http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» MEDYA BU HABERİ GÖRMEDİ .. MECLİSİN; SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, BİLGİ ve TEKNOLOJİ KOMİSYONUN TEK KADIN ÜYESİ SEÇİLDİ

MEDYA BU HABERİ GÖRMEDİ .. MECLİSİN; SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, BİLGİ ve TEKNOLOJİ KOMİSYONUN TEK KADIN ÜYESİ SEÇİLDİ

CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, “Ülkemizin suni değil, sağlıklı bir büyümeye ihtiyacı var. Yatırım ortamının iyileştirilmesi ve yeni istihdam imkânlarının yaratılması için iktidar partisinin demokrasimizi güçlendirecek, hukukun üstünlüğünü sağlayacak ve şirketlerin geleceğe yönelik öngörü yapmalarını kolaylaştıracak ortamı oluşturması gerekli. Ancak ne yazık ki hukuk devleti ilkesinin zedelenmesi ve öngörülemezlikler nedeniyle iş dünyası temsilcileri yatırım yapamıyor, dışarıdan doğrudan yatırım sermayesi gelmiyor, sanayimiz düşük teknolojiyle üretim yapıyor ve buna bağlı olarak ihracatımız gerekli ivmeyi kazanamıyor, dolayısıyla işsiz sayımız da her geçen gün artıyor”
Paylas
MEDYA BU HABERİ GÖRMEDİ .. MECLİSİN; SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, BİLGİ ve TEKNOLOJİ KOMİSYONUN TEK KADIN ÜYESİ SEÇİLDİ
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Ekonomi - 20 Ocak 2018, Cumartesi 12:22:41
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com

 

CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nun CHP’li üyelerince CHP Grup Sözcülüğü görevine seçildi. KOMİSYONUN TEK KADIN MİLLETVEKİLİ


26 üyeli Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nun tek kadın milletvekili olan Didem ENGİN, 26. yasama döneminin ikinci yarısında komisyonda CHP Grup Sözcüsü olarak görev yapacak.


“ÜLKEMİZİN MENFAATİNE OLAN, SANAYİMİZİ GÜÇLENDİRECEK, İHRACATIMIZI ARTIRACAK, BİLİM VE TEKNOLOJİYİ GELİŞTİRECEK TEKLİFLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu TBMM’nin en aktif çalışan komisyonları arasında yer alıyor. Komisyonun 26. yasama döneminde çok sayıda kanun tasarı ve teklifi üzerinde çalışma yaptığını belirten Didem ENGİN “CHP grubu olarak 26. yasama döneminin ilk yarısında kanun tekliflerimizle ve önergelerimizle aktif bir çalışma yürüttük. Ülkemizin menfaatine olan, sanayimizi ve üreticilerimizi güçlendirecek, ihracatımızı artıracak, bilimsel ve teknolojik altyapımızı geliştirecek kanun tasarılarını desteklemeye devam edeceğiz.

 

Aynı zamanda üreticilerimizin ve sanayicilerimizin dertlerine derman olacak çok sayıda öneri sunduk. Bu çalışmalarımıza yasama döneminin ikinci yarısında da etkin bir şekilde devam edeceğiz. İstihdama katkı sağlayacak, sanayicilerimizi ve üreticilerimizi güçlendirecek tekliflerimize diğer partilerden de destek bekliyoruz” dedi.YATIRIMLAR DURMA NOKTASINDA, SANAYİMİZ VE İHRACATIMIZ KISIR BİR DÖNGÜ İÇİNDEÜlkemizdeki büyümenin hem sürdürülebilir ve kaliteli olması hem de vatandaşlarımıza yansıması için geçiçi uygulamalar değil, kalıcı çözümler üretilmesi gerektiğini belirten Didem ENGİN,

 

“Ülkemizin suni değil, sağlıklı bir büyümeye ihtiyacı var. Yatırım ortamının iyileştirilmesi ve yeni istihdam imkânlarının yaratılması için iktidar partisinin demokrasimizi güçlendirecek, hukukun üstünlüğünü sağlayacak ve şirketlerin geleceğe yönelik öngörü yapmalarını kolaylaştıracak ortamı oluşturması gerekli. Ancak ne yazık ki hukuk devleti ilkesinin zedelenmesi ve öngörülemezlikler nedeniyle iş dünyası temsilcileri yatırım yapamıyor, dışarıdan doğrudan yatırım sermayesi gelmiyor, sanayimiz düşük teknolojiyle üretim yapıyor ve buna bağlı olarak ihracatımız gerekli ivmeyi kazanamıyor, dolayısıyla işsiz sayımız da her geçen gün artıyor” vurgusunu yaptıÜLKEMİZİN YENİ BİR SANAYİLEŞME STRATEJİSİNE İHTİYACI VARBilimsel ve teknolojik gelişmelere de değinen Didem ENGİN, “AKP 15 yıldır tek başına iktidar. 15 yıl bir iktidar için çok uzun bir süre. Dünyada baş döndürücü bir teknolojik devrim yaşanırken AKP ne yazık ki bu 15 yıllık dönemi iyi değerlendiremedi. Ülkemizi eğitimde, bilimde, AR-GE’de, teknolojide, inovasyonda, küresel rekabette lider ülkelerden biri haline getirmek için devrim niteliğinde adımlar atılabilirdi ama atılmadı.

 

Hali hazırda ülkemiz orta gelir tuzağı ve orta teknoloji tuzağına sıkışmış durumda. Teknoloji dünyasıyla aramızdaki mesafe her geçen gün daha da artıyor. Yüksek teknolojili ürün ihracatımız ne yazık ki sadece %3.8 seviyesinde. Biz CHP olarak komisyonda bu konuda aktif bir şekilde yapıcı önerilerimizi sunuyoruz ve önümüzdeki dönemde sunmaya devam edeceğiz" diyerek CHP’nin komisyon çalışmalarına aktif katılım sağlamaya devam edeceğine vurgu yaptı.


Bu Haber 854554 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

SON YORUMLAR

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir