http://www.haber2000.com/
» Adalet Bakanlığı ve AYDIN Cumhuriyet Başsavcılığına açık çağrımız var. “Cinsel saldırı ve tecavüz zanlısı şarkıcı, ya yurt dışına kaçarsa; bunun adli hesabını kim verecek?”

Adalet Bakanlığı ve AYDIN Cumhuriyet Başsavcılığına açık çağrımız var. “Cinsel saldırı ve tecavüz zanlısı şarkıcı, ya yurt dışına kaçarsa; bunun adli hesabını kim verecek?”

Pop şarkıcısı, duygusal ilişkisi olduğu hayranı B.B’nin güvenini istismar ederek zorla tecavüz ediyor. Adli Tıp raporu; cinsel saldırının ve zorla tecavüz olduğunu belirtiyor, tanık ifadeleri var. Ve soruşturma Savcısı hazırladığı iddianame de delilleri vurgulayıp, şüpheli şarkıcı Kurtuluş Kuş hakkında “güvenlik tedbirleri uygulanasını” talep ediyor. Zanlı; “ayağım kırık” diye mazeret göstererek Aydın 3. Ağır ceza Mahkemesinde ki ilk duruşmaya gelmediği gibi, mahkeme de, 12 yıl hapsi istenen zanlı hakkında; ne tutuklama, ne adli kontrol, ne de “yurt dışına çıkış” yasağı vermedi. Mağdurenin avukatı itiraz edip, zanlının yurt dışına kaçma şüphesinin kuvvetle muhtemel olacağını vurgulayarak, zanlının tutuklanmasını istedi. Lakin avukatın dilekçesine mahkeme 2 aydır, cevap bile vermedi. Peki, bu zanlı şarkıcı, yurt dışına kaçarsa; bun adli hesabını kim verecek?”
Paylas
Adalet Bakanlığı ve AYDIN Cumhuriyet Başsavcılığına açık çağrımız var. “Cinsel saldırı ve tecavüz zanlısı şarkıcı, ya yurt dışına kaçarsa; bunun adli hesabını kim verecek?”
Güncel - 26 Aralık 2022, Pazartesi 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Değerli okuyucular

 

Sayın YARGITAY başkanı diyor ki; “Mahkemeler doğru olan kararı verir. Ancak, son yıllarda sosyal medya da karar verme işlemleri ortaya çıktı. Eğer sosyal medya kararları verecekse, Mahkemeler niye var?”..

 

Eyvallah.. Herkesin istediği de bu zaten amma görülmüştür ki; sosyal medya da ki adalet feryatları boşuna değildir.

 

İşte, 2 yıldır kamuoyundan saklanan 6 yaşında ki kız çocuğunun evlendirme vahşeti.. Halk sosyal medya da tepki gösterdi, o sapıklar tutuklandı..

 

Şimdi,

 

Sayın Adalet Bakanına ve Aydın ilimizin Cumhuriyet Başsavcılığına benzer bir olayla ilgili açık bir çağrıda bulunmak istiyorum.

 

Tabi ki; bu çağrımız asla yargıya müdahale değildir, asla da böyle bir duygumuzda olmaz.

 

Bizimki; sadece “topal” olarak işlendiğini düşündüğümüz yargı sürecine, eleştirimizle ışık tutmak ve yetkilerin dikkatlerine sunmak.

 

Olay şu?

 

Daha önceleri de yazıp, kamuoyuna aktarmıştım..

 

Kurtuluş Kuş diye bir popçu var. Bu popçu Kuş; hayranı ve aynı zamanda duygusal arkadaşlık yaşadığı B.B.'nin güvenini ve iyi niyetini istismar ederek, cinsel saldırı yapıp ve zorla tecavüzde bulunmuştu.

 

Ve savcılık hazırladığı iddianamede; 'nitelikli yaralama' meydana getirecek şekilde yaraladığı, toplanan deliller ve alınan ifadeler ışığında, Kurtuluş Kuş'un “nitelikli cinsel saldırı ve tecavüz” suçundan 12 yıldan az olmamak şartıyla hapisle cezalandırılmasını talep etmişti.

 

Verilen Adli Tıp raporu da; cinsel saldırıyı ve tecavüzü ortaya koymakta.

 

Fakat bu popçu Kuş, ayağının kırık olduğunu belirterek, 31.10.2022 tarihli duruşmaya gelemeyeceğini bildirerek ikametgâhı olan İstanbul’da SEGBİS kanalı ile dinlenmeyi talep etmiş ve sorgusu bu şekilde yapılmıştı.

 

Lakin bu “ayağının kırık” olduğu mazeretinin sahibi şarkıcı, duruşmanın ertesi günü Şırnak-Cizre’de konser vermişti.

 

Bu dava Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülüyor..

 

Mağdur B.B’nin avukatı Burcu Ece Güler, popçu Kuş’un; mahkemeyi yanılttığını bildiren ve tüm delillerin adli tıp raporuyla ortada olduğuna vurgu yaparak, popçu Kurtul Kuş’un da kaçma şüphesi taşıdığına işaret eden ve bu sebeplerden dolayı TUTUKLANMASI istemi ara dilekçesini Mahkemeye sundu ve katalog suç niteliği taşıdığı, bu suçlardan herhangi birisinin işlenmiş olması halinde, şüpheli ya da; sanık hakkında tutuklama nedenlerinin var olarak kabul edilmesi vurgusu yaparak,

 

CMK m.100/3 açıktır ve somut delillere dayanan kuvvetli şüphe sebeplerinin varlığı halinde, tutuklama nedeni var sayılabileceği düzenlenmiştir.

Dosyamızda adli tıp raporu mevcuttur ve sanık yaşanan cinsel ilişkiyi inkâr etmemektedir.

 

Ayrıca şüphelinin işi ve ekonomik durumu yurtdışına kaçmak için oldukça müsaittir. Tutuklama kararının önemli olan iki amaç olan delillerin korunması ve sanığın kaçmasını önlemek olduğu değerlendirildiğinde amaç gereği sanığın kaçma ihtimalinin önüne geçilmesi gerekmektedir” uyarısını yapan dilekçesini sundu.

 

Fakat, Mahkeme; mağdure avukatının dilekçesine 2 ayı aşkın bir zamandır; ne ret, ne kabul veya kısmen kabul cevabını vermedi..

 

Aile, 3 Ağır Ceza Mahkemesine gidiyor ve 2 aydır dilekçelerine cevap verilmediği siteminde bulunuyor.

 

Aldıkları cevap, çok ilginç; “Mahkeme başkanının, her dilekçeye cevap verme zorunluluğu yok”..

 

Evet Sayın Adalet Bakanı ve Sayın Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı.. Adı üzerinde;

 

“Ağır cezanın mahkemesi”..

 

Bu dilekçeye kim cevap verecek?

 

Ve en önemlisi; 12 yıl hapsi istenen şüpheli şarkıcı Kurtuluş Kuş, Şubat 2023 tarihinde ki duruşmadan önce,

 

“Benim falan ülkede konserim var” diyerek yurt dışına çıkıp, kaçarsa; bunun adli hesabını kim verecek?

 

Eleştiri uyarımız bundandır. 


Bu Haber 54954 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...
Ankara’ya 5 yıldır tek bir kalıcı eser yapamayan, “Çapsız” Mansur Yavaş; dünyanın en büyük tema parkı olan ANKAPARK’ı, siyasi kin ve ağır kıskançlık psikolojisi ile açıkça harabeye çevirtti. Parkta yapılan 83 hırsızlıklara göz yumduğu gibi şimdi de yerel seçimler arifesinde; parkta ki dinozor ve diğer oyuncakları kaldırıp, atacağını ve bu alanı yeşil alan yapacağını duyuruyor, güya Ankaralıların da görüşlerini aldığı anketi aktarıyor.. İşine geldiği zaman da; yıllardan beri “bu park 14- 16 milyar liraya yapıldı, parayı oyuncaklara gömdüler” gibi ciyaklayıp, siyasi itibar suikastları yaptı, yaptırdı.. Parkı harabeye çevirmesinin tek gerekçesi ise; Ağır siyasi kin.. Melih Gökçek yaptırdı diye.. Şimdi, halkı ücretsiz, otobüslerle parka getiriyor. Niye; Parkın kırılan oyuncakları, harabe görüntüsünü görmeleri için.. Zeka özürlüler, Ankaralı sormayacak mı, “Bu parkı kim bu hale getirdi?” diye Sayın İçişleri Bakanı, Sayın Ankara Valisi.. Bu parkı Melih Gökçek Belediyeye süper görüntülerle teslim etti mi? Etti? Park kimin denetimde idi? Ankara Büyükşehir Belediyesinin.. Başkanlar kimdi? Mustafa Tuna ve Mansur Yavaş.. Peki, 5 yılda bu büyük devasa parkı kim bu hale getirdi? Kim harabe olmasına göz yumdu? Mansur Yavaş.. Şimdi bu parkı tamamen kaldırıyor.. Bu park 14 milyara yapılmış ise, sen kimsin ki devletin bu parasını keyfine, kinine göre çöpe atıyorsun? Evet, Sayın İçişleri Bakanı ve Ankara Valisi. Lütfen, derhal parka görevlileri gönderip, zarar- ziyan tespitleri yapılmasını ve parkın şuan ki halinin tespitini ve gerekli soruşturma işlemlerinin yapılmasını Ankaralılar adına sizlerden rica ediyorum...
SAYIN, İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA ve ANKARA VALİSİNE “MANSUR YAVAŞ” ÇAĞRIMDIR.. “KAMUYA AĞIR ZARAR VERDİ, YAPILAN MEGA HİZMETİ; SİYASİ KİN İLE HARBEYE ÇEVİRDİ, ŞİMDİ DE ORTADAN KALDIRIYOR”

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir