https://www.facebook.com/Pa%C5%9Fa-F%C4%B1r%C4%B1n%C4%B1-Ya%C5%9Famkent-1570768979668827/
https://www.youtube.com/watch?v=ne01eEu5DKY&index=6&list=PLbbFptig7ByTxODxPS_SujJLr8TpbcTyO
» BAŞBUĞ TÜRKEŞ’e GİDİP, DEDİM Kİ; “TURGUT ÖZAL SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN VATANDAŞLARA ALTIN DAĞITTIRIYOR, NE YAPALIM?” İŞTE O İLGİNÇ CEVABI.. PEKİ, BUNUN ŞİMDİKİ REFERANDUMLA NE ALAKASI VAR?

BAŞBUĞ TÜRKEŞ’e GİDİP, DEDİM Kİ; “TURGUT ÖZAL SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN VATANDAŞLARA ALTIN DAĞITTIRIYOR, NE YAPALIM?” İŞTE O İLGİNÇ CEVABI.. PEKİ, BUNUN ŞİMDİKİ REFERANDUMLA NE ALAKASI VAR?

Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin oylaması için Referandum süreci tam anlamı ile rekabete dönüşecek.. Peki; neler var bu rekabette?
Paylas
BAŞBUĞ TÜRKEŞ’e GİDİP, DEDİM Kİ; “TURGUT ÖZAL SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN VATANDAŞLARA ALTIN DAĞITTIRIYOR, NE YAPALIM?” İŞTE O İLGİNÇ CEVABI.. PEKİ, BUNUN ŞİMDİKİ REFERANDUMLA NE ALAKASI VAR?
http://www.enameha.com/
Siyaset - 08 Şubat 2017, Çarşamba 22:06:10
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

 

www.haber2000.com

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’den geçirilen Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi Referandum kararını henüz imzalamadı ama Hükümet ve Saray, Referandum süreci yatırımını yapıyor, herkesten ‘EVET’ oyu istemeye başladılar…

 

Hele, hele Referandumun güvenliğinden sorumlu ‘Şerif'i Devlet Bahçeli Hayırcıları tehdit edip, “Tuttuğumuz isim çetelesi uzuyor, bunlar bilsinler ki; gerekeni yapacağız ve Referandumdan sonra da kaçacak delik arayacaklar”

 

Eyvah yandık.. Paramız da yok ki yurtdışına kaçalım..

 

Referandum kararının imzalanmamasının gerekçesi olarak, hava şartlarının daha ılık, baharlı havalı güne denk gelmesi için bekleme süresi hakkını kullandıkları belirtildi..

 

Yani, ilk kez Hükümetin istediği bir karar, Sarayda bu kadar uzun zaman imzada bekledi..

 

Ama gelin görün ki bu zaman içerisinde çok ilginç gelişmeler yaşandı.. Daha doğrusu Referandumu kazanma adına direk yatırım kararları alındı, daha da alınacak..

 

AKP 15 yıldır iktidarda.. Birden bire Beyaz eşyada ÖTV’yi sıfırladı, Konutta hatırı sayılır vergi indirimi yaptı..

 

Sınırlı zamana dikkat edin.. 30 Nisan’a kadar… Yani Referandum sonrası bu kıyak bitecek..

 

En önemlisi; 15 yıldır hızla yükselen işsizliği görmeyen ve önleme adına gözle görülür tedbirler almayan iktidar adına cumhurbaşkanı Erdoğan, işadamlarını toplayıp, pazarlıklar yaparak dedi ki;

 

“Hadi herkes firmasına önemli sayıda eleman alsın, bu işsizlik oranını Mart ayı içinde önemli oranda aşağı çekelim”..  Yani Referandum öncesi bu işi halledin…

 

Peki; bu özel firmalar elemanlar alırken kimlerin referansları ile alacak? Elbette ki CHP’nin değil.. AKP ve Bahçeli ekibi referansları ile işe alınacaklar..

 

Ve Başbakan da adres işareti veriyor.. Diyor ki; “Bu işe alımların önemli bir oranı Doğu ve Güneydoğuya kaydırılırsa iyi olacak”…

 

Yani işaret veriyor… “bu bölgelerden oy almamız zor, bunu kolaylaştırmak için, işe alımları buralara kaydırın, işimiz kolaylaşsın”..

 

Varlık Fonuna önemli Kurumlar devredildi.. Bu Kurumlardan hatırı sayılır sayıda FETOŞ’un elemanları atıldı.. Yeni eleman alınacağı duyurulmaya başlanıldı..  

 

Kimin referansları ile alınacak bu elemanlar… Tabi ki CHP’nin değil, AKP teşkilatlarının verecekleri listeler ile alımlar yapılacağı muhakkak…

 

Aynı zamanda; ‘Hayır’ diyen ülkücüleri de iş vaadi ile döndürme çabası verileceği söyleniyor..

 

Doğu ve güneydoğu bölgesine 25 Bin Korucu daha alınacağı açıklandı

 

Muhtarlar çağrıldı Saraya.. Hepsine görev verildi…

 

Önümüzde ki günlerde; FETOŞ’un Savcı ve Hakim kılıklı teröristlerinin verdikleri ucube mahkumiyet kararları gerekçe gösterilerek, bir nebzede olsa Adalette ki haksızlığı gidermek ve cezvelerinde, mahkemelerde ki yığılmaları azaltmak adına 5 veya 7 yıllık şartlı ceza indirimi Affının KHK’sının yayınlanacağı söyleniyor.

 

Velhasıl kelam.. Referandum kararı imzası öncesi kazanma zemini tamam..

 

‘HAYIR’cıların elin de ne var?

 

Sadece… Anlatıp, sözle ikna edeceği vatandaşlar..

 

Öyle anlaşılıyor ki; iktidar cephesinde bir tedirginlik, bir endişe var.. Bu hızlı kararlar, işi garantiye alma zemini hazırlama bunu işaret ediyor..

 

Siz bakmayın, TV’lerde yüzde 75 anket ahkâmı kesen zatlara…

 

Bakın aynı şey, ANAP’ın ikinci iktidar döneminden sonra ki seçimlerde yaşandı..

 

Tabi Turgut Özal Reis durumunda.. Hükümet kabinesinin hepsi emanetçi.. Hatta Birinci Başbakan rolü Semra Özal’da idi..

 

12 Eylül Darbesinde Mamak Askeri Cezaevi sonrası İzmir’de zorunlu ikamete tabi tutulduğum 5 yıl sürem bitmiş, ben de seçim öncesi bir Genel Başkan Yardımcısı ağabeyimizin referansı ve Başbuğ Türkeş’in izni ile ANAP Genel Merkezi Propaganda ve Sosyal Hizmetler Başkanlığı Basın Danışmanlığına başlatıldım..

 

Yani; partili olarak değil, personel olarak başlatıldım..

 

Allah uzun ömür versin Genel Başkan Yardımcı İlker Tuncay, yardımcıları Ali Talip Özdemir, rahmetli Rüştü Kazım Yücelen, Cumhur Ersümer ile çalışıyorum..

 

Seçim öncesi iller, ilçeler gezildi.. Özellikle Rahmetli Mustafa Taşar ve Alpaslan Pehlivanlı ile Ankara ilçelerini gezdiğimizde, halk oldukça tepkili idi.. Yani ANAP’ın üçündü iktidar dönemi imkansız görünüyordu..

 

Genel Başkan Yardımcısı İlker Tuncay bana; “Kardeş, izlenimlerini bir rapor haline getir, patron istiyor” dedi.. Patron dediği Turgut Özal..

 

Birileri ister inansın, ister inanmasınlar.. Ben yakamda Bozkurt rozeti ile ANAP Genel Merkezinde ki işime gelip, gidiyorum ve yapılan o seçimde MHP’ye oy vereceğimi Ali Talip Özdemir’e açıkça söyledim..

 

Bu yüzden İlker Tuncay’a dedim ki; “Başkan, Özal’a götüreceğiniz raporu pembelimi yazayım, yoksa gerçekleri mi?”…

 

İlker Tuncay, harbi adamdı.. “Kardeş gördüğün gerçekleri yaz, diğerleri gibi adamı yanıltmayalım” dedi  ve ben gerçekler içeren raporu yazdım, Özal’a sunuldu..

 

Tabi Özal’da boş durmuyordu.. Çeşitli araştırmalar yaptırıyordu.. Halk, Semra Özal ve Papatyalarına, Zeynep’in hareketlerine, türetilen hayali ihracatçılara büyük öfke içerisinde idi.. Son gelmişti..

 

Özal, sonu engellemek için partinin görevlilerine, zengin ettiği iş adamlarına talimat vermişti.. Yoksul bölgelerde para ve altın dağıtın vatandaşa… Bunu artık herkes duymakta idi..

 

Ankara-Bahçelievler 2. Cadde ki karargaha gittim.. Burası Başbuğ Alparslan Türkeş’in çalışma mekânı…

 

Şu hatırlatmayı yapmada yarar var.. O zamanlar Özal’ın en büyük düşmanı, hükümetine ‘Vahşet kapitalizminin iktidarı’ tanımlamasını yapan Alparslan Türkeş’ti, MHP’yi dağıtmak ve zayıflatmak için başvurmadığı yöntem kalmamıştı.. Bu yüzden biz de seçimde MHP’nin iyi bir oranla çıkması için çalışmaktaydık..

 

Başbuğ; beni görünce anladı önemli bir konu olduğunu; “Gel Karslı evladım, anlat” dedi..

 

Ve ben; “Efendim, bunlar resmen battılar, yalnız Özal’ın talimatı ile özellikle sıkıntıda olan ülkücülere, vatandaşlara oy karşılığında para ve altın dağıtıyorlar.. Ne yapmamız gerekiyor?”..

 

Güldü ve kısaca dedi ki; “Hızlı bir şekilde arkadaşlara ulaşın ve deyin ki; ‘Paraları, altınları alsınlar ama oy vermesinler”..

 

Ve kısa zamanda mesajlar duyuruldu.. Fakat Özal ve yalaka ekibi altın ve paralar dağıttıkları için seçim sonucundan çok, çok umutluydular..

 

Seçim sonuçları açıklandı… Sonuç hüsran.. ANAP iktidardan dibe vurmuştu..

 

Yani vatandaş; parayı, altını almıştı ama ANAP’a oyunu vermemişti..

 

Şimdi bunca tepkilerden sonra; ÖTV indirimini de, İşi de, Affı da alan vatandaş, AKP ve Bahçeli’nin istemlerini hüsrana uğratabilir…

 

Ne diyelim… Allah’ın ve milletin dediği olur..

 

Gerisi; sıfırın altında sıfır…


Bu Haber 3220966 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

16 Yorum Yapildi
Yorum
Hicran Acar - 09 Şubat 2017, Perşembe 10:05:41
Bende referandum oncesi ceza indirimi ve af istiyorum yeter artik bu kadar zaman dir cagrilarimizi duyunda cocuklarimiz babasiz bizlerde eslerimizden ayri kalmayalim eger ceza indirimi ve af yoksa Evet de yok adalet istiyoruz..
Begendim 0 Oy
Begendim
Begenmedim 0 Oy
Begenmedim
Yorum
Nermin yarman - 09 Şubat 2017, Perşembe 01:50:21
Haksiz yere verilen kader mahkumlarina af istiyoruz.adaletli bir sekilde olmasini istiyoruz.188 duyun artık.3 gramla satici konumuna konulan delil ispat olmadan agir cezalara carptirilan 188 af istiyoruz tum kader mahkumlarina ayirt edilmeden af istiyoruz.nolur sesimizi duyun .mahkumlara af verilsin baskanliga evet diyelim siz buyuklerimiz bizi mutlu edin bizde sizi and mutlu edelim.15 temmuzda sokaklarda mahkumu icerde olanlarda sokaklarda idi.bizler vatan haini degiliz bizler bu vatani icin canini verenlerdeniz.188 icinde affffffff
Begendim 2 Oy
Begendim
Begenmedim 1 Oy
Begenmedim
Yorum
Kaan seyran - 09 Şubat 2017, Perşembe 00:49:23
Mahkumlara cezaindirimi REİS Çocuklarımız babasız büyümesini Kader mahkumların bir şans ver REİS REİS
Begendim 1 Oy
Begendim
Begenmedim 0 Oy
Begenmedim
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir