleriz.. Biz çaresiz Yaşlı ana babalarız. Biz 18 yaş altı savunmasız çocuklarız. Biz kısık sesleriz BİZİM GÜR SESİMİZ OLUN.. Ben mahkum eşiyim ve Bu yazımı ve isteğimi (1 çarpı 1000) olarak görün. Atatürk ` benim halkım cahildir hataya düşebilir her 10 yılda bir af verin` demiştir..!!!
KAVGALARI BIRAKIN, CEZAEVLERİNE BAKIN.. DEVLETİN KURUMU AÇIKLIYOR :

FaceBook

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir