http://www.chpiktidarhareketi.com
http://www.haber2000.com/
» Ulan; Maçoğlu’musun, piç oğlu musun, it oğlu musun, nesin.. Haddini bil Komünist dümbük.. Sen; Türkiye Cumhuriyeti devletine meydan okuyup, Kürdistan’ın “Dersim” eyaletini mi ilan ediyorsun? Peki, bu bölücü girişim karşında bizim devletin yöneticileri nerede?

Ulan; Maçoğlu’musun, piç oğlu musun, it oğlu musun, nesin.. Haddini bil Komünist dümbük.. Sen; Türkiye Cumhuriyeti devletine meydan okuyup, Kürdistan’ın “Dersim” eyaletini mi ilan ediyorsun? Peki, bu bölücü girişim karşında bizim devletin yöneticileri nerede?

Yıllardır yüzüne TKP, yani Türkiye Komünist Partisi maskesi takan ama PKK’nın gizli uşaklığını ve işbirliğini yapan, “Komünist başkan” lakaplı Fatih Mehmet Maçoğlu, Tunceli Belediye başkanı olunca kendini bir halt sanıp, devlete meydan okuma provası yaparak, Tunceli’yi, Kürdistan’ın “Dersim” eyaleti ilan etme cüretinde bulundu..
Paylas
Ulan; Maçoğlu’musun, piç oğlu musun, it oğlu musun, nesin.. Haddini bil Komünist dümbük.. Sen; Türkiye Cumhuriyeti devletine meydan okuyup, Kürdistan’ın “Dersim” eyaletini mi ilan ediyorsun? Peki, bu bölücü girişim karşında bizim devletin yöneticileri nerede?
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Güncel - 24 Mayıs 2019, Cuma 13:08:49
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

 

www.haber2000.com

 

Yıllardır; bazı tarım hareketlerinden dolayı reklamı yapılan ve pohpohlanıp havalara çıkartılan Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, PKK’nın da desteğini alarak 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Tunceli Belediye başkanı oldu..

 

Daha mazbatasını almasından 1 ay geçmişti ki; efendilerinin talimatı ile maskesini indirdi ve gerçek yüzü ortaya çıktı..

 

Bu Komünist dümbük; kendisini bir halt sanıp, Belediye meclisinde; Türkiye Cumhuriyeti Devletine meydan okuyan ve Kürdistancıların hayali olan, sözde “Dersim eyaleti”ni ilan eden bir karar aldırdı.

 

Bakın bu skandal bölücü meclis kararında ne denildi;

 

"Belediyemiz hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı ‘Tunceli’ ibaresinin değiştirilerek yerine, ‘Dersim’ ibaresinin yazılması görüşülmesi sonucunda: Kentimizin kültürünü, tarihini ve inanç biçimini yaşatmak adına, belediyemiz hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı ‘Tunceli’ ibaresinin değiştirilerek, yerine ‘Dersim’ ibaresinin yazılması oy çokluğu ile kabul edildi"

 

Bu da yetmiyormuş gibi; ayrıca Belediye hizmetlerinde ki yazışmaların Türkçe, Kürtçe ve Zaza olarak yapılacağını duyurma cüretinde bulundular..

 

Peki, bu girişimin asıl amacı nedir?

 

“Dersim”, Atatürk zamanında Cumhuriyetin ilan edilmesinden sonra, Ermeni çetelerin, halkı sömüren aşiret ağalarının ve bölgede Kürdistan kurma hevesinde olan Cumhuriyet düşmanı bölücülerin işgal ettiği bir bölge idi.

 

Bu hainler İngilizlerden, Fransızlardan ve Almanlardan kendilerine destek isteyip, Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyetine karşı direnmek istediklerini bildirdiler ve tamda destek aldılar..

 

Nasıl ve ne gibi destek aldılar?

 

5 Ekim 1927'de Lübnan'da kurulan ve tıpkı şuan ki PKK’nın benzeri olan Kürtçü bölücü örgüt Hoybun, İngilizler tarafından kurulan Kürdistan Teali Cemiyeti tarafından, Dersim’e gönderildi ve burada ki Seyit Rıza’nın başında bulunduğu Cumhuriyet karşıtı isyancılara 20 bin tüfek dağıtıldı.

 

Atatürk ve silah arkadaşlarının tüm uyarılarına rağmen bazı bölücü gruplar dağıtılan silahları teslim etmediği gibi, Seyit Rıza’nın bölgesinde sözde Kürdistan bayrağı sallandırılıyordu..

 

Bu arada Atatürk, 25 Aralık 1935 tarihinde Dersim adını Tunceli, (Tunç eli) olarak değiştirdi. Tabi meclis kararı ile.

 

Bu süreç içerisinde uyarıları hiçe sayan bölücübaşı Seyit Rıza ve aşiretinin liderliğinde başlayan isyanda jandarma karakollarına baskınlar düzenlendi. Birçok asker bu baskınlarda şehit oldular.

 

Ve sabrı taşan Atatürk ile arkadaşları isyancılara yönelik askeri harekât başlatılıp, hadlerini bildirdiler.

 

Tabi bu isyan girişimini bastırma harekatına o zamanda, şimdi de bazıları hala ağızlarında “Dersim katliamı” sakızını çiğnemekteler..

 

Türkiye düşmanı bazı dış güçlerden destek alan bu bölücülerin amacı ise; Güneydoğu ve Doğu bölgelerinde ki birçok il ve ilçeyi içine alan sözde “Dersim eyaletini” kurmaktı ama hain emelleri kursaklarında kaldı..

 

Şimdi Maçoğlu’mu, piç oğlumu, it oğlu mu denilen bir dümbük, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kendisine tanıdığı bazı hakları ve hoş görü tavrı istismar edip, hiçe sayıp, kendilerini de bir halt sanarak; Belediye Meclisinde; Tunceli’yi, sözde “Dersim eyaleti” ilan eden bir karar çıkartarak, Tunceli Belediyesinin tabelasını değiştirip, “Dersim Belediye Başkanlığı” tabelasını asma kararı aldılar..

 

Yani; Atatürk’ün adını verdiği Tunceli şehrini yok sayıp, tanımadıklarını, bundan sonra da tanımayacaklarını ve bu bölgeyi “Dersim” olarak tanıyacaklarını açıkça ilan ettiler..

 

Açıkçası, sadece Belediye tabelasında değil, Tunceli’nin adını değiştirip, Dersim koydular..

 

Bu ihanetin üzerine başka bir ihanet daha ekleyerek, dediler ki; “Belediye hizmetleri yazışmalarında Türkçe, Kürtçe ve Zazaca dilleri kullanılacak”..

 

Ulan dümbükler… Bu ülkede Kürtçe ve Zazaca diye bir resmi dil mi var?

 

Siz haddinizi aştınız ve açıkça Türkiye cumhuriyeti devletine meydan okuyup, Kürdistan eyaletini ilan etmiş oldunuz..

 

Siz artık o makamlarda bulunamazsınız..

 

İşiniz bitmiştir diyorum ama bakıyorum bu bölücü meydan okuma karşısında Türkiye cumhuriyeti Devletini yönetenlerin en ufak bir tepkileri yok..

 

Galiba İstanbul seçimlerinde oy kaybı korkusu ile, Tunceli’de ki bu kahpe girişime şimdilik sessiz kalmaktalar.. Gaflete bakın… Bu alçakların hala Belediyede görevde bulunmaları skandaldır..

 

Bir şehrin adının nasıl ve kimler tarafından değiştirileceği yasalarımızda açıkça bellidir.. TBMM ve Bakanlar kurulu kararı işidir..

 

Kendini uyanık sanan bu Komünist bozması başkan da diyor ki; “Biz kararımızı verdik ama onay makamı valiliktir.. Valilik onay vermez ise Dersim adını kullanmayız”..

 

Bak, bak.. Sen orada özerklik kararı alacaksın, bölücü Kürdistan eyaleti ilanını açıklayacaksın, sonra da topu onay makamına atacaksın..

 

Ulan dümbükler; mademki sizlerin yasa gereği böyle bir hakkınızın olmadığını biliyorsunuz da, niye şerefsizce bir karar almayı göze alıyorsunuz?

 

Ulan Seyit Rıza’nın kuduz itleri, kafanıza artık sokun; sizler bir kez daha ateşle oydanız ve hak ettiğiniz cevabı bu devletten ve özellikle Kürt kökenli vatandaşlarımızdan alacaksınız..


Bu Haber 692466 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir
Kapat İlginizi Çekebilir
CHP’nin “PERİNÇEK”leri.. Muharrem İnce “zeka” özürlü mü?
CHP’nin “PERİNÇEK”leri.. Muharrem İnce “zeka” özürlü mü?
Ayasofya'nın ibadete açılması; Seçmenin Yüzde 99.7'sini etkilemedi.. Vatandaş;
Ayasofya'nın ibadete açılması; Seçmenin Yüzde 99.7'sini etkilemedi.. Vatandaş; "İşsizim, açım" diyor
“Erken Seçim” tartışmalarının gerçeğini yazıyoruz.. Erken seçim olacak mı? Kesin olacak.. Peki; “hodri medyan” diyen muhalefet, yarınlarda Bahçeli; “Erken seçime gidelim” derse, “olmaz” diyebilir mi? Diyebilir.. Ve Erdoğan’ın işine gelecek erken seçim şekli
“Erken Seçim” tartışmalarının gerçeğini yazıyoruz.. Erken seçim olacak mı? Kesin olacak.. Peki; “hodri medyan” diyen muhalefet, yarınlarda Bahçeli; “Erken seçime gidelim” derse, “olmaz” diyebilir mi? Diyebilir.. Ve Erdoğan’ın işine gelecek erken seçim şekli