https://www.facebook.com/profile.php?id=100006750075542
http://www.haber2000.com/
» ANKARA ve İSTANBUL’da ki “SİYASİ SESSİZLİK” FIRTINA MI GETİRECEK? MANSUR YAVAŞ, TEK BİR İFADESİ İLE SEÇİMİ GARANTİLEDİ GİBİ.. VE CHP’nin İSTANBUL’da “GÜÇLÜ İSİMLERLE” TAKVİYE PLANI

ANKARA ve İSTANBUL’da ki “SİYASİ SESSİZLİK” FIRTINA MI GETİRECEK? MANSUR YAVAŞ, TEK BİR İFADESİ İLE SEÇİMİ GARANTİLEDİ GİBİ.. VE CHP’nin İSTANBUL’da “GÜÇLÜ İSİMLERLE” TAKVİYE PLANI

Siz bakmayın Ankara’da ve İstanbul’da ki bu siyasi nezaket havalarına, sessizliklere.. Ve Mansur Yavaş, tek bir ifadesi ile Ankara Büyükşehir seçimini garantiledi gibi.. Peki, bu ifade projemi idi yoksa başka bir mesaj mı idi?
Paylas
ANKARA ve İSTANBUL’da ki “SİYASİ SESSİZLİK” FIRTINA MI GETİRECEK? MANSUR YAVAŞ, TEK BİR İFADESİ İLE SEÇİMİ GARANTİLEDİ GİBİ.. VE CHP’nin İSTANBUL’da “GÜÇLÜ İSİMLERLE” TAKVİYE PLANI
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Siyaset - 11 Ocak 2019, Cuma 13:11:35
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

 

www.haber2000.com

 

Hükumete yakın yalaka sözde yazar döküntüleri ekranlara çıkıp, anlaşmış gibi şu savunmayı yapıyorlar;

 

“Yahu kardeşim, bu seçimler; yerel seçim, muhalefet kanadı sanki bir genel seçim varmış gibi tavır takınıp, bu yönde sözler sarf ediyorlar”..

 

Evet, bu seçimler yerel seçim ama devlet gücünü arkalarına alanlar, sürekli halka bu seçimlerin “beka meselesi” olduğunu ima edip, siyasi rakiplerine ve onlara oy vereceklere “zillet, şer ittifakı, hainler, teröristler” gibi ağır ithamlarda bulunmaları, milleti genel ve “hesaplaşma” seçimi havasına itti..

 

Bu nasıl yerel seçimler ki; devletin kesesinden seçim kazanma vaatleri ortaya atılıyor?

 

17 yıldan sonra gariban, yoksulun ödeyemeyip, kesildiği ve saatinin söküldüğü elektriği, bu “yüce devletin” aklına yeni mi geldi?

 

Demokrasi yarışında, bir tarafın; diğer tarafı düşman ilan edip, “ezip, geçeceğiz” şeklinde naralar atılması neyin nesidir?

 

İşte bu huzursuz, kaygılı günlerde vatandaşın sinir katsayıları oldukça yükseldi.. Biri birlerine; “Seçime mi gidiyoruz, savaşa mı gidiyoruz kardeşler” diye soruyorlar..

 

Bu soruyu sadece muhalefet partilerinin seçmenleri değil, AK Partilisi de, MHP’li isi de soruyor..

 

Yani vatandaş bu “sert seçim havasından” oldukça rahatsız ve bunalım içinde…

 

Bu seçimler; Yerel seçim ise liderler aradan çekilsin, bırakın Belediye Başkan adayları, meclis üyesi adayları, muhtar adayları aralarında hizmet adına bayrak yarışı sergilesinler..

 

Maalesef ki liderler hep “ateş” pompalıyorlar..

Sadece hükumet olmak ve devletin kesesinden vatandaşa bir şeyler dağıtmak seçimi garantilemiyor..

 

Bakın AK Parti’nin bu seçimde ANAP gibi çöküş havası da yaşaması muhtemeldir..

 

Kısa bir örnek .. ANAP’ın tek başına ikinci iktidar dönemi.. Yerel seçimlere gidiliyor.. Ben Mamak askeri Cezaevinden çıktıktan sonra İzmir’de tabi tutulduğum 5 yıllık zorunlu ikamet sıkıntısından sonra ANAP Genel Merkezi Propaganda ve Sosyal Faaliyetler Başkanlığı Basın danışmanlığına personel olarak başlamıştım.. Tabi, gidip Alparslan Türkeş’ten izin aldıktan sonra..

 

Ben, ANAP’ın iki numarası Genel Başkan Yardımcısı İlker Tuncay ve rahmetli Rüştü Kazım Yücelen ile çalışıyorum.. Turgut Özal, İlker Tuncay’dan Ankara raporu istemiş..

 

İlker bey, bana “Kardeş, patron Ankara ve ilçeleri durumunun raporunu istiyor.. Mustafa Taşar ve Alpaslan Pehlivanlı ile ilçeleri gezeceksiniz, rapor et, verelim”..

 

Ben aynen şunu söyledim .. “Başkan, hazırlayacağım rapor pembe mi olsun, yoksa gerçeği mi?”..

 

İlker Tuncay harbi, dürüst adamdı.. Bana dedi ki; “Sen izlenimlerin ne ise onu yaz, biz doğrusunu sunalım”..

 

Ve ilçeleri gezmeye başladık.. Vatandaş her ilçede bizim ekibe isyan ediyor.. İsyan edenlerin çoğunluğu da ANAP seçmeni.. Bazı ilçelerde yuhalandık ..

 

Tabi gerçek raporu sunduk.. Özal bu kez vatandaşlara iş ve altın dağıtılması talimatını vermişti.. Rahmetli Özal’da aynı zaman da büyük bir Alparslan Türkeş düşmanlığı ve kini vardı .. Tabi bu kin Ülkücü personele de yansıyordu..

 

Ben Bahçelievler 2. Caddeye gidip, Türkeş’e durumu aktardım ve vatandaşa altın ve iş dağıtılmaya başlanıldığını bildirip, ne yapacağımızı sorduğumda, Türkeş güldü ve sadece şunları söyledi;

 

“Karslı, şimdi gidiyorsun bizim her bölgede ki arkadaşlara haber salıp, dağıtılan altın ve işleri alsınlar ama oy vermesinler”.. Mesaj aynen ulaştırıldı ve ANAP dibe vurmuştu..

 

MANSUR YAVAŞ’IN O DİKKAT ÇEKEN İFADESİ

 

İşte böyle bir ortam da millet İttifakının Ankara Büyükşehir adayı Mansur Yavaş bir Tv’ye çıkıp, projelerini anlatıyordu ki bir konuya vurgu yaptı ve dedi ki;

 

Biz kazanırsak, bunu ‘zafer’ olarak ilan etmeyeceğiz. Zafer savaşlarda kazanılır, dolayısı ile bu seçimde karşımızda düşman yok ki, bu kazanımı zafer olarak ilan edelim”..

 

İşte bu söz; Mansur Yavaş’ın bütün projelerini bir kenara bıraktı ve barış ve huzur özlemi yaşayan Ankaralılar nezdinde; seçimi kazanmasında ‘anahtar’ işareti oldu..

 

Gerçekten vatandaş üst üste yaşadığı “kavgalı, gürültülü, ayrıştırmalı” seçimler yüzünden huzursuzluklar yaşıyor ve sinirleri tavan yapmış durumda..

 

Ankara ve İstanbul’u sanki “düşman işgal etmişte” almak için her şey mubah sayılıyor..

 

Maalesef seçim vaatlerini Belediye Başkan adayları değil de liderler kamuoyuna aktarıyor..

 

Sayın Mehmet Özhaseki yerel yönetim konusunda uzman ama daha ilk toplantısında karşı ittifaka “zillet ittifakı” demesi Ankaralılar arasında çok gerginlik yarattı..

 

Şimdiler de herkse biri birlerine nezaket mesajları atmalarına bakmayın, çok yakında bu nezaket çiçeklerinin yerini sert fırtınalar alacağı aşikar..

 

Durum bu beyler, bayanlar.. Gelelim Ankara ve İstanbul’da ki seçim ibrelerine … Ne durum da?

 

Ankara’da anahtar ilçe Mamak’ta; AK Parti şimdiden seçimi garantilemiş gibi görünüyor.. AK Parti Adayı Murat Köse seçim değerlendirme toplantılarını ve ziyaretlerini; ekibi ve en önemlisi Aday Adayı olmuş kişilerle yürütürken, CHP’nin adayı Adnan Demirci’nin yalnız veya birkaç arkadaşı ile seçim faaliyetlerini yürütmesi, Aday Adayı olmuş isimlerin Demirci ile birlikte görüntüler sergilememesi dikkat çekiyor ve bu görüntüde seçmenleri umutsuzluğa itiyor. Bu ibre değişebilir mi? CHP ekibinin birlikte ki propaganda performansına ve kamuoyunu etkili bir şekilde aydınlatmalarına ve algı yaratmalarına bağlı..  

 

Ve Mansur Yavaş’ın ilçesi Beypazarı .. Çok büyük bir yarış var.. Öyle görünüyor ki Beypazarı ibresi bu kez millet ittifakına doğru dönecek.

 

CHP Çankaya’da titreyip, kendisine dönmez ise bu seçimde çok sıkıntılar yaşayabilir..

 

Aday Alper Taşdelen 24 haziran seçimlerinde partisine yüzde 8 oy kaybettirdiği gibi, 62 Bin vatandaş sandığa gitmemiş.. CHP bu olumsuzluğu hızlı bir şekilde gidermez ise kalesi Çankaya’da oy yetersizliği darbesi alabilir.

 

Yenimahalle’de durum net.. Seçim CHP’nin.. Veysel Tiryaki sadece verilen rolü oynayacak..

 

Amma Altındağ’da bu gidişle durum değişebilir.. Cumhur ittifakının adayı Asım Balcı Altındağlılara yabancı bir isim olduğu gibi, İlçe teşkilat yönetiminin Belediye Başkan Aday adayı olmuş ve çalışmalar yapmış isimleri, Balcı’dan uzak tutma girişimleri; Altındağ aday adaylarını oldukça kızdırmış durumda.. Asım Balcı’da ilçe teşkilatından birkaç kişi ile ziyaretler yapıyor.. Yani; Aday adayı olmuş isimler ile birlikte çalışması gözlenmiyor.. Bu fotoğrafın da; Ak Parti tabanında karşı tavır oluşturduğu bir gerçek..

 

Yani Altındağ’da; Millet ittifakının eski bir MHP’li aday göstermesi ile seçimin başa baş mücadeleye iteceği gözlenmekte.

 

Etimesgut’ta CHP, İYİ Parti’ye bırakmalı .. MHP tabanını CHP’li aday değil de, İYİ Parti adayının çekeceği inkar edilemez bir gerçek.. Önümüzde ki günlerde bu adaylar belli olacak..

 

Peki, büyükşehir adaylarının ilçelere yansıyacak rüzgârları olacak mı? Olacak ..

 

Ankara’da şuan Mansur Yavaş rüzgarı daha geniş kitlelere doğru esmekte.. Mehmet Özhaseki’nin ise “Melih Gökçek desteği olmadan da bu seçimi kazanırız” mantığı ile tavır sergilemesi, geçmişte Gökçek’e oylar kazandıran Milliyetçi- Ülkücü kesimi Mansur Yavaş hanesine iteceği göz ardı edilmeyecek bir gerçektir..

 

CHP’NİN İSTANBUL’DA; GÜRSEL TEKİN VE SEZGİN TANRIKULU  TAKVİYESİ..

 

CHP ve İYİ Parti’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun gün geçtikçe ibresi düşüyor.. Bunu CHP merkez de, İl teşkilat yöneticileri de görüyor..

 

CHP bu açığı İstanbul’da güçlü isimleri bazı ilçelere Belediye Başkanı gösterme ile kapatmayı planlıyor..

 

Peki, İstanbul’u kazanma adına takviye olacak bu güçlü isimler kim?

 

Kadıköy ilçesinde bölgede efsaneleşmiş isim Milletvekili Gürsel Tekin, Esenyurt ilçesinde ise yine milletvekili olan Mustafa Sezgin Tanrıkulu ..

 

CHP’nin öte yandan Berhan Şimşek’i de bir ilçe aday göstermeyi planladığı öğrenildi..

 

Binali Yıldırım cephesinde ise TBMM Başkanlığından istifa da diretmesi halk arasında hoş karşılanmadığı ve karşı adaya yönelmeler olduğu gözlenmekte.  

 

Çok şeylere gebe olan yarınlar bakalım neler doğrucak?


Bu Haber 609285 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir
Kapat İlginizi Çekebilir
CHP’li Av. Erdoğan Kılıç’tan, toplumsal barış adına anlamlı öneri : “Gelin; bir günlüğüne ALEVİ olunuz, Azken, çokların baskısını hissediniz ve gönülden sahip çıkınız”
CHP’li Av. Erdoğan Kılıç’tan, toplumsal barış adına anlamlı öneri : “Gelin; bir günlüğüne ALEVİ olunuz, Azken, çokların baskısını hissediniz ve gönülden sahip çıkınız”
Ankara Emniyet Müdürlüğünde büyük Operasyon.. 10 İl Emniyet Müdür yardımcısı, 13 Şube Müdür ve 14 İlçe emniyet müdürünün görev yerleri değişti..İşte o değişimler
Ankara Emniyet Müdürlüğünde büyük Operasyon.. 10 İl Emniyet Müdür yardımcısı, 13 Şube Müdür ve 14 İlçe emniyet müdürünün görev yerleri değişti..İşte o değişimler
Bakan Albayrak'ın; McKinsey çelişkisi.. Mckinsey ile işbirliği yapmış, eleştirenleri de ihanetle suçlamıştı..Şimdi de diyor ki;
Bakan Albayrak'ın; McKinsey çelişkisi.. Mckinsey ile işbirliği yapmış, eleştirenleri de ihanetle suçlamıştı..Şimdi de diyor ki; "Kinsey'in, IMF ile ne farkı var