http://www.haber2000.com/
http://www.haber2000.com/
» Memurlara ve emeklilere yüzde 4 Zamma, en sert tepki; Yeni Emekliler Birliği Başkanı İsrafil Odabaş’tan : “Bunlar Hakem heyeti değil, Noter heyeti.. Memur-Sen Başkanından da iyi tiyatrocu, iyi topçu olur ama Sendika Başkanı olamaz”

Memurlara ve emeklilere yüzde 4 Zamma, en sert tepki; Yeni Emekliler Birliği Başkanı İsrafil Odabaş’tan : “Bunlar Hakem heyeti değil, Noter heyeti.. Memur-Sen Başkanından da iyi tiyatrocu, iyi topçu olur ama Sendika Başkanı olamaz”

Kamu Görevlileri Hakem Kurulunda Sendikaları temsil eden üyeler en yüksek devlet memurunun aldığı aylık olan 15.207 TL maaş aldıklarından tek tek yazmaya gerek yoktur. Memur-Sen Genel Başkanı ise hem Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı olarak 15.207 TL artı hem Memur-Sen Genel Başkanı olarak 15.207 TL iki maaş aldığı bilinmektedir.
Paylas
Memurlara ve emeklilere yüzde 4 Zamma, en sert tepki; Yeni Emekliler Birliği Başkanı İsrafil Odabaş’tan : “Bunlar Hakem heyeti değil, Noter heyeti.. Memur-Sen Başkanından da iyi tiyatrocu, iyi topçu olur ama Sendika Başkanı olamaz”
https://www.facebook.com/enameha.tr/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCBTnX_kEqae9R_TKq7hLj0L81fQXI1M2drjsUTnbX1sBfEUn9xWH1huPXALcNxJwCpAuDu-PuB6uQi
Ekonomi - 06 Ekim 2019, Pazar 20:19:55
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

www.haber2000.com

 

Bilindiği üzere 5 milyonu aşkın memur ve memur emeklisini, etkiliyen Kamu görevlileri Toplu Sözleşme pazarlığında Çalışma Bakanlığınca açıklanan Hükümetin son teklifi 2020 yılının ilk altı için % 4, ikinci altı ayı için % 4 zam, 2021 yılının birinci ve ikinci altı ayları için % 3 + % 3 teklifi üzerinde hükümet adına Kamu İşveren Heyeti ile Sendikalar Heyeti anlaşamamış, yetkili Sendika Memur-Sen Kamu görevlileri Hakem Heyetine Hakem kuruluna başvurmuştu.

 

Hakem heyeti de bu teklifi anlaşmış gibi onayladı ve kamuoyuna duyurdu..

 

“BUNLAR; HAKEM HEYETİ DEĞİL, NOTER HEYETİ GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRDİLER”

 

Hekem Heyetinin ve Sendika Başkanlarının birbirlerine pas verip, Emekliler ile çalışanlarla alay edip, sadaka bile sayılmayacak oranda zam vermelerinin insanlık adına rezalet olduğunu vurgulayan, Yeni Emekli Birliği Sendikası Genel Başkanı İsrafil Odabaş;

 

“Kamu Görevlileri Hakem Heyeti meğer hakem heyeti değil Kamu Görevlileri Noterler Heyeti imiş böylece öğrenmiş olduk.

Noterler Heyeti görevini tamamladı ve kararını açıkladı. Hükümetin 2020-2021yılları için Toplu Sözleşme pazarlık Masasına son teklifi olan 2020 yılı birinci ve ikinci altı aylık için 4+4, 2021 yılı birinci ve ikinci altı aylık içinse 3+3 maaş zammını Noterler Heyeti olarak onamıştır.” vurgusunu yaptı

 

“Tüm memurlara ve emeklilere hayırlı olsun. Kendilerini düşündükleri ve bol kepçe bir zam kararı aldıkları için Noterler Heyetine de teşekkür etmeyi unutmasınlar!!!” esprpsi ile yapılan zam oranını ti’ye alan Yeni Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaş, tepkilerini şöyle sıraladı;

 

“Şimdi 3.200.000 kamu görevlisinin ve 2.000.000 memur emeklisinin toplamda beş milyon kusur kişinin ve bunların aile bireylerini etkileyecek % 4 + 4 ve % 3+3 teklifi onaylayan Kamu Görevlileri Noterler Heyeti başkanı ve üyeleri kimlermiş, memur ve emeklilere bu kadar bol keseden zam telifini onaylayıp da kendileri neden bu kadar az maaş alıyorlar?

 

Hakem Kurulu, tarafların başvuru tarihinden itibaren beş gün içinde karar verir.

 

Her toplantı günü için toplantıya katılan Kamu Görevlileri Hakem Heyeti başkanına (5000), üyelere (4500) gösterge rakamının memur aylık kaysayısı ile çarpımı sonucu bulunacak miktarda toplantı ücreti ödenir.

 

Kamu görevlileri Noterler Kurulu Başkanı beş gün için: 5000X0.088817 = 444.085 X 5 = 22.220 TL ücret aldı

 

Kamu görevlileri Noterler Kurulu üyeleri: 4500X0.088817 =399.67X 5= 20.000 Tl ücret ödendi. Görevlerini hakkı ile yerine getirmenin rahatlığı ile harcasınalar!!!

 

Kamu görevlileri Hakem Heyetinin Başkanı olan Sayıstay Başkanının,

 

Aldığı maaş: 28.000 TL. Maaşına 28.000 X %4 = 1120 TL zam alacak.

 

Sayıştay Başkanın her şeyi tamama devletten. Ankara dışına çıktığın da yolluk, müstakil villa lojman, araba, şoför, koruma, makamında ikramlar tamamı devletten. Emekli olsa bile devletin lojmanını, şoförünü, makam arabasını ölene kadar kullanmaya devam ediyor.

 

Sayıştay Başkanından adıl davranış beklemek yanlış olur. Sayıştay çalışanları TBMM personelidir. Ancak üst düzey murakıplar hakimler maaş aldıklarından, Genel İdarı ve yardımcı hizmetlerin Meclis haklarından yararlanması hakkını almayandan tüm memurların iyileştirilmesi beklenemez.

 

Birde hakem kuruluna seçilenlerin hepsinin tuzu kuru ve üs düzey maaş alanlardan seçildiğine göre bu heyetten 3250 TL alan memuru ve 2500 TL. alan EMEKLİNİN halinden anlamalarını beklemek fazla iyimserlik olur. Hakem kuruluna başkanlık edene Sayıştay başkanı kendi personelinin hakkı olan TBMM'nın haklarından yararlanmasını gündeme almak taraftarı olmadığına göre 3 milyon memurun ve 2 milyon emeklinin durumunu düşünmesi beklenemez.

 

Kamu Görevlileri Hakem kurulu oluşturan 11 kişiden Hükümeti temsilcikleri olan üyeler;

 

1-Sayıştay başkan Yardımcısı Fikri ÖZKÖK, 1. Sınıf Hâkim statüsünde 18. TL maaş almaktadır.

 

2- Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Uşan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elini öpmek istemesiyle kamuoyu gündemine gelmişti. 10.884 TL. Maaş almaktadır.

 

3- Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca, 11.688 TL maaş almaktadır. Devletten yolluk ödeneği, şoför, makam arabası vs. hizmetleri ücretsiz almaktadır.

 

4- Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden;

 

-Doç. Dr. Fatih Yardımcıoğlu, 7.908 TL aylık almaktadır

 

-Prof. Dr. Şakir Görmüş, 10.605 TL aylık almaktadır.

 

Kamu Görevlileri Hakem Kurulunda Sendikaları temsil eden üyeler en yüksek devlet memurunun aldığı aylık olan 15.207 TL maaş aldıklarından tek tek yazmaya gerek yoktur.

 

Memur-Sen Genel Başkanı ise hem Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı olarak 15.207 TL artı hem Memur-Sen Genel Başkanı olarak 15.207 TL iki maaş aldığı bilinmektedir.

 

Ey Memurlar ve emekliler, hepside yüksek aylık alan kişilerden oluşan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu üyeleri ve Başkanı olan her türlü ihtiyacı ölene kadar devletten karşılanan Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş,sizleri neden düşünsün? Neden Durumunu riske etsin?

 

Burda şunu da belirtmeliyim ki Memur-Sen Genel Başkanı Sendilalar Heyeti olarak kendisine verilen rolü iyi oynamıştır. Kamu İşveren Heyeti ile iyi paslaşmalar yaparak pazarlık süresini doldurup topu Kamu Görevlileri Noterler Kuruluna paslamıştır.

 

Noterler Kuruluda üçretini tam alabilmek için kendilerine tanınan beş günü tam doldurarak hükümetin teklifini onamıştır.

 

Memur ve Emeklilerde şu kanı kesinleşmiştir, Memur- Sen Genel Başkanından iyi topcu ve tiyatrocu olur ama bizim haklarımızı savunana bir başkan olmaz"


Bu Haber 386126 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir
Kapat İlginizi Çekebilir
Meral Akşener; Bahçeli’nin “Evine dön” çağrı haberini alınca bakın ne hale geldi.. Ve çilekeş Ülkücü olarak benden Bahçeli’ye cevap : “Sen ve Bozkurt postuna bürünmüş tilkilerin, Şehitler otağı o kutsal evi kirlettiniz”
Meral Akşener; Bahçeli’nin “Evine dön” çağrı haberini alınca bakın ne hale geldi.. Ve çilekeş Ülkücü olarak benden Bahçeli’ye cevap : “Sen ve Bozkurt postuna bürünmüş tilkilerin, Şehitler otağı o kutsal evi kirlettiniz”
BU NASIL İŞ? KIZILAY, halktan topladığı yardımları, AKP Başkanına verdi ve Başkan da AKP adına dağıttı
BU NASIL İŞ? KIZILAY, halktan topladığı yardımları, AKP Başkanına verdi ve Başkan da AKP adına dağıttı
“Elleri cebinde, hali perişan; bir Muharrem görürsen, beni hatırla”.. Tuvalet hırsıyla; kesin parti kuracak olan Muharrem, şimdilerde Doğu Perinçek provalarında
“Elleri cebinde, hali perişan; bir Muharrem görürsen, beni hatırla”.. Tuvalet hırsıyla; kesin parti kuracak olan Muharrem, şimdilerde Doğu Perinçek provalarında