http://chpiktidarhareketi.com/
http://www.haber2000.com/
» DR. MURAT YANIK : "MİLLETİN ALIN TERİNİ; DOLARA, STERLİNE SATMAK İSTEYEN KİM?"

DR. MURAT YANIK : "MİLLETİN ALIN TERİNİ; DOLARA, STERLİNE SATMAK İSTEYEN KİM?"

Emperyalizm bir ülkeyi artık tankları, topları ve askerleri ile klasik anlamda işgal etmiyor. Uzmanları, kredileri, barış gönüllüleri ve üsleri ile işgal ediyor.
Paylas
DR. MURAT YANIK :
https://www.enameha.net/
Güncel - 17 Eylül 2018, Pazartesi 15:06:42
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DR. MURAT YANIK yazdı

(CHP İktidar Hareketi Yönetim Kurulu Üyesi)

 

www.haber2000.com

 

EMPERYALİST OYUNLAR

 

Anadolu’nun işgali bir emperyalist oyundu. Özellikle iki komşu ulus karşı karşıya getirildi. İzmir’de 200 Yunanlı asker biz Türk dostlarımıza karşı silah kullanamayız dedikleri için başlarına çuval geçirilerek kurşuna dizildiler.

       

2. Dünya savaşı sonrası küreselleşme maskesine bürünmüş olan bu canavarın  faaliyetleri özellikle 1989 sonunda Sovyetler Birliğinin dağılması ile ivme kazandı ve tek kutuplu dünyada tek amaçları dünyamızı bir küresel köye dönüştürmek ve pazar ekonomisini oluşturmaktı. Teknoloji ve iletişim alanındaki gelişmeler neoliberalizm'e hizmet etti.

 

Küresel güçler için tek önemli olan değişim değeridir.

Bir olgunun değişim değeri yoksa onlar için sıfırdır.

Emek, iş gücü, ulusal sınırlar ve milli değerler, sağlık ve insani değerler bu ana aktör ve yardımcıları çok uluslu şirketler, Dünya Bankası ve IMF gibi kurumlar için görmezden gelinen olgulardır.  

 

Globalleşme tümör hücreleri, ülkelerin yönetimlerini zayıflatmakta fakat tamamen ortadan kaldırmamaktadırlar.

 

Çünkü onların askeri güçlerine ihtiyaç duymaktadırlar. Bilhassa gelişmekte olan ülke hükümetleri sınırlarını dış tehditlere karşı korumak ve acımasızlığı gittikçe artan ticari rekabete ayak uydurmak için yoğun çaba sarf etmek zorundadırlar

 

Bu kanser olgusu sinsi bir düşmandır. Çünkü temel çalışma prensipleri aslında bir barış gezegeni olan dünyamızda karşılıklı düşmanlıklar yaratmaktır. Neden mi? Kolayca tahmin edeceğiniz gibi; kendilerinin yol açtığı sıkıntı ve sorunlar için yeni günah keçilerine gereksinimleri vardır.

 

Günümüz Avrupa’sında işsizliğin ve gelir azalmasının asıl sorumlusu kendileri iken etnik ve dini bir takım farklılıkları öne çıkarıp insan kitleleri arasında çatışmalar oluşturulmaktadır.

İslamofobi ve bir takım dini terör örgütleri bu felsefeden doğmaktadırlar.

 

Avrupa Birliği bir proje ürünüdür. Amaç sömürü düzenleri için yeni pazarlar ve yeni satın alıcı insan toplulukları kazanılmalıdır.

 

Ticari ürünleri için  ülkelerin sınırları sıfırlanmakta ,bu ülkelerden sanayi üretim ürünü ve doğal kaynakları daha ucuza satın alınmakta ve yüksek teknoloji ve bilgi sayesinde işlenip çok daha yüksek fiyatlar ile aynı ülkelerde  alıcı bulmaktadırlar.

 

İngiltere bu birlik projesi sonrasında insanların çalışma koşullarında, gelirlerinde ve öz sermayelerinde reel anlamda önemli erimeleri gördükleri için, Brexit oylaması sonucu bu yapay oluşumdan ayrılmayı tercih etmişlerdir.

 

Yalnızca batılı değerler insanların mutluluğu için yeterli olamamaktadır çünkü etik değillerdir. Bu anlamda kadim doğu kültürü ve yaşam değerleri ile aynı potada eritilmelidirler.

 

Bu anlamda büyük önder Atatürk'ün ALTI  OK ilkeleri meşalemiz olmalıdır. Çünkü bu prensiplerden ,

Cumhuriyetçilik,

Laiklik ve Milliyetçilik Fransız Devriminden esinlenilmesine karşın Devrimcilik, Devletçilik ve Halkçılık Sovyet Devriminden alınan ilkelerdir.

 

 Bu çok önemlidir; çünkü günümüzün vahşi neo liberalizmine karşı devletimizi ve insanlarımızı korumak ve bu yönüyle ülkemizi gelişmiş devletler seviyesine ulaştırmak adına temel değerlerimiz olmalıdır. Bu aynı zamanda diğer dünya ulusları için de bir rehber olacaktır

    

Emperyalizm bir ülkeyi artık tankları, topları ve askerleri ile klasik anlamda işgal etmiyor. Uzmanları, kredileri, barış gönüllüleri ve üsleri ile işgal ediyor.

 

Sebahattin Ali'nin bir sözüne atıfta bulunmak isterim: Dünyayı bir ahtapot gibi sarmaya çalışan emperyalist sermayenin kucağına atılmak, milletin alın terini dolara ve sterline satmak isteyenler kim?..


Bu Haber 346887 Defa Okunmuştur

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video GaleriTÜMÜ

Haber Arşivi

ÇOK OKUNANLAR

Hava Durumuİçerik Yükleniyor...

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARIİçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :


İçerik Yükleniyor...

FaceBook

Haber Ara

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber 2000- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber 2000 Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin millitaraf@hotmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir