http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» AĞIR ŞEKİLLERDE ELEŞTİRİYORUZ AMA İŞTE DEMOKRASİ BU.. Rakipler; Trump ve Biden,Tv'de canlı yayında tartıştılar.. Biden, Trump'a :"Palyaço, Putin'in köpek yavrusu" dedi

AĞIR ŞEKİLLERDE ELEŞTİRİYORUZ AMA İŞTE DEMOKRASİ BU.. Rakipler; Trump ve Biden,Tv'de canlı yayında tartıştılar.. Biden, Trump'a :"Palyaço, Putin'in köpek yavrusu" dedi

Adayların sık sık birbirlerinin sözünü kestiği ve tansiyonun yükseldiği tartışma sırasında, moderatör Wallece Trump'a "Sayın Başkan. Lütfen durun" diye seslendi. Biden ise bunun üzerine Trump için "Bu palyaço varken bir şey söylebilmek zor. Pardon bu kişi " dedi.
Paylas
AĞIR ŞEKİLLERDE ELEŞTİRİYORUZ AMA İŞTE DEMOKRASİ BU.. Rakipler; Trump ve Biden,Tv'de canlı yayında tartıştılar.. Biden, Trump'a :
https://www.esgayna.com/
Güncel - 30 Eylül 2020, Çarşamba 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TANSİYON YÜKSELDİ

 

Adayların sık sık birbirlerinin sözünü kestiği ve tansiyonun yükseldiği tartışma sırasında, moderatör Wallece, Trump'a "Sayın Başkan. Lütfen durun" diye seslendi. Biden ise bunun üzerine Trump için "Bu palyaço varken bir şey söylebilmek zor. Pardon bu kişi " dedi.

 

ABD'de 3 Kasım'da düzenlenecek 59. Başkanlık seçimleri yaklaşırken gözler, Başkan Donald Trump ve Demokrat aday Joe Biden ilk kez canlı yayında karşılaştı. .
 

ABD Başkanı Donald Trump ve Demokrat rakibi Joe Biden seçimler öncesi ilk kez karşı karşıya geldi. 

 

YÜKSEK MAHKMEKE ADAYI 

 

Trump: Biz seçimi kazandık, Senato bizde, bunların sonuçları var. Beyaz Saray bizde. Herkesin saygısını kazanmış bir adayımız var. Çok iyi bir akademisyen. Kendisini destekleyenler arasında çok liberal kişiler var. Harika bir iş çıkaracağını düşünüyoruz. Çok vaktimiz oldğunu da düşünüyorum. Seçimden sonra da yapsak olabilir. Seçimden sonra da çok vaktim olacak. Harika bir yargıç olacak. Daha önce o mahkemede görev yapmış herkes kadar iyi olacak. Seçimi kazandık ve bu sebeple onu seçme hakkımız da var. Bunun aksini söyleyeceklerin sayısı çok azdır. Demokratlar bunu yapmamayı düşünemez bile. Onların atacağı tek farklı adım daha çabuk yapmaktır. Seçimi biz kazandığımız için haklı olan biziz.

 

SENATO'YA SUNDU 

 

Biden: Amerikan halkının kimin aday olacağını belirleme hakkı vardır. Dolayısıyla Senato için ve başkan için oy verirler. Şimdi böyle bir şansları olmayacak. Çünkü zaten seçimlerin ortasındayız. Binlerce kişi çoktan oy verdi bile. Dolayısıyla olması gereken şey beklememiz. Beklememiz ve seçim sonuçlarını görmemiz gerekiyor. Ancak bu şekilde Amerikan halkı kendi görüşünü belirtebilecektir. Kimi başkan, kimi başkan yardımcısı seçtiğini ortaya koyabilecektir.

 

Trump: Bir başkan ve senato belli bir dönem için seçilir. Başkanlar dört yıllığına seçilir. Ben üç yıllığına seçilmedim. Senato bizde, başkan burada ve bu dönem içerisinde bir açıklığımız var.

 

SAĞLIK SİGORTASI

 

Trump: Çok önemli adımlar attık. Sembolik bir durum yok. Size daha önce tarihte hiçbir başkanın yapmaya cesareti olmadığı bir şey yapıyorum. İlaç fiyatları yüzde 90 azalacak. Sudan ucuz olacak. Reçete ile satılan fiyatları düşüreceğiz. Obamacare hiçbir işe yaramıyor. Biz daha iyi bir duruma getirdik. 

 

Biden: Şimdi tehlike şurada; başkanın da belirttiği gibi aslında Obamacare'den kurtulmak istiyor kendisi. Sağlık sigortasını yok etmeye çalışıyor. Anayasa Mahkemesi de bunu yapmaya çalışıyor. Bu da 20 milyon kişiyi sağlık sigortasından mahrum bırakacak eğer şimdi bu olursa. Gösterdiği aday "Sağlık sistemi anayasal değildir" diyor. Dolayısıyla burada bir tehlike var. Ve aynı zamanda kadınların hakları da temel biçimde değiştirildi geçmişte. Hamilelerin yine aynı süreçten dolayı daha fazla ödeme yapmaları gerekecek. Sağlık sigortası sistemini değiştirdiğimizde daha fazla ödeme yapmaları gerekecek. Yine daha önceden hastalıkları olan kişilerin sağlık sistemine daha fazla ödemeleri gerekecek. Dolayısıyla seçimlerden önce bu adaylığı koymak uygun değil. 

 

KORONAVİRÜS SALGINI 

 

Biden: Aslında neyi önerdiğimi zaten biliyor kendisi. Bizim sağlık sigortasını, erişilebilir sağlık sigortasını genişletmemiz gerekiyor. Zaten 23 meslektaşımla bunu konuşmuştuk. Biden insanların özel sağlık sigortalarını sürdürmelerini istiyor.

 

Trump: Sizin partiniz sosyalist bir tıbba doğru gitmek istiyor.

 

Biden: Benim partim şu an benim. Ben şu an Demokrat Parti'yi temsil ediyorum. Daha önceden sağlık sorunları olanların sağlık sigortasına erişimini engellemek istiyorlar. İnsanlar korona virüsten hayatlarını kaybetti. 7 milyon kişi  koronavirüse yakalandı. Sağlık sigortası sistemi yok edilirse ne olacak bu kişilere?

 

KORONADAN KAÇ KİŞİ ÖLDÜĞÜ BİLİNMİYOR

 

Trump: Çin ya da Rusya'da korona virüsten kaç kişinin öldüğünü kimse bilmiyor, ben sınırları kapatarak hayat kurtardım. Dünyanın en büyük ekonomisine sahibiz ama Çin pandemisi yüzünden kapattık. Biden ülkemizi kapatmak istiyor, ben açık tutmak istiyorum ve koronavirüsten çok şey öğrendik. Amerikalılar normal hayata dönmek, ekonomiyi ve okulları açmak istiyor. Biden büyük mitingler düzenlemek istemiyor çünkü kimse katılmayacak" 

 

BidenTrump, birçok eyalet koronavirüs salgınının yıkımından muzdaripken ekonomiyi açmak istiyor. Trump'ın korona virüs salgınıyla başa çıkma planı yok ve tehlikeyi başından beri Amerikalılardan gizledi. Aşı konusunda Trump'a değil ama bilim insanlarına güveniyorum. Koronavirüsün sıcak mevsimde ortadan kalkacağını söyleyen Trump'ın kendisiydi.

 

EKONOMİ 

 

Trump: Tarihteki en büyük ekonomiyi inşa ettik. 4 ayda 10 milyondan fazla kişi tekrar istihdam gücüne katıldı. Seçilirse ülkeyi kapatacak. İnsanlar artık hapisteymiş gibi düşünüyor. Eyaletleri açmamız lazım. Biz muazzam bir şekilde ayağa kalkıyoruz. İnsanlar okulların açılmasını istiyorlar, eyaletlerinin kapılı olmasını istemiyorlar. New York hayalet kente döndü.  


 
Biden: Onun gibi kişiler son derece iyi götürüyor işlerini. Vergi önerisinden dolayı pazara odaklanıyor. Siz küçük kentlerinizde işlerinize odaklanıyorsunuz. Bu kişi 750 dolar vergi ödedi toplam. Görevi devraldığından beri işsizliği bu kadar arttıran ilk ABD başkanı olacak. Şunu söylüyor: İşletmelerimizi açıyor. Neden ekonomiyi açmak istiyor? Neden ABD halkına odaklanmak istemiyor. Korona virüs krizi yönetilemeden ABD yönetilemez. Maskelerin verilmesi gerekiyor öğretmenlere hayır bunu yapamayız deniyor. ABD halkının ihtiyaçlarını göz ardı ediyor. 

 

TRUMP'A VERGİ  İDDİASI 

 

Trump: 2016 ve 2017'de milyonlarca dolar gelir vergisi ödedim ve vergi beyannamelerimi hazır olur olmaz göreceksiniz.

 

BidenTrump yalnızca 750 dolar gelir vergisi ödedi ve başkanlık seçimini kazanırsam vergi reformlarını zorlayacağım. Trump, vergi kanununu kendi lehine kullandı.

 

SİYAHİLERE YAPILAN IRKÇILIK

 

Biden: Burada eşitlik söz konusu. Biz hiçbir zaman herkes için eşitlik istemekten vazgeçmedik. Amerikalıları düşünün sizin de bildiğiniz gibi genç bir kişi hayatını kaybetti, öldürüldü. Floyd öldürüldüğünde barışçıl protestolar vardı. Protestolar sırasında şiddet eylemlerinde bulunanların sorumlu tutulması gerektiğini çok net belirttim Alanından çıktı ve orduyu kullandı. Kilisenin yöneticileri devreye girdiler. Siz insanları bölmek için kullandınız. Sistemli bir adaletsizlik var bu ülkede. Polislerin çoğu her gün hayatlarını riske atıyorlar. Başkan olarak ben Beyaz Saray'da bir araya getireceğim ve birlikte çalışacağız. Çözüm getireceğiz.

 

Trump: Siz onlara 'Yırtıcı' dediniz! Tarihte herkesten kötü davrandınız. Hiçbir cumhuriyetçinin olmadığı kadar popülerim siyahiler arasında. Sizi destekleyen bir tane bile kolluk kuvveti yok. İnsanların dükkanlarını yakıp öldürmek barışçıl protesto mu oluyor? Büyük kentlerde suçun artmasının bu kentleri yöneten parti ile ilgisi var. Şu anda gördüğümüz tüm şiddet eylemlerinin kaynağı aşırı sağ değil aşırı sol.

 

TANSİYON YÜKSELDİ

 

Adayların sık sık birbirlerinin sözünü kestiği ve tansiyonun yükseldiği tartışma sırasında, moderatör Wallece Trump'a "Sayın Başkan. Lütfen durun" diye seslendi. Biden ise bunun üzerine Trump için "Bu palyaço varken bir şey söylebilmek zor. Pardon bu kişi " dedi.

 

Biden, moderatörün "Neden halk sizi seçsin sorusuna?" yanıt verirken "Bu başkan döneminde daha zayıf, daha hasta, daha yoksul, daha bölünmüş ve daha şiddet dolu bir ülke olduk. Ben Başkan Yardımcısı iken bir ekonomik durgunluk devraldık. Benden bunu düzeltmem istendi, düzelttim. Ona büyüyen bir ekonomi devrettik ve bir ekonomik durgunluğa yol açtı. Daha zayıf olma konusunda da, ben Putin'e karşı durdum. O ise Putin'in köpek yavrusu" dedi.


Bu Haber 157301 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

SON YORUMLAR

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir