http://www.haber2000.com/
» ÇIKACAK OLAN “İMAR BARIŞI” YASASI ve TOGO KULELERİ MESELESİ. MANSUR EKİBİ İSTEDİKLERİ 25 MİLYON LİRA HARACI ALSALAR İDİ; HER ŞEY YASAL OLACAKTI, ALAMAYINCA “GAYRİ RESMİ” İŞLEM OLDU. İŞTE; MANSUR’un İMAR ANLAYIŞI BU. Ve BBP’ne GELEN BİNLERCE TELEFON..

ÇIKACAK OLAN “İMAR BARIŞI” YASASI ve TOGO KULELERİ MESELESİ. MANSUR EKİBİ İSTEDİKLERİ 25 MİLYON LİRA HARACI ALSALAR İDİ; HER ŞEY YASAL OLACAKTI, ALAMAYINCA “GAYRİ RESMİ” İŞLEM OLDU. İŞTE; MANSUR’un İMAR ANLAYIŞI BU. Ve BBP’ne GELEN BİNLERCE TELEFON..

TOGO KULELERİNE ÇETE GİBİ ÇÖKMEK İSTEDİLER. İSTEDİKLERİ 25 MİLYON LİRA HARACI ALSALAR İDİ; HER ŞEY YASAL OLACAKTI, ALAMAYINCA “GAYRİ RESMİ YAPI” DİYE CİYAK, ÖTÜYORLAR… ASLINDA DEVLETTE; MANSUR’un BU ÇARPIK İMAR ANLAYIŞINI NE YAZIKKİ SEYREDİYOR.
Paylas
ÇIKACAK OLAN “İMAR BARIŞI” YASASI ve TOGO KULELERİ MESELESİ. MANSUR EKİBİ İSTEDİKLERİ 25 MİLYON LİRA HARACI ALSALAR İDİ; HER ŞEY YASAL OLACAKTI, ALAMAYINCA “GAYRİ RESMİ” İŞLEM OLDU. İŞTE; MANSUR’un İMAR ANLAYIŞI BU. Ve BBP’ne GELEN BİNLERCE TELEFON..
Siyaset - 02 Aralık 2022, Cuma 00:00:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÖKTÜRK TUNÇTÜRK yazdı

www.haber2000.com

 

Değerli okuyucular…

 

Biliyorsunuz 4 yıla yakın zamandır TOGO kuleleri sahibi Sinan Aygün’e ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve ekibi arasında bu güne kadar görülmemiş bir hukuki mücadele var..

 

Peki, kim haklı?

 

Bugün sizlere gerçekleri  aktaracağım..

 

TOGO ikiz Kuleleri; cumhuriyetin Başkenti Ankara’nın göbeğinde inşaatı bitirilmiş bir yapı..

 

Bu kuleler nasıl yükseldi?

 

15 günde, ayda bir belediyenin, Çevre Bakanlığının yaptığı kontrollerle, tuttukları “uygundur” tutanakları ile.

 

Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra başladı; “Vay, Melik Gökçek size yapıda fazla emsal oranı vermiş. Bu fazlalığa, ‘yasal’ olmayan yapıya müsaade etmeyeceğiz” diye gerekçeler attı ortaya.

 

Sonrada; “Yok, ruhsatı iptal edeceğiz, yok yıkacağız” diye tehditlerle gözdağı vermeye başladı.

 

Tabi bir taraftan da TOGO kuleleri sahibi Sinan Aygün’e ile çeşitli pazarlıklar yapmaya başladılar.

 

Açıkça yazalım.. Çete mantığı ile TOGO kulelerine çökmeye çalıştılar.

 

Sinan Aygün’e dediler ki; “Gel, sen bize 25 milyon lira ver, bizde bu masalı unutalım”..

 

Gerekçeleri de; okul yaptırma bağışı..

 

Değerli okuyucular… Şimdi bu noktalara dikkat edin..

 

Önce ne diye gözdağı vermişlerdi?

 

“Biz, bu ‘yasal’ olmayan yapıya müsaade etmeyeceğiz”

 

Hal bu ki; santim yasal olmayan kaçak yapı yoktu.

 

Tersini düşünelim, diyelim ki “yasal olmayan kaçak yapı” vardı.

 

Eğer Sinan Aygün bunlara 25 milyon lirayı vermiş olsaydı ne olacaktı?

 

O andan itibaren her şey “yasal” olacaktı..

 

İşte Mansur Yavaş imar anlayışı bu..

 

Meğerse şeffaf ve dürüst oldukları algılarını yaratan Mansur Yavaş ve ekibinin “haraç” almada taktikleri bu imiş.

 

Bu emellerine;  “150 FETÖ iltisaklı fazla emsal artışlı yapı ve firma tespit ettik. Bunlara tüm yasal yaptırımları uygulayacağız” diye ekranlardan kamuoyuna ilan ettiklerinden sonra daha açık şekilde tanık olduk..

 

FETÖ ile iltisaklı” dedikleri o 150 yapı sahiplerine de ekranlardan gözdağı verdikleri ortaya çıktı.

 

Bu FETÖ’cü dedikleri firmalara ne mi yaptılar?

 

Hiçbir şey… Temizlediler. Sadece 1 firmayı mahkemeye vermişler..

 

İşte bunların tek amaçları; gözdağı verip Sinan Aygün’den  25 milyon lira koparmaktı..

 

Baktılar ki; Sinan Aygün, sözde yardım maskeli bu haracı vermiyor, başladılar ruhsat iptal etmeye, durmadan yıkım kararları almaya..

 

Karşılıklı yargı kararları alındı..

 

En sonunu yazalım..

 

Mansur Yavaş cephesi encümenden yine yıkım kararı alıp, katakulli bir yıkım ihalesi ilan etmişti.

 

Sinan Aygün ve avukatı Ahmet Özgür Özgümüş yargıya itirazda bulundular ve mahkeme Mansur başkana “dur, ne yapıyorsun” diyerek yıkım kararını durdurmuştu.

 

Yargı inceleme süreci devam ediyor..

 

İMAR BARIŞI YASA TEKLİFİ VE ALGI MERKEZİNİN SON ÇIRPINIŞLARI.

 

Değerli okuyucular…

 

BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici yeni imar barışı düzenlemesi teklifini geçen ay Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Meclis'e sundu.

 

Sunulan kanun teklifinde; “Yüzbinlerce vatandaşımız ve binlerce aile iptal edilen yapı kayıt belgeleri neticesinde; idari para cezaları, yıkım kararları ve haklarında açılan ceza davaları sebebiyle telafisi güç mağduriyetler yaşamaktadırlar. Barınma ihtiyacını karşılamak üzere özel mülkiyetler üzerine yapılmış ve yapı kayıt belgesi almış, bir kısım yapı kayıt belgesi iptal olmuş ve iptal olma aşamasında olan yapılar; kamu zararı, iskan ve imar yönünden incelenmek sureti ile yapı sahiplerinin yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesi amaçlanmaktadır.

Bu yüzden; 30 Temmuz 2022 tarihinden önce yapılan  yapılara imar barışı düzenlemesi uygulanması kazanılmış haklar mağduriyetleri giderilecektir” denildi..

 

Ayrıca, ilk barışı uygulamasında yanlış beyan nedeniyle iptal edilen yapı kayıt belgeleri nedeniyle başlatılan idari işlemlerin ve para cezalarının iptali istendi.

 

Yani, yüzbinlerce vatandaşımızın ve binlerce ailenin, iptal edilen yapı kayıt belgeleri neticesinde; idari para cezaları, yıkım kararları ve haklarında açılan ceza davaları sebebiyle telafisi güç mağduriyetlerine son verecek bir yasa teklifi.

 

Bu yasa taslağını hazırlan isimde, imar konusunda uzman bir isim.

 

Eski Belediye Başkanı olan BBP Genel Başkan yardımcısı Alaattin Çakır.

 

Yasa teklifi şuan Meclis Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda. Önümüzde ki günlerde görüşüleceği gibi, bu Yasa teklifinin torba yasalar içine konulacağı öğrenildi.

 

Çünkü, ülkemizde barınma ve konut ihtiyacında olağanüstü bir sıkıntının yaşandığı bir dönemdeyiz

 

Değerli okuyucular…

 

Yasa teklifi ve içeriği ortada.. Bu yasa ile yüzbinlerce insanımızın “Mağduriyetleri” giderilecek.

 

Fakat gelin görün ki; “algı merkezi” günlerdir robot medyasına yazdırıyor.

 

İmar ‘AFFI’ çıkarılıyor. Amaç; yargı süreci devam eden Sinan Aygün’ün sahibi olduğu TOGO Kulelerini yasallaştırmak, TOGO’nun yıkımını önlemektir

 

Değerli okuyucular…

 

Dikkat edin… Bunlar hala “yasal” ifadesini sakız gibi ağızlarında oynatıyor..

 

Bre akıl fukarası robot sürüleri.. Bir kere bu yasa; “AF” yasası değil. Suçluları kurtarmak için verilmiş bir teklif değil, 2018 yılında çıkarılan “İmar barışı” yasasından bazı nedenlerden dolayı yararlanamayan vatandaşların, yeniden mağduriyet giderme önerisi.

 

Bu çirkin algıyı yaratmak isteyenler kimler?

 

Siyasi ve şahsi kinlerini, vatandaşların mağduriyetin giderilmesinden üstün tutan; Mansur ekibi ile 7 yıl devlet memuru olarak çalışıyor gözüktüğü Çankaya Belediyesinde; yasa gereği, “mesai saatlerinde Belediye de, işinde ve verilen görevinin başında olması gerekirken” yıllarca görevine gidip- gelmeden Bankamatikten maaşlar alarak Çankaya Belediyesini söğüşleyen Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan..

 

Bakın bu yasa teklifine geçen gün şahsi kini ve intikam duyguları ile karşı çıkan Karakuş Tezcan ne diyor?

 

“Mimarlar Odası Ankara Şubesi, söz konusu teklifin Sinan Aygün’ün sahibi olduğu TOGO Kulelerini yasallaştırmak, TOGO’nun yıkımını önlemektir.

Biz açığa çıkarttığımız için sermayenin devletin kurumlarını kullanarak, yargı kararlarını hiçe sayarak nasıl şube başkanı olarak devlet memurluğundan ihraç edildiğimi herkes biliyor”..

 

Yani; “TOGO Kuleleri bu imar barışından yararlanmasın” diye tepiniyorlar.

 

Yahu, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile başkanı Karakuş Tezcan, bırakın artık bu yüzsüzlüğünüzü ve emek hırsızlığınız üzerini kapatma edebiyatlarını.

 

Sen yıllarca memurluk yaptığın kuruma gitmeden bankamatikten maaşlar çektin.  Sinan Aygün’ün şikayeti üzerine rezaletiniz ortaya çıktı ve yasal olarak ta memuriyetten atıldın.. Bunun ötesi yok.

 

Değerli okuyucular… Tabi bu baykuşlar sürüsünün kara propagandasını ne Meclis Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, ne de BBP yöneticileri asla dikkate almıyor..

 

Bu yüzden BBP merkezini, teşkilatları ile yöneticilerini telefonla arayıp soran vatandaşlar müsterih olsunlar, yasa inşallah önümüzde ki günlerde çıkacak.

 

MANSUR EKİBİ İSTEDİKLERİ 25 MİLYON LİRA HARACI ALSALAR İDİ; HER ŞEY YASAL OLACAKTI, ALAMAYINCA “GAYRİ RESMİ” İŞLEM OLDU.

 

İŞTE; MANSUR’un İMAR ANLAYIŞI BU


Bu Haber 84523 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...
GÜNLERDİR BİRİLERİ TARAFINDAN “KELİME CAMBAZLIĞI” İLE ÇAMUR VE İFTİRA MALZEMESİ OLARAK KULLANILAN “ANKARALI TRAVESTİ OKŞAN” GERÇEĞİ. İşte SES kayıtları

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir