http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» YİNE YAZIYORUZ.. Herkes 2021 Mayıs sonu Erken Seçime hazırlansın.. “Meral’i bitirme” operasyonunda “Meral biter mi?”.. İYİ Parti’de neler olmalı? Ve Muharrem İnce’ye soruyorum; “Sen, Fizikçi diplomanı; Kırtasiyeciden mi aldın?”

YİNE YAZIYORUZ.. Herkes 2021 Mayıs sonu Erken Seçime hazırlansın.. “Meral’i bitirme” operasyonunda “Meral biter mi?”.. İYİ Parti’de neler olmalı? Ve Muharrem İnce’ye soruyorum; “Sen, Fizikçi diplomanı; Kırtasiyeciden mi aldın?”

Türkiye’de gelişmekte ve gelişecek olan son gelişmeleri yazıyoruz.. İşte o gelişmeler ..
Paylas
YİNE YAZIYORUZ.. Herkes 2021 Mayıs sonu Erken Seçime hazırlansın.. “Meral’i bitirme” operasyonunda “Meral biter mi?”.. İYİ Parti’de neler olmalı? Ve Muharrem İnce’ye soruyorum; “Sen, Fizikçi diplomanı; Kırtasiyeciden mi aldın?”
https://www.esgayna.com/
Siyaset - 03 Kasım 2020, Salı 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Değerli okuyucular.. Türkiye’miz ve milletimiz en kötü ve acılı günlerini 2020 yılında geçirdi.. Bu kötü ve acı günlerimizin çok, çok gerilerde kalmasını Rabbimizden niyaz ediyorum..

 

Afetler, salgın belası, yoksulluklar diz boyu ve bütün bunlar varken sınır tanımayan siyasi oyunlar ve kıvırdaklıklar  yaşanıyor ülkemizde..

 

Adalet, Ekonomi ve Tarım sistemi tamamen çökmüş durumda.. Bunların olmadığı ülkede zaten otun bile bitmesi mümkün değil..

 

Gelelim siyasi gelişmelere ..

 

Önce hangisinden başlayacağımı bilemiyorum ama bu gün Meral Akşener grup toplantısında dedi ki; “Milletin sabrı artık tükendi”..

 

Gerçekten de sabır tükendi, sinirler yükseldi..

 

AKP Genel Başkanı ve partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, çaktırmadan sahalara indi..

 

Cumhur İttifakının durumumu da olağanüstü şekilde zayıflamış durumda..

 

Muhafazakar ümmet iktidarı AKP’nin, yan siyasi kolları oluşturulmaya başlanıldı..

 

Komünist kolu; Maou’cu Doğu Perinçek ..

 

Solcu kollar; CHP’den kopanlar ve intikam alma peşinde olan Öztürk Yılmaz, Muharrem İnce ve Mustafa Sarıgül ..

 

Bu kollara şimdi de çakma Ülkücü kolu eklendi… İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ.. Bakın ihraçtan sonra da ya Hareket oluşturacak ya da sözde parti kuracak..

 

Bu siyasi kıvırdak takımının tek ortak hedefi; Millet İttifakını bölmek, itibarsızlaştırmak, karıştırmak ve gelecek oyları engellemek ..

 

Millet İttifakında esas kolon.. Meral kolonu.. Meral kolonu çökertilir ise Millet İttifakı zayıflar ve yarınlarda yapılacak seçimlerde tekrar Cumhur İttifakını iktidara taşınır..

 

Önce sözde iyi niyetle ve babacan tavırlarla yanaşıp, yanlarıma çekmeye başladılar...

 

Yıllardır, “FETÖ” çamurunu atmaya çalıştıkları Meral Akşener için Erdoğan, “Milli” tanımlamasını yaparken, küçük ortağı Kadırgalı Eşref Bahçeli; “Kızım gel, evine dön.. Sen millisin, Solcu CHP ve desteklediği HDP’ye yakışmıyorsun”  diye methiyelerle cumhur ittifakına katılma çağrısı yaptı…

 

Olmadı… Meral Akşener bu yaklaşımları ve çağrıları ti’ye alarak ret etti ve “Kafama sıksalar da adam satmam” diye cevabı yapıştırdı..

 

Ve daha sonra Akşener düştü yollara.. Halk bağrına basıyor, her gün İYİ Parti ibresi ilerilere doğru yükseliyor.. 

 

Tabi ki CHP’de yükseliyor …

 

Şimdi tekrar Meral hanıma FETÖ’cü deseler olmayacak.. Dün milli deyip, eve çağırdılar..

 

Ama bir şeyler yapmak lazım…

 

“Meral’ı bitirmek” lazım.. Ve bu yönde talimatlar verildi..

 

Düşünün, kendisini Ülkücü- Milliyetçi diye tanımlayan ve İYİ Parti’yi korumaya çalıştığını söyleyen Ümit Özdağ, birden bire çok özel hazırlanmış şekilde yandaş bir tv kanalına çıkıp, İYİ Parti’nin İstanbul İl başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ ile ilişkisi olduğunu söylediği gibi, bu İl başkanını Genel Başkan Meral Akşener bile, bile tuttuğunu, koruduğu çamurunu attı..

 

Elinde tutarlı bir belge var mıydı? Yok .. Sıfırdı ..

 

Maksat İYİ Parti’ye çamur atmak ve Meral’i bitirme startını başlatmak..

 

Hemen arkasına bazı zerzavat lar ötüp, Akşener’i suçlamaya başladılar… Gitmeden önce yaralamak taktiğini uyguluyorlar..

 

Ve dikkat çekici bir şey var.. Bunlara malum çevreler, “İYİ Parti’nin yıldızları” tanımlamasını yaparak, Akşener’in bu yıldızları hedef alarak, iç kargaşa yarattığı propagandasını yapıp, Akşener’i itibarsızlaştırmayı hedefliyorlar..

 

Peki, bu kıvırdak zat’ların toplumda, parti tabanlarında karşılıkları var mı? Zerre kadar yok… Kendilerini bulunmaz Hint kumaşı zannediyorlar bu siyasi dansözler..

 

Ayrıca bana sıkça sorulan bir soruya açıklık getireyim… İYİ Parti genel Merkez yönetimi veya Meral Akşener, Ümit Özdağ’ı, Buğra Kavuncu’ya FETÖ’cü dediği için disipline sevk etmediler..

 

Buğra Kavuncu zaten şahsi hesabını yargıda soruyor..

 

Merkez disiplin ise; “Özdağ’ın, parti tüzel kişiliğine ve Genel Başkanına iftira atıp, itibarsızlaştırmayı hedeflediği için” işlem başlattı..

 

Evet.. “Meral’i bitirme” operasyonu devam ediyor ve edecektir..

 

Peki, “Meral biter mi?” Çok beklerler…

 

İstedikleri çamuru atsınlar, istedikleri vekilleri istifa ettirsinler, grup kurdurmasınlar.. Şuan Türkiye’de en güvenilir lider pozisyonunda olan ve demir direk gibi duran Meral Akşener’i bitirmeleri mümkün değil..

 

Çünkü; artık Meral’in arkasında Türk milleti var.. İYİ Partilisi, CHP’lisi, SP’lisi, Gelecek Partilisi, DEVA Partilisi, Ülkücüler, Milliyetçiler… Asla bu kumpasa prim verdirmeyecekler..

 

Ne kaldı elde?

 

Hareket ve parti kurup, Millet ittifakı bileşenlerini beyanatlarla itibarsızlaştırmak, gelecek oyları iftiralarla engellemek ve bu cenahta ki küskünleri Cumhur ittifakı hanesine devşirmek..

 

Peki, bu operasyonlara neden birden bire hız verdiler, dört koldan hareket başlattılar?

 

İktidar cenahında durum çok kötü.. Ortaklar arsında buz dağı oluştu..

 

Küçük ortak ülkede yoksulların ve ekmeğe muhtaç insanların olduğunu ima ederek, “Askıda ekmek” kampanyası başlattı..

 

Sorasında Kadırgalı Eşref gibi, bu kampanyayı deşifre eden,  gerçek anlamını anlatan muhalefete saydırmaya ve “Ekmeksizler, sizin kesenin şişik, ne anlarsınız fakirin halinden” gibi çıkışlarla posta koydu..

 

Ama kısa sürdü.. Büyük ortak bu kampanya için öyle bir ifade kullandı ki; Hz. Ali’nin kılıcı gibi kesip, attı..

 

Ne dedi? Hem de çok ağır ifadelerle.. “Ya Allah aşkına Türkiye’de evine ekmek götüremeyen ve ya ekmek alamayanlar var mı? Bunu söyleyenler, ifade edenler ya ülkeden haberi yok, ya da hesap, kitap işini bilmiyorlar”..

 

Anadolu’muz da bir söz vardır … “Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla”.. Yani, vurduğum iğne sanadır gelinim..

 

Erdoğan’da; “Muhabir sana söylüyorum, ekmek kampanyasını başlatan ortağım sen anla” mesajını sert bir şekilde verdi..

 

Aslında MHP ve Bahçeli, çok ağır bir ortama itilmişti.. Cevap çıkmadığı gibi, bu gün ki grup toplantısında “vay sizi-gidi ekmeksizler” naraları çıkmadı..

 

Nasıl çıksın ki?.. Ama bu kez de ortağına deprem iğnesi vurdu.. “Bu zamana kadar tedbir alınmayıp, beklenilmesi büyük hatadır”..

 

İğneler karşılıklı vuruluyor ama başlatılacak erken Seçime birlikte gidecekler..

 

Erdoğan, kongrelerde yeni teşkilat yöneticileri kuruyor..

 

Alevlenen atışmalar bahane.. Eee yarın “erken seçim” ilan edildiğine ne gerekçe gösterilecek?

 

Hele bir AKP ve MHP teşkilatları kongreleri bitsin.. Büyük kurultaylar yapılsın..

 

Ondan sonra işaret fişeği atılacak ..

 

Aldığım net bilgiye göre, yapılan hesap; 2021 yılı Mayıs ayı sonu veya Haziran ayı ilk haftası..

 

Evet.. Herkes Erken seçime hazırlansın, zeminini yoklasın ve propagandasını yapsın..

 

Haa bu arada .. Meral Akşener hanıma da birkaç mesajım var..

 

İYİ Parti’yi şişirten gazı biran önce boşaltmalısınız..

 

Sağa-sola bakmadan, aldırmadan.. Ümit Özdağ’ı, Aytun Çıray’ı, İsmail Koncuk’u  hızlıca partiden atacağınız gibi Koray Aydın’ı da Teşkilat başkanlığından alıp, başka bir sahadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevi vermelisiniz..

 

Koray Aydın, Teşkilat başkanlığında kaldığı sürece yapacağınız iç temizlik operasyonun yararı olmaz..

 

Zor değil … İYİ Parti’nin sesini kamuoyunda en etkili bir şekilde duyuran Yavuz Ağıralioğlu’nu başka bir göreve kaydırıp, “Parti Sözcüsü” kurumunu kaldırmadınız mı?

 

Kaldırdınız … Sayın Meral hanım… Sözcü süz parti mi olur?

 

Yapmayın… Kendi ayağınıza sıktığınız gibi, “Meral’i bitirme” planına katkılarda bulunuyorsunuz… Bilesiniz..

 

Siz yeni partileşiyor ve temelleriniz üzerine oturmaya yeni başlıyorsunuz.. Temelde ki çürük taşları atın ve betonu, demirlerle sağlamlaştırın.. Başka çaresi yok… Zamanla yarıştığınızı da bilmelisiniz..

 

MUHARREM İNCE … SEN FİZİKÇİ DİPLOMANI KIRTASİTECİDEN Mİ ALDIN?

 

Millet İttifakının İYİ kanadını bu şekillerde kırma çalışmaları sürerken, CHP’yi de silkeleme ve taşlama görevi de Muharrem İnce’de…

 

Muharrem İnce kendini çok akıllı zannedip, kurnazca aklımızla oynamaya başladı..

 

Bakın, vatandaşın kendisine yapıştırdığı, “bölen” rozetine nasıl cevap veriyor bu kurnaz?

 

“Partiyi bölüyor iddiaları saçma.. Yüzde 50+1’de bölme işlemi olmaz. Bunu söyleyenler ya art niyetli ya da dört işlemi bilmiyorlar.

 

Biz mecbur muyuz her hafta bir skandal olan partide siyaset yapmaya? Atatürk diyemeyeceksin, ‘Gazi Mustafa Kemal derim’ diyeceksin sonra da en büyük örgütün başında duracaksın. Seninle siyaset yapamam ben, ayrılırım, mecbur muyum?

 

Gördünüz mü? CHP’ye nasıl kurşunlar sıkıp, itibarsızlaştırmaya çalışıp, CHP’de Atatürk düşmanlığının had safhada olduğunu ima edip, parti içinde her hafta skandalların yaratıldığı imajını nasıl yaratmaya çalışıyor?

 

Ve bu zat hala kendisini CHP’de olduğunu ve CHP’yi kurtarmaya çalıştığını söylüyor..

 

Haa bölmeye gelince …Senin zaten tabanda, toplumda karşılığın  sıfırlanmış durumda.. Parti kursan ne yazar Muharrem?

 

Senin hedefin itibarsızlaştıracak ifadelerle demeçler vermek..

 

Bakın yine Millet İttifakı için neler sarf ediyor?

 

Muhalefet ise kendi iç sorunlarıyla uğraşıyor. Ortada bir umut yok. Milletin derdine derman yok. Böyle bir ortamda ana muhalefet partisinin oyunun yüzde 60 olması lazım. Milletin derdiyle uğraşmak yerine ülkesinin ve partisinin kurucusunun adını mı kullanacak, soyadını mı kullanacak tartışması yapılıyor.

 

Yazık bu ülkeye, evlatlarımıza. Bu ülkenin Misakımilli ittifakına ihtiyacı var

 

Ne mesaj veriyor? “Millet İttifakında umut yok” mesajı vermeye çalışıyor gelecek oy tabanlarına..

 

Bu zatın görevi bu..

 

Sorsan; “ben aynı zamanda fizikçiyim” der..

 

Yahu sen Fizikçi diplomanı kırtasiyeciden mi aldın arkadaş? Kimin aklı ile oynadığını zannediyor sun?

 

Haddini bil artık..

 

Ayrıca, yeri geldiği zaman yoksulluğundan ve parasızlıktan bahsediyorsun..

 

Hadi söyle bakayım… Bir yıllığına Otobüs kiralayıp, en az 20 kişi ile 40’ın üzerinde şehir gezdin, gezmeyede devam ediyorsun…

 

Ama bu harcamalar kaynağını hala açıklamış değilsin..

 

Şimdi cevap ver… Bu yürüyen değirmenin suyu nereden geliyor İnce Muharrem?


Bu Haber 203404 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir